Tribina - nekad i sad

Locked
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Tribina - nekad i sad

Post by nboya »

FCVNS wrote:...
Hajde da se bavimo temom a ne forumasima.
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Tribina - nekad i sad

Post by borrissey »

Jel to onda znači da se vidimo na severu protiv apsolutno romantično? Bilo bi to kul da sever zagrmi u noćnom terminu...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Red Marquis »

A šta se to promenilo (ili će se promeniti) na tribini pa da se tamo ljudi vrate?
Naravno, želim severu da vrati stari sjaj, ali ne vidim u skorije vreme da može nešto da se promeni.
Io odio Belgrado
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

borrissey wrote:Jel to onda znači da se vidimo na severu protiv apsolutno romantično? Bilo bi to kul da sever zagrmi u noćnom terminu...
Trebace dosta vremena da svi dodju odavde do Severa na koju tekmu,a ti ako imas zelje da malo zapevas dodji...i naravno svi ostali,ali nemoj ocekivati previse,pa vec posle OFK-e da smracis temu...potrebno je vreme da bi se nesto na Severu promenilo,a kad se (i ako se)to i desi onda cemo probati da organizujemo da se kolektivno okupimo tamo ako bude postojala volja kod ljudi...
Do tad cu bar ja probati da aktivno ucestvujem u ovoj temi,kako se ne bi zaboravila njena svrha,ali naziv iste nas tera da pisemo ponajvise o Severu nekad,a sto da ne i da dajemo primedbe i pohvale na ovo sad...

Evo nesto iz bliske proslosti,utakmica iz sezone 2011-12,prvo kolo protiv novajlije u ligi Radnickog KG,napaljeni gosti su ocekivali da ce da nas ugase samom brojnoscu,koja je bila odlicna,bio ih je pun kavez...sa nase strane nove dvomotke u obliku grba kluba i novi crveno beli barjaci svih podgrupa,odlicno navijanje,baklje,strobovi,parola SEZONA NOVA ,A PRICA STARA BICE SAMPION KO DA VISE PARA(ne treba objasnjenje),parola podrske nasem narodu na Kosmetu,radjeni plakati po gradu u nasoj reziji i odlicna brojnost i atmosfera na utakmici,dosta pozitivne energije,blizu hiljadu ljudi u kopu,sa dosta starijih...ima i ovde stvari o kojima se ovde prica da su problem nekima da dodju na Sever,ali je po meni ovo jedna od boljih tzv. manjih utakmica na Severu

[video]http://www.youtube.com/watch?v=PQr5VUNLI_o[/video]
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by limanfkv »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=F_aTsTtIm8c[/video]

Jedna od meni omiljenih utakmica sa retro izdanjem. Kraj sezone utakmica koja nam odlucuje o sudbini, cak mislim da smo imali srece jer je Vozdovac postigao gol u poslednjim minutima utakmice koji bi nas odveo u drugu ligu, ali je neko bio izgubio.
Cuveni voz pod kojim lezi bbb, "Mi smo tifozi na jednoj nozi", pesma (uzvikivanje/ponavljanje) imena o sampionskoj generaciji, retro zastave... Odlicna koreografija sa crveno/belim "salovima" cini mi se...nazalost sve slike su mi otisle sa starim kompom. Kakvo sam tamo blago imao, necu prezaliti nikada.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Za moj ukus ovo je i jedini pravi retro koji smo uradili,svih 90 minuta,ipak smo mi sve te ljude koji su 90-tih isli na utakmice,imali prilike da upoznamo na pocetcima svojih dolazaka na stadion,a mnogi ljudi odavde su i sami bili deo tribine iz tog vremena,pa nije bilo tesko da se vratimo u ta vremena,takodje mi je ovo jedna od drazih utakmica...

Neko je pisao o decijim glasovima koji trenutno mogu da se primete na Severu,a na ovom klipu sam prvi put kad sam ga gledao tripovao da mi je upaljena neka od onih funkcija za miksovanje,jer nisam mogao da poverujem koliko ovo dobro zvuci(po pitanju jacine glasova)...pored malo prelivanja glasova moci cete da primetite da se pesme pevaju dosta tacno(mislim na melodije),dosta se vodilo racuna o tome,cesto smo ponavljali pesme sve dok ih ne naucimo,volje nam nije manjkalo za nijedan segment navijanja,uvek smo davali sve od sebe,a nikad nismo zurili kuci da menjamo statuse na fejsu i cekamo da neko napise da smo hit kola,vec smo ostajali da popijemo po koju,i nista mi nije bilo lepse od price o navijanju,mogao sam da zivim samo na tome...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Mzz-hjXZhgA[/video]
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Brick Liman »

Red Marquis wrote:A šta se to promenilo (ili će se promeniti) na tribini pa da se tamo ljudi vrate?
Naravno, želim severu da vrati stari sjaj, ali ne vidim u skorije vreme da može nešto da se promeni.
Realno, ovo je najbitnije.
Možemo mi svi da se dogovorimo da odemo u kop kad god, ali ne vidim nikakvu svrhu tome ako se radikalno ne promene neke stvari vezane za grupu. Potrebno je dosta vremena da prođe, puno mukotrpnog i ispravnog rada da bi ljudi ponovo počeli da veruju grupi i u grupu. Desilo se mnogo stvari zbog kojih su ljudi razočarani, srca su slomljena većini ljudi koji nisu više tamo i biće potrebno puno vremena da se vrati poverenje u grupu koje trenutno ne postoji.
Ne možemo se svi kolektivno praviti da nisu prosute tone g**ana po svemu što je mukotrpno izgrađivano 2 decenije. Dugo vremena će trebati da se to očisti i više ne odaje neprijatan miris.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Tribina - nekad i sad

Post by KoKanidja »

Много велика разлика у гласовима тамо до те 2008 и сада. Ово са Крагујевцом кући је било мало људи ако се узме у обзир први вечерњи термин код куће, прва текма после паузе и долазак њих 400-450. Кад гледам ово што је поставио Брик и лиманфкв, не могу да верујем, погле ти нас како звучимо и изгледамо против тамо неке мртве Младости из Апатина и Вождовца пред испадање, а колико се ја сећам без икаквог посебног цимања људи, сами од себе смо знали где и кад треба да будемо.

Ми од свега још не можемо да се опоравимо, чему се додало годинама гомилани погрешни потези. Али опет, нема ко да буде крив него МИ. Ни ови млађи што сад воде нису сјебали трибину, него су је преузели већ добро сјебану, а уз њихове (и наше) нове грешке, незаинтересованост и остало, све још теже иде.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

KoKanidja wrote:Ово са Крагујевцом кући је било мало људи ако се узме у обзир први вечерњи термин код куће, прва текма после паузе и долазак њих 400-450.
Dosta ljudi odavde je bilo vec tad na zapadu i istoku koji su bili dobro popunjeni na ovoj utakmici,pa ne dominiraju deciji glasovi,cak sta vise ovde je grmelo,a moras uzeti u obzir da nas je pre ovoga Vaduz sramotno izbacio iz lige UEFA...
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Schteph_F89 »

Bio sam na pomenutom finalu 06/07 a bio sam i recimo sad na Smederevu,i izmedju sam bio redovan koliko god sam to mogao.Energija,atmosfera su se menjale,sad je ona neminovno na najnizem nivo.Ja koji sam 'sa strane' nikad nisam znao koji su razlozi za to.Citam svi govore dok se nesto ne promeni,ovo,ono...Pa ajde da napravimo spisak stvari koje treba menjati i da menjamo!Prijalo mi je visesatno prelistavanje firminog foruma kada ste se prisecali zlatnih vremena,ali to je trajalo nedelju dana,a sve se pribojavam da ce ovo tako zavrsiti...Neko je pomenuo politiku...ja se ne secam da osim skandiranja za Ratka Mladica,koje nije ponovljeno,postoje politicke parole ili tako nesto..Otpeva se za Kosovo,ove polusezone cak ni to nije,ali bude nekad u toku utakmice,jednom,zbog akcije koja se pravi...na to vise gledam sa humane strane...Meni se recimo ne svidja to setkanje naokolo i nedovoljna posvecenost pesmi,nacinu pevanja...ali to su sve stvari koje sipka vrlo lako moze da resi!Elem,mislim da svi mi imamo u sebi nesto sto nas moze i mora spojiti na Severu a to je nasa Vosa,ona je to zasluzila...
najo
Posts: 21
Joined: Fri Nov 23, 2012 6:38 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by najo »

Ok.Sve sto ste rekli stoji!Uz duzno postovanje vas iskusnih forumasa,i to da pratim vosu od neke 88" godine,i da,secam se i istoka i malog juga,velikog,pa opet istoka i sada severa,dacu sebi za pravo da vam porucim jednu jedinu stvar: MORATE ZA POCETAK POCETI ICI NA GOSTOVANJA!tamo mozete najbolje proceniti kako se sadasnja omladina nosi sa celom situacijom.Ja sam licno veoma zadovoljan njihovim ophodjenjem prema meni kao starijem navijacu.To mi uliva nadu da ti isti sto danas vode sever imaju postovanje za sve vas sto ste "odustali" od navijacke tribine.AJDE U BORCU ZA POCETAK! :cheers:
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Telep »

Jedno licno zapazanje, mislim nije moje da komentarisem ali eto da izrazim misljenje..to je da nedostaje pravi vodja na sipci. U poslednje vreme kad sam bio na severu ( par utakmica, blizanci i jedna-dve "manje") video sam da se par momaka cini mi se smenjivalo na sipci, a ni jedan bas nije ostavio utisak na mene. Slozicete se da je u grupi jako bitna stvar da postoji harizmatican vodja koji zna kako sa masom i kad da ubode pravu pesmu. Ne znam sta se desilo sa starim vodjom, neko je tu pominjao sujetu ili ne znam sta, pa posto nisam upucen ako moze da se napise o cemu se tu radi, moze i na pm..
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Schteph_F89 »

To sam i ja pomenuo,takodje samo moje misljenje,sipka je jako bitna stvar i navijanje treba da vodi covek koji ima 'slifa' za to,pa i da je muzikalan,da ima ritma,mnogo toga u jednom,nimalo naivna stvar...Iz tog razloga sam se i raspitao kako se zove covek koji imao to sve,i kad mi rekose odmah mi pade parola na pamet (da ne bude zabune,nemam nista protiv ni jednog do sad,niti ih poznajem,pa ni doticnog,niti sad sprovodim bunt,opet kazem ovo je moje skromno misljenje).Malo cu zamaskirati al ko razume shvatice..
Q-pre da bude kao pre!
:cheers:
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Tribina - nekad i sad

Post by KoKanidja »

Да би било боље - шипка је тренутно убедљиво најмањи проблем. И није тачно да момци који сад воде или су водили немају енергију, они немају нове песме, немају људе, а и међу тима које имају има оних који нису ни заинтересовани да певају оваквој Војводини.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Schteph_F89 »

Nismo mi Grand da isprdemo pesmu svaki mesec...Ima gomila pesama sa kojima u pravo vreme mozes dici masu ma kakva ona bila i ma kako igrala 'ovakva' Vojvodina.Kakva je takva je,nasa je.
Locked