5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Locked

Vaša očekivanja od Vojvodine u subotu?

Ubedljiva pobeda Voše, gaženje protivnika
26
52%
Pobeda praćena gorkim ukusom
16
32%
Razočaravajući remi, rekli bi ravno porazu
7
14%
Nastavak agonije i poraz, bruka pred celim svetom
1
2%
 
Total votes: 50

User avatar
kinik
Posts: 211
Joined: Tue Apr 25, 2006 6:05 pm
Location: VOJVODINA

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by kinik »

Cabric mora u zatvor, i to vec veceras, ako bi se postovao zakon!
Jedan od najsramnijih poteza "ljudi" iz nase uprave!
1966...1989...201x
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Marcello »

A, ne! Moramo stati iza tog poteza "našeg veterana"! :roll:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by kowalski »

Sad cemo igrati u Celarevu opet, bez publike.
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Владика »

Инцидент нисам видео па и нећу да га коментаришем. Дужан сам једно извињење, кад год опљујем по Карану он фантастично одигра. Он и Трајче су сасвим пристојно одрадили посао данас. Бекови се помало буде(сваки је убележио по асистенцију) док су Мереба и Брана изгубљени у простору и времену. Толико алављења нисам видео ни на малом фудбалу. Бојовић је поново доказао да има потенцијал да буде право појачање за овај тим. Шкулетић је дебитова али остаје да чекамо и видимо због чега је он дошао код нас.
За две недеље играмо са онима, мислите о томе!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by DUB »

Utakmica, rekao bih, klasična protiv OFK u NS s tim da smo ovoga puta imali i znanja i strpljenja pa i sreće da je dobijemo.
Supić... uf! Taj jedino još sam sebi nije dao gol mada je večeras bio blizu i takvog poduhvata i pitanje je kako bi se utakmica dalje odvijala u tom slučaju. Sreća pa nije bilo puno šuteva u okvir našeg gola. U početku mi je bio smešan, sad mi ga je iskreno žao. Više mi je žao njega nego nas koji smo osuđeni da ga gledamo. Čovek je jednostavno izgubljen u vremenu i prostoru i što ga pre prodamo biće bolje i nama i njemu.
Halfovi zadovoljili. Bekovi standardno dobri i srčani u odbrani, odlično probijali u napadu.
Meda još uvek nije onaj pravi ali se evidentno vraća u staru formu. Đura ok što se tiče defanzive (par puta proplivao al ajde da mu opravdanje bude nedostatak takmičarskih utakmica) ali čim oduzme loptu ne zna šta dalje sa njom da radi. Mereba odigrao kao Mereba, mislim da sam time sve rekao. Čovek u jednom momentu odigra vanserijski da bi 5 minuta posle toga odigrao kao da u životu loptu nije video.
Brana "mulja" i dalje... prosto obožava da ulazi u 2-3 protivnička igrača a ni to mu ne bi zamerio da u takvim situacijama ume da doda nekome ko je slobodan i ko bi iskoristio to što je navukao na sebe pola protivničke odbrane.
Boske solidan, fali mu malo više odlučnosti u situacijama kao što je bila ona na početku kada je sam sebi stvorio šansu i umesto da opali po golu pa kud ode, on traljavo pokušava da asistira u sredinu i to iza leđa igraču.
Abu no comment!

Bojović se opasno nameće za prvih 11 a Skuletić nedovoljno odigrao da bi imao neki sud o njemu.

Sudija katastrofa! Onoliko povlačenja i udaranja, on ne vidi ništa...

Nego, šta mislite kako smo prošli sa akcijom "dva posleratna kluba"? Meni delovalo ok većim delom utakmice, jedino mi onaj središnji deo zapada nešto utihnuo na kraju kad je bilo " da .ebemo..." a možda su ljudi jednosatvno sedeli u tom momentu, nismo svi istog temperamenta.

Sve u svemu zadovoljan ali to još uvek nije "ćiri bu, ćiri ba" pa mislim da dj nije baš trebao da izvlači tog keca iz rukava.

I da, setih se, atletika u poluvremenu??? WTF!??
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Akcent
Posts: 376
Joined: Fri Mar 25, 2011 2:02 pm
Location: Srpska Atina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Akcent »

Ono sto me posebno raduje je da Supic nema pravo nastupa u Jagodini zbog zutih kartona! Eto prilike Janosevicu da ga izgura iz prvih 11 jednom za svagda!!!!!
Da, jel moze neko da objasni to sa atletikom? :D
Vojvodina, Vojvodina nepobediva...
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Passion »

Већина пре мене је већ рекла о утакмици шта има да се каже, тако да не бих даље коментарисао. Једино што ме је данас забринула је бројност на западу :oops:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by DUB »

Ako može da bira, bolje da brani u Jagodini nego protiv onih.
Iz dva jednostavna razloga, prvi je što verovatno ima manji pritisak na strani jer nema (toliko) dobacivanja iz publike kao na domaćem terenu, a drugi je da nam protiv onih treba jak igrač na svakoj poziciji u timu.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Sve u svemu, mislim da mozemo i moramo biti zadovoljni! Utakmica gledljiva, puno trcanja, bez bunkera, ziva igra, tuca na utakmici (zamalo i posle nje kada je ***** sa jos 4 momka krenuo na sve navijace ofke i policiju koja ih je cuvala) :mrgreen: Salu na stranu, zaista dobro izdanje nasih igraca, pokazali smo cvrstinu u odbrani i kada nema Mojsova, borbenost na sredini i realizaciju napadaca (golovi su bili vrlo kvalitetni). Posebno me je odusevilo kako je Adjuru odigrao iz prostog razloga sto od njega to nisam ocekivao posle toliko meceva na klupi ili tribinama. Covek dobije sansu posle 100 godina i pogine na terenu za razliku od nekih bivsih igraca koji traze papire posle 2 utakmice van tima, svaka cast Adjuru! Svi su pozrtvovano i kvalitetno odigrali, svaka cast! :hurray:

Edit- Dejan
Bez licnih imena!
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by andi_fkv »

Standardna utakmica protiv ofk-e. Zadovoljam sam rezultatom, uzeli smo 3 boda sto je i najvznije. Atmosfera na stadion solidna. Prvo da prodjemo u kupu a posle idemo i na Jagodinu. Pozdrav slaninari. :D
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Turija »

Voja wrote:Ja sam odlozio put zbog prenosa.... zbog ovakvih lazi ih treba tuziti.Imam i digitalni risiver,i pod programom RTS HD daju isto sto i na RTS 1.Kakvi lazovi,kakva banda... trebamo se skupiti svi ovde i podneti tuzbu protiv davanja laznih informacija...
E Vojo, zato sam ja, prvi put ove sezone, otišao na naš Stadion - znam s kim posla imam(o) :oops: Naći će sad oni milion ,,opravdanja" u odbojci, košarci, tenisu ....što je sve, naravno, mnogo važnije prenositi nego najavljeni, i zvanično objavljeni, TV prenos neke FK Vojvodine iz Novog Sada :greenbutt: .Možda je Vojo i bio TV prenos, samo smo se mi utripovali kao na blizance :mrgreen:
Ne bih večeras mnogo o utakmici, kasno je (sutra ću malo više), ali najači (pozitivan) utisak za mene su bili, ipak, naši reflektori - šteta što nije bilo TV prenosa, pa da se to primeti i u slici na ekranu (ja još hteo da pitam, ovde, kako sad izgledaju večernji TV prenosi iz Novog Sada :?: uz očekivani odgovor: jooj razlike, drastićne :wink: ).
Ako kažem da su, po meni, naši najbolji igrači, uz poslovično odličnog Abubakara, bili oba beka i Branislav Trajković, a solidni Medojević i Stevanović.Ostali više loši nego dobri, a najgori je ipak bio Brana Ilić i nesigurni Supić.Ja sam ovde, na neki način, branio obojicu od kritika povećeg broja forumaša, ali večeras sam se ozbiljno pokolebao u ranijem mišljenju.
Bojović je za tih 15ak minuta ostavio dobar utisak, bez obzira na promašeni zicer, za koji se iskupio golom u poslednjim minutama meča i delovao mi je mnogo konkretniji od Brane.Supić prenosi nesigurnost na kompletnu odbranu i recimo Pavlović je poludeo na njega kada je pustio jednu dubinsku loptu, očekujući da će Supić izaći na nju, a na koju Supa izlazi, tek kad su sa tribina povikali navijači.

Iskreno rečeno, više sam očekivao od trenera Vukićevića, počev od načina igre (koju nemamo, jer nemamo vezni red) do izmena (opet prve izmene, pri nepovoljnom rezultatu na domaćem terenu, posle 70og minuta).Pri kraju meča, i rezultatu 1:0, ulazi i naš treći centarfor (Škuletić) uz Abua i Bojovića i iskreno bojao sam se za našu pobedu, jer nas je OFK opasno pritisnuo (a naročito posle promašaja Bojovića, na poklon loptu od golmana Lukača) i malo je falilo da nas kazne golom.Ne mogu reći da nije bilo volje od strane trenera, kao i svih igrača, ali nije bilo kreacije na sredini terena.Mereba na momente, ali bez završnog pasa ili šuta.
Od svega najgore, definitivno, je bilo suđenje.Ćelavi je kenjao debelo, a pomoćni na Zapadu ne znam da li ima koeficijent inteligencije 0 ili negativan, ali zato koeficijent bezobrazluka i pokvarenosti ima sigurno 200.Tog lika se sećam da je već nekoliko puta bio pomoćni u Novom Sadu i svaki put je bio isti ,,mufljuz" koji je došao samo da uzme novce, ne radeći ništa.Na Minjinoj slici se vidi kako igrač OFK povlači rukom za dres našeg igrača na njegove oči (glavni niti daje karton, niti pomoćni signalizira glavnom, čak je i Vukićević iznerviran,,skočio", diže ofsajde kad nisu, ne diže kad jesu, ne svira igranje rukom u 16m na blokadu centaršuta Vulićevića, diže aute tek kad glavni presudi, pa on onda kao potvrđuje itd, itd čovek stvarno nema pojma, a sudi stalno).
Za gostovanje u Jagodini, i za doček partizana, moraće se mnogo bolje igrati, ako mislimo pobediti.Tim će morati pretrpeti izmene, jer od bunarenja nema vajde.
Last edited by Turija on Sun Sep 18, 2011 1:29 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Turija wrote:Ne mogu reći da nije bilo volje od strane trenera, kao isvih igrača, ali nije bilo kreacije na sredini terena.Mereba na momente, ali bez završnog pasa ili šuta.
Upravo to i jeste nas glavni problem - nedostatak kreatora! Zato je doveden Ljubinkovic koji mi za sada vrlo sumnjivo deluje. Ali realno gledano, trener tu nema mnogo sta da promeni. Nijedan od nasih defanzivnih veznih (Novakovic, Mitosevic i Adjuru) se ne istice u odnosu na druge (tu ne racunam Medu) i ne bi doprineo igri vise od drugog, iako se nadam da ce Vuk u buducnosti da prevagne. Bas kako si rekao, Mereba na momente! Zato nam je neophodno da u vidu Ljubinkovica dobijemo sigurnost i umetnika u sredini, a onda jos i Merebu kad krene protivniku nema spasa. :cheers:
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Minja »

Fotografije postavljene u galeriju.

Nego, prosto ne mogu da se nacudim, pregledao sam sve fotografije koje sam danas uradio, i, tek na jednoj ili dve, neki igrac Vojvodine povlaci protivnickog igraca za dres!!!??? Na 50 fotografija igraci OFK-a povlace i tegle nase dresove. Da li je to vazno, zaista, ne znam.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by limanfkv »

Helm wrote:Nijedan od nasih defanzivnih veznih (Novakovic, Mitosevic i Adjuru) se ne istice u odnosu na druge (tu ne racunam Medu) i ne bi doprineo igri vise od drugog, iako se nadam da ce Vuk u buducnosti da prevagne. Bas kako si rekao, Mereba na momente! Zato nam je neophodno da u vidu Ljubinkovica dobijemo sigurnost i umetnika u sredini, a onda jos i Merebu kad krene protivniku nema spasa. :cheers:
Ne bih se slozio. Vuk ima neverovatan pas, obratite paznju posebno na duge lopte koje salje. Ja njega ne vidim na poziciji zadnjeg veznog upravo zbog toga, i nadam se da ce kad-tad biti pusten da organizuje igru. Ali sta ces, izgleda da nasi treneri (ili svi koji dodju u FKV) vole zadnjeg veznog vise nego `leba. A kada stavljas po minimum dva defanzivna vezna, gubis ostrinu u kreativnosti.

Sve u svemu, nisam zadovoljan utakmicom iako je pobedjen ozbiljan i neugodan protivnik.

Pored divlje loze treba istaci i da je Stoiku sa napredvosa.com zabranjen ulaz na stadion veceras. Suzdrzacu se od komentara.

p.s. Minja odlicne fotografije, kapa dole!
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Daljac »

Kupih ulaznice oko pola 6, dva kompleta za Zapad, i to broj 3803 i 3804. Oduševljen, dva sata kasnije, čekam devojku da uđemo na stadion, očekujući gužvu, pun zapad Vojvodinaša, besan na nju što kasni. Tek, uđemo na tribinu, pristurno maksimalno 1500 ljudi... Videćemo šta je po sredi, neću unapred ništa da impliciram...

O utakmici, sve je rečeno. Pozdravio bih emociju Bojovića kojom je proslavio svoj pogodak večeras, zaista se vidi koliko mu je (na pozitivan način, nenormalno) značilo da se upiše u listu strelaca. Mislim, iskreno, da bi Brana morao da bude Bojovićeva rezerva, nikako obrnuto.

Takođe, napomenuo bih i momenat kada je Supiću lopta prošla kroz noge na fanatstičan način- šteta što nije bilo direktnog prenosa, da se sve to lepo vidi i bude u onim smešnim golmanskim klipovima. Tipovao sam na rezultat 2-1 za nas, ali je Supića ponovo Bog pogledao i kada je zaslužio da dobije gol kroz uši ili noge...Zaista, golman sa posebnim potrebama. Nadam se da će svoju šansu u Jagodini Budimir Janošević iskoristiti, pa makar igrali ceo meč buneker i protiv nas bila svirana dva penala, samo da se on istakne i da Supić sedne na klupu i ne ustaje sa nje bez preke potrebe.
Locked