10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Locked

Kako prolazimo u nedelju?

Poll ended at Sat Oct 29, 2011 9:11 pm

Pobeda, dašta!
41
100%
Kiks, remi...
0
No votes
Glavom u zid, poraz.
0
No votes
 
Total votes: 41

User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by tulip »

Grba_NS wrote:Meni se dopalo kako je Spartak danas izgledao. Ocigledno, protivnicki trener nas je studiozno proucio.
Oni su odigrali timski, kompaktno, pokretljivo i tacno su znali sta treba da rade protiv nas, kao nijedna ekipa ove sezone-visoko da nas pritisnu gde nesigurnost nasih stopera dolazi do izrazaja, kao i nespremnost nasih bekova da preuzmu odgovornost, gde iz te nesigurnosti igraju dugacke, a tu narocito mislim na Pavlovica.

Jedini igrac koji je uspevao da razbije tu koncepciju Spartaka, jeste Mereba. Bas tako je i izgledala nasa igra danas- u navratima i to na ledjima nadahnutog Gruzijca, tacnije kada je on imao te svoje momente nadahnuca uspevali smo da razbijemo njihovu timsku igru. Ne bi pogresili kada bi rekli da smo danas odigrali onoliko koliko nam je protivnik dopustio, a za nesto vise tj. pobedu ponajvise je nedostajao ucinak nasih bekova, koji su u napadu bili odseceni (nisu dolazili u zavrsnicu cesto), a za jednu ovakvu ekipu kao sto je Spartak, mislim da su bas bekovi kljuc uspeha, gde bi svojim ubacivanjem pravili visak, protiv ovako pokretljive (i spremne) ekipe.
Odlična analiza i zapažanje sa jučerašnje utakmice. Ja bih još dodao da je dostojni rival Spartak imao gotovo istovetnu utakmicu protiv partizana u Beogradu, gde je možda igrao i bolje, tj. imao je izglednije šanse za golove, ali nisu imali sreće jer su mesto mreže pogađali stative i prečke. Nije se ni partizan naigrao protiv njih, ali su za razliku od nas uspeli da sačuvaju svoje vođstvo posle penela koji im je dosuđen na gotovo identičan način kao i nama.
Trener Vukićević mora da pronađe rešenje za ovaj tim, da se više ne povlačimo i ne gubimo vođstvo koje teškom mukom stičemo, već po mogućstvu da se poslednja četvrtina utakmice odigra u znatno jačem tempu i po mogućstvu dokrajči protivnik u tom periodu igre. To nam je jedino protiv OFK-e pošlo za rukom, ali smo zato "izduvali" pobedu u Užicu, Jagodini i juče protiv Spartaka. Protiv partizana i Rada, takođe nismo odigrali završnicu utakmice na našem najboljem nivou i dozvolili smo im da se na kraju utakmice gotovo nezasluženo raduju.
Pisao sam već jednom i ponoviću - Ne volim ziherašku igru u završnici meča ma koliko ona bila rezultatski (ne)opravdana! U tom periodu igre mora da dođe do izražaja karakter i autoriter trenera koji je u stanju da od svojih najboljih igrača izvuče maksimum maksimuma i time da se ne dozvoli protivniku ni promil šanse za izjednačenjem ili preokretom.
DAJ GOL!!!
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by kowalski »

Izgleda da nam ne lezi "napadacka" igra, zbog velikih limita nasih fudbalera. Deluje mi da ovaj trener prati sistem dacemo gol vise, sto bas i ne ide kako treba. Milinkovic je akcenat stavljao na odbranu, ispostavlja se trenutno da je to bila bolja opcija, kada se uzme u obzir kvalitet nasih igraca/napadaca. Abu na zalost ne moze sam stici da iz gol auta ili sa sredine terena izvuce loptu, savrseno sam sebi centrira i otrci u peterac da je ubaci u gol.


Kako god bilo, nijednu utakmicu od pocetka sezone nismo odgledali mirno i beznervirno. Cak i protiv Hajduka sa uspeli prvo da nam malo iskidaju zivce dok nije krenulo. Sta reci nego pripremite nerve, daleko je kraj maja :D
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9686
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Voja »

Za mene napadacka igra nije igrati sa 5 spiceva na mecu,i rotirati ih svako 10 minuta.Napadacki fudbal se sasvim lepo moze igrati i u sistemu 4-5-1.To je neko moje laicko misljenje.U ove zadnje dve prvenstvene utakmice,mislim da samo Mereba igra napdacki,tj. ofanzivni vezni,sto blize golu (zato je i bljesnuo),a svi sidrasi nam igraju razbacani po bokovima,i 40 metara od gola kao Abu u vecini utakmice juce.Ne mora da znaci da sam u pravu,al...
Image
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Buca »

Voja wrote:Za mene napadacka igra nije igrati sa 5 spiceva na mecu,i rotirati ih svako 10 minuta.Napadacki fudbal se sasvim lepo moze igrati i u sistemu 4-5-1.To je neko moje laicko misljenje.U ove zadnje dve prvenstvene utakmice,mislim da samo Mereba igra napdacki,tj. ofanzivni vezni,sto blize golu (zato je i bljesnuo),a svi sidrasi nam igraju razbacani po bokovima,i 40 metara od gola kao Abu u vecini utakmice juce.Ne mora da znaci da sam u pravu,al...
Evo sustine. Meni je delovalo juce da mi igramo u formaciji 5-0-5, gde se igra svodila na izbegavanje Mede u sredini da ne pogresi i ispucavanje lopti napamet od strane stopera i bekova. Nazalost mi izgleda mozemo igrati napadacki samo onda kada protivnik igra bunker zestoki!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by mihailov »

kowalski wrote:Izgleda da nam ne lezi "napadacka" igra, zbog velikih limita nasih fudbalera. Deluje mi da ovaj trener prati sistem dacemo gol vise, sto bas i ne ide kako treba. Milinkovic je akcenat stavljao na odbranu, ispostavlja se trenutno da je to bila bolja opcija, kada se uzme u obzir kvalitet nasih igraca/napadaca. Abu na zalost ne moze sam stici da iz gol auta ili sa sredine terena izvuce loptu, savrseno sam sebi centrira i otrci u peterac da je ubaci u gol.


Kako god bilo, nijednu utakmicu od pocetka sezone nismo odgledali mirno i beznervirno. Cak i protiv Hajduka sa uspeli prvo da nam malo iskidaju zivce dok nije krenulo. Sta reci nego pripremite nerve, daleko je kraj maja :D
Upravo tako nekako!

Ili nemamo ekipu za ofanzivan fudbal, ili ekipa jednostavno nije navikla na takav nacin igre i potreban je duzi period za transformaciju takve vrste. Izuzetno mi se sviđa sama ideja Vukicevica i za sada ne odstupa od nje, ali je pitanje koliko ce biti dozvoljeno da trpi rezultat...iskreno, i ja polako gubim strpljenje.
Napred Voso!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3838
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Red Marquis »

Prelazni rok je odrađen katastrofalno, i ni nema ovaj trener previše manevarskog prostora. Sem Supića niko nije postao standardan. Tim nema vezni red i može i Drogba da nam igra, neće se baš naigrati. Jedini čovek u čitavom pogonu koji bi Merebi mogao da pomogne da organizuje igru, naravno pričam o Vuku nam ni ne igra. Ja sam juče video taktiku 5-1-4 koje nema ni na Fifi ni Pes-u. Mereba se skroz nazad vraćao po loptu, Meda uopšte nije učestvovao u ofanzivnim akcijama, a ova gornja četvorka se rotirala ad nauseam sem Bosketa.

A ima tu i drugih gluposti. Vidi se da Škuletić ne može da igra 3 meča zaredom, ali pošto je bio dobar prva dva trener reče da nije hteo da ga izostavi sad. Kakvo je to razmišljanje?!
Io odio Belgrado
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by novosadjanin »

Zamislite da imamo Torbicu na sredini...
Ja vec tri godine govorim da treba da ga dovedemo. I jos cu govoriti neke tri godine- toliko bi on mogao da igra na vrhunskom nivou za nase uslove.
Bio bi nas najbolji igrac sa 31 godinom. Igra sve u veznom redu, trci, kreira, razigrava, ume da sutne, ume da se izvuce na stranu, izvodi prekide, dobar i u defanzivi... Covek je prevazisao nasu ligu. Krivac sto on nije napravio inostranu karijeru je Dragi Bogic sa kojim se zakacio kada je ovaj namirisao procente. Sada ga u tome sprecavaju godine...
Jedini problem je sto ima ugovor sa Spartakom jos godinu i po i za njega bi se moralo platiti obestecenje.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
churguzijanac
Posts: 2038
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by churguzijanac »

Apsolutno imamo odličan fudbalski kadar koji Vukićević ne ume da složi. U razloge neću da ulazim, da ne odem mnogo van topika.

Ako je naša odbrana nesigurna, onda brate mili radi na tome da bude sigurnija. Ne može Karan da menja Mojsova zato što ti želiš da ovaj isti može da ga menja. Istina je da ni jedan ni drugi nisu trenutno za prvih 11! Ako nemaš herca malog Frimponga da baciš u vatru, da ne "izgori" tu je Meda. Garantujem da sa Medom nazad, gol nećemo dobiti. Da ti ne kažem da je vreme da neki pojedinci sede malo duže na klupi, jel se pokazalo da ih klupa najviše stimuliše!

Sa Medom nazad otvara se prostor za Vuka u sredini. Znaš, nije u redu da pojedinci sede na klupi zato što imamo zaštićene vrste u prvih 11.

Što se tiče Ljubinkovića taj čovek po znanju i iskustvu bi trebao da ti bude produžena ruka na terenu. Pošto si ti trener, ja ti ne mogu reći kako da ga iskoristiš u prvih 11 a da ne izgubiš Merebu. To bi već morao da osmisliš!

I mani se čoveče Abua po strani. Zna se gde je njemu mesto i šta on najbolje radi.

I mnogo pričaš čoveče. Mislim, ne pričaš gluposti, ali previše reči potrošiš da nešto kažeš. Takva ti je i igra!
________________________
Zdravko Rajkov
FK Vojvodina 1950-1962
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Turija »

Buca wrote:
Voja wrote:Za mene napadacka igra nije igrati sa 5 spiceva na mecu,i rotirati ih svako 10 minuta.Napadacki fudbal se sasvim lepo moze igrati i u sistemu 4-5-1.To je neko moje laicko misljenje.U ove zadnje dve prvenstvene utakmice,mislim da samo Mereba igra napdacki,tj. ofanzivni vezni,sto blize golu (zato je i bljesnuo),a svi sidrasi nam igraju razbacani po bokovima,i 40 metara od gola kao Abu u vecini utakmice juce.Ne mora da znaci da sam u pravu,al...
Evo sustine. Meni je delovalo juce da mi igramo u formaciji 5-0-5, gde se igra svodila na izbegavanje Mede u sredini da ne pogresi i ispucavanje lopti napamet od strane stopera i bekova. Nazalost mi izgleda mozemo igrati napadacki samo onda kada protivnik igra bunker zestoki!
I ja se slažem sa obojicom, isto kao što se slažem i sa Markizom, i gotovo svim ostalim forumašima koji su pisali postove o ovoj temi.
Problem je u tome (da bi se moglo igrati napadački, odnosno uopšte igrati), to što naši igrači nemaju dovoljan individualni tehnički kvalitet (prijem lopte, kontrola lopte, predaja, a i nedovoljno fizičke i mentalne kondicije za preuzimanje igre u svoje ruke, tj noge), kao i što svaki igrač ima ponešto dobro, i svakome igraču ponešto fali (u zbiru bude pozitivna nula, tj nema igre, jer je neko u započetom nizu pokvari, tj dođe mu lopta na ,,pogrešnu nogu"), a uz to i sputani su nekonzistentnim (ruko)vođenjem.
Drugi velik problem je igranje igrača tkzv ,,levih smetala" (rupa).Kad ih je više od jednog na terenu, kraj je svake naše fudbalske priče.
Treći, nekompatibilni sklop ekipe.Čak i nemamo toliko loš izbor igrača za našu ligu (mislim na prvih 20), koliko imamo loš sklop jedaneastorice na terenu.
Četrvto, zacementirano mesto pojedincima, za čitavu sezonu ili polusezonu, pa ,,rezervisti" nemaju nikakvu svrhu da se dokazuju i bore za svoj status u prvom timu (zato u prijateljskim utakmicama i prikazujemo nezalaganje i antipropagandu fudbala, a isto tako i u prvenstvenim, jer se prvih 11 ne boje konkurencije, pošto je ona veštački potpuno eliminisana).
Peto, autoritet trenera.Ne može ga trener imati ni na treningu, ako ga nema na utakmici (tj ako mu je na njoj oduzeta autonomija odlučivanja).
Šesto, ,,šetanje" (premeštanje) igrača, sa pozicije na poziciju, zavisno kom igraču treba obezbediti mesto na terenu.
Itd, itd...mogao bih stići i do 20, ali bih smorio sve vas na Forumu, a i sebe.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Minja »

Fotografije sa utakmica Vojvodina - Spartak i Rad - Vojvodina, postavljene su u galeriju.
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Kamenica »

juce otkinusmo kabel u sc "vujadin boskov". dobro su rezervisti igrali. grizli su, to se trazi.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Mickey
Posts: 43
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:23 pm
Location: Novo Naselje

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Mickey »

Mislim da je sve receno o ovoj nasoj tekmi za zaborav.
Ono sto je meni upalo u oci je da mi vise nemamo AG reklamu na dresovima.
Sta je posredi? Da nismo izgubili tako bogatog sponzora? :lol:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by Владика »

Minja wrote:Fotografije sa utakmica Vojvodina - Spartak i Rad - Vojvodina, postavljene su u galeriju.
Хвала! Мени су ове посебно лепе!
Image
Image
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 10. kolo: Vojvodina-Spartak 1:1

Post by budababa »

Evo jedne fotke Zapada (slikao: Pripadnik) i da se polako okrećemo Javoru...

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked