Tribina - nekad i sad

User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post by the Gari »

Grba_NS wrote:Rasprava nema veze sa utakmicom sa Spartakom, ali sam sa paznjom iscitao svako slovo i poistovetio se sa mnogo cim sto je napisano, ponajvise od forumasa FCVNS-a. Ovakve rasprave su me dovele na ovo mesto i uzivao se citajuci ama bas svku rec, tako da necemo dirati/premestati nista, cak naprotiv, voleo bih da se rasprava nastavi :) Pozdrav za FCVNS-a, i nadam se da ce se jos aktivnije ukljuciti u pisanje ovde!!!
Uh, da. Meni je taj post promakao, pa sam se vratio da ga neđem. Apsolutno se slažem.
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Oasis
Posts: 96
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:33 pm
Location: podrum

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post by Oasis »

Kad se vec pokrece ova tema da prozborim nesto. Ono sto najvise moze da se zameri severu je sto je izgubio svoju ostricu. Tu i tamo bljesnemo sa nekom parolom protiv blizanaca i to je to.. Sadasnja slika severa je dosta tuzna i znam da i dobar deo vas to pogadja. Uz sve manje starijih mi gubimo i mladje i to do dvadesete godine! Tek tada kad bi trebalo da ozbiljnije da udju u fazon oni nestaju, to je znak da se lose radi. Ali svako od nas nosi deo odgovornosti. Svi smo mi bili Firma, neko manje neko vise. Ko god je kupio sezonsku, otisao u Lucane ili tako neku vukojebinu, uradio grafit, skinuo sal ciganu, smislio do jaja parolu, ili na bilo koji drugi nacin ucestvovao ne moze biti ravnodusan prema ovome danas... Ja prvi nisam krocio na sever skoro 3 godine, ali cu se prvi vratiti ako se stvari postave na zdrave noge. Blizi nam se stogodisnjica kluba i to vidim kao poslednji trenutak da se ujedinimo.. ako do toga ne dodje mozemo staviti tacku i uz pivo pricati kako nam je bilo do jaja tamo neke 2007 godine a onda nam niko drugi nece biti kriv sto nam klinci prelecu na tudje tribine, sto nemamo muda da oteramo upravu, sto nas bude po 50 na gostovanju itd.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Tribina - nekad i sad

Post by nboya »

Pricu zapocetu na temi sa Spartakom, mozete nastaviti ovde
UPRAVA NAPOLJE!!!
1914
Posts: 16
Joined: Thu Nov 08, 2012 3:37 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by 1914 »

Jedan od vecih problema je sto se klinci danas vezuju za navijacku grupu,a ne za Vosu.Zato se bojim da ce im staz na tribini biti vrlo kratak.
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Friend »

1914 wrote:Jedan od vecih problema je sto se klinci danas vezuju za navijacku grupu,a ne za Vosu.Zato se bojim da ce im staz na tribini biti vrlo kratak.
Jedan od ključnih problema je ovo što je napisao 1914,naravno ima ih još dosta.Drago mi je zbog toga što se ova tema pokrenula i nadam se da će se nastaviti kvalitetna rasprava.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Passion »

Мислим да је ово јако деликатна тема из простог разлога зато што свако има неко своје виђење. Не могу да кажем како је било раније зато што сам уз Вошу само 10 година и не знам како је било - био сам клинац и нисам обраћао пажњу на то. Једино што могу да кажем да ми се не свиђа како је сада. По мени, никаквом виду политике није место на стадиону, јер ја на Карађорђе долазим због фудбалског клуба Војводина и ни због чега другог. Долазим да изразим своју љубав према Клубу и Граду, а није ми јасно како ја то изражавам љубав кад мој Клуб губи од љутог ривала, а ја у том тренутку скандирам Српском генералу( немам ништа против њега нити ме занима било шта у вези њега, само сам га узео као пример). Неко ће рећи да је то жртва зарад вишег циља, а ја питам који је то виши циљ? Од када је задатак навијачке групе да се бори за свој народ, веру и слично? Још једном бих нагласио да немам ништа против ни једне вере, нације и расе људи. А и да имам, мислим да не треба то да изражавам на фудбалској представи. Много ствари не штима, много. А људи то примећују. Оно што ме исто брине је што се ништа не мења. Улазак на север је био бесплатан као и за запад и исток, па су се опет људи сјатили на запад и исток, не на север. А то нема везе са оним да неко жели да навија или не жели...Прави пример за то је финале купа где су сви хтели да навијају, а било је баш свих генерација. Тако да сама чињеница да они ништа не мењају мене ставља у позицију да мислим да то баш и нису чиста посла. И прочитао сам негде изнад нешто са чим се апсолутно слажем - већина људи на том северу је ту због Фирме, не због Војводине. А то не може на добро да изађе никако. Јер исто како је данас ту због Фирме, сутра ће одгледати клип са ''дербија'' па ће отићи на неки други север и бити ту због неке друге фирме...ако разумете шта хоћу да кажем. Сада да не испадне да само кудим. Хвала тим момцима на свему добром што су урадили, да није тих момака ниједан Сланинар неби имао обележје да купи, али опет кад се сетим свог првог обележја, то је био Вошин дрес. Никакав 1989 дукс, мајца и слично. Па од дреса добијеш жељу да се још више ''обележиш''. А сад је ситуација сасвим обрнута. После једне утакмице одмах се купује фантомка, слика се са штанглом за фејс...да не идем даље. Што рече Петар Бојовић у филму ком сам име заборавио: ''...Морамо да се мењамо цели!''
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4786
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Tribina - nekad i sad

Post by gospodinFKV »

1914 wrote:Jedan od vecih problema je sto se klinci danas vezuju za navijacku grupu,a ne za Vosu.Zato se bojim da ce im staz na tribini biti vrlo kratak.
:cheers:

Upravo to! Ja ruku dajem da 40% tribine ne zna 10 igraca da nabroji...
Kada sam ja bio klinac na toj tribini, ne daj Boze da ne znas da nabrojis prvih 11, covece, sramota...
Umeo sam posteno da zase**m u skoli, ali da me neko u po noci probudi, znao sam ceo prvi tim, sa jos omladincima (veliko hvala i igrici CM4 na tome) :mrgreen:

Gledam klince po fejsbuku, prave grupe, fan stranice, prave se navijaci, i onda dodje i kao izbaci prolecni raspored od prosle godine, dok neko baca komentar: ''TOOO RAZBICEMO BORAC!!! KUP JE NAS'' :frown:

Medju decom vlada opsta nezainteresovanost za nenavijacke stvari oko Vojvodine, poput igraca, rasporeda, istorije kluba pogotovo. Samo da je stangle, fantomke i mafijanja... :frown:
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Dobro bi bilo da su svi oni tu zbog grupe,jer biti istinska Firma za mene znaci voleti Vojvodinu i biti spreman da njenu cast branim i na drugaciji nacin od ostalih(obicnih) navijaca...odreci se svog slobodnog vremena kako bi ucestvovao u izradi i smisljanju pesama,koreografija,dvomotki,parola i ostalih rekvizita koji ce dati sjaj Severu i motivisati nase igrace da izgore na terenu...grafita i ostalih akcija koje ce sve navijace Vojvodine ucinti ponosnim sto smo svi deo iste ideje koju zovemo FK VOJVODINA!!!

A ko ce tome da ih nauci?Da li je isto kad im prica 300 starijih ili 15?Od koga su mogli svi ti mladji sa fejsa da cuju price o tome kako se voli Vojvodina,jer nije isto slusati nas uzivo i citati na forumu,i to uglavnom kritike...Firmin forum je ostao bez ljudi koji mogu da napisu nesto,ovde smo nasli svoju oazu i lepo nam je (meni prvom,vise da citam,ali potrudicu se da cesce i pisem),cak ni tamo im se nismo nasli,a to je mogao biti minimum...jeste da je tamo bilo cenzure,i naravno gresaka,ali valjda se sazrelo i moci ce se jednog dana i tamo argumentovano raspravljati...

Ni ja nisam zadovoljan mnogim stvarima koje se desavaju na Severu,zbog toga sam polusezonu proveo izvan istog,ali sam se vratio jer u te stvari necu ni da se mesam,hocu da pevam Vosi i da joj se nadem u teskim trenucima,a naravno i mojoj grupi,ovako cu imati priliku da bar dam primer klincima koji zele da budu navijaci...a bilo bi mi veliko zadovoljstvo kad bi se bar na jednoj manjoj tekmi dogovorili da svi dodjete na Sever,bez da gledamo ko je prva,a ko druga ekipa,ko je iz koje stranke,a ko iz kog kvarta,da se pokaze sa vremena na vreme novim narastajim kako se peva Vosi,i da osete malo tog Novosadskog duha koji je Severom provejavao pre par godina,i ko su ljudi koji su bili deo price koja je osvojila NS jos u vreme dok Vosa i nije tako dobro stojala rezultatski i finansijski,pa da se podsete svi vremena kad je sa Severa grmelo,a 30-tak gardista na Istoku nam odgovaralo,a na zapadu nismo imali koga ni da prozovemo,pa bi cesto i posle pokusaja sa njima odustali od te ideje...mozda bi to pomoglo Severu da nadje kompas i bude onaj stari koji nam svima nedostaje...

Utakmica koje se uvek setim kad pisem i pricam na ovu temu,uz poraz od 3-2,odlicnu poruku koju smo poslali igracima,tribina koja je pretila da eksplodira od pozitivne energije koju smo unosili na Sever,a mozda sam bio mladji pa mi je samo druzenje sa Firmom na tribini ispunjavalo...bolesno dobro vreme za biti Firmas...
Image
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by njaks »

FCVNS wrote:A ko ce tome da ih nauci?Da li je isto kad im prica 300 starijih ili 15?Od koga su mogli svi ti mladji sa fejsa da cuju price o tome kako se voli Vojvodina,jer nije isto slusati nas uzivo i citati na forumu,i to uglavnom kritike...Firmin forum je ostao bez ljudi koji mogu da napisu nesto,ovde smo nasli svoju oazu i lepo nam je (meni prvom,vise da citam,ali potrudicu se da cesce i pisem),cak ni tamo im se nismo nasli,a to je mogao biti minimum...jeste da je tamo bilo cenzure,i naravno gresaka,ali valjda se sazrelo i moci ce se jednog dana i tamo argumentovano raspravljati...
Mislim da je ovo jako bitno, dzabe pisanje ovde kako klinci ne valjaju kada nemaju na koga da se ugledaju. Nazalost sve vise i vise pocinjemo da licimo na one koje najvise mrzimo. :roll:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Red Marquis »

Mnogo šta dobrog je rečeno ovde.
To da je grupa na prvom mestu je pojava koja se brzo raširila po Srbiji, i koja na duže staze će upravo da šteti svima sem dve najveće grupe. Što bi neki klinja koga briga za fudbal otišao na tribinu sa 300 ljudi kad može da prisustvuje opštenarodnom veselju u rupi? Pogotovo kad ta lokalna grupa se više uopšte ne razlikuje od beogradskih? Sve grupe danas kao da idu na raport Generalštabu na Marakanu po mišljenje.

Plus danas ljudi misle ako se ne vijore stranačke zastave onda je to dokaz apolitičnosti. Ne, nije.
Io odio Belgrado
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Tribina - nekad i sad

Post by madda fakka »

njaks wrote:
FCVNS wrote:A ko ce tome da ih nauci?Da li je isto kad im prica 300 starijih ili 15?Od koga su mogli svi ti mladji sa fejsa da cuju price o tome kako se voli Vojvodina,jer nije isto slusati nas uzivo i citati na forumu,i to uglavnom kritike...Firmin forum je ostao bez ljudi koji mogu da napisu nesto,ovde smo nasli svoju oazu i lepo nam je (meni prvom,vise da citam,ali potrudicu se da cesce i pisem),cak ni tamo im se nismo nasli,a to je mogao biti minimum...jeste da je tamo bilo cenzure,i naravno gresaka,ali valjda se sazrelo i moci ce se jednog dana i tamo argumentovano raspravljati...
Mislim da je ovo jako bitno, dzabe pisanje ovde kako klinci ne valjaju kada nemaju na koga da se ugledaju. Nazalost sve vise i vise pocinjemo da licimo na one koje najvise mrzimo. :roll:
Ovo jeste bitno i dacu primer. Odem kod poznanika (ima malog sina) koji je navijac nkp, pojavljujem se u majci firme kod njega :D Dolazi mali pita me za majicu (zaintrigirali ga lavovi i sarenilo :) ) ja mu objasnio onako uopsteno. Kada je mali pitao oca za nkp ovaj sto je imao da kaze je "Mi smo bolji od njih bili smo prvaci drzave vise puta i cak smo igrali finale lige sampiona tamo neke 68 ili 69 (ni ja ne znam tacnu godinu ali znam da nije ni blizu 70tih) On apsolutno nije znao sta drugo da kaze, iako je isao po kojekakvim gostovanjima kojekud a ne zna da objasni najosnovnije stvari. Kako neko takav moze da bude uzor mladjim generacijama? Sta on ima da kaze? Da kaze "Da sine otisao sam napio se/duvao lepak/drmnuo "lajnu" onda sam se potukao sa pandurima i na kraju ni ne secam se da li sam bio na derbiju, ali nkp se voli da to upamtis. Zasto? Nije bitno!"

Iskreno ako je stvarno takva situacija da dolaze samo da bi bili clanovi firme, mogu slobodno reci da ne podrzavaju Vojvodinu tako srcano kao mi "stariji" navijaci. Ulaziti u navijacku grupu da bi pevao o nekim stvarima koje apsolutno ne treba da se nadju na tribini i da bi mogao po kvartu da se hvalis da ides na tribinu... Secam se dok smo bili na velikom jugu, neki period pred "demokratske promene" cigani (valjda) su na severu krenuli da pevaju "spasi Srbiju i ubi se Slobodane", pola zapada aplaudira, j***m li ga ne secam se ko je uzeo megafon ( ali pre bih rekao da se dreknuo i to bas jako :) ) i rekao "Necemo podrzati pesmu jer su cigani i spominje se Sloba" e to je punk :!:
I Bog je Slaninar...
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Telep »

Au sto mi drago sto se otvorila ova tema :cheers:
Situacija je dosta losa. Svidja mi se ovaj predlog "ujedinjenja" pa makar na neko vreme dok se stvari ne vrate na svoje mesto. Ipak sam ja, a mislim i dosta ljudi ovde jedan od mladjih i osecam da mi je mesto tamo (iako i istok i zapad imaju svojih cari :mrgreen: ). Najbitnije je da se vrati razmisljanje da smo svi na stadionu zbog Vojvodine, zbog naseg grada, a ne zbog slikanja za fejs, politike ili drugih interesa. Ako Firma ne vrati svoj uticaj u gradu to moze jako lose da se odrazi u buducim generacijama ( a ionako ne stojimo bas sjajno). Secam se jos velikog juga i kojekakvih Zvezdara, Hajduka sa Liona, Bezanija, i borbe za opstanak, al opet nekako se ne secam ovakve navijacke apatije na firminoj tribini :(
Last edited by Telep on Mon Mar 04, 2013 12:06 pm, edited 1 time in total.
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by vosa do groba »

Sever je jos pre par godina prestao da bude ono sto je nekad bio, sa pojavom odredjenih ljudi na tribini. Zbog toga je vecina ljudi i napustila sever i prebacila se na istok ili zapad, medju kojima sam i ja kao i dosta mojih prijatelja.
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by laki »

vosa do groba wrote:Sever je jos pre par godina prestao da bude ono sto je nekad bio, sa pojavom odredjenih ljudi na tribini. Zbog toga je vecina ljudi i napustila sever i prebacila se na istok ili zapad, medju kojima sam i ja kao i dosta mojih prijatelja.
Kratko i jasno. Cela istina je u ovome!!
Image
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Tribina - nekad i sad

Post by KoKanidja »

Не бих баш рекао да је код цигана група толико испред клуба, они су сад већ усадили људима ту неку љубав према клубу својим акцијама, маркетингом и причом. И још једна заблуда је да су клинци код њих. Они тамо имају озбиљне групе са доста старијих у њима и који редовно иду. У сваком случају тамо им је менталитет на много вишем нивоу од нашег (и мени је мука да то слушам, али то стварно није само излизана фраза).
Мада мислим да и наши клинци нису баш такви телетабиси какви се овде представљају, и они воле клуб, радују се головима можда и више од нас. Свуда има тога што ви причате о њима, а причом и можда неким акцијама их треба можда још више везати за клуб како би и они то квалитетно могли да преносе даље. Али за то све треба и времена да прође, тј. да они стасају мало, а и да има од кога да чују и осете ту љубав према клубу.

Код нас је гурање ствари под тепих и довело до овога, плус неколицина лоших потеза који су отерали људе због овога или онога, недовољна комуникација са свима и остало, ограђивање од овог или оног. Сада жалимо, али у сваком случају треба да наставимо тиху борбу. Морамо да причамо. Овако више одавно не иде. Мало ми превише патетишемо овде.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Locked