Jelen Super Liga 2011/2012

User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Red Marquis wrote:
ice wrote:Sve iznad 12 klubova u ligi je smejurija i ide u prilog neregularnosti.
I treba uvesti da 9 i 10 iz JSL igraju baraž sa 3 i 4 iz Prve Lige...
I treba smanjiti Prvu ligu na isto tako nekih 12-tak klubova. Mozda napraviti jos jedan rang takmicenja izmedju Prve i Srpskih liga - recimo u dve grupe, sever i jug.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Radoye wrote:
Red Marquis wrote:
ice wrote:Sve iznad 12 klubova u ligi je smejurija i ide u prilog neregularnosti.
I treba uvesti da 9 i 10 iz JSL igraju baraž sa 3 i 4 iz Prve Lige...
I treba smanjiti Prvu ligu na isto tako nekih 12-tak klubova. Mozda napraviti jos jedan rang takmicenja izmedju Prve i Srpskih liga - recimo u dve grupe, sever i jug.
Nisam siguran. Taj dodatni rang bi bio preskup nekim timovima...
Io odio Belgrado
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

Meni je najzanimljivije kako je taj isti BASK usao u PLS? Mislim, onakva otimacina nije vidjena cak ni kod nas ... doduse i ovi drugi su bili lopovi, pa ne mogu nista da kazu ...

Sta reci o fudbalu ovde, gde se FK Kolubara tek sada zali da je jedan igrac Novog Sada igrao, a da nije mogao, a fudbalski organi umesto da pogledaju slucaj, zvizducu i prave se blesavi ... Pa onda kazne nas u ligi, a igrali smo kup ... a najlepse je sto jedan Radnicki iz Obrenovca nije dobio kaznu za isti takav prekrsaj (ustvari prvo - 9, pa - 3, pa 0 minusa).

Pa onda Hajduk, Indjija i Metalac odjednom zaigrase ko Real Madrid, usli u seriju pobeda, a dotle su osvajali bodove samo u medjusobnim mecevima i protiv Cuke ...

Pa koliko je samo penala svirano Kragujevcanima prosle sezone ... Pa kako su neki klubovi igrali protiv jednih, a kako protiv drugih (Metalac, Hajduk, Jagodina, BSK) ...

Pa kako su mudro odlucili da ispadaju samo dve ekipe, tj. jedan teski krs, i jedna ekipa koja ima najmanje "vezica" ...

Dobrodosli u srpski fudbal ...
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Red Marquis wrote:
Radoye wrote:
Red Marquis wrote: I treba uvesti da 9 i 10 iz JSL igraju baraž sa 3 i 4 iz Prve Lige...
I treba smanjiti Prvu ligu na isto tako nekih 12-tak klubova. Mozda napraviti jos jedan rang takmicenja izmedju Prve i Srpskih liga - recimo u dve grupe, sever i jug.
Nisam siguran. Taj dodatni rang bi bio preskup nekim timovima...
Mislio sam prvenstveno da se tu prelije visak timova iz smanjene Superlige i Prve Lige pa da se popuni sa ambicioznijima iz Srpskih liga.

Severna grupa bi se punila timovima iz Srpskih liga Vojvodina i Beograd a juzna iz Istok i Zapad.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Prijatno sam iznenađen!

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 44747.html
sportske.net wrote:I Jokan za prevremene izbore u FSS

Iako živi u Španiji, Slaviša Jokanović je u toku sa svim aktuelnostima u srpskom fudbalu. Smatra da je Partizan zasluženo osvajao titule, po njemu jedina senka na uspehe crno-belih bilo je suđenje u finalu Kupa. Ipak, podržava ideju o promenama u FSS.

Podrška zahtevima za vanrednim izborima u Savezu stigla je i od nekadašnjeg reprezentativca i bivšeg tenera Partizana Slaviše Jokanovića. On smatra da je Tomislav Karadžić dugo na čelu Saveza i da je vreme za promene.

''Uveren sam da je ovo poslednji Karadžićev mandat na čelu FSS. Dugo je već na toj funkciji i kada god da budu izbori, mislim da bi bilo neverovatno da on ponovo bude izabran'', ističe Jokanović u intervjuu za ''Alo sprint''.

On iznosi i dodatne razloge za ovakav stav.

''Putem interneta čitam izjave i saopštenja klubova, njihova prepucavanja i sve mi to liči na komediju. U srpskom fudbalu vlada međusobno nepoštovanje klubova. To je prava žabokrečina i zbog toga mislim da su izbori pravo rešenje u ovom trenutku'', ističe Jokanović.

Bivši trener Partizana dodaje i da ovaj njegov stav ne znači da se pridružuje optužbama da su crno-beli osvajali titule uz pomoć čelnika Saveza.

''Partizan je zasluženo osvajao titule, bez obzira šta u Zvezdi misle i govore. Jedina mrlja je finale Kupa u kome je Vojvodina drastično oštećena. Mislim da je to bila kap koja je prelila čašu. Vojvodina je bila drastično oštećena sudijskim odlukama'', smatra Jokanović.
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=520921
Ovo bi moglo da bude vrlo interesantno za Rad. Posle hapšena u takvim klubovima zna da usledi rasulo pa bi možda mogli to da iskoriste fudbaleri Rada da na frku prođu dalje.
VUTOK
Posts: 14
Joined: Sat Apr 16, 2011 10:53 am

Post by VUTOK »

Jel zna neko dal su pustene u prodaju godisnje karte za novu sezonu? I ako jesu koje su cene?
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

VUTOK wrote:Jel zna neko dal su pustene u prodaju godisnje karte za novu sezonu? I ako jesu koje su cene?
Nisu pustene sezonske, kako to po obicaju i biva ja ih ocekujem tek u avgustu, a za utakmice kvalifikacija LE verovatno ce vaziti karte iz prosle sezone, kao i sto je bilo prethodnih sezona protiv Atletika i Austrije na marakani.
Željko Brkić jedan je od nas!!!
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

...

Post by johnny »

Cudi me da se niko nije osvrnuo na medijski istup aktuelnog ministra inostranih poslova, gdina Vuka Jeremica o klupskoj pripadnosti i danima mladosti(preneo Kurir, Press...).

Za neuucene, evo link
http://www.e-novine.com/entertainment/e ... pstva.html
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: ...

Post by Buca »

johnny wrote:Cudi me da se niko nije osvrnuo na medijski istup aktuelnog ministra inostranih poslova, gdina Vuka Jeremica o klupskoj pripadnosti i danima mladosti(preneo Kurir, Press...).

Za neuucene, evo link
http://www.e-novine.com/entertainment/e ... pstva.html
Ja gluplje redove nisam procitao! I stvarno ne vidim razlog da se ovako nesto kaci na nas sajt i forum, da je pameti ovakav tekst ne bi ugledao svetlo dana, ali kakav se sitem vrednosti postuje kod nas i ko nas predstavlja kao zemlju nije ni cudo sto postoji tolika mrznja i cudi me da nije i veca! Imamo emisije u kojima se ljudima koji vode drzavu postavlja pitanje zvIJezda ili partizan?! E zato treba da smo ponosni sto smo drugaciji i zato ne smemo dozvoliti da se na nasem stadionu upucuju cestitke zvIJezdi, i zato ne smemo pisati zajednicka saopstenja, i zato nas klub treba da vode Vojvodinasi!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: ...

Post by slanobarac »

E zato treba da smo ponosni sto smo drugaciji i zato ne smemo dozvoliti da se na nasem stadionu upucuju cestitke zvIJezdi, i zato ne smemo pisati zajednicka saopstenja, i zato nas klub treba da vode Vojvodinasi!
I zato će oni i dalje čestitati i zato će oni i dalje pisati zajednička saopštenja i zato ćemo mi i dalje negodovati jer mi jesmo Vojvodinaši a oni nisu i neće nikad ni biti!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Diplomatski :roll:
Hajde sad sa onim Prvim Njutnovim Zakonom se nekako izvuče (od onog novinara što zna i fiziku) :oops: ali kako će sada sa Trećim Njutnovim Zakonom :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Blic wrote: Predsednik FSS za "Blic"

Karadžić: Izbori su potrebniji Zvezdi nego Savezu
B. Marković | 25. 06. 2011. - 09:30h | Foto: FoNet | Komentara: 8

Ratne sekire nisu zakopane, niti će stavljanje Zvezdinog zahteva u legalne tokove smiriti strasti u srpskom fudbalu. Predsednik FSS Tomislav Karadžić, u razgovoru za “Blic”, poručuje da su izbori potrebniji crveno-belima nego Fudbalskom savezu!

- Neka u Zvezdi razmisle o ovome što tvrdim. Njihovo rukovodstvo vodi klub nizbrdo. Već dugo nemaju rezultat, trener Prosinečki nema licencu za vođenje tima, a milionski dugovi se gomilaju. Što je još gore, klub pokušava da ih smanji uvođenjem državnih funkcionera i zamenika ministara u upravu, garancijama “Telekoma”, banaka i slično. Klupsku politiku im vodi Goran Vesić umesto onih koji komuniciraju sa javnošću - kaže Karadžić, koji nam se javio sa kratkotrajnog odmora u Budvi.

Opširnije u štampanom izdanju "Blica" za subotu, 25. jun.
User avatar
KDA
Posts: 215
Joined: Wed Jan 19, 2005 3:08 pm

Post by KDA »

Zeljafcv wrote:
Blic wrote: Predsednik FSS za "Blic"

Karadžić: Izbori su potrebniji Zvezdi nego Savezu
B. Marković | 25. 06. 2011. - 09:30h | Foto: FoNet | Komentara: 8

trener Prosinečki nema licencu za vođenje tima, a milionski dugovi se gomilaju. Što je još gore, klub pokušava da ih smanji uvođenjem državnih funkcionera i zamenika ministara u upravu, garancijama “Telekoma”, banaka i slično. Klupsku politiku im vodi Goran Vesić umesto onih koji komuniciraju sa javnošću - kaže Karadžić,
Pa ako nema tu licencu kako vodi klub sa klupe Karadžiću?
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

...

Post by johnny »

Sra cemo sa ovim? Umesto sudskog procesa i drasticne kazne...
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=521493
Locked