7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

lazarr
Posts: 816
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by lazarr »

O utakmici ne vredi vise. Sta je bilo bilo je. Mene zanima sta cemo dalje. Najpozitivnija stvar u svemu ovome je atmosfera na stadionu. Sever stvarno odlican a zapad neverovatan.Posle onog 11.maja ovo mi je bilo najjace navijanje koje sam doziveo jos od 1989 godine (tad sam imao 15). Ja inace vec godinama sedim na zapadu ali blize jugu sa jos 3-4 drugara zeljnih ovakve atmosfere. Video sam jos dosta ljudi koji su migrirali sa tog dela tribine na severozapad jer je tako bilo i dogovoreno. Moje pitanje je za one koji redovno dolaze na severozapad. Koliko vas ima tamo na manjim utakmicama? Da li vredi (da li nas primate) da i mi ubuduce tamo redovno dolazimo i da stvorimo jednu ozbiljniju grupu i za "male" utakmice a ne samo za one dve najbitnije?
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Minja »

Image

Image

Iz gornje fotografije klub treba da izvuce pouku, i ubuduce karte za ovakve utakmice da prodaje, i tu gde ih sada prodaje, ali i na Severo-zapadu stadiona. Ocigledno je da najveci procenat ljudi kupi kartu i udje na prvi ulaz.

Druga fotka prikazuje rupu na Istoku. Nisam slikao tu tribinu, i ovo je najbolje sto imam.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Voja »

Turija wrote: E, kako bi ovde padale kontre (i rekontre), da nam nije našeg Voje (a ice bi dodao i njegovih drugara grobara :wink: ).
Kakve crne kontre? Ne kontriram ja nikome,nego smo ne dozvoljavam da me pored sopstvenih ociju neko pravim slepim.
Znaci,pisem samo ono sto sam video.A ako je postalo problem izneti sopstveno misljenje,nema jeda,necu ga iznositi i to je to :mrgreen:

p.s. i tebe pozivam da prokomentarises gol Palerma u topicu "Gde su,sta rade..." :wink:
Turija wrote: Dobro, nama je, možda po mnogim mišljenjima, sudija oprostio crveni karton, a njima je zato oprostio 2 penala.
Trajković je vrlo vešto startovao, sa rukom podignutom u vis, pre samog duela sa igračem partizana, pa se moglo tretirati i kao nenamerno (iako je najverovatnije bilo sa namerom).Sudija mu daje samo žuti karton, za igranje rukom, jer nije 100% siguran u situaciju, a nešto ranije je pustio Šćepovića da odgurne Mojsova, kao našeg poslednjeg igrača, i postigne gol. ,,Kompenzacija" je napravljena viđenim ,,balansom".
Po mom vidjenju,Trajce nije uradio nista vesto,nego je svesno presekao kontru za 3:0,jedino sto mu je preostalo.I po nas se eto pokazalo kao dobro resenje."Prekrsaj" nad Mojsovim ne bih svirao ni da su umesto njega bili Duca Tadic,Boza Djurkovic pa i sam Zlatko Vujovic... :mrgreen: Jednostavno,smesna mi je tvrdnja da je bilo prekrsaja,kad se iz aviona vidi da Mojsov sam ide na simulaciju,upravo sa zeljom da izvuce od sudije ono sto su navodno svi navijaci "videli".
Turija wrote:E sad, pitam ja, mog druga Voju, šta bi on više voleo:
1.da sudija pusti tvoju ekipu da da gol posle faula (ajde da uzmemo uslovno remplovanja, kad već Traksovu igru rukom cenimo dvojako) nad zadnjim igračem protivničke odbrane, ili da ti protivničku ekipu ostavi sa 10 igrača na terenu (pa da juriš gol, a ovi 10orica se svojski zainate)?
2.Da ne dosudi 2 penala za tvoju ekipu, ili da ne izbaci igrača tvoje ekipe iz igre zbog igranja rukom, (poslednjeg igrača tvoje odbrane), pa da ona ostane, do kraja utakmice, u kompletnom sastavu (sa svih 11 igrača) i da ti svira neke sitne kompenzacione faule, na udaljenosti više od 30m od protivničkog gola?
Pitanja nisu na mestu... Cuj sta bih ja voleo? Voleo bih da igramo fudbal,da ih pobedjujemo uvek sa 3:0,da ceo stadion ide kuci pevajuci,da niko ne zali ni dinar ni minut ulozen na derbi...

A ponajvise bih voleo da se prestane sa konstantnom kuknjavom,i trazenjem opravdanja,alibija... samo sebi srozavate kredibilitet.
Mozemo Vosa u 10 meceva 3 da bude ostecene,pokradena,ima smisla,ali... u svih 10 meceva... price za malu decu.
Turija wrote: 3.Da li (Vojo) smatraš da nad Bojovićem nije bilo prekršaja (za penal) u one 2 gol šanse, tj da li bi Ti svirao te prekršaje, da si bio sudija meča?
Ovo je konkretno pitanje... Evo ovako,u toku prenosa nisam primetio nijedan prekrsaj za penal.Cak stavise,nikada ne bih svirao ni penal koji je sviran za Partizan u finalu kupa,niti bih pomislio da ga sviram za Vosu (onaj zbog kojeg smo napustili mec).E posle,ste potencirali tu situaciju ovde (penal nad Bojovicem),ali zaista je nisam pogledao nijednom vise,jer kao sto rekoh srozava se kredilibitet pojedinih forumasa,jer uvek imaju opravdanje u "nasu" korist,pa se nesto vise i ne cimam oko takvih stvari.Eto,najiskrenije
Turija wrote:
Nije mi samo jasno,kako nikad da shvatimo da je Partizan najjaci na sredini,i uvek im ostavljamo rupu na tom delu terena,vec godinama...
Je li to misliš na ranije utakmice ili na subotnju?
Ja u subotu nisam video nikakvu njihovu igru na sredini terena,
Mislim na sve utakmice od kako ih je preuzeo Tumbakovic pa na ovamo.Pa i ovu poslednju.Jeste,nisu imali igru na sredini terena,golovi su im pali onako... s neba... :mrgreen:

I jos nesto,u svojoj poruci nism napisao da je Partizan dobro igrao na sredini,nego da smo im mi ostavili rupu.Smatram,a to sam ti vec rekao da je Mereba bio previse ofanzivan i odvojen od Mede i Adjurua... ne kazem da sam u pravu... to je samo moje vidjenje... a isto tako sam na glas rekao prilikom izmene Mojsov - Bilbija,da bi bili opasniji da smo prekomandovali Mojsova u spic od tog minuta :wink:

Zadovoljan odgovorima??? :mrgreen:
Image
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Minja »

Vojo, kriterijum je postavljen na finalu kupa. Svi strucnjaci/sudije/delegati su se jednoglasno slozili da je, I PORED OCIGLEDNE NAMERE IGRACA DOMACIH DA PADNE, BILO KONTAKTA I DA JE PENAL ISPRAVNO DOSUDJEN, a da Mojsov nije na vreme povukao koleno, a ja zapamtio to ko da mi je to nesto posebno vazno u zivotu. Nema tu vise, nije penal. Jeste i to ko kuca. Jedino sto se to nekim ekipama svira, a nekim ne. To nije nikakvo kukanje, to je samo konstatovanje.

Sedis kod kuce, grickas kokice, pratis utakmicu... Ja sam bio na 5 metara od svega, i mogu ponovo da kazem, kada god mi se ucinilo da je situacija bila ni nama ni njima, a covek ladno - njima. Opet nije kukanje, moj subjektivan utisak, jer, naravno, nemam pojma o sudjenju.

A, sta se dogadja sa Mojsovim i zasto preko njega primamo takve golove druga je prica.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Red Marquis »

Voja wrote:Jeste,nisu imali igru na sredini terena,golovi su im pali onako... s neba... :mrgreen:
Dve kardinalne greške Mojsova i ništa drugo. U te dve situacije da nije stajao on već neko bilo ko drugi, ništa se ne bi desilo. Ako je to ta maestralna taktika i igra u sredini Sranjoja, onda u redu. A plus gol u prvom minutu, bilo kad, bilo gde, ne može da bude plod bilo kakve postavke i taktike, već uvek samo plod greške odbrane.

p.s. Minja, hvala na slici zapada. Bilo bi sjajno videti sliku u trenutku postizanja našeg gola, ali znam da ni ti tad nisi gledao ka publici :D
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Turija »

Voja wrote:
.A ako je postalo problem izneti sopstveno misljenje,nema jeda,necu ga iznositi i to je to :mrgreen:

p.s. i tebe pozivam da prokomentarises gol Palerma u topicu "Gde su,sta rade..." :wink:


Zadovoljan odgovorima??? :mrgreen:
1.A, ako je postalo problem postaviti pitanje (ničim izazvan :wink: ), nema jeda, neću više pitati i to je to
2.Ne razumem šta treba (i zašto) da prokomentarišem gol Palerma ??? Najozbiljnije pitam.
3.Zadovoljan sam sa odgovorima (na pitanjima koja nisi preskočio :) ).Dobri odgovori poprave i loša pitanja (ili ih preformulišu) :wink:
Ko je ovde pisao da smo na 10 mečeva pokradeni (možda je neko pisao da ni na jednom nismo, mada prvi put čitam, ovde, da smo možda na 3 ) - pa mi je drago što se u tome slažemo.
:cheers:
Last edited by Turija on Mon Oct 03, 2011 11:07 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Voja »

Turija wrote:
2.Ne razumem šta treba (i zašto) da prokomentarišem gol Palerma ??? Najozbiljnije pitam.
3.Zadovoljan sam sa odgovorima (na pitanjima koja nisi preskočio )
Posto sticem utisak da bas za svaku situaciju nadjes opravdanje,zato me zanima komentar za gol Palerma.
Jesam li preskocio da odgovorim na neko od pitanja? :mrgreen:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Turija »

Voja wrote: Posto sticem utisak da bas za svaku situaciju nadjes opravdanje,zato me zanima komentar za gol Palerma.
Jesam li preskocio da odgovorim na neko od pitanja? :mrgreen:
Gol Palerma je odličan (kao i centaršut) koji je prevario Brkića i Palermove štopere (jedan se čak i sagnuo, koliko je loše procenio let lopte).
Ako kažem da je to možda i zbog sunca (ili izvanredno oštrog centaršuta na 8-9 metara od gola Brkića, da li to potpada pod opravdanje?).
Međutim, još uvek ne shvatam kakve to veze ima sa našom utakmicom protiv partizana, i koji je smisao pitanja u ovom topiku.
Ili je možda drago (i nekim našim navijačima) da bi, eto, bili u pravu, dok za one druge znam da su presrećni kad Brka i malo pogreši (mere mu svaki korak)- pa zar sad treba i ovde da ga ,,razapinjemo"?
Biće to na svim ostalim mestima sigurno - pa ko voli, ima prilika na odmet.
Ja ne verujem da bi Brkić odbranio taj udarac, čak i da je ostao na gol crti?
Ah da, ostali naši reprezentativni golmani (svuda hvaljeni) prave čuda, po nekim evropskim Ligama druge klase i u JSL.
A šta npr kažeš, kako je ušla ona Bojovićeva, čuvenom golmanskom superstaru - neodbranjivo?

Kalčo je nekad bio No1 (i po igračima, i po golmanima), a i danas je sigurno u prvih 5 u Evropi, pa ko to previđa, neka mu bude (po volji).
Last edited by Turija on Tue Oct 04, 2011 12:00 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Само Војводина
Posts: 267
Joined: Thu Sep 29, 2011 4:44 pm
Location: Роткварија

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Само Војводина »

Једно питање: шта је с Вуком Митошевићем? Хоће ли он играти? Мислим да је требао да уђе уместо Ађуруа у другом полувремену...
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Casual »

Da spomenem samo da je utakmici prisustvovao i nas gradonacelnik Igor Pavlicic, a medju publikom se ponovo nasao i predsednik skupstine grada Aleksandar Jovanovic.
Takodje, pustena je i pesma od Drum'n'Zez-a posvecena nasoj Vosi pre pocetka utakmice i po meni nije losa, onako bas u njihovom stilu, samo bilo bi dobro da se nadje i na Youtube-u uskoro.
Volem Vošu!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Helm »

Casual wrote:Da spomenem samo da je utakmici prisustvovao i nas gradonacelnik Igor Pavlicic, a medju publikom se ponovo nasao i predsednik skupstine grada Aleksandar Jovanovic.
Takodje, pustena je i pesma od Drum'n'Zez-a posvecena nasoj Vosi pre pocetka utakmice i po meni nije losa, onako bas u njihovom stilu, samo bilo bi dobro da se nadje i na Youtube-u uskoro.
E da! Za pesmu si dobro podsetio :D Meni se licno dopala na prvo slusanje! Nije kao Ciribu ciriba ali mislim da bi mogla biti odmah iza.
Kad smo vec kod Ciribu ciriba slazem se sa konstatacijom sto je neko pomenuo da je steta da prestanu da je pustaju, nema veze sto je izgubila smisao. Msm i na kosarkaskim utakmicama dok smo nekad bili dobri su pustali pesmu Napred Vojvodina koja ima deo teksta "samo jedan gol, jedan gol..." Nije bitan smisao u ovom slucaju, bitno je da se pesma dopada publici i da dize atmosferu...
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Minja »

Naši igrači nakon utakmice...

Image

Image

Image
User avatar
Simica
Posts: 155
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Simica »

Minja, svaka cast za fotke!
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by vojvodina jedna jedina »

Odusevljen sam fotkama!!!

Sta reci osim svaka cast!!! :klanjanje:
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by laki »

Minja, svaka ti cast za fotografije. Zelim da te zamolim ako si slikao iz daleka severnu tribinu, ako mozes postavi neku sliku da vidimo kako je ona izgledalo sa terena (tj. pored terena, ali to je slicno) Gledao sam slike severa na firminom forumu ali tamo su sve slike sa atletske staze pored severa tako da se ne moze lepo videti kako je to fenomenalno izgledalo.
Image
Locked