Kup Srbije - sezona 2011/12

User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by laki »

Mrzi me da trazim, ali voleo bih da znam koji su clanovi foruma zdusno odobravali i slavili finale kupa u NS, posto sad nema nikog skoro da kaze to isto. A koliko se secam, malo ko je tada bio na mojoj strani...
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Владика »

laki wrote:Mrzi me da trazim, ali voleo bih da znam koji su clanovi foruma zdusno odobravali i slavili finale kupa u NS, posto sad nema nikog skoro da kaze to isto. A koliko se secam, malo ko je tada bio na mojoj strani...
Ја сам био, и? Имаш нешто да ми кажеш? Зна се против кога играмо и шта морамо да урадимо да би их победили.
User avatar
gorla1
Posts: 5
Joined: Tue May 31, 2011 8:28 pm

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by gorla1 »

http://www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Vojvod ... -kupa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

edit administracija- Dobrodošao, pročitaj pravila foruma i uključi se u raspravu. Ako te je zbog nečeg sramota(a još deliš i dijagnoze) iznesi svoj stav, nemoj generalizovati stvari.
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Firmin mali »

podbara wrote:
sportal wrote:- Poštovani,

Grad Novi Sad i FK Vojvodina su odlukom Odbora za hitna pitanja FSS dobili organizaciju finalne utakmice Kupa Srbije, koja je na programu 16. maja 2012. godine. Međutim, po investicionom planu gradnje stadiona "Karađorđe", grad Novi Sad je predvideo rekonstrukciju stadiona, a koja će početi 27. aprila 2012, pošto su rokovi rekonstrukcije vezani za početak kvalifikacija za UEFA takmičenja, nemamo uslove za pomeranje početka radova, tako da vas molimo da promenite domaćinstvo finalne utakmice Kupa Srbije.

Radovi su takve prirode da će FK Vojvodina svoje dve poslednje utakmice tekućeg prvenstva verovatno igrati na nekom drugom stadionu, jer će se morati skidati i delovi travnate površine. I pored naše velike želje da budemo dobri domaćini finala Kupa Srbije, budući radovi na rekonstrukciji stadiona "Karađorđe" su nam veliki prioritet, pa vas molimo da ovaj naš zahtev shvatite kao našu veliku želju da naš stadion dobije sve kvalitete koje zahtevaju UEFA takmičenja.

U nadi da ćete nam izaći u susret i omogućiti da počnemo sa rekonstrukcijom stadiona, a samim tim i prihvatiti da promenite domaćina finalne utakmice Kupa Srbije, mi vas srdačno pozdravljamo - piše u dopisu iz Novog Sada.
Хвала Граду и разборитим људима из Управе који су нас спасили још једног понижења!
Do neba im hvala sto necu morati da gledam 16. maja beogradjane kako hodaju po najlepsem gradu u Srbiji ! A i nadam se da ce ta rekonstrukcija stvarno biti tada uradjena da im skroz zapusimo usta.
I nije mi jasna stvar samo,posto u dopisu pise da ce se poslednje dve utakmice igrati negde drugde,zanima me gde cemo igrati sa blizancima :?:
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by laki »

podbara wrote:
laki wrote:Mrzi me da trazim, ali voleo bih da znam koji su clanovi foruma zdusno odobravali i slavili finale kupa u NS, posto sad nema nikog skoro da kaze to isto. A koliko se secam, malo ko je tada bio na mojoj strani...
Ја сам био, и? Имаш нешто да ми кажеш? Зна се против кога играмо и шта морамо да урадимо да би их победили.
Imam da ti kazem isto sto sam imao i tada: Da li ti zelis da mi sad pobedimo kao sto su oni pobedili prosle godine? Da li zelis da budemo kao oni samo da bismo ih pobedili? Da bismo mogli da kazemo: Uzeli smo kup, boli nas ku**c sto je neposteno, sta su oni nama sve uradili, ovo je stoti deo svega.... I slicna sranja... Kao sto rekoh, mi smo se borili da se finale igra na neutralnom stadionu a ne van Beograda. Zaboravili ste to?! Ne bese tako davno.

I jos jedna stvar je bitna: Da li si sada za otkazivanje finala u NS? Jer to u mnogome menja stvari.
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Владика »

Мешаш ствари, Ми и они никада нећемо моћи да будемо у знаку једнакости, ми смо клуб из народа а они су ...... У задње време, врши се прљава пропаганда(ту дакако не мислим на тебе Лаки) која покушава да обезвреди наш вишедеценијски труд и моралну-супериорност коју навијачи Војводине имају над оним двојцем из Београда. Зашто, то је последње што нам је осталу у борби против једног режима неправде и неједнакости.
Ко се то бори да се финале игра на неутралном терену? Сви су имали право да истанку кандидатуру, зашто то нису учинили стварно не знам? Опет није нам познато да ли су на Град и клуб вршени притисци да одустану од домаћинства(то свакако никада нећемо ни знати). Да се финале одиграло у Новом Саду, да ли би то по аутоматизму значило да је намештено у нашу корист? Да ли ико може да верује да би нас близанци пустили да их победимо у борби за трофеј?
Град је дебело стао иза нас, изборили смо се за нешто што је било незамисливо да пре неколико година, ипак Вукићевић је одрадио посао и ми нисмо у финалу. Финале не треба да се игра у Новом Саду јер би у навијачком смислу то било погубно по нас. Такво је време, свако мора прво да гледа себе а ја лично не видим ништа лоше у томе.
Србија је поново срећна, црни узмају првенство, црвени куп...нека буде тако, али не треба то да се дешава у нашем шору, у нашем Граду.
User avatar
Stexman
Posts: 2566
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Stexman »

Ja sam oduvek bio zagovornik ideje da se u finalu igraju dve utakmice! Ali kad se odlucilo da se finale igra u Novom Sadu, to je bio jedan istorijski iskorak u FSS sto su tako nesto dozvolili i bilo mi je drago. Sad me je sramota zbog ovoga saopstenja, cela Srbija nam se smeje, opet. Posle ovoga, ne bi trebalo nikad vise da trazimo da se finale kupa igra u Novom Sadu. Sa druge strane, ovako cinimo uslugu samo njima(ciganima) a to je da ce verovatno izboksovati da igraju kuci pred mnogo vise svojih navijaca. Ovde bi ih bilo mnogo manje!

Ne volim ni ja sto ce gomila cigana da mi divlja po gradu, ali na to smo trebali misliti pre nego smo trazili domacinstvo!
Ispali smo smesni po ko zna koji put ove sezone.Vaduz, pa lose partije, pa saopstenja posle utakmice sa nogometasima, pa bruka posle Borca, pa saopstenja posle utakmice sa Hajdukom, pa Rabren i epizoda "nemam za lebac".

Ova uprava je srozala ugled Vojvodine na najnizi nivo. Mi smo jedini klub koji je imao neko dostojanstvo i u pobedama i porazima, zato su nas valjda i mrzeli mnogi! Opet, neko ce reci da mozda nismo ni imali nivo, ali mi navijaci smo bar osecali da imamo odredjenu dozu dostojanstva i postenja. A sada smo glavna tema sprdnji po svim fudbalskim forumima.
UPRAVA NAPOLJE.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by shecky »

Nisam citao unazad vase postove posto me mrzi.. ali ja cu biti jednostavno jasan..
Po meni je ovo BRUKA ravna onoj iz proslogodisnjeg finala!
Totalna neozbiljnost i sto sam negde procitao..malogradjanstvo sa nase strane..tj ako ne mogu ja ,neces ni ti!

Da se razumemo.. necu ni ja da gledam cigane po celom gradu.. ali ovakvim ponasanjem mi se totalno ne razlikujemo od "njih"..prosti smo i gledamo samo licni interes..
Licemerno je napadati nekog da se ponasa ko stoka a posle se i ti isto tako ponasas..
Sto se same organizacije tice msm da bi uz adekvatan broj murije i odredjenih zahteva FKV vezanih oko bezbednost objekta ,bez problema odigralo finale,tj. trazimo garancije pismene oko tih stvari i ukoliko neko tj MUP ili FSS zakaze ,gospodo izvolte platite stetu.

Dali smo povod fudbalskoj Srbiji da nam se jos jednom smeje.
Uroš
Posts: 155
Joined: Thu Feb 16, 2012 2:58 pm

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Uroš »

shecky wrote:Nisam citao unazad vase postove posto me mrzi.. ali ja cu biti jednostavno jasan..
Po meni je ovo BRUKA ravna onoj iz proslogodisnjeg finala!
Totalna neozbiljnost i sto sam negde procitao..malogradjanstvo sa nase strane..tj ako ne mogu ja ,neces ni ti!

Da se razumemo.. necu ni ja da gledam cigane po celom gradu.. ali ovakvim ponasanjem mi se totalno ne razlikujemo od "njih"..prosti smo i gledamo samo licni interes..
Licemerno je napadati nekog da se ponasa ko stoka a posle se i ti isto tako ponasas..
Sto se same organizacije tice msm da bi uz adekvatan broj murije i odredjenih zahteva FKV vezanih oko bezbednost objekta ,bez problema odigralo finale,tj. trazimo garancije pismene oko tih stvari i ukoliko neko tj MUP ili FSS zakaze ,gospodo izvolte platite stetu.

Dali smo povod fudbalskoj Srbiji da nam se jos jednom smeje.
Могу да играју у Новом Саду,али нек иду на источну трибину.Шта по теби треба да се уради?Да им дозволимо да оду на север и да полупају бутик,или ишарају графитима северну трибину?ФСС и МУП ће да плате штету? :mrgreen:
masterNS
Posts: 573
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by masterNS »

podbara wrote:Мешаш ствари, Ми и они никада нећемо моћи да будемо у знаку једнакости, ми смо клуб из народа а они су ...... У задње време, врши се прљава пропаганда(ту дакако не мислим на тебе Лаки) која покушава да обезвреди наш вишедеценијски труд и моралну-супериорност коју навијачи Војводине имају над оним двојцем из Београда. Зашто, то је последње што нам је осталу у борби против једног режима неправде и неједнакости.
Ко се то бори да се финале игра на неутралном терену? Сви су имали право да истанку кандидатуру, зашто то нису учинили стварно не знам? Опет није нам познато да ли су на Град и клуб вршени притисци да одустану од домаћинства(то свакако никада нећемо ни знати). Да се финале одиграло у Новом Саду, да ли би то по аутоматизму значило да је намештено у нашу корист? Да ли ико може да верује да би нас близанци пустили да их победимо у борби за трофеј?
Град је дебело стао иза нас, изборили смо се за нешто што је било незамисливо да пре неколико година, ипак Вукићевић је одрадио посао и ми нисмо у финалу. Финале не треба да се игра у Новом Саду јер би у навијачком смислу то било погубно по нас. Такво је време, свако мора прво да гледа себе а ја лично не видим ништа лоше у томе.
Србија је поново срећна, црни узмају првенство, црвени куп...нека буде тако, али не треба то да се дешава у нашем шору, у нашем Граду.
Licemerno je traziti da se finala igraju van Beograda, traziti da dobijes organizaciju, dobiti je, a onda otkazati jer nisi prosao u finale! Oni koji ne vide da je to licemerno su onda i sami licemeri. Mozemo da se busamo u grudi da smo razliciti od njih, ali to je zasluga generacija pre nas, a ne nasa. Mi samo unistavamo to sto su oni stvarali ovakvim stavovima i spustamo se na blizanacki nivo. Zao mi je onih koji to ne vide. Ja navijam za Vojvodinu i nije mi bitno na kojoj cu tribini stajati i voleti svoj klub, a one kojima je najbitinje sacuvati tribinu, a ne obraz iskreno ne razumem. Verujem da bi nasi velikani uvek pre izabrali obraz i bas zbog toga smo razliciti on onih. Sad nam se smeju svi. Mislite da cemo smanjiti broj navijaca blizanaca u nasem gradu na ovaj nacin? Sluzimo za sprdnju. Ako je vec ta tribina problem, onda je trebalo traziti da se oni stave na istok i eto resenja.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by shecky »

To master! :)
Urose .. jbt butik xaxa
Ocigledno nisi procitao sta sam napisao ili nemas dovoljan kapacitet da skontas poentu..
Samim tim sto bi mi trazili pismeni zahtev da MUP i FSS daju garanciju za bezbednost objekta sto znaci i za butik i stolice i njanjanja... ukoliko oni NE MOGU da daju garancije mi bi rekli e zvinte onda mi ne zelimo da organizujemo finale ..nasa redarska sluzba nije sposobna da izadje na kraj sa 10.000 ljudi..
Dakle prebacimo loptu na MUP i FSS i onda ONI ispadaju majmuni! A ovako smo to ..mi.. huhuhahaha
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8845
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Radoye »

laki wrote:Kao sto rekoh, mi smo se borili da se finale igra na neutralnom stadionu a ne van Beograda. Zaboravili ste to?! Ne bese tako davno.
Finale se i do sada (formalno) igralo na neutralnom terenu. Kada je u finalu partizan, igralo se u rupi, kad je u finalu zvezda igralo se na jna.

E sad, sto su ta dva stadiona medjusobno udaljena cirka 150 m pa im se isto 'vata na kojem od ta dva igraju, tu vec dolazimo do sustine cinizma i nepravde kojoj su svi "obicni", "mali", "provincijski" klubovi u ovoj drzavi standardno izlozeni od strane sijamskih blizanaca sa Topciderskog Brda. Forma je ispostovana - igra se na neutralnom terenu, sta ima ko da se buni, sve je pravedno, sve zivotinje su ravnopravne samo su neke ravnopravnije od ostalih.

Cela ova prica meni ostavlja jako ruzan ukus u ustima, od samog pocetka i nacina na koji je vodjena kampanja za dodelu domacinstva, "oce kaki - nece kaki" pristupa pocetku radova na rekonstrukciji stadiona koji se konstantno odlazu, rokovi pomeraju, obim najavljene rekonstrukcije smanjuje, do naseg "sjajnog" izdanja protiv Borca u polufinalu i sada povlacenja domacinstva.

Jadno je sve to. Ispada da stvarno jesmo mali. Jer, od prvog dana kad smo istaknuli kandidaturu postojao je rizik da mi u to finale ne prodjemo. Trebalo je racunati i sa tom mogucnoscu.

Posle j.....a nema kajanja.

A te price da je bilo "dogovoreno" da mi uzmemo kup, da bi nam se blizanac koji prodje u finale sklonio - to pustite maloj deci da o tome pricaju. Kada su se oni bilo kome sklonili? Dosli bi jos naostreniji nego inace, da nam pokazu gde smatraju da pripadamo, zato sto smo se mnogo poceli kurobecati zadnjih godina i remetiti im 60 godina ustaljenu praksu da u Srbiji postoje samo dva fudbalska kluba. Kao, "eto oni Slaninari se stalno nesto bune i vicu nepravda, pa dacemo im to finale da se igra kod njih i opet cemo ih razbiti, pa nek se vrate u svoju misju rupu i cute".

Ja mislim da treba da se odigra to finale kod nas kada smo se vec kandidovali i dobili organizaciju. Cigansture naravno ne pustati na sever, dati ga navijacima Borca. Dogovoriti se sa njima da na sever dodje i Firma, dati im punu podrsku (i pripaziti da nam ne prave stetu) - uvek se zalimo kako nas drugi timovi u Srbiji retko podrzavaju u sukobu protiv blizanaca, a kada smo mi na neki konkretan nacin podrzali nekog od njih, evo sad bi bila prilika za jednu zajednicku akciju.

Zagrizli smo go**o, pa da ga pojedemo do kraja.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by BondNS »

Da li ubica koji je ubio "samo" dve-tri osobe ima pravo da sebe naziva moralnim u poređenju sa drugim koji je ubio hiljade? Ubica je ubica, lopov je lopov, lažov je lažov... kod tih stvari ne postoji moralno opravdana komparacija, jedino po čemu te dve osobe neće biti iste je broj žrtava. Ovo je moj (možda pogrešan i iskrivljen) ugao posmatranja i ne želim jednog dana da učim svoju decu da je OK gaziti preko leševa zarad ostvarenja svojih ciljeva.

Sport je odavno prestao da bude čista razonoda i bezbrižna zabava za široke narodne mase, a mi se ubismo pišući i čitajući postove, dok se "oni" smeju i uživaju u "plodovima svog rada".
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3844
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by Red Marquis »

Sami smo se nasadili i sad će svi da nas provlače po blatu...
http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... ka-sramota" onclick="window.open(this.href);return false;
Io odio Belgrado
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Kup Srbije - sezona 2011/12

Post by vojvodina jedna jedina »

podbara wrote:Мешаш ствари, Ми и они никада нећемо моћи да будемо у знаку једнакости, ми смо клуб из народа а они су ......
Nekad smo bili klub koji je pripadao narodu,sada je on u privatnom vlasnistvu jedne osobe.
podbara wrote:У задње време, врши се прљава пропаганда(ту дакако не мислим на тебе Лаки) која покушава да обезвреди наш вишедеценијски труд и моралну-супериорност коју навијачи Војводине имају над оним двојцем из Београда.
Nekad smo imali moralnu superiornost,ali i to vec odavno nije slucaj.

Moral i etika ne postoje u nasem fudbalu.
podbara wrote: Зашто, то је последње што нам је осталу у борби против једног режима неправде и неједнакости.
Mi prvo trebamo da ocistimo svoje dvoriste,pa tek onda eventualno da se borimo protiv spoljnih faktora.
podbara wrote:Ко се то бори да се финале игра на неутралном терену? Сви су имали право да истанку кандидатуру, зашто то нису учинили стварно не знам? Опет није нам познато да ли су на Град и клуб вршени притисци да одустану од домаћинства(то свакако никада нећемо ни знати). Да се финале одиграло у Новом Саду, да ли би то по аутоматизму значило да је намештено у нашу корист? Да ли ико може да верује да би нас близанци пустили да их победимо у борби за трофеј?Град је дебело стао иза нас, изборили смо се за нешто што је било незамисливо да пре неколико година, ипак Вукићевић је одрадио посао и ми нисмо у финалу.
Svakako postoji mogucnost da su na grad i klub vrseni pritisci no to mi ne mozemo da dokazemo tako da to ostaje samo teorija.

A sto se tice finala,ne mora da bude namesteno u nasu korist(to valjda niko od nas ne zeli),dovoljno je da oba tima imaju isti tretman pa neka pobedi bolji.

To smo valjda zeleli.

podbara wrote:Финале не треба да се игра у Новом Саду јер би у навијачком смислу то било погубно по нас. Такво је време, свако мора прво да гледа себе а ја лично не видим ништа лоше у томе.Србија је поново срећна, црни узмају првенство, црвени куп...нека буде тако, али не треба то да се дешава у нашем шору, у нашем Граду
Meni i dalje nije jasno kako to moze da bude pogubno u navijackom smislu?

Znaci ako se finale bude igralo u Kragujevcu u kojem velika vecina navija za Radnicki,situacija ce se preko noci promeniti i centar Sumadijskog okruga ce postati ciganski grad ?

Mozda nisam upucen,ali jel taj kup ima znacaj kao finale lige sampiona pa da moze da donese takve promene u jednom danu,jer to finale ce se odigrati u sredu i vec sutradan ce sve biti istao kao da se nista nije dogodilo.
Locked