16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by Red Marquis »

21114 wrote:Da. I stojim iza toga, jer jedno su pripreme, a drugo je kad uđeš u takmičarski deo. Videćeš sledeće subote.
Metalac će da nam bude merilo???
Io odio Belgrado
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by 21114 »

Da, biće merilo. Jer će se osloboditi pritiska. Naduvaćemo ih bar 3-4 prema 0.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by Radoye »

Neuigranost ne moze biti izgovor, svi su prosli cele pripreme, valjda su tamo nesto i radili osim blejanja po hotelu? Cemu sluze pripreme nego da se ekipa uigra i spremna fizicki i takticki udje u takmicenje?

Takodje, i to "falio nam plej" ma koliko bilo istinito ne moze biti izgovor. Mi vec godinama imamo isti problem da pojedina mesta u timu nisu adekvatno pokrivena nego kad se jedan povredi ili pauzira zbog zutih mi moramo da izmisljamo kerefeke (zadnji vezni ili stoper na levog beka, zadnji vezni na stopera, desno krilo na desnog beka, levi bek na levo krilo, spic na levo krilo... da spomenem samo par "resenja" iz zadnjih sezona).

Znaci ili su pripreme lose odradjene (za sta postoji krivac koji mora da preuzme odgovornost) ili u timu opet nisu sve pozicije adekvatno pokrivene pa nam fali ovde ili onde (za sta opet postoji krivac koji mora da preuzme odgovornost).

:|
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by shecky »

Brate bulevarac..ono sto sam te kopirao.. tj ono sto si ti rekao jednostavno nema nikakvog smisla.. prvo kazes da nismo imali dovoljno vremena da se uigramo 2 meseca ,a ovamo tvrdis da ce vec sledece nedelje sve biti kako treba..
Pa onda kazes da je Vuk bio dobar ,a posle kazes da nam fali kreator igre..

Pobedicemo mi Metalac nije to problem ,jeste da su prve utakmice uvek zajebane jer su svi nekako u grcu ali ono sto se odmah videlo je to da smo igrali pogubljeno ,da nema znalca sa loptom na terenu tipa Djurovski ,Mereba,Ljubinkovic.. jos ako nedo bog da se Abu povredi ..stv nzm ko ce dati gol..i iz cega.
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by 21114 »

Da ne ubijamo temu Shecky, imaš privatnu poruku.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by kej »

Štoperi razmene 2-3 pasa, ovi nas malo stisnu i odmah se bunari na Abua.. To je naša igra. Abu obično nekako dođe do te lopte, ali okrenut leđima od gola i sa dva igrača iza sebe. I šta dalje? Pa ne može se tako ništa uraditi.
Ova jalovost na gostovanjima, nedostatak energije i želje za pobedom me toliko frustrira da ja ne mogu da opišem. Mitoševiću, je l' može malo brže taj korner kad je osamdeseti minut?? Šetnja do zastavice, malo jedna nozdrva, druga nozdrva, nameštanje štucne i tako dalje i tako dalje.. A ja grizem jastuk.
Poštovanje za Radnički kao klub, ali oni veze nemaju! A mi pravimo izmenu u sudijskoj nadoknadi?? Čuvamo bod od koga? Od ekipe koja u drugom poluvremenu nije šutnula. Koja je veza između izjave '' sportski i ljudski je nadati se tituli'' i izmene u 91.minutu protiv ekipe koja ti nije prišla golu za celo poluvreme? Onda lepo reci da čuvamo prokleto treće mesto i ajd zdravo.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by vosa do groba »

Utakmica prvo poluvreme blagi ocaj,drugo jos i nekako.Ja i nisam toliko nezadovoljan,igras derbi na gostujucem terenu,prva prvenstvena utakmica posle 3 meseca pauze pred 9000 domacih navijaca,protivnicka ekipa vrlo tvrda i nije izgubila kod kuce vec 3 godine,ovako nesto se moglo i ocekivati.Nemam sta da zamerim igracima na zalaganju,ali nemamo taj zavrsni pas.Sto je neko ranije rekao,probali smo da se usetamo u gol.Vise nam odgovara formacija 4-5-1 sa Moreirom kao kreatorom igre.Sve u svemu,mora bolje od ovoga.
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by novosadjanin »

Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by churguzijanac »

Trener je kriv k'o vrata od babinog špajza za nulu u Kragujevcu!

Šta koji klinac fali Poletanovića i onda mu da šansu 3 sekunde pre kraja. Ko je ovde lud!? I nek nepriča više kako smo prodali sredinu, nego nek gleda da izvuče maksimum iz ovog tima. Gledam tim koji je istrčao na Čika Daču i ne sećam se da smo u ovoj varijanti igrali na pripremama, možda jedno poluvreme, a možda ni tolko...
I posle svega ne mogu da verujem da u nedostatku Moreire, on, igrača za kojeg je rekao da je bio najbolji na pripremama i koji je zabio gol za reprezentaciju tri dana ranije ne ubacuje u igru.
User avatar
Sale
Posts: 107
Joined: Sun Aug 17, 2008 3:52 pm

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by Sale »

Očigledan nedostatak organizatora igre... Nadam se da se Moreira više neće povređivati ove sezone, jer bez plejmejkera ovo izgleda smešno.
This time next year, we'll be cup winners!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by mihailov »

Sve što je vredno pomena jeste ambijent na današnjoj utakmici! I mi i domaćin smo na pravi način shvatili ovaj derbi. Nažalost, fudbalska predstava je izostala, baš kao što su treneri i rekli na konferenciji. Raduje brojka naših ljudi, nadam se da će se današnja atmosfera preneti i na Karađorđe narednog vikenda!
Očekivanja su nam prevelika bila, nismo mi napravili drim-tim, već doveli 3 dobra pojačanja. Nije realno da gazimo sad sve redom odjednom, pogotovo ne u prvom kolu, kada ekipa u ovom novom sastavu prvi put zajedno igra zvaničnu utakmicu...
Napred Voso!
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by kowalski »

Ako je osvajanje kupa, koje je još na predugačkom stapu, cena za ovakvo šupačenje celo proleće (a nešto mi vonja da će ovo biti naša slika u prvenstvu), onda fala lepo na takvom kupu, ako ga uopšte osvojimo... Nadam se da nisam u pravu.
Image
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by the Gari »

Prvo iz ličnog ugla. Protraćiti sunčanu nedelju na, što reče Buda, italijanski derbi od pre deset godina, za nekoga ko je navikao na ovdašnju mrcvareću svakodnevicu, možda ne predstavlja neki posebni happening, ali kada gledaš Vošu uživo posle 16 meseci provedenih na drugom kraju sveta i utakmice u Kuli (oktobar 2010.) kada takođe nisam video nijedan gol (jerbo smo bili isterani, je l'), onda ti sve nekako ima jedan poseban šmek i osetiš se kao da ti je ovo drugo "prvo" gostovanje u životu. Neispavana banda se pošteno izmorila, ogladnela i kako to već ide, te iskrivila u autobusu čiji je dizajn u trendu koliko i frizura šefa stručnog štaba, ali početna napaljenost i završna rakija su umnogome pomogle. U Kragujevcu nikad više ljudi, dobro navijanje (posebno u prvom delu drugog poluvremena); jedino što smo stajali malo u egede.

Znam da ću sada navući gnev 9/10 ljubitelja "savremenog fudbala" koji erektiraju na "katalonsko čudo", ali ja za našu onakvu igru krivim - Barselonu! Kada je to postalo zabranjeno šutnuti na gol s udaljenosti većoj od tri i po metra? Koja to ekipa za 90 minuta (bilo je nešto manje sa sudijskom brljom oko nadoknade vremena) uspe da uđe u protivnički kazneni 17 i po puta i da na kraju ima dva šuta na gol. Uz sav moj lični estetski otklon od tog njihovog ja tebi - ti meni fudbala, na planeti postoji samo jedna ekipa koja može da se ušeta u svaki protivnički gol i ona se ne zove Vojvodina. Vrlo jednostavno.

E sad, na ovo bi odgovor trebalo da stigne od nekoga ko se više razume u igru (ovo s Barselonom je impresija, a ne analiza), ali meni nije jasno kako to u našoj ligi "ne pali" sistem 4-4-2. Da li se taj sistem priprema onako "ajde da probamo, pa ako ne ide, vraćamo se na staro" i ni ne pokušavamo s time ozbiljno ili je "poetika igre" u srpskom fudbalu jednostavno takva da "strukturno" zahteva pola tima na sredini igrališta. Koliko sam ja shvatio, mi smo krenuli s dva napadača, da bismo videli da nam nešto fali, te Škuletića pomerili u stranu, a Bosketa u sredinu. Nisam pametan (iako se često pravim, je l')...

I pored tih rokada Stevanović je uspeo da bude naš najbolji i najopasniji igrač i sigurno da postaje nosilac naše (kakve takve) igre. Naravno uz Abubakara o kojem nemam ništa novo i pametno napisati, a da to već svi ne znamo. Mnogi su sumnjali u Apijinu fizičku pripremljenost, a meni se baš suprotno činilo da je posle 70. minuta (utakmica je bila dosadna i jalova, ali ne bih rekao da se nije puno trčalo) jedino on imao snage da trči. Mislim da će za nekoliko utakmica biti važniji deo ekipe nego što smo to očekivali.

Ovo možete shvatiti i kao šalu, mada u značajnom procentu to nije: da je Brana bio u Kragujevcu, dao bi gol. :cheers:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by laki »

Ma da, Boske je najbolji igrac: Uzmi optu i zabij glavu u zemlju i trci k'o kreten uz aut liniju do korner zastavice i pokusaj da iznudis aut posto si se nabio u cosak terena. A ako ne daj Boze mora da stane na loptu, to je padanje uroku od 1.5 sekunde,posto duel moze da izdrzi kao devojcica. Ima on i odlicne kvalitete, ali daleko je od naseg najboljeg igraca.
Zar Vuk ne moze da igra brze i tacnije?! Zar Vuk ne moze da posalje ostru loptu Abuu na glavu posle 9 kornera i jos par prekida?!
Zar Skuletic ne zna da primiri loptu jednim potezom?! Ja sam to znao sa 12 godina!
Ali sve bih ovo oprostio nasim igracima kad bi se JE**NO otvarali jedni drugima kada smo u posedu lopte! Kako me to zivcira, pa to je nenormalno! Ali za to ti ne treba znanje uopste, samo trcis u prazan prostor, ja ne znam koliko je to je**no komplikovano?!
Image
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 16. kolo: Radnički (KG)-Vojvodina 0:0

Post by Minja »

Image

Image

Image
Locked