14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Locked

Prognoza utakmice

Poll ended at Sat Dec 03, 2011 12:33 pm

Pobeda Vojvodine
41
100%
Remi
0
No votes
Pobeda gostiju
0
No votes
 
Total votes: 41

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by Grof Žekula »

Da se i ja nadovežem na divan i da ponovim neke stvari svojih prethodnika:

1 - Supić je juče kiksnuo NEKOLIKO puta (ne jednom) - ispucavanje lopte u visini 20 cm od trave, potpuna dezorijentacija u prostoru (sam uleteo i zakucao se u mrežu u drugom delu, kod jednog šuta Čačana + u prvom delu "procenjivanje" leta lopte kod prečke za goste - jasno su i Čačani "provalili" da treba da mu šutiraju čim dođu u situaciju) tako da on ne bi mogao ni medicinski pregled za služenje vojnog roka da prođe. Šta tek reći za primljeni gol??? Ima vremena da pošalje loptu u igru, ali "on zna da ne zna" da je ispuca već kreće u dribling i još SIMULIRA prekršaj (zbog čega je trebao da dobije karton k'o kuća) i tako nas uvodi u neizvesnu završnicu. Svemu tome je prethodila ISTA situacija kada mu je Trajković vratio loptu i okrenuo mu leđa računajući da će Nemanja da je ispuca - ali ne, Supa mu vraća i dovodi Trajčeta u situaciju da se okliznuo i izgubio loptu što srećom "pametnjaković" iz Borca ne koristi, jer umesto da krene sam ka Supiću (a to je gol 101%) dodaje loptu igraču u ofsajd-poziciji. I to nije sve od Nemanje juče, ali se nadam da jeste za ubuduće - VREME JE ZA JANOŠEVIĆA.

2 - Ljubinković? Niko u Klubu ne bi mogao da nam objasni čemu njegovo forsiranje u minulom periodu. Ako nije spreman (A NIJE, bar fizički) trebao je još da odmara. Ovako i direktvo imamo "NOVOG ĐUROVSKOG" na terenu (po koji potez i kretanje poput praseta u skučenom oboru).

3 - Prethodno pomenuti igrač DIREKTNO utiče na igru još jednog našeg igrača - kao što mu je smetao i Đurovski u postavi, tako mu danas smeta i Ljubinković. Merebašvili jeste naš jedini organizator (kakav god da je, a za našu ligu je odličan) i njemu treba dati svu slobodu u igri (mislim - bez još jednog "takvog" u postavi). Ako je Marko doveden da "pravi razliku", a do sad smo od njega videli "da samo smeta", tu onda nešto MNOGO ne valja. Da nema njega na terenu, Mereba ne bi morao da ide toliko na bok i mogli bi totalno da promenimo formaciju na terenu, a lično smatram da bi ona bila mnogo ubojitija i opasnija po rivale...

4 - Vuk Mitošević? Njega mi je posebno žao! Da li bi Vuk igrao lošije od onoga što u dresu FKV pokazuje Marko (sve i da težimo istoj formaciji)? Vučina bar ima emociju prema FKV pa bi se samim tim više i trudio. Jučerašnja izmena Ađuru-Meda (jer ga čuvasmo od kartona), koja je Vuku jako teško pala, neka bude signal da težimo Nigerijčevoj prodaji (ako ga neko bude želeo), te da Vuk mora biti još samo malo strpljiv. Ako na proleće isto mesto bude "rezervisano" za ovakvog Ljubinkovića (uz Medu), onda smo stvarno Klub za "izlužene igrače".

5 - Branković? Reći ću samo, a nadam se da će biti dovoljno - jedva čekam povratak Pavlovića! Mojsov na levom halfu i Branković na levom beku, ulivaju mi manju sigurnost od npr tandema Lovrić (ili Karan)-Tumbasević (koji i nije bek, najmanje levi) nekada na istim pozicijama.

6 - Za kraj - Bojović i Ilić. Od njih OČEKUJEMO golove, juče su ih i postigli. DOVOLJNO!!! Sam Milan je na konferenciji pred meč rekao da mu "dopustimo" tih 6 meseci privikavanja na novu sredinu, i da će se od proleća on "prikazati" u pravom svetlu, u šta ja i verujem. Ista priča kao i za Merebu - Bojović JESTE centarfor za našu ligu, i to dobar. Brana je sa dva gola (jedan je 99,9% Medin) rešio pitanje pobednika, iako smo svi na stadionu bili ubeđeni da će ga rešiti jedan (Bojovićev) - ali se Supa-rupa pobrinuo da nam ustreba još jedan-dva gola.

Da pohvalim i potez Medojevića kod gola - to se retko viđa i bio je istinski KAPITENSKI potez (srećom pa to zahvaljujući Minji imamo prilike da vidimo iz "posebnog ugla"). Nakon onog katastrofalnog promašaja u Borči minule sedmice (nadam se da je sad NAMERNO proigrao Ilića, a ne iz straha da opet promaši) samo sedam dana kasnije je na SVOM "Karađorđu" dobio ovacije kakve je celog života sanjao. Medo - samo napred!!! Takvog te i ŽELIMO!!!
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by Firmin mali »

Moj skromni doprinos :)

Ove odabrane fotke ovde se meni najvise svidjaju ostatak je u albumu:http://s1185.photobucket.com/albums/z35 ... K%20Borac/

1.Mereba kroz dvojicu
Image

2.Borbeni Abu
Image

3.Bojke
Image

4.Leteci fudbal
Image

5.Boske
Image

6.Medin prodor
Image

7.Leteci fudbal 2
Image

I za sve forumase,jedan jedini:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by Turija »

Grof Žekula wrote:Da se i ja nadovežem na divan i da ponovim neke stvari svojih prethodnika:

1 - Supić je juče kiksnuo NEKOLIKO puta (ne jednom) - ispucavanje lopte u visini 20 cm od trave, potpuna dezorijentacija u prostoru (sam uleteo i zakucao se u mrežu u drugom delu, kod jednog šuta Čačana + u prvom delu "procenjivanje" leta lopte kod prečke za goste - jasno su i Čačani "provalili" da treba da mu šutiraju čim dođu u situaciju) tako da on ne bi mogao ni medicinski pregled za služenje vojnog roka da prođe. Šta tek reći za primljeni gol??? Ima vremena da pošalje loptu u igru, ali "on zna da ne zna" da je ispuca već kreće u dribling i još SIMULIRA prekršaj (zbog čega je trebao da dobije karton k'o kuća) i tako nas uvodi u neizvesnu završnicu. Svemu tome je prethodila ISTA situacija kada mu je Trajković vratio loptu i okrenuo mu leđa računajući da će Nemanja da je ispuca - ali ne, Supa mu vraća i dovodi Trajčeta u situaciju da se okliznuo i izgubio loptu što srećom "pametnjaković" iz Borca ne koristi, jer umesto da krene sam ka Supiću (a to je gol 101%) dodaje loptu igraču u ofsajd-poziciji. I to nije sve od Nemanje juče, ali se nadam da jeste za ubuduće - VREME JE ZA JANOŠEVIĆA.

2 - Ljubinković? Niko u Klubu ne bi mogao da nam objasni čemu njegovo forsiranje u minulom periodu. Ako nije spreman (A NIJE, bar fizički) trebao je još da odmara. Ovako i direktvo imamo "NOVOG ĐUROVSKOG" na terenu (po koji potez i kretanje poput praseta u skučenom oboru).

3 - Prethodno pomenuti igrač DIREKTNO utiče na igru još jednog našeg igrača - kao što mu je smetao i Đurovski u postavi, tako mu danas smeta i Ljubinković. Merebašvili jeste naš jedini organizator (kakav god da je, a za našu ligu je odličan) i njemu treba dati svu slobodu u igri (mislim - bez još jednog "takvog" u postavi). Ako je Marko doveden da "pravi razliku", a do sad smo od njega videli "da samo smeta", tu onda nešto MNOGO ne valja. Da nema njega na terenu, Mereba ne bi morao da ide toliko na bok i mogli bi totalno da promenimo formaciju na terenu, a lično smatram da bi ona bila mnogo ubojitija i opasnija po rivale...

4 - Vuk Mitošević? Njega mi je posebno žao! Da li bi Vuk igrao lošije od onoga što u dresu FKV pokazuje Marko (sve i da težimo istoj formaciji)? Vučina bar ima emociju prema FKV pa bi se samim tim više i trudio. Jučerašnja izmena Ađuru-Meda (jer ga čuvasmo od kartona), koja je Vuku jako teško pala, neka bude signal da težimo Nigerijčevoj prodaji (ako ga neko bude želeo), te da Vuk mora biti još samo malo strpljiv. Ako na proleće isto mesto bude "rezervisano" za ovakvog Ljubinkovića (uz Medu), onda smo stvarno Klub za "izlužene igrače".

5 - Branković? Reći ću samo, a nadam se da će biti dovoljno - jedva čekam povratak Pavlovića! Mojsov na levom halfu i Branković na levom beku, ulivaju mi manju sigurnost od npr tandema Lovrić (ili Karan)-Tumbasević (koji i nije bek, najmanje levi) nekada na istim pozicijama.

6 - Za kraj - Bojović i Ilić. Od njih OČEKUJEMO golove, juče su ih i postigli. DOVOLJNO!!! Sam Milan je na konferenciji pred meč rekao da mu "dopustimo" tih 6 meseci privikavanja na novu sredinu, i da će se od proleća on "prikazati" u pravom svetlu, u šta ja i verujem. Ista priča kao i za Merebu - Bojović JESTE centarfor za našu ligu, i to dobar. Brana je sa dva gola (jedan je 99,9% Medin) rešio pitanje pobednika, iako smo svi na stadionu bili ubeđeni da će ga rešiti jedan (Bojovićev) - ali se Supa-rupa pobrinuo da nam ustreba još jedan-dva gola.

Da pohvalim i potez Medojevića kod gola - to se retko viđa i bio je istinski KAPITENSKI potez (srećom pa to zahvaljujući Minji imamo prilike da vidimo iz "posebnog ugla"). Nakon onog katastrofalnog promašaja u Borči minule sedmice (nadam se da je sad NAMERNO proigrao Ilića, a ne iz straha da opet promaši) samo sedam dana kasnije je na SVOM "Karađorđu" dobio ovacije kakve je celog života sanjao. Medo - samo napred!!! Takvog te i ŽELIMO!!!
Potpisujem komentar (od reči - do reči) :!: .
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by PanonskiFantom »

@ Firmin mali:

Slike su ti ekstra samo bih imao jedan savet.Kad postavljas slike koje iza u krupnom planu prikazuju sever, zamuti face bar u prvih nekoliko redova. :cheers:
Vise nista nije isto!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by Nevernik »

Realno dugo nismo upraznjavali omiljeni forumski hobi... pljuvanje po Supicu.
Doduse i on nam je dosta odmogao jer nije primio gol 447. minuta.
Za to vreme skupilo se dosta u narodu.
Sad kad se lepo namestio zasto to ne iskoristiti.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by Helm »

Aj kad si već pomenuo to, da li slučajno ima neko ko razmatra mogućnost da je napravljen faul nad njim? :D
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by kafe bagdad »

Jednostavno receno, sjajna atmosfera i na fudbalu i na rukometu. Pogresili su svi oni koji nisu otisli na Klisu jer je bilo sta se vidi.
Sto se tice same fudbalske utakmice, odnosno igre tu se vise nema sta dodati. U durgom poluvremenu, "divlji zapad" iako u okrnjenom sastavu preuzeo navijanje posle odlaska Firme i u koordinaciji s istokom zvucao sjajno. Na samom kraju apelovao bih na upravu da se prekine s tom praksom besplanih ulazaka jer je juce bila prisutna citava gomila anonimnih likova od kojih je pola napustilo utakmicu jos na poluvremenu. Takvi nam ne trebaju.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by Daljac »

Image

Prvo poluvreme za zaborav, drugo kao recept kako pojedini delovi tima treba da izgledaju. O Supiću ne vredi trošiti reči, čak i ljudi koji naš klub ne prate uopšte znaju kakav nam je prvi čuvar mreže. Štedeli smo ga zbog serije od par mečeva bez primljenog gola, tako bi ostalo i danas, da nije imao genijalna rešenja Renea Igite u pojedinim momentima. Nije sramota ispucati loptu u aut, na tribinu, van stadiona, sramota je dobiti onako malouman gol. Nadam se da će na marakani pokazati bar neki tračak potencijala i uveriti nas da svoj kredit zaslužuje s pravom, a ne da samo razvoj naših rezervnih čuvara mreže koči svojim bravurama među stativama.

Praksa izvođenja iz stanja fizičke prisutnosti u meču protivničkih fudbalera i juče je urodila plodom. Buduća vedeta Krcunovaca (Filipeee! :mrgreen: ) svoj pun potencijal nije pokazala zahvaljujući Istoku, kome je u više navrata pokazao gestikulacijom stepen svoje profesionalnosti i kućnog vaspitanja.

Nadam se da ćemo naše momke imati šansu da vidimo i sledećeg vikenda uživo u Beogradu, a ako ne, do početka marta praktično, to je to što se tiče fudbala u Novom Sadu. Kako smo se nadali...
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by ssnigd »

Jedan je Nemanja Supic :mrgreen: Inace bio je fauliran, ali i da sam ja sudija, ne bi to svirao za faul, jer ko te sisa kada neces loptu da ispucas nego se igras pred svojim golom.
Juce mu nije bio dan, ili je bio u svom ritmu. Prethodnih utakmica je ipak bio solidan i u par navrata i sacuvao mrezu tima.

Od SUpica su mi bili losiji jos Skuletic i Ljubinkovic(vratio sam 15000 puta loptu u nazad).
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by slanobarac »

PanonskiFantom wrote:@ Firmin mali:

Slike su ti ekstra samo bih imao jedan savet.Kad postavljas slike koje iza u krupnom planu prikazuju sever, zamuti face bar u prvih nekoliko redova. :cheers:
Za jednu trećinu izgleda fudbal nije bio odgovarajućeg kvaliteta. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by mihailov »

Definitivno treba prestati vređanje Brane Ilića, naročito za vreme utakmice. Forum jeste mesto gde iznosimo mišljenje i kritike koje mu se upućuje veoma često i jesu opravdane, ali ono pogrdno uzvikivanje u momentima kada ga je Vukićević pozvao da uđe u igru zaista ne može doneti ništa dobro! Momak se ponaša krajnje kulturno, nijednim gestom nije doprineo da se situacija gleda na ovaj način. Isto tako mislim da je on mnogo toga dobrog doneo Vojvodini, iako je u dosta navrata umeo da iritira i mene samog...
Napred Voso!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by laki »

Te koji ga psuju, ili bilo koga drugog, treba da je sramota! Svoje nezadovoljstvo mozete iskazati na kulturniji nacin. Prema njemu ili bilo prema kome drugom. Kako vas samo nije sramota. Toliko.
Image
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by the Gari »

mihailov wrote:Definitivno treba prestati vređanje Brane Ilića, naročito za vreme utakmice. Forum jeste mesto gde iznosimo mišljenje i kritike koje mu se upućuje veoma često i jesu opravdane, ali ono pogrdno uzvikivanje u momentima kada ga je Vukićević pozvao da uđe u igru zaista ne može doneti ništa dobro! Momak se ponaša krajnje kulturno, nijednim gestom nije doprineo da se situacija gleda na ovaj način. Isto tako mislim da je on mnogo toga dobrog doneo Vojvodini, iako je u dosta navrata umeo da iritira i mene samog...
Potpuno se slažem.
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by Minja »

Ova je brutalna, pa mi je zao da je ne objavim i ovde...

Image

Neshvatljivo mi je da uprava daje besplatan ulaz na Zapadnu tribinu. Ljudi su kupili sezonske karte i ovakvim potezima svima njima, a pricamo o iskrenim i pravim Vojvodinasima, poslata je poruka da nisu mnogo bitni. Drugim recima, ko vas sisa. 100% sam ubedjen da su, u najvecem broju, zvizdali ljudi koji nisu platili kartu. A tek je to nonsens za sebe.
Ako castis navijace, casti ih sa Juznom tribinom ili onom gde je semafor. Kakav crni zapad.

Image
lazarr
Posts: 816
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by lazarr »

Minja wrote:Neshvatljivo mi je da uprava daje besplatan ulaz na Zapadnu tribinu. Ljudi su kupili sezonske karte i ovakvim potezima svima njima, a pricamo o iskrenim i pravim Vojvodinasima, poslata je poruka da nisu mnogo bitni. Drugim recima, ko vas sisa. 100% sam ubedjen da su, u najvecem broju, zvizdali ljudi koji nisu platili kartu. A tek je to nonsens za sebe.
Ako castis navijace, casti ih sa Juznom tribinom ili onom gde je semafor. Kakav crni zapad.
Minja, bas sam i ja to isto pomislio. Iako kontam da se moja pretplatna vec isplatila jer sam bio na svakoj utakmici (cak i one dve na -5 stepeni), ovim potezom su nas stavili u isti rang sa onima sto dolaze samo kad je free i kad je +20. Nemam nista protiv, cak mi je veoma drago kad ima vise publike, ali bojim se da to nisu pravi navijaci Vojvodine.
Locked