8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Koji će biti ishod meča?

Sigurna pobeda Vojvodine
20
44%
Nerešeno
16
36%
Još jedna pobeda Rada
9
20%
 
Total votes: 45

User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by slanina »

Ajd da napisem koju.
Prvo dobrovoljno se javljam da naucim nase veznjake da izvedu jedan dobar korner ili centarsut(treneru Vukicevicu ako citas trenirao sam u mladjim kategorijama Vose to smo ucili medju prvim stvarima imam bolji centarsut od vecine nasih,mogu da dobacim bar do 11 metara a ne ko ove babe do prvog igraca kod gola). 8)
Sudija nas je ostetio kod prve sanse jer je Kesic odbranio sut Ilica van sesnaesterca rukama to je direktan crveni karton i indirekt.
U drugom poluvremenu smo ih nadigrali nismo imali srece da damo drugi gol nazalost.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by andi_fkv »

U prvom poluvreme oni su bili bolji, ali zato smo ih u drugom pokidali. Da je bar nesto uslo ...
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by Grba_NS »

Tulip, nikad ne bih napisao post da nekog pokopam, samo zbog drugacijeg misljenja. Ja sam zaista mislio/mislim ono sto sam napisao, vezano za Vuka, a razlog neobrazlaganja je krajnje prost, nisam hteo/mogao da visim na forumu dok traje tekma, pa sam samo u kratkim crtama izneo jedno misljenje koje totalno suprotno misljenju 1892, kog sam citirao. Ako ga je on shvatio kao pokopavanje ja mu se ovom prilikom iskreno izvinjavam :cheers:


Evo prilike da sad obrazlozim:
Fudbal moze da bude vrlo jednostavna igra, a ukoliko takvo poimanje ove plemenite igre ima i igrac na terenu, to nesumnjivo govori o njegovom talentu (tacnije posedovanju istog), jer talentovan jeste onaj kome je fudbal prosta i jednostavna igra u svakom trenutku, a ne jednacina sa dve nepoznate. Ono sto sam ja video u prvom poluvremenu od Vuka jeste trazenje lopte, sigurno odigravanje, dobra anticipacija situacije na terenu (bez lopte), gresku u predaji nisam video, nijednu (gol je Karanov, za mene). Apsolutno sve ono sto ja trazim od jednog centralnog/zadnjeg veznog, i totalna suprotnost coveku koji je do sad imao prednost u odnosu na njega-Adjuru, za koga je fudbal jednacina sa dve nepoznate.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by budababa »

Gre'ota što barem to drugo poluvreme nismo naplatili i dobili ovaj patetični Rad. Pa njima su bodove sa Banjice odnosili Jagodina i Sloboda. Kad pogledam ove poslednje tri utakmice unazad, pitam se jel' to samo "sportska sreća" ili ima nečeg i do nas. Nadigrali smo Jagodinu, pa onda Partizan i danas i Rad. A uzeli bodova manje nego da smo samo jednu od tih utakmica pobedili, a druge dve izgubili. To je zato što smo pročitani, što trener svake ekipe koja igra protiv nas nedelju dana pre utakmice protiv Vojvodine zna barem deset igrača koji će igrati u našem timu. Faktor iznenađenja, promene formacije, mesta u timu... To kod nas ne postoji. Zašto smo odigrali toliko ubedljivo drugo poluvreme? Zato što smo u jednom trenutku imali četiri špica na terenu, a to se u istoriji JSL nije dogodilo. Zato što se ziheraški fudbal podrazumeva, i kada te neko napadne sa četiri špica ne možeš da veruješ, jer to nije po ŠABLONU. Umesto da svaku utakmicu započnemo sa ovakvim rezonom, mi ćemo i sledeći meč od starta gledati Branu i na prste jedne ruke brojati njegove uspešne driblinge u polusezoni. Ja se opet vraćam na (prokletu) statistiku i sumiram: osam utakmica, tri pobede. Dakle, mi ne pobedismo ni u 40% mečeva koje smo odigrali u prvenstvu. Jel' neko rekao "titula"? Sa ovakvim skorom? Teško da će i Evrope biti. Lepo je to što mi igramo korektno, ali ipak najbitniji je rezultat. Ako u preostalih sedam utakmica do pauze u prvenstvu ne ostvarimo barem pet pobeda (a to smatram donjom crtom, naravno da očekujem svih sedam), ova polusezona biće potpuni promašaj.

O današnjoj utakmici se nema puno šta dodati. Škuletić prijatno iznenađenje, Stevanović vrlo dobar, Vuk i Meda odradili solidan posao na sredini terena. Jao aktivan, ali ne i efikasan, Abu u krizi (da li zbog promene pozicije ili što mu već posvećuju punu pažnju protivnički odbrambeni), Brana već isuviše podseća na rekreativa. Supić siguran (gol nije mogao da brani), Paja i Vule zadovoljili, Karan dobar (osim kod gola, kada je zaspao), dok je Mojsov opet imao nekih nerezonskih poteza (npr. u drugom poluvremenu lepo iznese loptu skoro do polovine i onda je vrati unazad, njihovom igraču u noge, ostavljajući im prostor za kontru i rupu u našoj odbrani). Da smo prošle sezone sa Radom odigrali nerešeno na njihovom terenu, bio bih zadovoljan, ali ovogodišnji Rad smo morali dobiti. Na stranu i tradicija i to što su oni ove godine igrali Evropu i sve drugo. Prvo poluvreme se nismo ni proslavili, ali ni obrukali. Drugo smo odigrali onako kako bi voleo da igramo svaku utakmicu, svih 90 minuta. Nadam se da je to drugo poluvreme uvod u seriju dobrih igara i rezultata, jer nam to treba k'o gladnom 'leba.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by borrissey »

Evo i ja da se javim sa kratkom ocenom. Pažljivo sam gledao utakmicu, istina od 24. minuta, pa ne mogu da procenim sam početak. Nisam se javljao duže vreme, ali sam pratio sve utakmice ove sezone.

Voleo bih da mi neko da jedan, ali i jedan jedini validan argument zbog čega Yaw i Brana počinju utakmicu, pored Bojovića, Škuletića i Bilbije. Mislim da je više nego očigledno da takva postavka može jedino da se razume kao dizanje njihove cene. Toliko su bili jalovi i tragični u svakom smislu da je to bilo pravo mučenje za gledati. Celokupna igra našeg tima, pogovoto poslednjih 15ak minuta prvog poluvremena je bila jeziva. Vuk je dosta grešio zaista i sve je izgledalo totalno bezidejno i jalovo.

Drugo poluvreme je pokazalo ko i koliko može. Prvo bih hteo da prokomentarišem igru Vuka. Mislim da je dečko pokazao koliki talenat i tehniku poseduje. Koliko ja mogu da vidim - neka me neko ispravi ako grešim - on je naš budući Maskerano. Neprikosnoven u defanzivi, sa dobrim pregledom igre i dobrom tehnikom. Mislim da je greška što on izvodi prekide, jer mu to ne ide, već pre to treba da čine Boske ili Mereba.
Škuletić je zaista pokazao da ima izvestan potencijal. Iako mislim da su ga na areni preterano ishvalili. Mislim - ipak su ovi defanzivci Rada tek jedan stepenik iznad običnih amatera i rekreativaca. Prolazio ih je kao na igralištu u menzi :) No, sve u svemu, ono što mora da vežba - po mom mišljenju - je završnica. Jer, on koliko god da je pokazao dobar pregled igre, precizan pas i dobar osećaj, on će ipak uvek i jedino igrati špica, jer mu konstitucija ne dozvoljava ništa drugo. U svakom slučaju, mislim da može biti dobro pojačanje.
Boske je bio takođe dobar, kao i Vule i Pavlović. Meda još uvek traži formu, mada se popravlja, a Mojsov - pa ne znam šta da kažem. Nije bio loš, mada je imao opet jedan kiks pred kraj koji nas je mogao puno koštati. Karan je dobrano proplivao kod gola i on ide na njegovu dušu, ako mene pitate. Abu je u velikom padu forme, mada ja mislim da je on mnogo opasniji u špicu nego levo i da mu to nije prirodna pozicija.

Što se postavke igra tiče, mislim da je opet bilo previše bunarenja za ovu našu ligu, uzimajući u obzir kvalitet našeg veznog reda. Majku mu, Boske, Meda, Mereba, Vuk i Ljubinković, pa čak i Đura su kvalitetniji od najvećeg broja veznih igrača ove lige - zašto preskačemo igru stalno? Zašto ne igramo više na kratke pasove, brzo oslobađanje lopte i igru po zemlji? Ne razumem to.

Sve u svemu: lično nisam nezadovoljan igrom u drugom poluvremenu i zalaganjem igrača (prvo - katastrofa). To što nismo pobedili jeste dobrim delom stvar nesreće (stativa i prečka), ali i nekvalitetne završnice, koja ide na dušu napadačima, mašili lagane situacije (Bojović, Abu, Škuletić). Brana i Yaw nemaju mesta ni u kakvoj varijanti. Trebalo mi možda probati sa Merebom levo, a Ljubinkovićem i Medom u sredini veze. Vuk pre Đure svakako. U napadu Bojović i Abu, Škuletić džoker. Desno naravno Boske. Moramo igrati ofanzivno od samog početka protiv svih ekipa, sa kombinacijom dugih lopti i kratke pas igre, da ne budemo providni i laki za čitanje. Konačno, mislim da Vukićević nije naš najveći problem, već pre ovi iznad njega koji guraju neke igrače da ih prodaju, a za pravu igru onda ostaje drugo poluvreme. To je potpuno deprimirajuće i nikada, ali nikada ništa nećemo osvojiti dokle god bude bilo tako. Izvinjavam se na dugom postu. Pozdrav svima, živela Voša!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by Helm »

Problem u slucaju 'Brana Ilic' je taj sto na levom krilu moze da odigra jos samo Abu, a svi znamo da njegova pozicija nije u sredini vec u samom spicu napada. Bojovic i Skuletic nemaju nikakvu mogucnost da igraju po bokovima kao ni Bilbija, sto nas dovodi do zakljucka da Brana jednostavno mora da pocinje jer nema ko drugi. E, a onda trener uvidi kao danas da je po ekipu bolje da Abu ne igra na svojoj poziciji nego da Brana bude u igri pa ih izrotira i izbaci Branu, ali time samo dobijamo manji broj izgubljenih lopti ali ne i veci broj sansi (ne racunam Skuleticeve solo prodore koji nemaju veze sa formacijom). Dakle, glavni problem je sto je nama Brana jedino levo krilo u timu sto je nastalo kao rezultat "fantasticne" prodaje Kataija. Znaci izbor je ovakav: ili Brana u igri ili Abu na krilu. Nazalost trece nema i zbog toga, iako se vecina ne slaze sa mojim stavom, ne zameram Vukicevicu sto mu pocinje Brana - sansa da odigra nesto postoji koliko god bila mala, ali ako nije u postavi onda sigurno ni nas najbolji golgeter nije u spicu, po meni rizik opravdan u potpunosti.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by borrissey »

Helm wrote:Problem u slucaju 'Brana Ilic' je taj sto na levom krilu moze da odigra jos samo Abu...
Pa šta ja znam, mislim da bi podjednako kao i Abu, na levom krilu mogao da odigra i Mereba, iako ni njemu to nije prirodna pozicija. Mislim da bi, kad se u formu vrati Ljubinković, možda tako moglo probati, pošto iz kola u kolo Brana je jednostavno neupotrebljiv. Ima nula prodora i nula upotrebljivih lopti. A prodaja Kataia je, slažem se, posebna priča. No, nemam pojma, možda i nisam u pravu...
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by soderstorm »

Gledajuci Branu kako igra levo krilo on ima itekako zamenu. Ja verujem da neko stavi blavan da bi bio produktivniji od njega. Pricaju mnogi da Brana mora da igra jer nemamo levo krilo pa nije ni on pravo levo krilo zasto on mora da igra svaku utakmicu. Tu dolazimo do onoga da on mora da igra makar bio i najlosiji na terenu vazno je da igra. Zasto trener ne bi probao da ga ubaci sa klupe u drugih 45 minuta. Dosad se pokazalo da kad god on izadje da mi propevamo i dolazimo do zakljucka zasto on u opste mora da igra od pocetka. Nek odigra recimo ova postava iz drugog poluvremena prvo a iz prvog drugo i rezultat bi bio drugaciji. Ovako svaku utakmicu kad god je gusto mi Branu izabacimo i jurimo rezultat. Ja mislim da bi covek bio mnogo bolji kad bi usao a mi imamo rezultatsku prednost. Videcemo za nedelju dana sta ce biti ali mogao bi malo da promeni postavu jer ovako nikako ne ide.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by Radoye »

soderstorm wrote:Ja mislim da bi covek bio mnogo bolji kad bi usao a mi imamo rezultatsku prednost.
A sta cemo ako nemamo rezultat a Brana svakako "mora" da udje?

Sve dok nam ekipu sastavlja pres'jednik i menaDJeri a ne treneri, dok igraju oni koje treba prodati a ne oni najspremniji i najbolji, mozemo mi do mile volje da filozofiramo nista se promeniti nece. Znaju i oni ko tu valja a ko ne, samo sto nazalost njihov primarni interes nije rezultatski napredak naseg kluba i sportski uspeh...

A mi smo svi budaletine i kreteni sto sve to i dalje iz nedelje u nedelju pratimo! Sta ces, droga... :roll:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
kenta
Posts: 73
Joined: Tue Dec 15, 2009 4:11 pm
Location: centar

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by kenta »

Škule je bio pravo osveženje, jedino što izgleda previše zrelo za svojih 21 godinu 8)...
Neko je ovde jednom rekao da Vuk ustvari još nije ni dobio pravu šansu i ja se apsolutno slažem s tim, čini mi se da je bio malo u grču iz straha da ne pogreši. Treba ga pustiti da igra neko vreme redovno, malo istolerisati greške i tek onda suditi...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by the Gari »

Meni je interesantna ta ideja sa Merebašvilijem na levoj strani.

Po meni, on je svoju najbolju partiju u dresu Vojvodine upravo odigrao kada je igrao pored leve aut linije, tj. kada je Kiza Milinković "promešao karte" pred utakmicu u kojoj smo prošle jeseni pobedili ubice s 2:0. On, kada je u sredini, u "gužvi", ponekad se gubi, petlja, "zalama", ne oslobađa se lopte ili greši u njenoj predaji, a meni mnogo bolje deluje kad ima prostora i kad može da iskoristi to što je "jedan-na-jedan" jači od verovatno svih igrača ove lige. On je pokazao da i kada je loš može da napravi razliku u nekoj od onih mrcvarećih mečeva (golovi protiv Javora, asistencija u Jagodini, prekidi na finalu kupa...).

To bi takođe otvorilo prostor za dve stvari koje dugo očekujemo: da Vuk Mitošević zaigra na poziciji i na način kako to bog zapoveda i da konačno mečeve počinjemo s dva napadača. S Merebom levo, Bosketom desno, Medom nazad i Vukom iza dva napadača (Abu plus Bojović/Škuletić/Bilbija) stvara se kontura lepog tima... E sad, to je naravno sve filozofiranje za tastaturom...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by Salvador »

the Gari wrote:Meni je interesantna ta ideja sa Merebašvilijem na levoj strani.

Po meni, on je svoju najbolju partiju u dresu Vojvodine upravo odigrao kada je igrao pored leve aut linije, tj. kada je Kiza Milinković "promešao karte" pred utakmicu u kojoj smo prošle jeseni pobedili ubice s 2:0. On, kada je u sredini, u "gužvi", ponekad se gubi, petlja, "zalama", ne oslobađa se lopte ili greši u njenoj predaji, a meni mnogo bolje deluje kad ima prostora i kad može da iskoristi to što je "jedan-na-jedan" jači od verovatno svih igrača ove lige. On je pokazao da i kada je loš može da napravi razliku u nekoj od onih mrcvarećih mečeva (golovi protiv Javora, asistencija u Jagodini, prekidi na finalu kupa...).

To bi takođe otvorilo prostor za dve stvari koje dugo očekujemo: da Vuk Mitošević zaigra na poziciji i na način kako to bog zapoveda i da konačno mečeve počinjemo s dva napadača. S Merebom levo, Bosketom desno, Medom nazad i Vukom iza dva napadača (Abu plus Bojović/Škuletić/Bilbija) stvara se kontura lepog tima... E sad, to je naravno sve filozofiranje za tastaturom...
Da, to je filozofiranje za tastaturom koje nama mnogima ovde deluje logicno, i koje ce se, po vec vidjenom pravilu da forum ide jedno 3-4 meseca ispred trenera, verovatno obistiniti, te u nekom martu pokazati kao idealna kombinacija za tim koja rezultuje pobedama, samo ce nam avaj onda vec biti kasno, dok ce se trener drzati svoje recite govore i praviti se vazan kako je eto smislio pravu kombinaciju...
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by Mare »

Grba_NS wrote: gresku u predaji nisam video, nijednu (gol je Karanov, za mene).
Volim da čitam tvoje postove i često se u potpunosti slažem sa njima, međutim ovaj put moje mišljenje je potpuno drugačije. Nepravedno je svu krivicu za gol svaliti na Karana. Po meni glavni krivac za gol je Vuk, umesto da otvori našu polukontru on je izgubljenom loptom-lošom predajom na 30-ak metara od našeg gola omogućio to ekipi Rada. Zakasnela reakcija Karana je samo posledica, jer smo se mi pre tog gola odbranili i cela ekipa je krenula da izlazi iz svog šesnaesterca, što se i radi u takvim situacijama.

Inače, Vuk je delovao mnogo bolje i sigurnije u drugom delu utakmice, ali složićete se da je i cela ekipa delovala bolje u drugom delu. U svakom slučaju treba mu dati vremena. Što se tiče poređenja njega i Đure, to su dva različita tipa igrača. Kod Vuka naglasak je na tehnici, dobrom pasu i osećaju za prostor i igru. Kod Đure je to snaga, brdo pretrčanih kilometara, presečenih napada i oduzetih lopti. U zavisnosti od taktičkog opredeljenja, toka utakmice pa i samog protivnika kod mene bi obojica imali mesta. Je l npr, zašto u slučaju povoljnog rezultata na nekom teškom gostovanju, u poslednjih 15-20 minuta utakmice ne bih izveo Vuka i uveo Đuru da ih pokida na sredini i tako mirno priveo utakmicu kraju.

Škuletić je po meni juče pokazao dve stvari. To su veliki potencijal i nedovoljna fizička priprema. Iako je bio pravo osveženje, zbog ovog drugog, fizička (ne)sprema, ne očekujem ga kao startera tako skoro, ali kao džokera s klupe u zadnjih pola sata svakako. Igrao je samo jedno poluvreme, a zadnjih 10 min duša mu je bila u nosu. Takođe, čovek je napadač, u opisu njegovog posla jesu golovi, on je juče morao bar jednom da zatrese mrežu Rada. Onaj udarac glavom kad ga je Boske pronašao samog u srcu njihovog šesnaesterca je morao biti gol. Rasni strelac bi morao bolje da reaguje u toj situaciji.

Brana, svi ste sve rekli. Nemam ništa lično protiv njega ali čovek bi morao na klupu, ne vredi, možda bi mu to dobro i došlo.

Na kraju o samoj utakmici, ne možeš da odigraš samo 20 min od 90+ ljudski i da očekuješ pobedu, jbg, ne ide to baš tako. A realno mi juče jesmo bili bolji, ali na maksimalnom nivou odigrali smo samo početnih 20 min drugog poluvremena.
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 8.kolo: Rad-Vojvodina, nedelja 14:30h

Post by Vuke »

Voja wrote:Sta je uradio Pavlovic? Mene mrzelo da gledam drugo poluvreme!

Ne ide mi u glavu da navijaca Vojvodine mrzi da gleda utakmicu preko tv-a, kada ima priliku :frown:
Da si video sta radi Skuletic/decko je super talenat/, zaboravio bi na Gluscevica i Voskampa :mrgreen:
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 8. kolo: Rad-Vojvodina 1:1

Post by ssnigd »

Inace na levoj strani imamo i zaboravljenog Brankovica, mada sam pre da tamo zaigra Mereba.

Koliko smo imali srece prosle godine, doduse i znanja da sacuvamo rezultat, sada nam se desava nesto skroz drugacije, a to je da iz jedne ili dve situacije primimo gol i onda se mucimo da jurimo izjednacenje ili u drugom slucaju povedemo i ne znamo da sacuvamo vodjstvo, pa opet jurimo.
U svakom slucaju, raduje me igra iz drugog poluvremena, ali onoliko promasenih sansi mora da brine. Rad je bio zreo za ponizavanje, a mi smo opet izgubili dva boda.

Od pocetka sezone imamo 7 bodova manjka :roll: Jagodina, Sloboda, Rad * 2 i partizan 1.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked