5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Vaša očekivanja od Vojvodine u subotu?

Ubedljiva pobeda Voše, gaženje protivnika
26
52%
Pobeda praćena gorkim ukusom
16
32%
Razočaravajući remi, rekli bi ravno porazu
7
14%
Nastavak agonije i poraz, bruka pred celim svetom
1
2%
 
Total votes: 50

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3854
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Red Marquis »

Ono što nije valjalo:

Razočaravajuća cifra na zapadu.
Proterivanje Stoika sa stadiona.
Čabrićevo sramotno skidanje Unijinog duhovitog transparenta pa još ponašanje u loži koji minut kasnije. Ustostručiti mu suspenziju.
Najgore prvo poluvreme u sezoni (računajući i Vaduc).
Opet dva zadnja vezna i opet ona neznalica Ađuru.
Brana. Sad će i slobodnjake da izvodi?!
Najgori golman JSL lige. Janoševiću molim te, iskoristi sad šansu inače ćemo svi plakati protiv groblja.
Bezidejna igra i 763 487 neupotrebljivih centaršuteva.
RTS Kiss my ass opet nas ispalio.

Valjalo:

Pobeda.
Brana nije odigrao 90 minuta.
Poseta na istoku.

Stavio bih i igru Abua, ali to je sigurno ko i da će sunce sutra opet izaći pa se ne računa.
Nemojmo se zavaravati, danas smo bili samo bolji od dva očajna.
Io odio Belgrado
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by soderstorm »

Ne samo sto je covek proteran nego mu je zabranjen ulaz na stadion verovatno na duze vreme cak kao i obicnog gledaoca. Eto ti je nasa uprava jos neko da ih brani i kao nema boljih pa ovakvih ima koliko hoceta.

A sta reci za Cabrica naseg novopecenog veterana. Stavljati coveka u isti kos sa ostalim nasim legendama je vise nego glupo narocito posto covek nema odigranu ni jednu utakmicu za nas klub kao igrac. Covek koji ima 38 godina a videli ste kako se ponasa pa kao deriste. Posle ove scene covek treba da dobije dozivotnu suspenziju. Ej kosi ti da cepas trasparente i koga su oni to vredjali. Jos ovi nasi poceli da sa zapada vredjaju ljude umesto tog celavog kojiu je sve to zakuvao. I posle cirubu-ciriba. Kako smo krenuli bice ovo sve gore i gore.
trešnjar
Posts: 35
Joined: Thu Sep 08, 2011 10:30 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by trešnjar »

Red marquis je sve lepo gore napisao.Ja bi još samo dodao u ono što nikako ne valja izostavljanje Vuka već dve utakmice iz tima.On i kad je najgori igra mnogo bolje od Đure.On neku loptu nekom može da doda čak i gol da da.A Đura....Otkad je kod nas nit je nekom šansu namestio niti je gol dao.A igra veznog igrača.
A ono seljačenje našeg novopečenog"veterana" i reakcija na jedan duhovit transparent.Dovoljno govori o njemu i o njegovom poslodavcu.
Predlažem da napravimo jedno deset takvih istih transparenata i okačimo po svim tribinama stadiona pa da nam ih Čabra skida i tuče se sa nama.
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by lazarr »

I pored pobede nad ekipom koja nam vec neko vreme redovno otkida bodove, ovo nije Vojvodina koju zelim da gledam. Prvi sut na gol posle 57 minuta igre. Do kraja ukupno jos dve sanse. U ligi u kojoj smo osudjeni na trece mesto, vise bih voleo da igramo lepo i efikasno nego da se ovako mucimo. Trener me je vec razocarao. Posle pocetnih obecanja o ofanzivnoj igri, nastavio je tradiciju defanzivne postavke sa dva zadnja vezna i jednim spicem. Koga se mi to bojimo na domacem terenu? Od jutros citam izvestaj u Dnevniku i izvestaj na nasem zvanicnom sajtu gde kazu da ovakva igra vraca veru u srpski fudbal. Pitam se jesmo li mi gledali istu utakmicu?
Mozda sam ovako negativan i posle velikog razocarenja u brojnost publike na zapadu pa me sada sve nervira i na sve gledam lose. Ako je istina da je Daljac kupio kartu sa brojem 3804 a da je juce bilo 1500 ljudi na zapadu, onda mogu da pomislim samo jedno. Ponovo smo manjina na zapadu za dve nedelje. O igri sve standardno. Opet isti igraju dobro, opet isti nerviraju publiku, sve je preslikano. Jedino Supic za koga sam imao razumevanja i verovao da mu treba dati vremena, definitivno nije za nas gol. Covek od skoro 2 metra i vec u ozbiljnom igrackim godinama nema hrabrosti da u svojih 5 metara bude gospodar. To se videlo u 89 minutu kada je OFK imao ona dva ubacivanja u nas peterac a nas golman nije ni mrdnuo sa linije.
I na kraju sudija. Najveci dokaz da smo mali klub je to kako nam se sudi. Pogotovo kuci. Stalno navlacenje na stranu OFK. Nista veliko, ali mnogo malih sitnih detalja koji ponekad mogu da se pokazu bitnim. Nekoliko pogresnih auta, faula blizu gola, bespotrebnih kartona za nas a nepokazanih za njih na srecu se nisu videla na rezultatu a mogli su. A blizanci lagano. Kad ne ide, jedan preventivni penal za 1:0 i onda je sve lakse.
I pored toga sto je ceo moj post vecinom negativan, jedva cekam 1.10. Jedna pobeda i sve rane su izlecene. Cist mazohizam.
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Turija »

Lazare, nemoj se nervirati (što se tiče brojnosti Vošinih navijača na derbiju).
FK Vojvodina mora gledati da zaštiti svoje interese, kao domaćin derbija, svim legalnim sredstvima: neka daju TV, neka cena karata za Istok bude nešto malo jeftinija od Zapada, jer pod reflektorima nema razlike sa koje bočne tribine se posmatra meč (osim, malo u komforu); i imaćemo većinu na Stadionu (ako računaš dobru posetu Istoku, računaj, isto tako, i Severu - a, Sever je još i mnogo veći, pa može biti i brojniji).Neka na Zapadu i budu ,,pata karte", ali na Zapad će preći sinoćni (solidno popunjeni) Istok i znaće se (dobro) ko je domaćin, a ko je bio gost :wink:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Vuke »

soderstorm wrote:Ne samo sto je covek proteran nego mu je zabranjen ulaz na stadion verovatno na duze vreme cak kao i obicnog gledaoca. Eto ti je nasa uprava jos neko da ih brani i kao nema boljih pa ovakvih ima koliko hoceta.
Ne znam zbog cega ljudi vole da izmisljaju, dodaju, preuvelicavaju? Zabranjeno mu je da slika sa terena, posto ne poseduje legitimaciju FKV. Niko mu nije i niko mu ne moze zabraniti da posmatra utakmicu sa kupljenom ulaznicom!

Bojovic ce predstavljati veliko pojacanje!
Minja
Administrator
Posts: 1905
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Minja »

Preduhitrio si me za pet minuta :) Upravo sam izvukao Bojovica, bas sa idejom da isto napisem u vezi njegovog potencijala.

Image
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Casual »

lazarr wrote: Mozda sam ovako negativan i posle velikog razocarenja u brojnost publike na zapadu pa me sada sve nervira i na sve gledam lose. Ako je istina da je Daljac kupio kartu sa brojem 3804 a da je juce bilo 1500 ljudi na zapadu, onda mogu da pomislim samo jedno. Ponovo smo manjina na zapadu za dve nedelje.
Da otklonimo dilemu sa kartama. Ocigledno da to nema veze sa brojem prodatih karata jer sam ja 20min pre utakmice dobio ulaznicu sa brojem 3747. Meni se cini da je nesto manje ljudi nego inace na zapadu, al ne toliko strasno. Ako neko dobije inforamciju o tacnoj cifri prodatih kompleta neka je okaci. O igri sve receno. Nista posebno, ali bolje od protivnika. Ucackali 2 komada i ajd' dovidjenja. Pobediti Jagodinu pod mus, i onda "lepo" docekati musave ovde :twisted:
Volem Vošu!
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by kej »

Daljac wrote:Kupih ulaznice oko pola 6, dva kompleta za Zapad, i to broj 3803 i 3804. Oduševljen, dva sata kasnije, čekam devojku da uđemo na stadion, očekujući gužvu, pun zapad Vojvodinaša, besan na nju što kasni. Tek, uđemo na tribinu, pristurno maksimalno 1500 ljudi... Videćemo šta je po sredi, neću unapred ništa da impliciram...
Ljudi, te brojke na kartama ne znace nista. Cuvam neke karte iz proslih sezona, a na osnovu brojeva na njima ispalo bi da je npr. u sezoni 07/08 bio pun stadion protiv Borca, jer sam dobio kartu pod brojem 008463. Sta tek reci za Vojvodina-Obilic iz ko zna koje sezone, 011808!! I jos hiljadu primera.
Hocu da kazem, ne mora da znaci da je prva prodata karta za zapad za ovu utakmicu nosila broj 0001.
Nema teoretske sanse da su grobari pokupovali 2000 karata za dva dana, a utakmica za dve nedelje. To je naucna fantastika. Tako se ne bi sjatili ni sa Barselonom da igraju. Cenim da su za sada kupili oko 100-200.
(Mozete ovo prebaciti u odgovarajucu temu)
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
slanobarac
Posts: 3519
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by slanobarac »

Vuke wrote:
soderstorm wrote:Ne samo sto je covek proteran nego mu je zabranjen ulaz na stadion verovatno na duze vreme cak kao i obicnog gledaoca. Eto ti je nasa uprava jos neko da ih brani i kao nema boljih pa ovakvih ima koliko hoceta.
Ne znam zbog cega ljudi vole da izmisljaju, dodaju, preuvelicavaju? Zabranjeno mu je da slika sa terena, posto ne poseduje legitimaciju FKV. Niko mu nije i niko mu ne moze zabraniti da posmatra utakmicu sa kupljenom ulaznicom!

Bojovic ce predstavljati veliko pojacanje!
Otkad to mora imati legitimaciju FKV? Dovoljno je što ima legitimaciju USNS i sa njom može ući na svaki stadion (sem na volonterov :greenbutt: ). Uostalom pročitaj koga ti braniš.

http://www.zurnal.rs/2011/09/17/usns-os ... index.html
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by soderstorm »

Vuke wrote:Ne znam zbog cega ljudi vole da izmisljaju, dodaju, preuvelicavaju? Zabranjeno mu je da slika sa terena, posto ne poseduje legitimaciju FKV. Niko mu nije i niko mu ne moze zabraniti da posmatra utakmicu sa kupljenom ulaznicom!

Bojovic ce predstavljati veliko pojacanje!
E bre kako si naivan sve sto sam rekao je istina ako hoces mogu ti tacno reci sta mu je sve receno ako pokusa da udje na stadion.
ssnigd
Posts: 3379
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by ssnigd »

Vuke wrote:Ne znam zbog cega ljudi vole da izmisljaju, dodaju, preuvelicavaju? Zabranjeno mu je da slika sa terena, posto ne poseduje legitimaciju FKV. Niko mu nije i niko mu ne moze zabraniti da posmatra utakmicu sa kupljenom ulaznicom!

Bojovic ce predstavljati veliko pojacanje!
Cabro ti li si :roll: :mrgreen:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
slanobarac
Posts: 3519
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by slanobarac »

ssnigd wrote:
Vuke wrote:Ne znam zbog cega ljudi vole da izmisljaju, dodaju, preuvelicavaju? Zabranjeno mu je da slika sa terena, posto ne poseduje legitimaciju FKV. Niko mu nije i niko mu ne moze zabraniti da posmatra utakmicu sa kupljenom ulaznicom!

Bojovic ce predstavljati veliko pojacanje!
Cabro ti li si :roll: :mrgreen:
Prvo što mi je palo na pamet kad sam pročitao njegov post bilo je upravo ovo.Neke stvari su izgleda toliko očigledne. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Turija »

Još malo o utakmici, i našim igračima.
Definitivno meč su prelomili bekovi (a ne vezni red).Oba gola na asistenciju dva beka, ali na različite načine, baš kakvi su i oni različiti.
Vulićević No1, sinoć,
Brz, fini, izuzetno fer fudbaler.Odlično završio svoj započeti napad (uz majstorko proigravanje Merebašvilija) i nebeski skok Abubakara. Za uzvrat dobio najviše batina na utakmici.Ako Vule ovako nastavi smeši se, možda, povratak u Reprezentaciju, čak I ako ne, sigurno dobar ino angažman.
Pavlović.
Posebna priča za mene i ja ga zato gotivim kao igrača.Beskompromisni snažni bek, sa dobrom kontrolom lopte, upotrebom leve i desne noge (vidite kako je pronašao Bojovića u 16m).Prgav, odvažan borac, ali sada sa dobro iskontrolisanim potezima, na ivici sportskog ,,bezobrazluka”.Spasao gol, kada je Supiću lopta prošla kroz noge.Imao 2-3 duboka izleta u napadu, ali mu fail samo još malo snage da ih, iz sprinta, završi centaršutem.Pavlović No2 sinoć.
Abubakar, treba li šta reći, kada igra centarfora, osim sjajan i nenadmašan.Dok, kada igra krilo – ni pola od tog igrača.Napravi po koji beg, ali bez efikasnog završetka.Čim ga koji trener stavi na krilo, za mene će taj trener biti ili neznalica ili strani plaćenik (koliko god ne volim ovakve kvalifikacije i etikete, ne mogu da se setim približnijeg), jer radi protiv interesa rezultata Voše.
Mereba – najveća enigma za mene, nerešena do današnjeg dana.Mislim da može mnogo, a daje samo na kašikicu Voši.Zašto, to čak ne mogu ni da pretpostavim?
Stevanović i Medojević (sinoć) standardni doprinos.Meda odličan u defanzivi,kao i Stevanović.Ofanziva treba bolje.Mada čini mi se da je Stevanović malo popravio prijem lopte, još samo taj centaršut i odlučnost u rešavanju situacije u napadu, biće OK.
Trajče, isto jako dobar, u paru sa Karanom možda i zato što je pala veća odgovornost na njegova pleća, nego kad igra, u paru, sa Mojsovom.Mnogo sličan igrač Pavloviću, i čini mi se da je i on, sada, počeo stavljati ,,strast” pod kontrolu.Oštar onoliko koliko treba, samo da zna protivnik protiv koga igra.
Bojović. Odličan utisak za 15 igre.Borbenost na nivou, tehnika iznad nivoa JSL.Odličan prijem (vidite kakav je gol dao) i predaja bolja od svakog našeg napadača (kao da je vezni igrač).Samo neka nastavi tako, a već sada je ispred Brane.Jedino sa njim, tj u igri sa 2 špica, može Abua, ponekad, pomeriti sa centralne pozicije.Mislim da Bojović može mnogo kvalitetnije i efikasnije odigrati to levo krilo, nego Brana.
E sad, oni ni loši, ni dobri sinoć. Započinje (moj) utisak sa Vukićevićem.Očito se trener bojao kontre OFKe, te započeo meč sa 2 zadnja vezna, kao domaćin, u nekoj utakmici koja se pre mogla nazvati nešto malo težom, nego malim derbijem.Da li se opredelio za takvu postavku samo zbog bojazni od kontri ili se malo bojao i pojedinih naših igrača?Izmene, dosta kasne, a za mene i malo čudne, pre svega na pozicijama na kojim su vršena i sa igračima sa kojima su vršene.Najlogičnija je Bojovićeva (sa Ilićem), međutim, ja sam zbog trenutnog rezultata (1:0) očekivao prvu izmenu u našem veznom redu , tj da uđe Mitošević umesto Ađurua, i onda stavimo još jedan gol u mrežu OFKe.Ovako smo igrali, i dalje, bez organizacije na sredini.
Kada je posle izašao Merebašvili, a ušao Škuletić, ja sam se ,,sledio” i pomislio da će OFK izjednačiti.Preživljavali smo teške trenutke na našoj polovini i samo sreća (i nespretnost napadača protivnika) nas je spasla od izjednačenja.Igrati sa 3 centarfora, na minimalnom vođstvu, je stvarno pravi hazard.
U polsednjim minutima meča usledila i izmena Abua sa Brankovićem, što je OK, da Abu dobije aplauz publike.
Sada Vukićević može reći: šta hoćete, duplirali smo vođstvo?.Jeste, ali bi ga verovatno pre duplirali sa jačom vezom, nego sa 3 izolavana centarfora i bunarenjem na njih i velikim rizikom, da a ga primimo u poslednjih 10 minuta.
Da je, recimo, u izglednoj stuacije Skuletića (2 puta), bio Abu, postigao bi het-trik.
Skuletić?Onako, snažan je i visok, no videćemo koliko je efikasan i spretan u šansama (u JSL)?
Ađuru je sledeći, nit dobar, nit loš.Dosta dobar u defanzivi, trči puno, međutim, jako slab u prijemu i predaji lopte.Usporava, prvenstveno, kontre (i naše, i njihove), ali i standardne napade.Mogao bi da igra, da nisu na klupi Mitošević i Novaković.Verovatno, sada, igra isforsirano da bi se prodao na zimu (igrača koji ne igra, ne možeš solidno prodati).
Na kraju: Ilić.Zaista su kritike njegove sadašnje igre opravdane, kao i za Supića.Bojović je nezasluženo na klupi, ali eto, dešavalo se to i Todiću, kada su želeli prodati Avramova (samo mi nije jasno zašto je onda sada Supić ispred Janoševića – no možda i to ima razloga, videćemo kad stane na gol?).Najtragičnije je to što je Tode još uvek, verovatno, najbolji golman Voše, a sedi na onoj klupi, pored terena, sa koje se ne ulazi u igru.
Izvinjavam se što sam previše odužio, ali sam želeo da iznesen svoj kompletan utisak sa tekme.Da je bilo TV prenosa, sigurno ne bih, jer bi svi forumaši bili u prilici da steknu svoj, pa bi onda (samo) razmenili utiske i mišljenja.
Last edited by Turija on Sun Sep 18, 2011 12:57 pm, edited 3 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Vuke »

Ocito ti je ta pamet veoma kratka, onda. Puna teorija zavera. Ako zelite da budete duhoviti, treba da prethodno budete upoznati sa nekim cinjenicama o kojima pricate.
Pominjani nije imao nikakvu ulogu ili kontakta sa fotografom, ali i pored toga ocekujem da bude primereno kaznjen za glupost koju je napravio u toku utakmice!

EDIT: Ličnu raspravu po ovom pitanju možete nastaviti preko privatnih poruka. Tema topika je utakmica protiv OFK. Zahvaljujem.

budababa
Locked