Moderacija

Sve o sajtu i forumu
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Moderacija

Post by gospodinFKV »

ogi wrote:Jedno od pravila foruma.

3) Zabranjeno je bilo kakvo uplivavanje politike na forum, kao i protežiranje ili kritikovanje ijedne političke partije. Zabranjeno je pokretanje rasprave, kao i nadovezivanje na istu, o dnevno-političkim temama.

Ovo neka ti bude javna opomena.
S jedne strane, apsolutno se slazem da mora da postoji pravilo ovog tipa na forumu. S druge, i Dragojlo je bio u pravu kada je rekao da se pravilo u ovoj formi krsi gotovo svakodnevno, i to ne samo od strane forumasa koji su brendirani na odredjen nacin na forumu, vec i od strane nas koji smo dosta dugo ovde, svakodnevni smo ucesnici i nalazimo se na forumu u vecini kada su u pitanju politicka uverenja.

Iako smatram da je politika na ovim prostorima bila sastavni deo sporta oduvek, slagao sam se sa ovim pravilom stoprocentno, ali mislim da je (najkasnije) od Bajkoviceve sampionske torte, koja je neodoljivo podsecala na predizborni bilbord, ovo pravilo u najmanju ruku postalo zastarelo. Prosto, dovoljno je pogledati Rabbin (do ovog trenutka poslednji) post vezan za prelazni rok, da se vidi da je stanje u srpskom fudbalu gotovo nemoguce komentarisati, a da se isto ne pogleda kroz prizmu politike. Odredjeni fudbalski klubovi su oduvek bili produzene ruke politickih partija, ali je sad stanje u tom pogledu toliko ocigledno da mislim da bi se ovo pravilo moralo na neki nacin revidirati (nikako ukinuti!).

Znam da pravila sluze moderatorima vise nego samim forumasima, i da se upravo zbog svih gore navedenih stvari moderatori nisu oglasavali svaki put kada se ovo pravilo tehnicki prekrsi. Ipak, ako ce se citirati kao sto se citiralo u situaciji vezanoj za Dragojlov post, mislim ne bi bilo lose da se forma samog pravila revidira i nadje neko resenje koje ce politiku svesti na minimum, eliminisati stvari poput toga sto je Dragojlo napisao, a da se opet ne posmatra srpski fudbal kroz ruzicaste naocare zbog pravila na forumu.

Zivi bili. :cheers:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Moderacija

Post by Radoye »

Cinjenica je da se u Srbiji ne moze ne baviti politikom jer se politika bavi sa tobom. Toliko je usla u sve pore drustva pa i u sport zbog kojeg smo se ovde okupili, iskace iz frizidera, iz klozeta, svuda je prisutna, ne moze da se izbegne.

Ali sustina ovog forumskog pravila je u necem drugom - nas Slaninara je toliko malo da ako se sad jos pocnemo i politicki deliti nece nas ostati ni za qrac. Da li je neko za ovu ili onu stranku, da li ima ovakve ili onakve stavove u vezi gorucih politickih pitanja je svacije licno pravo ali kad dodje(mo) na tribinu ili na ovaj forum to sve treba ostaviti na ulazu. Ovde smo svi pre svega Slaninari, nemojmo to smetnuti s uma, i to nas sve cini bracom bez obzira na licna politicka opredeljenja.

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Moderacija

Post by Salvador »

Po meni tu postoje dve razlicite stvari - jedno je pitanje politickih i ideoloskih stavova, i tome definitivno nije mesto na ovom forumu (barem ne dok se direktno ne tice FKV).

Ali druga stvar je budalasta logika da ne treba koristiti neku sportsku opremu zato sto je koristi fudbalski savez kosova, mislim po toj logici bi mnoge stvari trebalo bojkotovati sto ovim pametnjakovicima sigurno ne bi palo na pamet.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Moderacija

Post by gospodinFKV »

Konkretno sam se osvrnuo na deo vezan za politicke stranke, posto trenutno u fudbalu imamo dve najvece i prosto je nemoguce posmatrati fudbal, FKV i bilo sta vezano za isti, a da zmurimo na njihovo postojanje. S tim u vezi, krsimo ovo pravilo gotovo svakodnevno. :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Moderacija

Post by Deep Purple »

Ernesto me je zamolio da javim forumašima da se više nece vraćati na forum. I da mu je bilo drago što je dugi niz godina sa mnogima diskutovao na ovom mestu.

Neko od administratora ga provlači po komentarima po raznim portalima. On zna ko je to od administratora. I da će se sam pronaći. Ja ipak ne želim da imenujem.

Na mozzart sportu na vesti predstavljanja Rastavca i Jovanovica neko je sa nickom "Firma Ceo Svet" ostavio komentar "Patrik Petak je sabijac! Pravda za Ernesta fkv 😂"

Nakon toga odlučio je da se ne vraća. I ovo se ne dešava prvi put.

Kako kaže toliko je gostiju doveo na forum i figurirao sa proverenim informacijama i da ovo sve nije zaslužio. Da šta god da je napisao Slanobarcu i da za to postoji kazna u vidu bana.

I da je ovo neozbiljno i da nema profesionalnosti da se ljudi polivaju kofom gova*a preko raznih portala.


Sa Ernestom sam dobar i to je jedini razlog zašto sam ovo ovde podelio sa svima vama.
Ne zauzimam stav i ne zauzimam strane.

Samo vas sve pozivam da se smiri situacija i da se ljudi ne sprdaju po raznim portalima i da postoji PP i da se sve reši i ostane između dve osobe odnosno forumaša.

I onako nas je malo i ovo ne može ništa dobro da donese.

Mene je lično neko dva ili tri puta spomenuo na mozzart sportu ali nisam to shvatio kao ništa loše, slično kao što je neko spomenuo Valakarija na mozzart sportu. I to je nasmejalo @Voja ali to nije bila slučajnost da se izvuče Valakari iz naftalina. :mrgreen:


No da se vratim na stvar, pozivam vas sve da se smiri situacija nevezana za slučaj "Ernesto" i da se sve rešava putem PP-a, odrasli smo ljudi majku mu :cheers:
I ne ne glumim ovde majku Terezu već samo pozivam na razum sve.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Moderacija

Post by Voja »

Kao sto sam smatrao da je BAN nepotreban za Ernesta,tako ovaj put smatram da je nepotrebno ovo sto on radi i udaljava se od foruma. Ovde ne bi trebalo da bude mesto sujeti,a ocigledno je iz dana u dan sve vise ima. Nikad ne obracam paznju na komentare sa portala,ali ih uvek onako preletim cisto da sam u toku... i koliko vidim iz gore navedenog posta i tu se vode kojekakve male bitkice verovatno iz nekih licnih razloga... slika stanja drustva,slika stanja u nasim klubovima se ocigledno lagano prenosi i na ovaj forum. Po meni totalno nepotrebno i suvisno. Nadam se da ce se Ernesto vratiti jaci nego ikad.
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Moderacija

Post by slanobarac »

@Deep
Pošto si dobar sa @ernesto želeo bih da mu poručiš da se vrati i da to raspravi sa dotičnim preko pp.Što se mene tiče, ja nemam problem sa njim sve dok je u granicama pristojnosti.
Nisam se oko ovog bana oglašavao do sada jer sam davnih dana bio i sam (nepravedna) žrtva istog. Nije prijatno ali teraš dalje. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Moderacija

Post by Deep Purple »

slanobarac wrote: Mon Jun 06, 2022 5:11 pm @Deep
Pošto si dobar sa @ernesto želeo bih da mu poručiš da se vrati i da to raspravi sa dotičnim preko pp.Što se mene tiče, ja nemam problem sa njim sve dok je u granicama pristojnosti.
Nisam se oko ovog bana oglašavao do sada jer sam davnih dana bio i sam (nepravedna) žrtva istog. Nije prijatno ali teraš dalje. :cheers:
Podeliću sa njim ovo što si napisao i sam mislim da bi bilo najbolje da se vrati kad mu istekne ban i da se sve reši mirnim putem preko PP ljudski. A i nije smak sveta bio pa da ne može situacija da se iskristališe, nervoza oko kluba pa smo svi malo zivčani :cheers:
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Moderacija

Post by ogi »

Ban od 7 dana mu je istekao i moze da se vrati.

Moje pitanje za njega je sta su mu osnove da neko od administratora to pise na tim portalima? To moze biti bilo ko sa foruma, registrovan ili neregistrovan, svako vidi sta drugi pisu. Osecam se prozvan u tom njegovom obracanju jer sam ga ja banovao i nista vise od toga. Ne postujem na nikakvim portalima i stvarno mi ne pada na pamet da bilo koga provlacim po komentarima bilo gde. Imam 37g i pametnija posla nego da se bavim time. Ovo pisem cisto da neko ovde ne pomisli da neko to od nas radi ili ne daj Boze ja jer sam ga ja banovao. Svakog od aktivnih administratora znam licno jer sam ih upoznao i druzio se sa njima kad god bih dolazio u NS. To su odrasli ljudi i imaju pametnijih poslova.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Moderacija

Post by Voja »

Daj da Maradona obelodani neko ime,pa da batalimo ove besmislene teme... neki su kao deca ovde... kao seka perse... to ne podrzavam!!!
Image
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Moderacija

Post by ssnigd »

Voja wrote: Mon Jun 06, 2022 9:14 pm Daj da Maradona obelodani neko ime,pa da batalimo ove besmislene teme... neki su kao deca ovde... kao seka perse... to ne podrzavam!!!
Ali bukvalno.
Ps. Ja bih uveo sedmodnevni ban za svakoga, ko citira neke komentare sa portala. :mrgreen:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Moderacija

Post by Deep Purple »

Pošto vidimo da je ovo sezona u kojoj se (makar trenutno) mnoge stvari vraćaju na svoje prirodno mesto i u obliku onakvom kakav ovaj klub zaslužuje. Dosta se više piše na forumu, dosta se piše i priča o klubu u pozitivnijem tonu. Vratila se akcija gol sezone. I da ne nabrajam dalje…

Možda je vreme i za povratka twitter naloga @fkvcom?

Šta o tome misli administracija?

Ako ljudi nemaju vremena (nemam ga ni ja preterano) možda bih ja mogao da probam da aktiviram nalog? Ali ne sad odmah već za par nedelja? Ili neko drugi ko ima više vremena?

Na twitteru ima sad dosta interesantnih noviteta medju kojima je i taj “space” na kome može da se diskutuje o utakmicama po završetku istih. Ne znam ko i koliko ima vremena i da li bi imalo zainteresovanih za to ali svakako bi bilo lepo da se aktivira twitter nalog. A mi ni nemamo puno stranica koje na dr. mrežama prate klub.
Samo razmišljam naglas :cheers:
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Moderacija

Post by slanobarac »

Deep Purple wrote: Sun Jul 31, 2022 12:24 am Pošto vidimo da je ovo sezona u kojoj se (makar trenutno) mnoge stvari vraćaju na svoje prirodno mesto i u obliku onakvom kakav ovaj klub zaslužuje. Dosta se više piše na forumu, dosta se piše i priča o klubu u pozitivnijem tonu. Vratila se akcija gol sezone. I da ne nabrajam dalje…

Možda je vreme i za povratka twitter naloga @fkvcom?

Šta o tome misli administracija?

Ako ljudi nemaju vremena (nemam ga ni ja preterano) možda bih ja mogao da probam da aktiviram nalog? Ali ne sad odmah već za par nedelja? Ili neko drugi ko ima više vremena?

Na twitteru ima sad dosta interesantnih noviteta medju kojima je i taj “space” na kome može da se diskutuje o utakmicama po završetku istih. Ne znam ko i koliko ima vremena i da li bi imalo zainteresovanih za to ali svakako bi bilo lepo da se aktivira twitter nalog. A mi ni nemamo puno stranica koje na dr. mrežama prate klub.
Samo razmišljam naglas :cheers:
Pravi predlog! :cheers:
PS: samo da se ne "do'vatimo" na spejsu :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Moderacija

Post by Deep Purple »

@slanobarac

Videćemo šta će reći administracija. :cheers:

Ne brini kada bih ja vodio spejs, sve bi bilo demokratski na nivou našeg svevišnjeg vodje, moje mišljenje se uopšte ne bi dovodilo u pitanje :mrgreen:

Da čujem diskusiju @Voja i @Turija i mogao bih da umrem :greenbutt:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Moderacija

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Sun Jul 31, 2022 6:12 pm @slanobarac

Videćemo šta će reći administracija. :cheers:

Ne brini kada bih ja vodio spejs, sve bi bilo demokratski na nivou našeg svevišnjeg vodje, moje mišljenje se uopšte ne bi dovodilo u pitanje :mrgreen:

Da čujem diskusiju @Voja i @Turija i mogao bih da umrem :greenbutt:
Brate ne znam ni o cemu pricas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nemam twiter,nemam drustvene mreze,ne znam sta je spejs i tako to :oops: :mrgreen:
Image
Post Reply