4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

ssnigd
Posts: 3401
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by ssnigd »

I meni deluje da je Kovacevic igrao rukom, ali me vise zaprepascuje nacin na koji je Trajkovic odigrao odbranu tada. Da pustis da ti igrac uzme loptu ispred tebe, a ti je kao cekas da ti ona sama dodje na glavu, bez da se ti pomucis :roll: :roll: :roll: Kao amateri smo odigrali u toj situaciji. Steta.

Tim je isti, ali je odbrana kriticna i ocigledno da nije jos uigrana sa novim golmanom, koji Bogu hvala ne doprinosi cvrstini i sigurnosti stoperima. Bice tu dosta muke sa Supicem, mada i ovaj put nije bio kriv za golove.

Sledece nedelje nam stize OFK(BSK, Metalac :roll: ) i red je da ih konacno pobedimo i osvetimo im se za onaj bolan poraz na Karaburmi.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Friend »

Da napišem i ja koju o jučerašnjoj utakmici na koju sam zahvaljujući srpskim svemirskim putevima i nesretnim malinnnnarima(kako izgovori naš organ javnog reda i mira), stigao tek na drugo poluvreme.Kada smo ušli na stadion rezultat na semaforu je bio 2-1 za nas,raspitujemo se kako smo igrali,koje dao golove i slično,pa stičemo povoljan utisak o našoj igri(barem iz priče sa drugima).Počinje i drugi deo utakmice inicijativom Slobode koja se potpuno otvorila i sve karte bacila u napad(što je i logično).Međutim,naš stručni štab odlučuje da se brani i čuva rezultat,i time samo potvrđuje ono što sam i predpostavio o novom treneru da nije dorastao izazovu zvanom FK Vojvodina.Sva njegova lepa priča i demagogija pala je u vodu onoga trenutka kada je odlučio da se brani 45 minuta.Takva igra kao po pravilu donosi na kraju utakmice razočarenje,što se i ovaj put potvrdilo na našu žalost.Takođe složio bih se sa komentarom Želje što se tiče izmena,gde ti na kraju utakmice igraš sa tri spoljna igrača(ako Branu možemo svrstati u spoljne) odnosno Brana levo,Smiljanić koji ulazi umesto Merebašvilija(koji do tada igra iza Abua),i odlazi na Stevanovićevo mesto na desnoj strani,a Stevanović odlazi na mesto iza špica(totalna glupost,ne znam kako bi je drugačije prokomentarisao).
Malo i o igračima.Brana Ilić,da li vredi i komentarisati i napisati nešto što već nije napisano?Pominjete da je Karan kiksao kod drugog gola,to nije tačno jer Karan nije čuvao Kovačevića,već je to radio Trajković koji se onako podcenjivački postavio i prosto pustio Kovačevića da postigne gol.Karan,po meni dobro odigrao 45 minuta,i ako se i ja slažem da nije igrač za prvi tim.Jedino što me je zadovoljilo na ovoj utakmici su Meda i Novaković koji su odigrali odlično,za njih nije bilo izgubljene lopte na ovoj utakmici,svaka vam čast momci tako se bori za klub.Ostali igrači manje više standardno,jedino što Vuličević sve više i više nazaduje,odnosno nije u formi već neko vreme i to mora da se ispravlja pod hitno i radi na tome.
Sve u svemu,daleko sam od zadovoljnog i zato ću opet napisati UPRAVA I GLASAČI NAPOLJE!
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Brick Liman »

Još jednom se potvrdilo da 210km u Srbiji nije niti približno isto kao 210km u civilizovanom delu čovečanstva. Dodatni bonus je što u tih 210km dobiješ toliko surovih penala u nos kojim te realnost počasti, da ti treba neko vreme da se oporaviš, bez obzira što si i prethodno znao u kakvom smeću od društva živiš. Put do Divčibara proticao je, manje, više u redu (na stranu prizori sveopšte bede i mizerije jedne propale države), a onda je polako krenula agonija. Skupina raspoloženih turista navijača htela je da se omasti roštiljem po kojem je taj kraj naše predivne domovine čuven, no, saopšteno nam je u dva restorana da struje od juče nema i da je neće biti sigurno ni sutra i da možemo samo da dobijemo pivčinu. Ok, popismo pivčinu i krenusmo dalje, gde nas pripadnika MUP-a upita: "Vojvodina navija?" i uputi bez objašnjenja na polumakadamski okolni put. Tu sretosmo izvesnog čiču na traktoru kog upitasmo za dalje navigacione instrukcije, a on nam objasni da je razlog našeg okolišanja poluasfaltiranim drumovima "MALINA". Konačno, nakon starta u 10:30, u Užice stižemo u 16h. Taman da na vreme nađemo parking i uđemo na vreme na stadion koji zaista dobro izgleda, i pomalo liči na svemirski brod ako se ima na umu širi društveno-ekonomski kontekst.
Tekma? Nemam pojma, ono je bedna imitacija fudbalske igre o kojoj ne bih trošio reči. Utakmice voljenog kluba već odavno doživljavam kao potrebu i imam ovisnost o tome, tako da je to jedino što me i dalje motiviše da idem. Što ne znači da se nisam kao pas iznervirao konačnim ishodom, jer smo ispustili dobijen meč. To je ono što nam fali, da privedemo kraju kako treba. Pored toga, moram reći kako mi sve jače ide na bolloxe taj prisan odnos sa Užičanima. Ja lično nemam i nikad neću imati prijateljstva sa navijačima drugih klubova. Doviđenja, prijatno.
Povratak preko Bajine Bašte i Loznice bio je još gori nego dolazak. 6 puta sam proklinjao sebe tokom povratka. Ljudi u tom delu Srbije imaju izrazito neprijateljski odnos prema životu, pa tamo vidosmo usput i osobu u invalidskim kolicima koja ide neosvetljenim regionalnim drumom, kao i brojne pešake koji su nonšalantno išli neosvetljenim kolovozom. Neosvetljene traktorske prikolice ne moram ni da spominjem. Da sve ne protekne idealno potrudila se i patrola pogranične milicije koja nam je 20-ak minuta proveravala dokumente. Konačno, kući stigosmo u 1 iza ponoći.
Iskreno se nadam da će jednog lepog dana, nadam se za mog života, MALINA konačno stići i do zabranjenog glavnog grada, spaliti mu sve institucije i govnjivim glogovim kolcem kotrljati državne funkcionere kroz mahalu.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Nevernik »

Grba_NS wrote:
021 wrote: Nimalo mi se ne dopada izostavljanje Vuka Mitoševića.
Klinac se izostavlja iz postave, i ne forsira zato sto nema ugovor sa Vojvodinom, nego sa menadzerom :o
Koliko sam ja primetio decko je odigrao sve utakmice ove sezone osim u Uzicu.
I prosle godine je veoma cesto bio starter.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Grba_NS »

Brick Liman wrote:Još jednom se potvrdilo da 210km u Srbiji nije niti približno isto kao 210km u civilizovanom delu čovečanstva. Dodatni bonus je što u tih 210km dobiješ toliko surovih penala u nos kojim te realnost počasti, da ti treba neko vreme da se oporaviš, bez obzira što si i prethodno znao u kakvom smeću od društva živiš. Put do Divčibara proticao je, manje, više u redu (na stranu prizori sveopšte bede i mizerije jedne propale države), a onda je polako krenula agonija. Skupina raspoloženih turista navijača htela je da se omasti roštiljem po kojem je taj kraj naše predivne domovine čuven, no, saopšteno nam je u dva restorana da struje od juče nema i da je neće biti sigurno ni sutra i da možemo samo da dobijemo pivčinu. Ok, popismo pivčinu i krenusmo dalje, gde nas pripadnika MUP-a upita: "Vojvodina navija?" i uputi bez objašnjenja na polumakadamski okolni put. Tu sretosmo izvesnog čiču na traktoru kog upitasmo za dalje navigacione instrukcije, a on nam objasni da je razlog našeg okolišanja poluasfaltiranim drumovima "MALINA". Konačno, nakon starta u 10:30, u Užice stižemo u 16h. Taman da na vreme nađemo parking i uđemo na vreme na stadion koji zaista dobro izgleda, i pomalo liči na svemirski brod ako se ima na umu širi društveno-ekonomski kontekst.
Tekma? Nemam pojma, ono je bedna imitacija fudbalske igre o kojoj ne bih trošio reči. Utakmice voljenog kluba već odavno doživljavam kao potrebu i imam ovisnost o tome, tako da je to jedino što me i dalje motiviše da idem. Što ne znači da se nisam kao pas iznervirao konačnim ishodom, jer smo ispustili dobijen meč. To je ono što nam fali, da privedemo kraju kako treba. Pored toga, moram reći kako mi sve jače ide na bolloxe taj prisan odnos sa Užičanima. Ja lično nemam i nikad neću imati prijateljstva sa navijačima drugih klubova. Doviđenja, prijatno.
Povratak preko Bajine Bašte i Loznice bio je još gori nego dolazak. 6 puta sam proklinjao sebe tokom povratka. Ljudi u tom delu Srbije imaju izrazito neprijateljski odnos prema životu, pa tamo vidosmo usput i osobu u invalidskim kolicima koja ide neosvetljenim regionalnim drumom, kao i brojne pešake koji su nonšalantno išli neosvetljenim kolovozom. Neosvetljene traktorske prikolice ne moram ni da spominjem. Da sve ne protekne idealno potrudila se i patrola pogranične milicije koja nam je 20-ak minuta proveravala dokumente. Konačno, kući stigosmo u 1 iza ponoći.
Iskreno se nadam da će jednog lepog dana, nadam se za mog života, MALINA konačno stići i do zabranjenog glavnog grada, spaliti mu sve institucije i govnjivim glogovim kolcem kotrljati državne funkcionere kroz mahalu.
Druze, pisi cesce, svaki tvoj post je pravi uzitak za lobanju! :hurray:
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by novosadjanin »

Pokusacu da ilustrujem nasu postavku na terenu u toku jucerasnjih 90 minuta i otklonim neke nedoumice ako ih ima :)

Pocetna postava. Formacija 4-1-4-1
Image

U 19. minutu Novakovic ulazi umesto povredjenog Mojsova. On ide na mesto Medojevica, a Medojevic na mesto Mojsova. Formacija ostaje ista.
Image

U 46. minutu umesto Ljubinkovica ulazi Karan. Menja se formacija na 4-2-3-1
Image

U 82. minutu umesto Merebasvilija ulazi Smiljanic. Prelazi se na 4-4-2
Image
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by 021 »

Grba_NS wrote:
021 wrote: Nimalo mi se ne dopada izostavljanje Vuka Mitoševića.
Klinac se izostavlja iz postave, i ne forsira zato sto nema ugovor sa Vojvodinom, nego sa menadzerom :o
Nisam znao da je tako nešto uopšte moguće, mada me u našem fudbalu malo stvari može iznenaditi. Igraće Vuk opet kad prigusti, kad se igra raspadne, pa bude morao da ga stavlja.

U vezi Karana, načinih previd: kod drugog gola Slobode ipak nije on bio pored Kovačevića, već Trajković. I prvi gol je po meni greška odbrane - ostavili igrača da se namešta na dvadeset metara, valjda se rukovodeći logikom da u našoj ligi malo ko uopšte pokušava sa udarcima iz te udaljenosti. :roll:

Konačno, trener je posle utakmice priznao svoje greške, rekavši da su izmene bile loše, što se davno nije desilo.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Dejan »

Svi igraci iz prvog tima imaju ugovor sa FK Vojvodinom!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Grba_NS »

Dejan wrote:Svi igraci iz prvog tima imaju ugovor sa FK Vojvodinom!
U pivo da nemaju?!
User avatar
Milan
Posts: 4219
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Milan »

Koji skenj! Tvoja ekipa da dva gola na gostovanju, a ti ne vidiš ni jedan... Razlog je već nekoliko puta gore naveden, a ja ću još samo dodati tačnu satnicu. Dakle, 210km, polazak tačno u podne, da bi na stadion ušli 2 minuta pre kraja prvog poluvremena tj. oko 17:15h. U prevodu, PET SATI I PETNAEST MINUTA ZA 210km PUTA!!! Srbija 21. vek... :roll:

Povratak (nakon stvarno odlične klope u Užicu) identičan, ali uz bonus u vidu rupe na izduvnom sistemu, prouzrokovanu prelaskom preko kamenčine na sredini puta usred planinčuge, a to je, opet, uticalo da se vozimo pod utiskom kao da nam je auspuh nabijen direktno u kabinu. Glavobolja, ali i nekontrolisani smeh (šta li naša kola ispuštaju u atmosferu?) su obeležili put ka našem Novom Sadu... Savet: nipošto ne mučiti sopstvena kola za gostovanja po tom delu Srbije!

45 minuta koje smo odgledali su me iznervirali, jer po ko zna koji put dokazujemo kako smo p.čke. Očigledno je da ovo ekipa nikada neće imati instinkt ubice, koji bi ranjenog protivnika dokrajčio, već ćemo se natrćiti i čekati iole sposobniji tim da nas naguzi. Sloboda ne igra ništa posebno i kao takva se JAKO otvorila u drugom delu igre, što bi svakoj ekipi predstavljao zicer, ali ne i nama. Verujem da je bar polovina tribine predosetila krajnji ishod meča.

I da, da ne zaboravim mog favorita- Mister naguzim se, lomim u desno i ne dam loptu nikome Brana Ilić. Da li je moguće da mi svake godine MORAMO da imamo bar jednog igrača kojeg moramo da trpimo. Dečko, ako nećeš nama, učini bar sebi uslugu i batali taj fudbal, dok još možeš da se posvetiš drugim stvarima u životu. Ti NE ZNAŠ da igraš ovu igru!!!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Stexman
Posts: 2586
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Stexman »

Milan wrote: U prevodu, PET SATI I PETNAEST MINUTA ZA 210km PUTA!!! Srbija 21. vek... :roll:
Ja ipak mislim da smo napredovali i da smo za samo 5 meseci uspeli da za isto vreme predjemo 3 puta vise kilometara nego tog carobnog 11.maja!

Krupnim koracima gazimo ka Evropi! :devil:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by vojvodina jedna jedina »

Grba_NS wrote:
Dejan wrote:Svi igraci iz prvog tima imaju ugovor sa FK Vojvodinom!
U pivo da nemaju?!
Molio bih objasnjenje u vezi Mitosevica,jer mi nije jasno kako on moze da ima ugovor sa menadzerom a ne sa klubom?

Znam da u ovoj zemlji sve moguce ali ovo mi bas nije jasno pogotovo zato sto je on dete kluba...
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Helm »

Da li ovom Supicu moze da se desi da nekad slucajno odbrani neku izglednu priliku?!!!
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by andi_fkv »

Pa igra nije bila los, tako i tako. Imali smo dva puta vodstvo i steta je sto nismo uspeli stici do pobede. Sledecu u NS dobijamo :)
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Ultra slanina
Posts: 394
Joined: Tue Mar 01, 2011 1:34 am

Re: 4. kolo: Sloboda-Vojvodina 2:2

Post by Ultra slanina »

Brick Liman wrote:Tekma? Nemam pojma, ono je bedna imitacija fudbalske igre o kojoj ne bih trošio reči. Utakmice voljenog kluba već odavno doživljavam kao potrebu i imam ovisnost o tome, tako da je to jedino što me i dalje motiviše da idem. Što ne znači da se nisam kao pas iznervirao konačnim ishodom, jer smo ispustili dobijen meč.
Како је ово лепо речено, свака част!

Brick Liman wrote:Povratak preko Bajine Bašte i Loznice bio je još gori nego dolazak.
Ау мислио сам да је моја екипа једина која се зајебала, али си ме демантовао. У нашим колима је ишла спрдња: ''Замисли враћамо се преко Бајине Баште'' :mrgreen: Ко онуда није ишао само ћу рећи: Венац је раван 101% за оно чудо природе тамо!
Locked