3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by madda fakka »

Marcello wrote:E, da...Baš mi je drago što si spomenuo Poletanovića.

Ne znam kako vi ljudi gledate na njega, ali meni se on izuzetno dopada. Ima lepu tehniku, pregled, prodoran je, a što je najvažnije - ima još puno prostora za napredak i sticanje samopouzdanja.
Po mojoj proceni za 2 godine on ili Nastic ce nositi kapitensku traku (ako Vule ne ode do tada). Ne znam zasto on ne izvodi kornere? Svaki centarsut mu je niska ostra fels lopta taman kako treba!
I Bog je Slaninar...
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by severozapad »

A da mu damo još malo kredita. Ne tako davno imali smo Jašara koji je puštao da mu štoperi organizuju igru. I to se uglavnom svodilo na dizanje na Abua. Ne treba u nekog slepo verovati, to smo se valjda naučili ali govoriti da je Zaga loš trener a ne navesti ni jedan konkretan razlog je, blago rečeno, neozbiljno.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Passion »

Ако теби треба конекретан предлог ти изгледа не идеш на утакмице онда. Извести Билбију који једини нешто ради, гомилање нападача, константно кружење око 16м без конретне акције. Можда није он толико лош, колико су заправо сви наши тренери исти...
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Telep »

Passion wrote:Давно нисмо имали овако, благоречено, лошег тренера.
Ala mi brzo zaboravljamo neke stvari :roll:
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
zapad
Posts: 280
Joined: Tue Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by zapad »

Čitajući pojedine komentare imam priliku da saznam da neki ljudi koji ovde pišu ili nisu uopšte bili na stadionu ili slabo poznaju situaciju u našem fudbalu.
Jučerašnja utakmica jeste za zaborav, ali sigurno da se nema šta zameriti igračima ili treneru. Pokazali su želju tokom svih 90 minuta, pritiskali protivnika i plod toga je gol u 86. minutu. Ono što niko nije spomenuo su dve sumnjive situacije, poništen gol i ruka u šesnaestercu gostiju. Ovo spominjem jer je upravo to razlika izmedju nas i zvezde i partizana. Slažem se da je bilo kontakta kod poništenog gola i slažem se da nije bilo namere za igranje rukom, ali jel mislite da se to ne bi sviralo blizancima i to pri rezultatu 0:0? U utakmicama kao što je bila naša jučerašnja oni imaju tu malu pomoć sudija koja im donese prevagu ako igrači na terenu nemaju dan. Crni su protiv ovog istog BSK-a igrali prijateljsku utakmicu a ovde su juče došli da poginu protiv nas.
Zabeležena je pobeda, nema se šta puno polemisati već se treba okrenuti narednoj utakmici.
Budite malo realni pre nego što krenete da pletete po tastaturi.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Turija »

Meni se čini da je trener Zagorčić pod prevelikim unutrašnjim pritiskom (i toga treba da se oslobodi, što pre), prvo na terenu, a potom i na pres konferencijama.
Verovatno se čovek plaši velikog rizika, pa onda ide ,,utabanim stazama", međutim, te utabane staze su loše staze i ne vode nikud domaći fudbal.OK, shvatam da je preveli rizik vrlo opasan po trenera, ali onda treba ,,mic po mic" tražiti rešenja (mislim da Zagorčić to i čini, ali jako bojažljivo, pa je spora transformacija igre, jer se previše plašimo kontri, i od mnogo slabijih ekipa, čak i na našem terenu).Međutim, ne smemo zaboraviti najvažniju činjenicu: trener Zagorčić se rešio parazita u ekipi, pa se više nijednom našem igraču ne može prebaciti nezalaganje na terenu.Za mene je to velik napredak, ali treba još, još i još..., dok se iz ekipe ne izvuče maksimum.
Za sada smo borbeni, ali ne može se samo sa borbenošću doseći cilj.Utakmica sa Borčom u Novom Sadu nije utakmica na kojoj naši igrači treba da ,,daju Bogu dušu", već da ona bude rutinska, bez prevelikog iscrpljivanja, jer će se momci istrošiti, pa neće moći dati sve od sebe na derbijima ili teškim gostovanjima.Treba rotacija i odmor igračima (primećujemo to i po igri Abubakara, koji je stalno ,,čupao" ekipu i dosta se istrošio).
Zato, moraju naši ,,klinci" više na teren i imaćemo dvostruki dobitak (oni iskustvo, ekipa svežinu i drugačiji fudbalski imidž), a u Klubu, i na tribinama, bolju atmosferu, zbog veće konkurencije i izbora igrača, i time će se izaći iz poznate ( dosadne) kolotečine. Svaka utakmica će donositi nešto novo, nova očekivanja, nove nade, nove utiske.Evo, već derbi sa Sremom biće prava šansa za to, prilika koja će privući gledaoce na naš Stadion.Ako odigramo kvalitetno, i lepo za oko, doći će sledeći put još više ljudi.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Passion »

Telep wrote:
Passion wrote:Давно нисмо имали овако, благоречено, лошег тренера.
Ala mi brzo zaboravljamo neke stvari :roll:
Ако цитираш мој пост, обраћај се директно мени. То је нека основна култура. Реци ми молим те шта то ''ми'' заборављамо?
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Red Marquis »

Passion wrote:
Telep wrote:
Passion wrote:Давно нисмо имали овако, благоречено, лошег тренера.
Ala mi brzo zaboravljamo neke stvari :roll:
Ако цитираш мој пост, обраћај се директно мени. То је нека основна култура. Реци ми молим те шта то ''ми'' заборављамо?
Pa verovatno je mislio da je konkurencija u prošlosti za najgoreg izuzetno jaka.
Što se mene tiče, Zagočić igra ziheraški, čini mi se da se pritiska da mu pozicija nije čvrsta nije uopšte otresao(što je i logično, kad zna kakva je trenerska klackalica ovde). Sumnjam da će se nešto promeniti nabolje, ali barem nije iskopao nekog "pulena" kao Jašar Škuletića, niti imao neke glupe izjave u medijima, pa je samim tim kod mene iznad pređašnjeg.
Io odio Belgrado
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Telep »

Passion wrote:
Telep wrote:
Passion wrote:Давно нисмо имали овако, благоречено, лошег тренера.
Ala mi brzo zaboravljamo neke stvari :roll:
Ако цитираш мој пост, обраћај се директно мени. То је нека основна култура. Реци ми молим те шта то ''ми'' заборављамо?
Izvini gari, ali mi realno nismo imali dobrog trenera 10 godina(cast retkim izuzecima),prosle godine smo imali Jasara po meni mozda najgoreg, i Ristovskog koji je isto vrlo blizu kvaliteta crnogorskog Fergusona. Tako da reci da davno nismo imali ovako loseg trenera nije uopste realno. Mislim nije Zagorcic sila od trenera al za sad radi posao,bolje nego gorepomenuti sa istim timom od prosle godine..Rade se neke pozitivne stvari, uvode omladinci, ima tu jos puno prostora za napredak ali ovo je za pocetak solidno.
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
Box
Posts: 291
Joined: Mon Feb 13, 2012 2:39 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Box »

Zagorcic je izvukao proslu sezonu iz bedaka i doveo Rapid u Novi Sad. Malo je falilo da prodjemo i to sranje od kluba a onda bi se druga pesma pevala.Nemojte samo srljati, pusti neka cova radi svoj posao...
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by severozapad »

@Passion
Ja sam se zakačio za tvoje reči jer su previše teške. Čovek je po meni daleko od nekoga ko u ovom momentu zaslužuje kritike ovakve vrste. On i ovi igrači koji su na terenu, takođe.

Baš zato što idem redovno mi je zasmetalo to što si rekao da davno nismo imali tako lošeg. Nama je uvek falio neko ko ume da namesti igrače u glavama i da izvuče iz njih maksimum a da ih nauči da igraju fudbala ne možemo očekivati od trenera. Pitanje je samo koliko mi možemo da se pomirimo sa limitom naših igrača i celog tima sastavljenog od tih istih igrača. I ovo kažem kao nerealni optimista koji u glavi ima tišinu u busevima posle gaženja glodara tamo pa zatim onaj kiks na Karaburmi prošle godine i neko novo vijanje titule, možda ove sezone. Ali ne zbog ludnice od našeg tima već kvaliteta naše lige.

Igra je daleko od onoga što bih ja voleo da Voša igra dole na terenu ali mislim da konstantno menjanje trenera može samo da šteti toj istoj igri.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by budababa »

Verujem da većina oseća gorak ukus izazvan sramotno slabom posetom, gde Vošu u letnjem terminu, pod reflektorima, isprati manje od hiljadu i po ljudi. Druga stvar koja mi je udarila po živcima je ono pros***vanje na ulazu sa numerisanim kartama, kada mi se na ulazu koji koristim godinama pali "alarm" na čitaču bar-koda, a gari me ljubaznim glasom obaveštava da moram da uđem na ulaz trideset metara niže, mada mesta na Zapadu ima toliko da svaki čovek može da sedne i da pljucne na četiri stolice u svom okruženju, a da niko od prisutnih ne umaže dupe tuđom izlučevinom iz usta. Sreća da nismo tehnološki razvijena zemlja kao Japan, pa da nam uvedu strujni udar za onoga ko pokuša da sedne na tuđe mesto. Mislim, stvarno...

Što se fudbala tiče, našima ne mogu da osporim i zamerim borbenost i zalaganje. U prvom poluvremenu se na momente moglo videti da igramo malo brže, dosta dodavanja iz prve i utrčavanja u prostor, da bi već u drugom delu sve leglo na svoje mesto i krenula je klasična Vošina jalova opsada, kada lopta kao u rukometu kruži oko kaznenog prostora, a pivot jadan čeka hoće li proći koji "cepelin". Takvi bunkeri se teško mogu probiti bez puno kretanja, utrčavanja, rotacije pozicija, a naš fudbal je takav da je to, kanda, previše zahtevati od igrača ovakvog fudbalskog znanja i fizičke spreme. Pohvalio bih Moreiru koji konačno počinje da radi ono zbog čega je i doveden, ali i junošu Poletanovića i "veterana" Đurića, koji su sasvim korektno odradili svoj deo posla juče. Ono što mi je zasmetalo pri kraju je valjanje naših po terenu, kao da čuvamo rezultat protiv Arsenala, a ne protiv BSK-a, mada sam itekako svestan da bi oni na deset puta gori način odradili istu stvar, samo da Moreirine "makazice" nisu isekle mrežu njihovog gola. I još jedan interesantan podatak, neka me neko ispravi ako grešim: ulaskom Jaoa, po prvi put smo na terenu u jednom trenutku imali četiri crnoputa igrača. Vizija mog cenjenog kolege West Ham-a, da ćemo titulu uzeti tek sa 11 crnaca na terenu, polako ali sigurno se ostvaruje. 8)
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by kej »

budababa wrote:I još jedan interesantan podatak, neka me neko ispravi ako grešim: ulaskom Jaoa, po prvi put smo na terenu u jednom trenutku imali četiri crnoputa igrača. Vizija mog cenjenog kolege West Ham-a, da ćemo titulu uzeti tek sa 11 crnaca na terenu, polako ali sigurno se ostvaruje. 8)
Gostovanje u Beču: Grin, Ađuru, Abu, Moreira. Ali, u JSL je verovatno prvi put, i to mislim na celu ligu uopšte.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Tony Starks »

Image
Mackycool
Posts: 177
Joined: Tue Jan 10, 2012 3:11 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-BSK 1:0

Post by Mackycool »

Skontaj facu Jaoa :mrgreen:
Sostengono gli eroi: "Se il gioco si fa duro, è da giocare"
Locked