7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by kafe bagdad »

Da se nadovezem na ove vase komentare. Cini mi se da sam u delu zapada izmedju sredine i severozapada primetio par starijih ljudi, odnosno cak i par porodica gde je muska glava bila sa partizanovim obelezjima (istina skromnim), a deca u Vosinim majicama. Da li je to znak da "stvar kucnog vaspitanja" polako dolazi na svoje mesto? Takodje, pored okorelih njuski na severozapadu dosta novih lica ukljucujuci i pripadnice lepseg pola.
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by BondNS »

Nakon nešto više od 24h evo i mojih utisaka:

Navijački aspekt - Sever veoma, veoma dobar, ja sam istok čuo samo kada je Sever potpuno ćutao (što do sada nije bio čest slučaj). Zapad je bio bar 50:50, s' tim što su se oni (što neko reče) "samo" smirili. Ako je to nekom samo, OK, meni je to veoma važno jer će vremenom oni nestati. To nije moguće napraviti preko noći, uporedite slike severa na početku sa jučerašnjim. Potrebno je još puno kvalitetnog rada, pogotovo u klubu.

Sportski aspekt - stanoje nas za.ebao, znao je da ćemo srljati napred, pustio nas i igrao na kontre i to im se isplatilo. Naše greške u odbrani početničke, vezni red veoma nekreativan, a završnica neubedljiva. Igrali jesmo napadački, ali je naš trener smetnuo sa uma da na teren nije poslao igrače koji to umeju da pretoče u tri boda. Sudija je po meni, uz Mojsova bio najlošiji akter ove utakmice, sekao je igru pri svakom kontaktu, napravio nekoliko ogromnih grešaka, izdvojiću dve po meni najveće - nedosuđen penal za nas i žuti karton Trajkoviću posle igranja rukom umesto crvenog, brdo "kompenzacija". O tome ko treba na klupu (tribine), a ko u igru rečeno je dovoljno, a konačna odluka je na "treneru" tako da ne očekujem ništa spektakularno.

Sportski aspekt 2 (nekima bi možda dobro došao i kao životni) - sreća, Bog, zla sudbina, loš raspored zvezda... sve su ovo kategorije koje ljudi koji ne umeju da upravljaju svojim životom koriste kao izgovor za sve loše što im se dešava. Naš poraz je rezultat naše loše organizacije igre, odnosno nedostatka znanja aktera koji su izabrani da brane naše boje na terenu. Želju da pobede i uložen trud ne sporim našim momcima, čak sam oduševljen koliko smo ih stisli da su u dobrom delu meča oni panično četkali loptu što dalje od svog gola. Našim igračima mogu da poručim samo jedno: ako želite da se bavite fudbalom, trenirajte i naučite da ga igrate. Nemojte biti zadovoljni osrednjim kvalitetom svoje igre, centaršutevima i šutevima koji ne završavaju nigde, velikim brojevima dodavanja u protivničke noge... Fudbal vam je posao - ili ga radite kako treba ili promenite zanimanje. Ko ne razume o čemu pričam, neka pogleda dokumentarac "Jednom braća" o Draženu Petroviću (ima ga i na youtube-u), možda će mu neke stvari biti jasnije (ovde isključivo mislim na sporstki deo ove priče, trudu, radu, ulaganju, odricanju... jednom rečju rešenosti jednog sportiste da uspe u onome čime se bavi).
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by :) »

Bond druze, stvarno mislis da fudbalski shljam od ,,sportista" zeli da dolazi ranije i ostaje kasnije na treningu u nasoj zemlji??? Da ovo je direktna uvreda svih aktera koji se bave fudbalom u nasoj zemlji i u nadi da je ovo demokratski forum nadam se da mi se pravo glasa nece ugasiti (mada je poznata cinjenica da demokratija u nasem narodu ne prolazi, samo dikataura).
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by lexa »

Zaboravih reci jos jednu stvar. Nisu mi jasni ljudi koji pricaju kako je pola zapada skakalo u transu kada su
crni postizali golove. Ja sam bio na severu i imao sam zapad kao na dlanu. Kada je krenulo nase dozivanje sa
zapadom ubedjen sam da je minimum 60% zapada ustalo, ako ne i vise. Jedino ako nije neka opticka varka
u pitanju. Salu na stranu, da, minimum 60% zapada mada mislim da je bilo i vise od toga.
Crni su bili iskljucivo u delu zapada do juga. Prema centralnom delu ih je bilo sve manje i kada su se javljali
na dozivanje onih tamo videla se tu i tamo neka ruka ali mislim da generalno mozemo biti zadovoljni po tom
pitanju. Ovo je bio jedan korak napred, jos nekoliko takvih koraka i zapad ce biti 100% nas ;)
Nisam zagovornik nasilja ali mislim da su neke situacije od sinoc poprilicno doprinele tome da ih sledeci put
bude jos manje. I zivi bili pa videli, sada ce dobrano razmisliti pre nego sto se upute ka Karadjordju.
Rezultati ce biti vidljivi vec na sledecoj utakmici protiv njih, ako Bog da u polufinalu Kupa.
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Casual »

Navijanje, brojnost i atmosfera na najvisem nivou. Mislim da su sljamu sa zapada objasnjene neke stvari i da se mnogi vise nikad nece pojavljivati na Karadjordju.

Nisam otisao nezadovoljan sa stadiona. Borili su se, trcali, za zelju i htenje im ne mogu nista zameriti. Jednostavno sreca nam je falila. Ne bih vise o tome.

Sudijske odluke:
-Evo da odgovorim Minji. Kod kaznenog udarca nema prednosti (osim ako nije BAS ocigledna).
-Mojsov po meni pao i pre kontakta. Namerno pao zeleci da iznudi prekrsaj kojeg zaista nije bilo. Glupo, nepotrebno, naivno.
-Zuti/crveni karton. Ovako, sudija u tom trenutku procenjuje ovako. Ukoliko je igrac sprecio izgledni napad ili akciju dodeljuje mu se zuti karton. Ukoliko je igrac sprecio nekim od prekrsaja izglednu situaciju za postizanje pogotka dodeljuje mu se crveni karton. Sad vi procenite sami. Dakle, sudije gledaju na to iz ovakve perspektive i treba da razjasne sebi u glavi koji je od ova dva prekrsaja nacinio igrac.
-Kazneni udarac za nas. Nisam dobro video na stadionu, po slici bih rekao da jeste, a voleo bi kad bi neko okacio i snimak ukoliko postoji. (ili takodje i cele utakmice, voleo bi da odgledam a verujem da ce biti na yt jer uvek neko postavi)
Volem Vošu!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Helm »

:) wrote: (mada je poznata cinjenica da demokratija u nasem narodu ne prolazi, samo dikataura).
Lepa rec i gvozdena vrata otvara a gvozdena ruka i najgoru raju dotera :D
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by mihailov »

Casual wrote:Navijanje, brojnost i atmosfera na najvisem nivou. Mislim da su sljamu sa zapada objasnjene neke stvari i da se mnogi vise nikad nece pojavljivati na Karadjordju.

Nisam otisao nezadovoljan sa stadiona. Borili su se, trcali, za zelju i htenje im ne mogu nista zameriti. Jednostavno sreca nam je falila. Ne bih vise o tome.

Sudijske odluke:
-Evo da odgovorim Minji. Kod kaznenog udarca nema prednosti (osim ako nije BAS ocigledna).
-Mojsov po meni pao i pre kontakta. Namerno pao zeleci da iznudi prekrsaj kojeg zaista nije bilo. Glupo, nepotrebno, naivno.
-Zuti/crveni karton. Ovako, sudija u tom trenutku procenjuje ovako. Ukoliko je igrac sprecio izgledni napad ili akciju dodeljuje mu se zuti karton. Ukoliko je igrac sprecio nekim od prekrsaja izglednu situaciju za postizanje pogotka dodeljuje mu se crveni karton. Sad vi procenite sami. Dakle, sudije gledaju na to iz ovakve perspektive i treba da razjasne sebi u glavi koji je od ova dva prekrsaja nacinio igrac.
-Kazneni udarac za nas. Nisam dobro video na stadionu, po slici bih rekao da jeste, a voleo bi kad bi neko okacio i snimak ukoliko postoji. (ili takodje i cele utakmice, voleo bi da odgledam a verujem da ce biti na yt jer uvek neko postavi)

Ili ti možda-loše odglumljeno? :wink:


Što je mnogo-mnogo je, Mojsov mora otići na zimu, više nije bitno ni za koje pare! Zamene su tu, Trajko, Karan, Kovačević mogu da rotiraju, tu je i Medojević po potrebi...
Napred Voso!
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by playmaker »

Ljudi mi uvek pogresno. Pa riba smrdi od glave!

Nije problem Mojsov, otici ce on. Ali naci ce oni nekog drugog da steluju po potrebi. :evil:
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by carlons »

playmaker wrote:Ljudi mi uvek pogresno. Pa riba smrdi od glave!
... ali se cisti od repa :wink:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Владика »

Ево статистике са меча-
Image
Ако узмемо у обзир да смо већ од старта меча губили, морам да похвалим навијање и залагање већег дела тима. Овај меч ће сигурно остатит упамћен по гафовима Мојсова и феноменалној атмосфери на стадиону. Посебно бих похвалио Северну трибину. Прошло је осам година од када се Фирма преселила на Север и јасно је да направљен огроман напредак. Успех је тим још и већи јер у овом периоду нисмо освојили ниједан трофеј нити смо имали подршку медија. Свака част!
[video]http://www.youtube.com/watch?v=-20zEERs ... r_embedded[/video]
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by slanobarac »

Samo da pitam, ima li gde okačena cela utakmica da mogu na miru da je ponovo odgledam? Hvala.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by andi_fkv »

Navijanje je bilo solidno. Lepa je bila koreografija, a najbolji trenutak kad je Bojovic postigao gol. Za zapad ne mogu nista da kazem jer sam gledao putem TV-a. Crna grupa skoro se nije ni cula.
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Red Marquis »

Fotoreporteri, ima li neka slika čitavog zapada?
Io odio Belgrado
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Minja »

Imam ja, i bice postavljena u toku veceri.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 1:2

Post by Turija »

Voja wrote:Mene bi iskreno bilo sramota reci da smo juce osteceni od strane sudija! Covek nam je oprostio cist crveni karton Trajkovicu i spasao nas blamaze. Jedino Grof je ovde imao snage da prevali to preko svoje poruke,a ostali??? Brdo prekrsaja je sudjeno u nasu korist (i Sam sam bio zatecen kad god sam ocekivao da je lopta Partizanova,a vidim da je nasi uzimaju),da je nama dato onoliko zutih za zadrzavanje vremena,kukali bi ovde da je izvrsen genocid.Dugo nisam video da neki sudija u tako ranoj fazi meca kaznjava za odugovlacenje. Sami smo krivi za poraz,Partizan je pre svega odigrao pametan mec,videli smo da smo napaljeni,pustili nas i pokusali na kontru.Samo su primenili nasu igru koju forsiramo na JNA i Marakani.Autobus pred gol i uzdaj se u kontre i greske domacina.Jbg,ovaj put im je uspelo.Nama se to desilo prosle sezone na JNA,tako da... kako doslo,tako otislo.

Nije mi samo jasno,kako nikad da shvatimo da je Partizan najjaci na sredini,i uvek im ostavljamo rupu na tom delu terena,vec godinama...
E, kako bi ovde padale kontre (i rekontre), da nam nije našeg Voje (a ice bi dodao i njegovih drugara grobara :wink: ).
Ajmo redom:
Mene bi iskreno bilo sramota reci da smo juce osteceni od strane sudija! Covek nam je oprostio cist crveni karton Trajkovicu i spasao nas blamaze.
Dobro, nama je, možda po mnogim mišljenjima, sudija oprostio crveni karton, a njima je zato oprostio 2 penala.
Trajković je vrlo vešto startovao, sa rukom podignutom u vis, pre samog duela sa igračem partizana, pa se moglo tretirati i kao nenamerno (iako je najverovatnije bilo sa namerom).Sudija mu daje samo žuti karton, za igranje rukom, jer nije 100% siguran u situaciju, a nešto ranije je pustio Šćepovića da odgurne Mojsova, kao našeg poslednjeg igrača, i postigne gol. ,,Kompenzacija" je napravljena viđenim ,,balansom".
E sad, pitam ja, mog druga Voju, šta bi on više voleo:
1.da sudija pusti tvoju ekipu da da gol posle faula (ajde da uzmemo uslovno remplovanja, kad već Traksovu igru rukom cenimo dvojako) nad zadnjim igračem protivničke odbrane, ili da ti protivničku ekipu ostavi sa 10 igrača na terenu (pa da juriš gol, a ovi 10orica se svojski zainate)?
2.Da ne dosudi 2 penala za tvoju ekipu, ili da ne izbaci igrača tvoje ekipe iz igre zbog igranja rukom, (poslednjeg igrača tvoje odbrane), pa da ona ostane, do kraja utakmice, u kompletnom sastavu (sa svih 11 igrača) i da ti svira neke sitne kompenzacione faule, na udaljenosti više od 30m od protivničkog gola?
3.Da li (Vojo) smatraš da nad Bojovićem nije bilo prekršaja (za penal) u one 2 gol šanse, tj da li bi Ti svirao te prekršaje, da si bio sudija meča?
Brdo prekrsaja je sudjeno u nasu korist (i Sam sam bio zatecen kad god sam ocekivao da je lopta Partizanova,a vidim da je nasi uzimaju),da je nama dato onoliko zutih za zadrzavanje vremena,kukali bi ovde da je izvrsen genocid.Dugo nisam video da neki sudija u tako ranoj fazi meca kaznjava za odugovlacenje.


Da li to brdo prekrašaja za nas (tvoja konstatacija), pije vodu i kad pogledaš zvaničnu statistiku meča ili se pod specijalnom lupom gleda samo Vojvodina?Isto tako i za kartone?Vojo, priseti se kad i gde su svirani ti prekršaji za nas, a kad i gde nisu (a bili su, evidentno, najviše nad Merebom), pa da podvučemo crtu.
Nije mi samo jasno,kako nikad da shvatimo da je Partizan najjaci na sredini,i uvek im ostavljamo rupu na tom delu terena,vec godinama...
Je li to misliš na ranije utakmice ili na subotnju?
Ja u subotu nisam video nikakvu njihovu igru na sredini terena, jer su bunkerisali žešće (nekad i panično) i pobedili nas našim oružjem (kontrom), kao mi njih u BG.No, ostavljam mogućnost da grešim, pošto sam utakmicu gledao na TVu.
Generalno, moje mišljenje je da nas je sudija oštetio, ali ,,majstorski" (tako da mnogi to ne vide) i veoma vešto da se ne digne prašina.
Ja bih npr. digao obe ruke ZA (sa posebnim zadovoljstvom), da se Trajkoviću da crveni karton za igranje rukom, a nama dosude 2 (postojeća) penala.
Za sve drugo (ako je išta preostalo :lol: ) se slažem sa Tobom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked