5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Vaša očekivanja od Vojvodine u subotu?

Ubedljiva pobeda Voše, gaženje protivnika
26
52%
Pobeda praćena gorkim ukusom
16
32%
Razočaravajući remi, rekli bi ravno porazu
7
14%
Nastavak agonije i poraz, bruka pred celim svetom
1
2%
 
Total votes: 50

User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Zeljafcv »

Turija je sve lepo analizirao, tako da o igri i vođenju utakmice sa klupe ne bi ništa dodavao niti se ponavljao.

Osvrnuo bi se malo na cirkus u loži i na atletskoj stazi. Kultura na nivou!
Zašto preCednik kada je toliki šmeker nije sam sišao na teren i skunuo karikaturu koja mu je smetala na istoku, nego šalje druge da mu rade prljave rabote? Što mu to toliko smeta, kada je sam kriv i sebe stavio u položaj da ga ljudi gledaju kao pajaca?
Ipak, kapa dole za hrabrog viteza, jurišnika u pravom smislu te reči, na ovom hrabrom i herojskom činu, gde je sprečeno da se institucija gospodstva PreCednika FKV ukalja. Junački je svojim telom zaštitio instituciju PreCednika FK Vojvodine, i spasao je istorijske sramote i dalje sprdnje sa istom. Šteta što se i u tim momentima sa razgalsa nije orila ovakva muzička pozadina... 8)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=IfQGVrA_ ... re=feedlik[/video]

EDIT: Samo bih pohvalio i golmana gostiju Lukača, koji me neodoljivo podseća po konstituciji i stilu branjenja na Željka Brkića. OFK defintivno ima dobar nos za golmane.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Turija »

Ja čitam, sa velikom pažnjom, postove by Vuke, bez obzira da li se slažem ili ne slažem sa njima, jer mi se čini da ima informacije značajne za ovaj Forum (nešto poput kad je ovde pisao Siva Eminencija) i da je dobro što piše na ovom mestu, baš zbog tog da Forum ne postane uniformna diskusija (jednostran).Možda će nekog podsetiti na Miloša i Nenada :wink: međutim, pisanje Vuke(a) ima ,,težinu" (za mene).Malo sam otišao u off, ali ,,morao" sam da iznesem svoje mišljenje, povodom toka započete rasprave.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by slanobarac »

Turija wrote:Ja čitam, sa velikom pažnjom, postove by Vuke, bez obzira da li se slažem ili ne slažem sa njima, jer mi se čini da ima informacije značajne za ovaj Forum (nešto poput kad je ovde pisao Siva Eminencija) i da je dobro što piše na ovom mestu, baš zbog tog da Forum ne postane uniformna diskusija (jednostran).Možda će nekog podsetiti na Miloša i Nenada :wink: međutim, pisanje Vuke(a) ima ,,težinu" (za mene).Malo sam otišao u off, ali ,,morao" sam da iznesem svoje mišljenje, povodom toka započete rasprave.

Neka piše šta god hoće ali nek ne vređa ostale forumaše.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by johnny »

Cemu maltretiranje publike na istoku i zadrzavanje pola sata nakon utakmice zbog 30 gostujucih navijaca?
Pesma CIRIBU-CIRIBA imala je smisla prosle godine, sada je pustati preko razglasa je degutantno...
Akcent
Posts: 376
Joined: Fri Mar 25, 2011 2:02 pm
Location: Srpska Atina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Akcent »

johnny wrote:Cemu maltretiranje publike na istoku i zadrzavanje pola sata nakon utakmice zbog 30 gostujucih navijaca?
Pesma CIRIBU-CIRIBA imala je smisla prosle godine, sada je pustati preko razglasa je degutantno...
Pre bih rekao nostalgicno.... :mrgreen:
Vojvodina, Vojvodina nepobediva...
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Brick Liman »

Kao što sam i kontao, tekmu je odlučila agresivnost. U tom segmentu smo pokazali karakter i takvi uvek treba da budemo. O fudbalu opet ne bih puno, ono je apsolutno negledljivo smeće sa par bljesaka lucidnosti i igre (kao ona situacija kod korne kad 2 naša propuštaju za igrača na 20 metara koji je dobro hvata iz prve, ali nije ušlo na žalost).
Situacija sa "veteranom" kluba i ofkovcima je bila komična i žalosna u isto vreme. Komično je to što od svih navijača u ovoj zemlji, ta grupa ima možda i najmanje prava da nekog proziva u tom kontekstu. Dovoljno je prisetiti se njihovog odnosa sa gosn Terzom i, recimo, odlazaka par najzaslužnijih pojedinaca na komplet pripreme OFK-e u Turskoj, all inclusive zajebavancija i buljašenja sa SOSkom. Licemerje. Žalosna je činjenica da klub koji hoće biti ozbiljan dozvoljava onu kaubojštinu svojih funkcionera i da se pokazuje jadnim kroz izbacivanje kolege fotografa sa stadiona. Veliki klubovi se ne spuštaju tako nisko.
Još jedna stvar, nevezana za samu tekmu, ako mislite da nije mesto, slobodno brišite. Imao sam tu nesreću da jutros otvorim smehotresni tribina forum, okupljalište svih gubitnika i navijača u pokušaju ove zemlje, a i regiona. Umalo se nisam ispovraćao čitajući postove "naših" ljudi tamo. Biti toliki pacovčić iz kog kulja takva mržnja prema svojim ljudima (mislim na obe suprotstavljene strane u "diskusiji" koju tamo vode "navijači" Vojvodine) je ispod svakog ljudskog dostojanstva. Nama ovakvima neprijatelji ne trebaju. Drugi klubovi i drugi navijači bi stražnji deo tela dali za ovakve tri tribine koje mi sada imamo, ali ne, povadimo oči jedni drugima pacovčine! :rage: :pegla:
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by the Gari »

1. Minjine fotke iz utakmice u utakmicu napreduju, "svakoga dana u svakom pogledu" :)
2. Daleko sam i ne znam sve detalje, ali mislim da nije preterano reći da je Stoik "proteran" sa stadiona. Legitiimacije su formalnost i dobiju se za tri i po minuta, u slučaju da se klub ne odluči da postoje "poželjni" i "nepoželjni" novinari što nijedna poštovana institucija ne radi
3. Sada postoji još jedna kategorija po kojoj smo jedinstveni na svetu: protivnička zastava je "pala" i to "akcijom" jednog "veterana kluba". To se ne viđa... :frown:
4. Slažem se s Limanfkv u vezi sa Vukom Mitoševićem
5. Turija, kad se vratim, imaš pivo od mene za podsećanje na Miloša i Nenada
6. Helm, u pravu si, ali ja sam mislio na utakmice kod kuće :)
7. Jbt, Bojović na onoj fotki (gde pozira) isti Alin Stojka. Ubeđen sam, doduše, da ta sličnost ne prati i slična doza "profesionalizma"
8. Tri boda su tri boda
9. Pogledao sam samo nekoliko minuta meča u glasanju za "Gol sezone" ali čini mi se da Lazu Bakmaza ponovo drma poetska inspiracija poznog leta
10. Ja sam od početka bio protiv dovođenja tog garija u klub, al' evo jedno malo predskazanje: Supić brani penal protiv ubica :devil:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by playmaker »

Turija wrote:Ja čitam, sa velikom pažnjom, postove by Vuke, bez obzira da li se slažem ili ne slažem sa njima, jer mi se čini da ima informacije značajne za ovaj Forum (nešto poput kad je ovde pisao Siva Eminencija) i da je dobro što piše na ovom mestu, baš zbog tog da Forum ne postane uniformna diskusija (jednostran).Možda će nekog podsetiti na Miloša i Nenada :wink: međutim, pisanje Vuke(a) ima ,,težinu" (za mene).Malo sam otišao u off, ali ,,morao" sam da iznesem svoje mišljenje, povodom toka započete rasprave.
Upravu si, kao dobar dan se vidi da je neko iz kluba. I "Siva Eminencija" je bio covek iz kluba. Zato i brani sve sto se spomene u negativnom kontekstu... :evil:
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by severozapad »

Dosta ljudi je sinoć na stadionu imalo ideju da Supa brani penal protiv groblja. To je po meni već gotova stvar. Mislim, penala će biti, ostaje još ta sitnica oko hvatanja "žive", ali ne verujem da će to biti problem.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Turija »

the Gari wrote: 5. Turija, kad se vratim, imaš pivo od mene za podsećanje na Miloša i Nenada
10. Ja sam od početka bio protiv dovođenja tog garija u klub, al' evo jedno malo predskazanje: Supić brani penal protiv ubica :devil:
A da se ,,izreskiramo" za Vošino vino od 0,75l, ako Supa odbrani penal (i ako ga još ima u prometu) :wink: :lol: ?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by novosadjanin »

Osvrnuo bih se na par stvari.

Juce pred kraj utakmice imamo korner. Na skoku Abubakar, Bojovic, Skuletic, Karan i Trajkovic! Cak i Stevanovic i Medojevic su solidni u skoku. Mora to mnogo bolje. Imamo veliki potencijal i prostor za napredak sto se tice skok igre! Sa ovakvim igracima prekid mora biti nas najvazniji segment igre! Takodje, i tokom igre mora se vise insistirati na proboju po boku i centarsutu.

Kada su na terenu Abubakar i Ilic, bolja je kombinacija sa Ilicem na krilu i Abuom u samom spicu. Iz razloga sto je Ilic bespomocan u samom spicu. Ali, Abu na krilu je bolji od Ilica na krilu. Gde god da stavite Abubakara (u napadu) on ce se snaci i praviti razliku. Kada imamo Bojovica na terenu mozemo da prebacimo Abubakara na krilo, jer je Bojovic jednako dobar pred samim golom kao Abubakar. Bojovic ne moze da igra po krilu, jer nema brzinu za tu poziciju. Moje misljenje.

Jos nesto u vezi igre sa dva zadnja vezna. Zvezda je na gostovanjima u Smederevu i Cacku (dva gostovanja koja nisu zatvorena) igrala bez zadnjeg veznog. Ustvari igrali su sa jednim zadnjim veznim, ali tu poziciju je igrao Dimitrijevic koji je klasican ofanzivni vezni. Kao kad bi mi stavili Merebasvilija na zadnjeg veznog, ispred njega Ljubinkovic i jos jedan takav, po stranama dva ofanzivna krila i jos jedan napadac. Eto koliko je u ovoj ligi potreban zadnji vezni, a kamoli dva!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Vuke »

playmaker wrote:Upravu si, kao dobar dan se vidi da je neko iz kluba. I "Siva Eminencija" je bio covek iz kluba. Zato i brani sve sto se spomene u negativnom kontekstu... :evil:
Druze, mislis da si me "provalio" posle dve napisane poruke? Pogledaj malo ranije moje poruke, pa ces videti ko je medju najostrijim u kritici uprave i svega sto mislim da nevalja! Ko treba, zna ko sam, a koga zanima moze lako da sazna. Nisam neko "mudo" sa tribine ili iz kluba ni ti imam zelju da budem!
Znam da nije za ovu temu, ali bi voleo da mi citiras poruku u kojoj sam branio nekog iz uprave, bilo koga? Moze i na PM!

Ja samo mrzim kada se iznosi laz, preuvelicava, izmislja itd. Imam neko cudno misljenje da su pojedini navijaci Vose poceli da uzivaju u ulozi mucenika, da sve zele da gledaju sa negativne strane, pljuju po svemu, umanjuju broj ljudi na stadionu, pljuju po igri, treneru, upravi, sopstvenim navijacima itd. Mediji i navijaci svuku utakmicu povecaju broj navijaca za koju hiljadu titovcima, a "nasi" se javljaju na sve strane i svesno i namerno smanjuju taj broj, umanjuju pobedu, pljuju po svojim navijacima i klubu. Po meni je to velika SRAMOTA!
Mnogo njih je pocelo da zivi neki svoj internet zivot i preko njega da se istice, mnogo njih gleda sta ce im Vosa pruziti, a ne gledaju sta ce oni njoj!

Takodje, ovde mnogi vole da idealizuju neke osobe, i stvari od ranije, i pored toga sto sami znaju da nije tako. Sada smo pobedili OFK-u sa 2-0, prosle sezone smo odigrali sramno na svom stadionu, a u gostima izkubili korak za titovcima. I sada ovakva pobeda ne valja, trener nista ne zna. Pa, titovci sa 4 puta vise pomoci drzave, sudija i navijaca igraju trenutno losije! Setite se kako je ovde docekan Milinkovic, prelistajte poruke iz tog perioda, a posle smo ga svi zavoleli! Ali da se ne lazemo, ni tada se nije igralo ni malo bolje nego sada. Cak mislim da se sada igra oafanzivniji fudbal! Pogledajte rezultate, igru i gol razliku od drugog kola, da nije bilo kiksa u prvom, sada bi bili na prvom mestu!

Najostrije osudjujem ponasanje celavog gospodina, i zabranu za fotografa, ali nije tacno da mu je zabranjen ulaz na stadion!

Vazno je da ispratimo naredne dve utakmice i onda docekamo na noz crnog blizanca, ostavimo se rasprave preko interneta, to nista ne menja stvar!
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Daljac »

Ako je istina da je Daljac kupio kartu sa brojem 3804 a da je juce bilo 1500 ljudi na zapadu
Image

Kada sam video post koji je kej pisao, pregledao sam i svoje ulaznice od prošlih sezona, i nekim čudom, ja skoro uvek imam broj na njima koji se poklapa sa posetom, ali, jasno mi je da je to bila samo slučajnost, pošto i kod sebe nalazim karte sa brojem 8004 za utakmicu sa Radom, npr, ili 5067 za Čukarički :)

Nadajmo se punom Zapadu protiv partizana, i podršci bar jednakoj kakva je bila u prethodnim susretima sa ,,večitim'', gde ja više uopšte nemam potrebu da odem na Sever, da ne bih bio na svojoj tribini u manjini.

(ako moj post skreće sa teme, slobodno preselite naš razgovor o ulaznicama u drugi tematski deo)
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by soderstorm »

Vuke wrote:Najostrije osudjujem ponasanje celavog gospodina, i zabranu za fotografa, ali nije tacno da mu je zabranjen ulaz na stadion!
Ti kazes da preuvelicavam da izmisljam i cak i da lazem. Ja sam to svojim ocima video i ti kazes da izmisljam. Pricaj malo sa covekom pa ces se i sam uveriti u celu pricu. Kartica koju poseduje covek vazi za ljude iz Beograda a ne i za njega koja su to pravila. Eto da kazem i da ja mrzim kad neko nesto pametuje a nije ni saznao pravu istinu. E pa prijatelju raspitaj se malo.
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Vuke »

Jedno je zabrana slikanja sa terena, a nesto sasvim drugo je zabrana prisustva sa kupljenom kartom!
Kraj price, ja sam ovim zavrsio!
Locked