14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Locked

Prognoza utakmice

Poll ended at Sat Dec 03, 2011 12:33 pm

Pobeda Vojvodine
41
100%
Remi
0
No votes
Pobeda gostiju
0
No votes
 
Total votes: 41

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

14. kolo: Vojvodina-Borac 3:1

Post by Dejan »

Image Image
Vojvodina - Borac Cacak

mesto: Novi Sad
stadion: "Karadjordje" ulaz slobodan
vreme: 3.12.2011. 16:00h


Nakon tri vezane pobede Vojvodina igra poslednju utakmicu na svom stadionu, u jesenjem delu prvenstva protiv Borca iz Cacka. "Zebre" se nalaze u veoma losoj rezultatskoj seriji, od drugog kola ne znaju za tri boda, i sve osim pobede izabranika Dejana Vukicevica predstavljalo bi neprijatno iznenadjenje. Cacani se vec sada nalaze u borbi za opstanak, ali treba ocekivati da Vojvodina ponovi dobru i efikasnu igru iz Borce i pobedom napravi lepu uvertiru pred poslednje gostovanje u ovom delu prvenstva.


Kraca istorija narednog protivnika;

Odmah po završetku Prvog svetskog rata u Čačku se počeo igrati fudbal. Po nekim izvorima prva fudbalska utakmica odigrana je 1920. godine a "FK Borac" je osnovan šest godina kasnije. Grupa sindikalno organizovanih radnika je uoči 1. maja 1926. godine osnovala klub koji je prvo imao crvene, a nešto kasnije crveno-bele dresove. Prvi predsednik kluba je bio stolarski radnik Jovan Jolović. Do Drugog svetskog rata najveći uspeh kluba bio je osvajanje 1. mesta u Zapadno-moravskoj župi 1934. godine.
Posle pauze za vreme Drugog svetskog rata klub nastavlja sa radom i već 1946. godine igra kvalifikacije za 1. ligu protiv beogradske Crvene zvezde. Sledeći veliki uspeh je osvajanje Kupa Srbije 1958. da bi četiri godine kasnije ostvaren plasman u 2. Saveznu ligu. Prvu kvalifikacionu utakmicu protiv OFK Titograda, na gostovanju, Borac je izgubio 1:3. A u revanšu na stadionu kraj Morave, 15. jula 1962. godine sa šest pogodaka u drugom poluvremenu, Borac stiže do plasmana u 2. Saveznu ligu. Tim koji je predvodio legenda kluba, trener Živorad Bia Stanković, je tako obezbedio Savezni stepen takmičenja i do danas ga nikad nije izgubio.
Dugi niz godina Borac je igrao 2. Saveznoj ligi a san o plasmanu u 1. ligu je ostvaren je 1994. godine. Drugi put plasman u 1. ligu obezbeđen 1995/96. kad je trener bio Dimitrije Mitrović. U sezoni 1998/99. Borac se treći put vraća u 1. ligu predvođen trenerom Brankom Smiljanićem. Nakon toga sledi nekoliko sezona igranja u 2. ligi, a četvrti povratak u 1. ligu ostvaren je u sezoni 2002/03 na čelu sa trenerom Radovanom Gudurićem i od tada Borac postaje stabilan član srpske fudbalske elite. U sezoni 2006/07. crveno-beli su sezonu završili na 7. mestu što je bio najbolji rezultat u istoriji kluba. Međutim u sezoni 2007/08. otišlo se još dalje. Osvajanjem 4. mesta klub je po prvi put obezbedio plasman u evropsko takmičenje tj. UEFA kup. U prvom delu sezone ekipu je trenirao Miodrag Božović dok je istorijski plasman overio Milovan Rajevac.
U sezoni 2008/09. Borac je po prvi igrao u nekom takmičenju, UEFA kupu. Prvo je u prvom kolu kvalifikacija pobedio Dačiju Kišinjev, u drugom je bio bolji od Lokomotive Sofija, a ispao je u prvom kolu od Ajaksa, iste sezone u Superligi zauzima 5. mesto. Sezonu 2009/10. završava na 11. mestu, dok u sezoni 2010/11. zauzima 9. mesto.
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by Schteph_F89 »

Mi dobijamo,Radnicki nereseno,Zvezda gubi!Sledece kolo mi dobijamo,Radnicki nereseno i eto nas na drugom mestu!Ja se tome nadam nista me drugo neinteresuje!!! :cheers:
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by kafe bagdad »

Bravo za otvaranje ove teme na vreme, pošto mi se čini da će nam ovo biti i poslednja utakmica u ovoj polusezoni kojoj ćemo moći da prisustvujemo, a isto tako i poslednja utakmica u kojo ćemo gledati neke od igrača. S obzirom da je crvena petokraka u krizi i da imamo čak i šansu da budemo drugi, a takođe i s obzirom na činjenicu da je ulaz besplatan očekujem 5 000 gledalaca i finu atmosferu da napravimo igračima dobru uvertiru pred gostovanje na onom odvratnom stadionu.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by mihailov »

Imamo priliku da se iskupimo za slab start u prvenstvu i dvema pobedama u isto toliko mečeva koji su pred nama ipak ostvarimo neki cilj koji je zacrtan pred početak sezone. Statistika kaže da nas Čačani nisu pobedili u prethodnih 8 utakmica, a svakako najveća zanimljivost jeste da su poslednji put postigli gol na Karađorđu 22.marta 2008.godine! Naredna 4 gostovanja Borca u Novom Sadu fudbaleri sa Morave sigurno neće pamtiti po dobru, primili su čak 12 golova, što mu u proseku dođe 3 po meču!

Što se tiče gostovanja na Marakani, jasno je da će stariji blizanac biti kažnjen igranjem bez publike. E sad, neka ranija iskustva govore da se takve odluke ne donose brzo i da bi se kazna mogla izreći tek po okončanju naše utakmice sa njima...
Napred Voso!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by Helm »

Ovog puta ipak verujem da će kazna biti ekspresno doneta kako bi igrali pred praznim tribinama i kako bi se nama povećale šanse da dobijemo meč što bi automatski značilo titulu crnih.
Nego da se vratimo na Borac, nadam se da ćemo da utvrdimo najjaču postavu za crvene i stoga očekujem jedno 3-0, inače ne možemo da očekujemo pozitivan rezultat u Beogradu (toliko o tome kako ću da se vratim na Borac :D)
lazarr
Posts: 816
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by lazarr »

Stvarno bi bilo lepo da se popune tribine u subotu. Najavljuju lepo vreme i do 14 stepeni. Znaci zimogrozljivi nemaju razloga da ne dodju. Pobedom izbijamo na trece mesto sa sansama da se borimo za drugo u poslednjem kolu. I na kraju, treba doci i pozdraviti ovu generaciju jer sam gotovo siguran da dosta momaka iz ove postave u subotu gledamo zadnji put. Pa da ih sa pesmom ispratimo gde god da odlaze. Ipak su nam dosta zadovoljstva doneli prosle sezone.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by vojvodina jedna jedina »

Sa timovima iz donjeg dela tabele dosad nismo imali problema i ne ocekujem ih ni sada.

Voleo bih da neko od omladinaca debituje no prepostavljam da previse trazim...
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by johnny »

Zna li se koga gledamo poslednji put?
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by Helm »

Verovatno Mojsova i Branu pošto su oni bili blizu odlaska i letos. Ne bih isključio ni mogućnost da Meda ode čak šta više, biću iznenađen ako ne ode. A imajući u vidu koliko je vremena Vule već kod nas i to je jedna od opcija.
User avatar
PeraSK
Posts: 90
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:19 am

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac

Post by PeraSK »

lazarr wrote:Stvarno bi bilo lepo da se popune tribine u subotu. Najavljuju lepo vreme i do 14 stepeni. Znaci zimogrozljivi nemaju razloga da ne dodju. Pobedom izbijamo na trece mesto sa sansama da se borimo za drugo u poslednjem kolu. I na kraju, treba doci i pozdraviti ovu generaciju jer sam gotovo siguran da dosta momaka iz ove postave u subotu gledamo zadnji put. Pa da ih sa pesmom ispratimo gde god da odlaze. Ipak su nam dosta zadovoljstva doneli prosle sezone.
Ako tebi zadovoljstvo predstavlja to što su nas pokrali u kupu, i što su kasnije potpisivali zajedničko saopštenje sa franjevcima, a u poslednjem kolu su spustili gaće i naguzili se petokraki, i još pride na to čestitali su Bari najomraženijem klubu. A ove sezone je došao Vaduz kao jagoda na šlagu sa svim tim zadovoljstvima, zbog kojih zaslužuju da ih pozdravimo sa porukom dalje od naše Vojvodine i ne vraćajte se više. Meni ta 3 zadovoljstva nikako ne predstavljaju zadovoljstvo, već me teraju da imam gorak ukus u ustima, kad se prisetim prošle sezone, kao i ove tekuće.
lazarr
Posts: 816
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by lazarr »

PeraSK wrote:
lazarr wrote:Stvarno bi bilo lepo da se popune tribine u subotu. Najavljuju lepo vreme i do 14 stepeni. Znaci zimogrozljivi nemaju razloga da ne dodju. Pobedom izbijamo na trece mesto sa sansama da se borimo za drugo u poslednjem kolu. I na kraju, treba doci i pozdraviti ovu generaciju jer sam gotovo siguran da dosta momaka iz ove postave u subotu gledamo zadnji put. Pa da ih sa pesmom ispratimo gde god da odlaze. Ipak su nam dosta zadovoljstva doneli prosle sezone.
Ako tebi zadovoljstvo predstavlja to što su nas pokrali u kupu, i što su kasnije potpisivali zajedničko saopštenje sa franjevcima, a u poslednjem kolu su spustili gaće i naguzili se petokraki, i još pride na to čestitali su Bari najomraženijem klubu. A ove sezone je došao Vaduz kao jagoda na šlagu sa svim tim zadovoljstvima, zbog kojih zaslužuju da ih pozdravimo sa porukom dalje od naše Vojvodine i ne vraćajte se više. Meni ta 3 zadovoljstva nikako ne predstavljaju zadovoljstvo, već me teraju da imam gorak ukus u ustima, kad se prisetim prošle sezone, kao i ove tekuće.
Ne znam koliko dugo pratis Vojvodinu, ali ja je pratim jako dugo. Od 1989 bolju sezonu nismo imali. Trece mesto sa realnom borbom za titulu sve do par kola pred kraj i finale kupa. Za mene je to zadovoljstvo. To sto su nas pokrali u Kupu, to sto su se pisala zajednicka saopstenja, to sto se cestitao Bari, to sto je otisao Kiza Milinkovic stvarno nisu krivi ovi igraci. Tvoje nezadovoljstvo ne treba da ide na racun ovih momaka koji su posteno igrali za dres Vojvodine i zasluzuju podrsku. Tvoj prethodni post je zalutao u ovu temu. Da si ga napisao u topic "uprava" pa da razumem, ali ovo mi nije uopste jasno. Ja navijam za Vojvodinu i podrzavam igrace koji u njoj igraju posteno. Pogresne poteze uprave i druge namestaljke mogu da komentarisem ali na njih ne mogu da uticem. Zato bez obzira na sve, ja nisam nezadovoljan proslom sezonom koliko god to tebi bilo cudno.
User avatar
PeraSK
Posts: 90
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:19 am

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by PeraSK »

Opet kažem ako je tebi zadovoljstvo to što su ti igrači bili 3. a mogli su biti 2., da se igrači nisu sklonili petokraci i igrali nameštenu utakmicu. Da igrači koji te toliko zadovoljavaju nisu odigrali nameštaljku protiv cigana i time pokazali tim sklanjanjem koliko "vole" ovaj klub, ne zaboravimo da se nisu prodali ciganima Kiza Milinković bi i dalje bio trener Vojvodine. Uzgred, to 3. mesto nije nikakv uspeh, u periodu od 89te godine, jer smo pre par godina bili i 2. Mi nismo klub koji se može zadovoljiti sa onim učešćem u finalu kupa, jer takvih klubova ima mnogo (Sartid, Železnik, Sevojno, Zemun itd, a neki su od njih i osvajali kup). Isti ti igrači su igrali i protiv Vaduza, koji je iz linheštajnske lige i izgubili su na Karađorđu čak 3:1. Što se tiče tih igrača, oni će ove sezone osvojiti maksimalno 5. mesto. Ne igra samo uprava sve te sramotne utakmice, igraju i svi ti igrači.

Ajd da se vratimo mi ipak na temu, ipak je tema utakmica sa Borcem.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by Helm »

Na kraju je isti đavo da li si drugi ili treći, to je jedino stvar neke lične satisfakcije da uteramo nekom od blizanca ali osim toga - ništa. Ili si šampion ili si izborio Evropu ili si opstao ili si ispao, a to za po jedno mesto, meni lično srebro nikad nije po meri, ako nisam uzeo zlato svejedno je ostalo.
User avatar
PeraSK
Posts: 90
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:19 am

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by PeraSK »

Helm wrote:Na kraju je isti đavo da li si drugi ili treći, to je jedino stvar neke lične satisfakcije da uteramo nekom od blizanca ali osim toga - ništa. Ili si šampion ili si izborio Evropu ili si opstao ili si ispao, a to za po jedno mesto, meni lično srebro nikad nije po meri, ako nisam uzeo zlato svejedno je ostalo.
2. i 3. mesto nije isto! Sa 2. mestom bi možda imali jednu utakmicu u Evropi sa protivnikom iz jače lige, a ne ovako kako smo se obrukali sa nekim timom iz Linheštajna.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina - Borac, subota 16h, ulaz slobodan

Post by Helm »

Da li bi ti zaista želeo da ti prva takmičarska utakmica u Evropi bude protiv Hapoela? Pogotovo sad kad si video kako smo prošli protiv Vaduca? Sa takvom igrom bi nekih 6-0 bio odličan rezultat. Ovako smo bar imali šansu da protiv lakog protivnika nabijemo samopouzdanje ali očito je i taj najlakši protivnik za nas bio preozbiljan. Ne smem ni da zamislim šta bi bilo da smo izvukli nekog baš ozbiljnog direktno u trećem kolu. Verovatno bi nam uništili samopouzdanje za 5 narednih sezona.
Locked