Tribina - nekad i sad

User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Tribina - nekad i sad

Post by borrissey »

Čoveče, al se zakuvalo :) Sjajno vreme, važna tema, odlična energija! Ja sam optimista!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Grba_NS »

shecky wrote:Necu da skrecem sa teme (ako je moje misljenje uopste bitno) ali smatram da bez obzira ko kakav stav ima ,svako mora imati pravo da kaze ono sto misli bez obzira dal ce se to nekom svideti ili ne.
Naravno dok god je sam komentar kulturan.
Nije problem stav, vec nacin na koji se taj stav iznosi. To sto se ne slazes sa nekim ne daje ti za pravo da svoj stav iznosis na nacin da ismevas nesto sto je receno/napisano, a napisno je, bar je moj utisak takav, najiskrenijim emocijama (mislim pre svega na postove FCVNS-a i Brick-a). Inace, ova tema je nesto sto do sad nismo imali na ovom forumu, jer smo se pre svega bavili sportskim delom, i sama tema moze da proizvede dosta bure i problema (pre svega nama iz moderacije), zato bih vas zamolio da sa uvazavanjem replicirate jedni drugima, narocito onda kad vam se misljenja ne podudaraju.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Ja uopste nemam problem stim ,moje misljenje se apsolutno podudara sa mojim misljenjem :)
hhaha jbg.. mora malo sale

ps da se razumemo ni ja se nisam slozio s njegovim misljenjem sto se vidi i iz mojih komentara nego sam samo hteo reci da bas treba pustati drugacija misljenja jer upravo ta misljenja treba da menjamo ,u tome je i poenta
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Koga ne bude mrzelo da malo prelista temu na Firminom forumu,postavicu od 20-te strane jer se u to vreme raspisala ekipa koja danas ovde pise,a pisalo se o vremenu koje ovde spominjemo kao zlatno doba nase grupe,posto je tema Firma nekad i sad,evo malo onog nekad za sve koji nisu pratili tad Firmin forum...ja sam uzivao da iscitam sve jos jednom,a nedostaju klipovi koje je kacio Red firm,pa ako ne budete mogli zbog nedostatka klipa da povezete o kojoj je utakmici rec pitajte ovde...

http://www.firma1989.com/forum/viewtopi ... &start=190
WeAreTheFirm
Posts: 84
Joined: Tue Jan 17, 2012 11:51 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by WeAreTheFirm »

Sjajna tema, ja sam jedan od onih koji još nisu ni 20 napunili, a vec sam odustao do severa i zao mi je, ali mislim da je problem u tome sto su stariji sve prepustili momcima od 20-25 godina koji mlađima nisu autoritet ni po godinama, a ni po ponašanju.
Dok je bivši vođa do skoro opet vodio tribinu videla se ta ogromna razlika u načinu na koji navijamo, opet smo se više razlikovali od "onih", ali sa njegovim odlaskom i još par starijih ekipa sa Severa već mi je postalo jasno kako će dalje teći priča...
Mlađi dolaze iz fazona, Firma je "IN" ali znaju da igra Abu i možda još jednog, dva igrača, često pozerišu na tribini, a i starije baš briga, nekako su nadmeni, oni su u "prvim ekipama" mlađi ih ne zanimaju, ne postoji taj osecaj jedinstva, svi se nešto mršte, svi su brzi i besni.
Još jedan razlog je i to sve više potenciranje nacionalizma, nemam ništa protiv umerenog patriotizma, ali čoveče došao sam da gledam i bodrim svoj klub, ako je nekom do pevanja rodoljubnih pesama neka se učlani u neku organizaciju i neka tamo širi nacionalizam i svoje ideje, politici nije mesto na tribini!
Bilo da pomisliš da sve oko tebe je tama...
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Tribina - nekad i sad

Post by DUB »

Ovaj klip najbolje oslikava o kakvoj energiji se tada radilo.
Za one koji nisu bili prisutni, u momentu kad je ovo snimano vec smo gubili 0-2, utakmica pri kraju, kup je vec bio izgubljen...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=oVpSYlJan70[/video]

Mozda nas je na onom ukradenom kupu bilo 3 puta vise, ali smo ovde bili 3 puta bolji!
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by milancl »

Eh kad se setim tog finala...
Zbrzam odgovore na ispitu samo da stignem na voz, koji se ispostavilo kasni... Ne stignem na vreme u NS, već produžim vozom za Bg. Dobra polovina voza cigani, možete zamisliti koji je to osećaj. Na stanici me pretresali kao da sam jedan od njih, jedva sam uspeo da se izdvojim iz te grupe. E onda tek nastaju muke. Silno obezbeđenje oko juga, pokušao sam na sve moguće načine da uđem, ali nema šanse. Ništa mi drugo nije preostalo nego da kupim kartu za istok i tako uđem na stadion. A posle su me redari bez reči pustili na jug. Malo sam off, ali lepo je setiti se prošlih vremena.
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Tribina - nekad i sad

Post by nboya »

Da se nadovezem na Grbu: Ovakvih tema nije bilo na ovom forumu i politika foruma je da se ne raspravlja o navijackoj grupi. Prekrsili smo to pravilo zato sto je prica, vecim delom, proticala u mirnom tonu. Zbog toga ce na ovoj temi vaziti ostrija pravila nego na ostatku foruma. Postujte i uvazavajte sagovornike posto ce svako omalovazavanje biti brisano.
UPRAVA NAPOLJE!!!
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by recni galeb »

Grba_NS wrote:Ova tema je otvorena spontano, zato sto je prica krenula u pravom smeru i zato sto je receno mnogo toga sto vraca neke lepe uspomene i nadu da ce se u buducnosti te stvari opet desavati! Necemo dozvoliti (moderacija) bilo kakvo omalovazavanje niti skretanje sa teme, naraocito ne nekih forumasa koji su od momenta svog registrovanja ovde unosili samo zlu krv, a tu mislim na forumasa recni galeb! Svi postovi koji su imali veze sa onim sto je napisao recni galeb su obrisani!
i sta covek da napise na ovom forumu posle ovoga, ziv ti meni bio ali ne mislimo svi isto o nekim stvarima, eto neki nismo po moderacijinom kalupu :cry: , jel treba da se ispravljamo mi "zle krvi" ili cete vec vi to ispraviti brisanjem i ponistavanjem tog drugog stava od onog vec ucrtanog i pozeljnog? :?:
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Milan »

DUB wrote:Ovaj klip najbolje oslikava o kakvoj energiji se tada radilo.
Za one koji nisu bili prisutni, u momentu kad je ovo snimano vec smo gubili 0-2, utakmica pri kraju, kup je vec bio izgubljen...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=oVpSYlJan70[/video]

Mozda nas je na onom ukradenom kupu bilo 3 puta vise, ali smo ovde bili 3 puta bolji!
Ja svakih par meseci odgledam ovaj klip. I svaki put se najezim... Energija koja je u tom trenutku vladala ne moze se opisati recima. Grmeli smo kao nikada, a to jos vise dobija na tezini kada se zna da je navijanje vodjeno sa jednim megafonom, a mi smo zvucali kao jedan! Samo je taj jedan prokleti gol falio, pa da nastane totalna eksplozija. Bilo nas je tri puta manje od cigana, a probijali smo ih konstantno. U razgovoru sa par ljudi koji su bili na severu, svi do jednog su priznali kako smo ih pevacki oduvali...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Toto Riina »

Serija dobrih rezultata, grupa slavi 24 godine protiv OFK-e i potreba joj je podrska starijih Firmasa.
Ovo mora biti zagrevanje za proslavu 100 godisnjice Starog kluba i napad na prvi kup u istoriji. Moramo pokusati da prevazidjemo razlike i svi budemo zajedno zbog iste ljubavi.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Tribina - nekad i sad

Post by madda fakka »

Milan wrote: U razgovoru sa par ljudi koji su bili na severu, svi do jednog su priznali kako smo ih pevacki oduvali...
Ja sam isto tako u par razgovora cuo da, dok su cekali u redu da udju na sever (a utakmica vec pocela) rekli mi da smo se culi ispred ulaza ;)
I Bog je Slaninar...
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by prijatelj fudbala »

Mnogo pametnih reči je izrečeno, pa neću da ponavljam ono sa čime se u principu slažem...


Stanje na severu je slično stanju u klubu, inertno uz laganu i ravnomernu stagnaciju...

A pošto je ovo zemlja Srbija i mi smo narod takav kakv smo mi možemo tapkati u mestu decenijama bez šanse da krenemo napred. A da krenemo napred treba bukvalno da se padne na dno. Kao klub smo ipak stabilni, ne verujem da ćemo u budućnosti biti u nekoj zoni ispadanja, tako da klub neku ozbiljnu katastrofu doživeti ne može. To znači da katastrofu (ili, novi početak ako neko više voli) mora da doživi Firma.Kada je *** prešao na Jug, sa njim je bilo možda 10 ili 20 ljudi, dok današnji Sever ne padne na ispod 50, nema šanse da će biti išta bolje...

Edit: bez imena i nadimaka, molim
Nboya
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Milan wrote:
DUB wrote:Ovaj klip najbolje oslikava o kakvoj energiji se tada radilo.
Za one koji nisu bili prisutni, u momentu kad je ovo snimano vec smo gubili 0-2, utakmica pri kraju, kup je vec bio izgubljen...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=oVpSYlJan70[/video]

Mozda nas je na onom ukradenom kupu bilo 3 puta vise, ali smo ovde bili 3 puta bolji!
Ja svakih par meseci odgledam ovaj klip. I svaki put se najezim... Energija koja je u tom trenutku vladala ne moze se opisati recima. Grmeli smo kao nikada, a to jos vise dobija na tezini kada se zna da je navijanje vodjeno sa jednim megafonom, a mi smo zvucali kao jedan! Samo je taj jedan prokleti gol falio, pa da nastane totalna eksplozija. Bilo nas je tri puta manje od cigana, a probijali smo ih konstantno. U razgovoru sa par ljudi koji su bili na severu, svi do jednog su priznali kako smo ih pevacki oduvali...
Evo isti klip iz drugog ugla,u jednom trenutku se cuju ciganski pokusaji da nas probiju sa UU,AA,ali bezuspesno,i ne mogu da se ne nasmejem kad vidim matorog sa kacketom i markerom na kraju klipa kako odmahne rukom...i mala ispravka,ovaj klip je snimljen na 0-0,a i na drugom se vidi semafor jos uvek je 0-0,ne mogu da nadjem klipove dok gubimo,ali smo i tad dobro navijali...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=uXFAORqDAkA[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=MxDW4bdMEZQ[/video]
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by ZmagoNS »

FCVNS wrote:Koga ne bude mrzelo da malo prelista temu na Firminom forumu,postavicu od 20-te strane jer se u to vreme raspisala ekipa koja danas ovde pise,a pisalo se o vremenu koje ovde spominjemo kao zlatno doba nase grupe,posto je tema Firma nekad i sad,evo malo onog nekad za sve koji nisu pratili tad Firmin forum...ja sam uzivao da iscitam sve jos jednom,a nedostaju klipovi koje je kacio Red firm,pa ako ne budete mogli zbog nedostatka klipa da povezete o kojoj je utakmici rec pitajte ovde...

http://www.firma1989.com/forum/viewtopi ... &start=190
U dahu sam procitao preko trideset strana foruma,stvarno fantasticne price! :mrgreen:

edit: kako mi samo nedostaje ono vreme kada sam poceo aktivno da idem na tekme,kako je tada bilo lako sranje napraviti,i nekaznjeno se izvuci.. :mrgreen:
Last edited by ZmagoNS on Tue Mar 05, 2013 6:01 pm, edited 1 time in total.
Locked