17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by limanfkv »

Ne idu trcanje i 69 rakija. Ne znam samo kako cemo se otarasiti ovih koje smo doveli...
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by :) »

Dosao sam ranije na utakmicu da gledam zagrevanje.

Ja razliku izmedju zagrevanja i utakmice nisam video. Dodavanja ako prodje prodje bez trcanja.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Владика »

Све могу да опростим, и да не знају, и да нису уиграни, да има пуно нових играча али да не трче.....Шкулетић уђе као замена и после неколико спринтова дише на "шкрге"? Очигледно је да неко није урадио свој домаћи и да нам је приредио невероватну бламажу и мучење.
Што се тиче Апије и Мореире ја сам очекивао ово од њих,
[video]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Yyc#t=147s[/video]
све испод тога је незадовољавајуће(бар за мене) и тешко разочарање.
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Minja »

Za trenera FKV...

Covece, vrati Slobodana Novakovica u zivot. Velika je sramota da momak koji zna fudbala i uvek daje 199% svojih mogucnosti, a jos je i VOJVODINAS U SRCU, greje klupu i tribine. Nemas pojma prijatelju.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by budababa »

U razgovoru sa čovekom koji je dobro upućen u dešavanja u klubu, dve nedelje pred Kragujevac, dobijam njegovu "prognozu" da ćemo biti dosta slabiji u odnosu na prvi deo sezone. Razlog: dva zvučna pojačanja nam dolaze nespremna, a za trećeg se zna da je sklon problematičnom ponašanju i aljkavom odnosu prema svojim profesionalnim obavezama. Ta njegova konstatacija je na snazi pre nego što će nas napustiti prvi strelac ekipe, a šta reći tek posle Braninog definitivnog odlaska? Ostali smo pre toga bez dva igrača koji su u izboru za Igrača sezone zauzimali drugu i treću poziciju, što navodi na zaključak da su nam otišla dva od tri najkorisnija igrača po učinku u prvom delu sezone (barem po skromnom mišljenju ljudi ovde na forumu). Papreno plaćene pripreme nisu dale nikakav efekat, što se vidi po igri i broju stvorenih šansi na prve dve utakmice, i postavlja se pitanje da li nam ti boravci u Antaliji donose išta osim nekog prestiža po novinama, kako smo klub koji može to sebi da priušti? Trener je odradio jednu polusezonu od dve pune predviđene ugovorom, a brže-bolje se povela priča o produžetku njegovog ugovora, pa bi nas eventualni raskid saradnje koštao još više. Jedina stvar koja ide napred što se tiče kluba je marketing, ali neće vredeti ni časopis VOŠA, ni web-shop, ni klubovi navijača po pokrajini, ukoliko ne budemo imali rezultat. Imamo ružan i naporan raspored, ulazimo u ritam subota-sreda, i evo šta nas čeka u narednih mesec dana:

14.03. Novi Pazar-Vojvodina (vruć teren, svašta može da bude)
17.03. Vojvodina-Sloboda (Užičani pokazali da znaju da odigraju na X, a mnogo su ozbiljnija ekipa od Metalca)
21.03. Borac-Vojvodina, kup (Čačani dobili obe utakmice u prvenstvu)
24.03. OFK-Vojvodina (uvek teško gostovanje i retko smo tamo pazarili ceo plen)
31.03. Vojvodina-Jagodina (Jagodinci takođe dobili prve dve u prolećnom delu)
04.04. partizan-Vojvodina (treba li išta dodati?)
07.04. Vojvodina-Rad (pogledati naš skor sa njima u zadnjih deset godina, bruka)
11.04. Vojvodina-Borac, kup (revanš, bitka za finale)

Šteta je što opet nismo iskoristili priliku, glodari su kiksnuli obe, i sa dve pobede bi smanjili zaostatak na tabeli na jednocifren broj i digli ceo Novi Sad na noge. Mi smo živi primer u praksi (kako već mnogi rekoše) kako se tera publika sa stadiona i sa takvom lakoćom održavamo taj imidž nepopravljivih, večitih gubitnika. Ali, između ostalog, i u tome je čar. Ko može - put Pazara, ko je sprečen - vidimo se naredne subote na "Karađorđu".
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2038
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by churguzijanac »

Neka mi objasne ovi sto brane murinja kako ciganstura sa kompletno novim timom igra fudbal i zasto glodari koji igraca nisu prodali, posrcu?
Ljudi prodali smo sta smo prodali, imamo dobar igracki kadar i imamo trenera kome treba sto godina da slozi kockice!
____________________
Zdravko Rajkov
FK Vojvodina 1950-1962
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by kowalski »

Image
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Casual »

Pomislio sam posle Kragujevca da jedino moze bolje od onoga, ali na ovako nesto nisam ni pomisljao. Potvrdili su da uvek moze gore, da kad te razocaraju to nije kraj, ima jos... Navikli smo.
Nemoc, nezalaganje, nonsalantnost, bezidejnost. Prosto te mucnina neka hvata dok gledas onaj uzas. Refundirati novac svim ljudima koji su platili kartu juce, jer posle ovoga ja ne znam ko ce osim nas vecitih zaljubljenika i zaludjenika dolaziti na stadion.
Napraviti i glasanje za pojedince koji su najvise razocarali, jer nabrojati 3 igraca koji su zasluzili prelaznu ocenu je stvarno tesko.
Presing ne znamo da igramo jer nam je Metalac par puta izeno loptu sa 2-3 dupla pasa kao od sale. Najzreliju sansu imao Metalac - 9/10 slucajeva se ono ne promasuje.
Sramota!
Volem Vošu!
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Turija »

budababa wrote:Papreno plaćene pripreme nisu dale nikakav efekat, što se vidi po igri i broju stvorenih šansi na prve dve utakmice, i postavlja se pitanje da li nam ti boravci u Antaliji donose išta osim nekog prestiža po novinama, kako smo klub koji može to sebi da priušti? Trener je odradio jednu polusezonu od dve pune predviđene ugovorom, a brže-bolje se povela priča o produžetku njegovog ugovora, pa bi nas eventualni raskid saradnje koštao još više. Jedina stvar koja ide napred što se tiče kluba je marketing, ali neće vredeti ni časopis VOŠA, ni web-shop, ni klubovi navijača po pokrajini, ukoliko ne budemo imali rezultat.
Šteta je što opet nismo iskoristili priliku, glodari su kiksnuli obe, i sa dve pobede bi smanjili zaostatak na tabeli na jednocifren broj i digli ceo Novi Sad na noge. Mi smo živi primer u praksi (kako već mnogi rekoše) kako se tera publika sa stadiona i sa takvom lakoćom održavamo taj imidž nepopravljivih, večitih gubitnika. Ali, između ostalog, i u tome je čar.
Da ne bih pisao isto, kad je to Buda veoma lepo izneo, samo ću se složiti.
Pripreme u Antaliji koštaju puno, ali ne verujem da bi bolje radili i kod kuće, ili u bilo kom kraju sveta, samo što, potom, ne bi morali da izvlačimo ,,reparaciju" troškova. Međutim, i tu se ništa suštinski ne bi promenilo, jer bi tada hteli ,,izvući" dobit (umesto ,,štete").
Problem je što uprava mora shvatiti da je FK Vojvodina fudbalski klub, a ne tržišno fudbalsko preduzeće. Dok se to ne shvati, neće nam vredeti, niti pomoći, ni najbolji marketing na svetu, ni najbolji marketinški stručnjaci, jer će njihova priča biti bez pokrića, odnosno moći će da ,,prođe" samo jedanput ( dok se prvi put ne kupi izreklamirana roba - odnosno ulaznica za utakmicu).Posle toga, svaka dalja priča je uzaludno mlaćenje prazne slame.I šop, i klubovi navijača, i mediji i...Ostaje nam jedino ljubav i vera u tradiciju, a za njeno održanje je bolje verovati, nego proveravati to na stadionu.
Mi moramo imati kvalitetnu ,,robu" koju nudimo ,,tržištu", tj igati dobar i prepoznatljiv fudbal.Fudbal kakav su bolje igrale generacije našeg Kluba, iz gotovo čistog entuzijazma, nego ovi danas lepo plaćeni (u odnosu na građanstvo) ,,profesionalci"..E, onda će doći i dobar rezultat - prirodni magnet za stare i nove navijače Vojvodine.
Za to moramo imati dobrog trenera, dobru, agilnu i odgovornu upravu, koja radi taj posao najbolje što ume, maksimalno u korist Kluba.Onda ni dva uzastopna poraza (a ne dva nerešena rezultata), ne bi mogli poljuljajuti veru u dobro sutra.Ovako, ja već ne znam šta gledam na terenu.Prosto ne mogu da verujem da momci koji su svaki dan u treningu, i sa loptom, ne umeju da izvedu elementarne fudbalske stvari. Da su mladi a bezvoljni da potrče za loptom (i da se ,,sastave" sa njom) pred TV kamerama i 10.000 ljudi na tribinama.Da treneri tako tumbaju igrače po pozicijama, kao da nikad nisu igrali fudbal i vodili ekipu sa klupe.Ne mogu to sve da nazovem ni amaterizmom u profesiji, jednostavno za tako nešto još, kanda, nije stvorena reč?
Ne znam šta je uzrok tome?Priroda sigurno nije, jer sve su generacije, po rođenju, prirodno jednako talentovane.Kvalitet rada sigurno jeste, a kako njega dovesti u željene okvire, veoma je teško reći.
Sada će, verovatno, cenu morati da plati trener, iako su mu onomad produžili Ugovor, te on neće mnogo ni žaliti zbog toga (kao ni mi navijači).I opet ćemo se naći tamo gde smo bili letos, samo sa većim minusom ispred.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Vuke »

churguzijanac wrote:Neka mi objasne ovi sto brane murinja kako ciganstura sa kompletno novim timom igra fudbal i zasto glodari koji igraca nisu prodali, posrcu?
Ljudi prodali smo sta smo prodali, imamo dobar igracki kadar i imamo trenera kome treba sto godina da slozi kockice!
Plavi dečko je zadržao i doveo sve što je želeo, Vukićeviću su prodali pola kostura tima i doveli nespremna IMENA, a ne pojačanja/gde se slabo šta pitao/. Trenerova želja za zamenu Medojevića bila je u vidu Ivana Todorovića, pa mu nije uslišena :!:

Imali smo dobar igrački kadar, sada imemo tim sa IMENIMA, koliki pritisak bi bio da ta IMENA ne igraju a da se ne ostvari rezultat? Sviđa mi se iskrenost i hrabrost Vukićvića, a za rezultate trenutno je najmanje on kriv.
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Minja »

Prvo poluvremen je unisteno sa hopa-cupa Apije i Moreire. Ostali su valjda ocekivali da ce njih dvojica da pojedu Metalac. Neozbiljno.

Drugi deo je bio za nijansu bolji, ali falio je fanatizam (Novakovic recimo, da ne napravim problem momku). Toga nije bilo. Fucosi su previse ususkani i previse im se titra. A trener je kriv sto je prihvatio da radi kako mu drugi diktiraju. Mogao je da se povuce, i jos vise sto je zbog nespremnih imena sklonio momke koji svaki put ostave srce na terenu. A to je juce falilo. Tumbasevic, Novakovic, Buac, takav profil igraca je nama juce falio.... Po meni, nikad ozbiljan trener biti nece. On odgovara za rezultat i niko drugi.

edit: Sada se kao ceka odluka UO u vezi utakmice... Nema tu nikakvog mudrovanja. Tu si gde si. Vojvodina generalno use*e prvih nekoliko utakmica (hronicno) a onda stvari legnu na svoje mesto. A zasto je to tako, mozemo samo da nagadjamo.

Apija ce biti pojacanje za Vojvodinu samo ako ostali ukapiraju kako se igra ozbiljan fudbal. Da ne bude da smo doveli PREEDUKOVANOG fucosa.
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by ristoo7 »

Minja wrote:Prvo poluvremen je unisteno sa hopa-cupa Apije i Moreire. Ostali su valjda ocekivali da ce njih dvojica da pojedu Metalac. Neozbiljno.

Drugi deo je bio za nijansu bolji, ali falio je fanatizam (Novakovic recimo, da ne napravim problem momku). Toga nije bilo. Fucosi su previse ususkani i previse im se titra. A trener je kriv sto je prihvatio da radi kako mu drugi diktiraju. Mogao je da se povuce, i jos vise sto je zbog nespremnih imena sklonio momke koji svaki put ostave srce na terenu. A to je juce falilo. Tumbasevic, Novakovic, Buac, takav profil igraca je nama juce falio.... Po meni, nikad ozbiljan trener biti nece. On odgovara za rezultat i niko drugi.

edit: Sada se kao ceka odluka UO u vezi utakmice... Nema tu nikakvog mudrovanja. Tu si gde si. Vojvodina generalno use*e prvih nekoliko utakmica (hronicno) a onda stvari legnu na svoje mesto. A zasto je to tako, mozemo samo da nagadjamo.

Apija ce biti pojacanje za Vojvodinu samo ako ostali ukapiraju kako se igra ozbiljan fudbal. Da ne bude da smo doveli PREEDUKOVANOG fucosa.
+Брана, који нам је ишао на живце па смо схватили нам у ствари потребан.
Мислим да смо отишли предалеко у коментарима после ове утакмице. Шкрипи доста у средини, али Апија и Мореира су једини који су играли "озбиљан" фудбал. Мотивисани су и треба им дати шансу, наравно уз убацивање Вука и Полетановића. Слажем се са коментарима да младе играче треба раније убацивати, али нам прво треба нека игра која пролази. Надам се да ће тренер бити на висини задатка, поготово пошто су црни :shit: добили тренера у правом смислу те речи. Не знам зашто Новаковић не добија праву шансу, мислим да би се добро показао. Катаи и даље не може да одигра као човек целу утакмицу и мора се наћи неко решење, ја бих пре поделио његове минуте са Смиљанићем, можда би та луда комбинација ишла добро као са Браном.
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Minja »

Image

Image

Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2038
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by churguzijanac »

Vuke wrote:
churguzijanac wrote:Neka mi objasne ovi sto brane murinja kako ciganstura sa kompletno novim timom igra fudbal i zasto glodari koji igraca nisu prodali, posrcu?
Ljudi prodali smo sta smo prodali, imamo dobar igracki kadar i imamo trenera kome treba sto godina da slozi kockice!
Plavi dečko je zadržao i doveo sve što je želeo, Vukićeviću su prodali pola kostura tima i doveli nespremna IMENA, a ne pojačanja/gde se slabo šta pitao/. Trenerova želja za zamenu Medojevića bila je u vidu Ivana Todorović, pa mu nije uslišena :!:

Imali smo dobar igrački kadar, sada imemo tim sa IMENIMA, koliki pritisak bi bio da ta IMENA ne igraju a da se ne ostvari rezultat? Sviđa mi se iskrenost i hrabrost Vukićvića, a za rezultate trenutno je najmanje on kriv.
Kada se ne ostvari rezultat, u sustini nije ni bitno da li igraju IMENA ili ne.Nula je nula. Kakav pritisak, pa Vukicevic je placen da se nosi sa raznim pritiscima, pa cak i onim koji mu stizu iz uprave. Ako su ta IMENA nespremna, neka sede na klupi. Ima i vecih imena koja greju klupu,ajao... Mozda i jeste iskren, ali i to je diskutabilno jer je sam sebe doveo u poziciju da kaze kako jeste. Sve drugo da kaze bio bi smesan.
Hrabar!?Ma daj, daleko je on od hrabrog. Hrabri kod ove uprave tesko opstaju!
Drugo, kad vec pricas o IMENIMA, mi imamo 2 IMENA i jos bar 20 licenciranih igraca! Ni manje ni vise zamene IMENIMA su reprezentativci Srbije plus Boba Novakovic!
Tvrdim da imamo odlican tim i sa IMENIMA i bez IMENA samo sto Vukicevic trenutno nije u stanju da izvuce maksimum iz njega.
_____________________
Zdravko Rajkov
FK Vojvodina 1950-1962
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: Vojvodina-Metalac 0:0

Post by Firmin mali »

Locked