30. kolo: Vojvodina-crvena zvezda 0:2

Rezultat utakmice?

Pobeda Vojvodine
64
89%
Nereseno
3
4%
Pobeda crvene zvezde
5
7%
 
Total votes: 72

User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

car jovan wrote:Видим :lol: 2000 Вошиних ултраса на северу.Колико их је било у ваше време?300 на малом југу?Не мешајте Red Firm и Фирму,јер би сад Red Firm био име навијача Војводине а не Фирма.А што се то десило,и што су све подгрупе стале уз Фирму то је већ друга тема.Ово су друга времена од оних у којима сте ви одрастали.И не брините север ће бити све пунији,јер клинци рођени 90-тих година у Новом Саду су махом навијачи Воше,што раније није био случај.Ви сте расли у неким лепшим временима,мирнијим,спокојнијим,а Фирма је настала у мало другачијим временима.Грб са укрштеним чекићима је грб Red Firma,али није грб Фирме.Глупо ми је сад што вам ово објашњавам али ово је форум ФКВ,а не Фирмин,а овде се нон-стоп спомиње Фирма у негативном контексту.Шта вам смета?Српска застава?Па чије боје носи Војводина на дресовима?Зашто је плава звезда на нашем грбу.Ајде проучите историју ФКВ,осниваче,име,зашто је Аустро-угарској власти сметало име Војводина па онда нешто коментаришите.Имам утисак да већина вас живи у 1989.Оно што је Фирма урадила за десет година је више него било која управа.
Sine, s' oproštenjem, nemoj da se**š. Možda nas je i bilo 300 tada, ali je tih 300 udarilo temelj današnjoj Firmi. Kažeš, bezbrižna vremena? U to vreme je ovog ološa koji je juče bio na istoku bilo 5 puta više od nas, a nisi imao grupu kornjača na svakom ćošku, pegla je mogla da padne u svakoj uličici koja vodi ka stadionu. Ti ljudi koje sada ismevaš navijački su sazrevali u mnogo težim uslovima nego što su ovi današnji, i to zna svako ko je malo stariji i u to vreme je već izbacio majčinu dojku iz usta, za razliku od tebe koji si se našao pozvan da komentarišeš. I nemoj ovde da proturaš te teze da nekome smeta srpska zastava na tribini, to piši na Tribininom forumu, takvih koji nam lepe te etikete tamo ima koliko hoćeš.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
slanobarac
Posts: 3498
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

budababa wrote: Sine, s' oproštenjem, nemoj da se**š. Možda nas je i bilo 300 tada, ali je tih 300 udarilo temelj današnjoj Firmi. Kažeš, bezbrižna vremena? U to vreme je ovog ološa koji je juče bio na istoku bilo 5 puta više od nas, a nisi imao grupu kornjača na svakom ćošku, pegla je mogla da padne u svakoj uličici koja vodi ka stadionu. Ti ljudi koje sada ismevaš navijački su sazrevali u mnogo težim uslovima nego što su ovi današnji, i to zna svako ko je malo stariji i u to vreme je već izbacio majčinu dojku iz usta, za razliku od tebe koji si se našao pozvan da komentarišeš. I nemoj ovde da proturaš te teze da nekome smeta srpska zastava na tribini, to piši na Tribininom forumu, takvih koji nam lepe te etikete tamo ima koliko hoćeš.
Budo svaka čast, danas ideš na gostovanja bezbednije od predsednika a nekada si morao oči na leđima da imaš. Samo, mladi to ne znaju.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pošto vidim da su vam Firma i sever krivi za sve, a ja vam lepo predlažem da se onda distancirate od iste i gurate svoju priču.Pa niko vas ne tera valjda da radite ono što ne želite?Lepo sami idite na gostovanja, ćutite ko zaliveni na tamošnjim zapadnim tribinama, čupajte kosu što ne pobeđujemo redom sve po 5:0 i zaričite se da će uprava da čuje za vas, naravno u sebi jer taman posla da vas neko čuje.Ne osvrćite se više na skandiranje Firme, štaviše ako želite uputite i pogrdne poruke ka njoj, valjda će vam onda biti lakše.

Sramota šta se sve piše ovde.Vidim ja da je uzaludan sav neki trud da se ujedine neki stavovi, da se nađe neka sredina, da nam klub ima podršku kakvu zaslužuje, džaba sam ja trošio svoje vreme i energiju, očigledno je da se i ja kao i svih 2500 i kusur ljudi koji su bili na severu smatramo nekim prodanim dušama, valjda ljubiteljima blizanaca (samo ne znam čijeg su to brata sa tribine ubili) , plaćenicima i slično i pošto je to tako nema smisla više diskutovati o bilo čemu.Zaista su me neki razočarali, ali neke stvari me ne čude, konačno su dežurni pljuvači pa i razni aktivisti koji su glasni samo na forumu, a stadion ih nije video, dobili priliku da ospu pljuvačinu na veliko.Pa uzdravlje vam bilo i dajte sve od sebe, da vidimo ko može dalje i jače da pljune.

Firma se slizala sa ciganima?Pa kako vas nije sramota da to pričate, po koje proveo godine i godine učišćenju grada od šljama, praveći time štetu svom privatnom životu, ko je zaglavljivao u zatvoru, čiji su butik napali?Važno je da niko u toku jučerašnjeg dana nije primetio parole upućene tim istim ciganima, paljenje njihovih rekvizita, pesme pevane na njihov račun, svojevrsnu "streljanu" po završetku utakmice......Ne, Firma se "slizala" sa ciganima i to je to.
Koliko puta sam samo ovde mogao da pročitam poruke tipa nas ne zanima šta se dešava van terena, Firma je svojim postupcima naštetila klubu jer je pravila incidente, pa onda zašto se bavimo navijačima blizanaca, ne treba da nas zanimaju, pa onda čuveno izigravanja advokata bivšim igračima blizanaca i priče kako guramo teorije zavere i da uopšte nije tačno kako blizanci nameštaju prvenstvo.....
Već sam isticao da se licemerje i više nego odomaćilo na ovom forumu.

A šta tek reći za stalno potenciranje nekih političkih detalja od strane pojedinaca?Znam ja da su pojedini aktivisti to jedva dočekali.
Prvo je bila priča kako se Firma gura uz neke vojvođanske stranke, a sada se svrstala na nacionalističku stranu.Pa odlučite se jednom već šta je od toga po sredi?
Smeta vam ona zastava?Pa kako vas nije sramota?Kome bi normalnom smetala ta zastava?Šta mislite da nije bilo toga što ta zastava simbolizuje koliko bi života naših sunarodnika danas bilo manje?Zaista neverovatno šta može da se pročita.
Nataša Kandić može zadovoljno da trlja ruke jer su je pojedinci ovde itekako nadmašili.
Šta je sve ovo nego proturanje ličnih stavova i afiniteta?Gde su tu kompromis i pronalaženje neke sredine u svemu?
Zašto je parola sramna?Ajde neka mi neko objasni?A parole koje se viđaju na utakmicama u Bosni i Hrvatskoj nisu sramne?Nisu sramni znakovi koji se tamo moigu uočiti?Čega tamo sve nema, a ne vidim da se bilo ko potresao zbog toga već samo mogu da uočim da se u superlativima piše o hrvatskoj ligi, kao da je u pitanju premijer liga.

Ja mogu da shvatim da možda nije bio zgodan momenat da se to uradi (i sam sam to napominjao) , ali isticati da je to sramno, e pa sramni ste vi koji to tvrdite.Da, da, sramni ste upravo vi i pljujete po svemu onome što je naš narod pretrpeo godinama unazad.
Napraviste od muve slona.Ovo je bio samo jedan kratak osvrt na nešto što je odjeknulu ovih dana itekako i to je bilo to, prošlo je, neće se ponavljati, ali ne, odmah su tu lešinari uskočili jer su osetili krv.
Pa da li znate da su sve grupe u Srbiji uradile isto?Ali vas to ne zanima pa će verovatno uskoro neko u superlativima da priča o Spartaku, Radničkom iz Kragujevca ili OFK Beogradu i njihovim navijačima, a oni su uradili isto to.Ali se zato oni ne bore za čast i ponos Novog Sada, nisu uložili deo svog života da bi ovaj grad digli na noge, da bi ljudima objasnili neke stvari, da shvate šta je Voša, a ko su oni drugi, da nas bude što više na stadionu i da možemo da posećujemo na što prihvatljiviji način utakmice na gostujućim terenima.

Ima stvari koje naravno ne valjaju i niko ne tvrdi da nije tako.Ima nas sa raznim stavovima i uvek je potrebno naći neku sredinu da bi svi bili iole zadovoljniji.Pa šta mislite da je sve tako kako vi tvrdite, da ne bi to na stadionu izgledalo još drugačije?Zamislite da zaista imate razloga da tvrdite neke stvari, pogledajte kako na primer izgleda svaka utakmica kada su u pitanju navijači blizanaca?
Ponovo ističem, naravno da neke stvari ne valjaju i ne znači nikako da to neće biti ispravljeno.Ali sa ovakvim stavovima koje vidim ovde, čini mi se da je to uzaludan posao, jer su hiljade ljudi žigosane unapred kao prodane duše, problematični likovi koji rade na štetu sopstvenog kluba.Pa uzdravlje vam bilo onda kao što rekoh, slobodno radite sve šta mislite da treba i želite.Samo sve nešto mislim da će najjača stvar koju pojedinci mogu da urade biti zaobilaženje stadiona (mada nekih ionako nema na njemu) .A ovi drugi što će i doći će nastaviti da se svađaju sa svima, valjda i sa samim sobom.To je taj neki naš luzerski mentalitet, e zato smo tu gde jesmo, a ne gospodo moja zbog raznih drugih faktora.

Osećate se posramljeno?Zbog čega, zbog jednog poraza?E onda vi navijate za rezultate, a ne za klub, onda ste mnogo razmažena gospoda koja bi neku satisfakciju za neke druge stvari u životu i neiživljenost htela da nađe u rezultatima kluba i tako potvrdi da je u nečemu bolja od drugih.Pravi navijači će biti uz klub pa bio on i u beton ligi i biće uvek ponosni što navijaju za njega jer znaju i šta je naš klub i ko su i šta su oni i šta sačinjava tu njihovu ljubav prema klubu.Gde ste bili pre samo nekoliko nedelja, možda na sedmom nebu, a ja sam na primer i tada kritikovao upravu, pa su me svi smatrali nekom budalom.Uvek se setite nekih stvari u baš "pravom" momentu.
Da, uprava je napravila glupost i u toku jučerašnje utakmice, pa niko ne hvali tu upravu niti je brani, ali eto i za to su krivi neki drugi izgleda.

Niko da spomene pozitivne stvari, podatak da su cigani (navijači) bili jadniji nego ikada i činjenicu da su na malom jugu bili naši klinci.Ide se do te mere da neki ističu to da je sever bio jadniji nego ikada.O čemu vi pričate?Masovno napuštanje severa?Pa da li bilo ko primorava nekoga da dođe na sever?Svako neka radi ono što želi i neka ide gde misli da treba da bude.Samo zaboravili ste i to koliko je taj sever imao i strpljenja sa zapadom, koliko se trudio da uhvati neku harmoniju sa njim i dok je ovaj bio totalno nezainteresovan.Niko nije nijednu jedinu negativnu stvar rekao za zapad, naprotiv mogu se čuti samo pohvale.A bilo je i u prošlosti sigurno situacija kada je zapad itekako podbacio.Ali vidim da je sav neki trud da se nađe neka spona i da se pišu neke lepe reči uzaludan.

Pa ništa, neka bude po vašem, neka je sa srećom i uzdravlje.
Pozdrav od jedne "prodane duše".
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
slanobarac
Posts: 3498
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Ice, brate pun si jeda. Stani malo, zar ne vidiš da počinješ raspravu sa samim sobom. Pusti ljude da kažu šta misle i ako kažu da prozivanje istoka nije bilo OK onda im veruj. Ej u to vreme naš stadion gori a sever zove istok!? Ako je to normalno onda ne znam više šta da mislim. Moramo naći svoj identitet kao navijači.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Krle wrote:
kowalski wrote:
the Gari wrote:
Samo ću reći da je prekrivanjem naših ukrštenih čekića grbom nekakve vojne formacije (bilo koje!) i simbolično proglašena konačna smrt novosadskog gradskog (ako neko baš voli "urbanog") duha na toj tribini i označena velika pobeda tužne i promašene mladosti.

Drži se, Vojvodino!
Posledice toga su vidljive: prelasci sa severa na zapad/istok - nekoliko desetina ljudi and counting, prelasci sa zapada/istoka na sever - 0.
Meni je, osim onog širenja ruku Brane Ilića pred kraj prvog poluvremena, dok ga jedino Abu prati do šesnaesterca, a ostali stoje kao da im nije jasno šta im je zapravo posao i pitaju se otkud oni na terenu, ubedljivo najmučniji utisak, kada se sever slizao s istokom, a sa zapada (koji se borio s petom kolonom (navijačima udbe) među svojim redovima celu utakmicu) krenula salva zvižduka. Ako je to cena strančarenju isključivo jedne, i to navijačke, tribine, ja je neću da plaćam.
Mislim, ne treba mi da me neko pravi majmunom dok se moj tim batrga po terenu, i kad mu treba najveća podrška da se ona pruži ciganima/grobarima, a sve zarad čega/koga?
Ja mislim da si se prevashodno ti slizao sa nekim i sasvim lepo strančariš ovde na forumu.Štaviše, ne vidim da ti je išta i važnije od toga, ali ne sumnjam da na tome ubireš dobre beneficije.Nisi ti u životu navikao da bilo šta plaćaš.

Dok je ovakvih ljudi, neprijatelji nam zaista ne trebaju.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

slanobarac wrote:Ice, brate pun si jeda. Stani malo, zar ne vidiš da počinješ raspravu sa samim sobom. Pusti ljude da kažu šta misle i ako kažu da prozivanje istoka nije bilo OK onda im veruj. Ej u to vreme naš stadion gori a sever zove istok!? Ako je to normalno onda ne znam više šta da mislim. Moramo naći svoj identitet kao navijači.
A ti malo pogledaj šta sam napisao na Firminom forumu.

Raspravljam sa samim sobom?
Pa dobro, neka je tako kako ti kažeš.Bolje da raspravljam i sa samim sobom nego da pljujem po drugima koji vole istinski ovaj klub.Hoćeš da mi kažeš da nisam poželjan ovde?Budi muško i otvoreno istakni neke stvari.

Ja pun jeda?Ja?
A šta je sa ovima dušebrižnicima i provokatorima tipa krleta i sličnih, šta je sa ovima koji bi da vide samo još paljenje reflektora, šta je sa onima koji daju sebi za pravo da druge etiketiraju da su se slizali sa nekim?Ali u pravu si, nisu oni puni jeda, oni su u stvari puni razmaženog bezobrazluka.To je ono Mama daj mi čokoladu inače ću da plačem i razbijem igračku.

Koji to identitet spominješ?Ajde lepo obrazloži to i reci kako bi sve to po tebi trebalo da izgleda?
Zalažemo se za identitet kucajući po internet forumu sakriveni iza nekih nikova i sve najbolje znamo.Veoma jednostavan recept, nema šta.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Post by Stexman »

ice a zasto ti stalno branis firmin postupak? Svi mi(nas celih 300 kako nas je neko izbrojao) koji smo zapoceli borbu pre 20-tak i vise godina,koji smo pratili Vosu u drugoj ligi, koji smo strepeli u svakoj ulicici bez obzira da li igramo sa blizancima ili ne, koji smo davali a bogami i primali batine od tih istih cigana sa kojima ste se vi juce dovikivali, svi mi koji nikad nisu imali drugi klub u srcu, svi mi smo juce ostali popisani kao korov pored puta.
To se jednostavno NIJE SMELO URADITI!
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Post by Salvador »

Volim što na ovom forumu nema politike (naravno osim one umerene i dozvoljene) :roll:
Sada samo još da nam onaj mladi priučeni istoričar održi završnu reč, i možemo da gasimo za ovu sezonu.

A to što su svi već polako zaboravili šta se desilo 11.maja, i što će nam se očigledno ponavljati i sledećih godina, pa nema veze... Pričaćemo o tome kada se opet desi.
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Post by Stexman »

Neusatzer wrote:A to što su svi već polako zaboravili šta se desilo 11.maja, i što će nam se očigledno ponavljati i sledećih godina, pa nema veze... Pričaćemo o tome kada se opet desi.
Tacku na to je stavila nasa bajna uprava, onim sramnim zajednickim saopstenjem! I da pricacemo o tome kada se opet desi, tu si nazalost u pravu.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Stexman wrote:ice a zasto ti stalno branis firmin postupak? Svi mi(nas celih 300 kako nas je neko izbrojao) koji smo zapoceli borbu pre 20-tak i vise godina,koji smo pratili Vosu u drugoj ligi, koji smo strepeli u svakoj ulicici bez obzira da li igramo sa blizancima ili ne, koji smo davali a bogami i primali batine od tih istih cigana sa kojima ste se vi juce dovikivali, svi mi koji nikad nisu imali drugi klub u srcu, svi mi smo juce ostali popisani kao korov pored puta.
To se jednostavno NIJE SMELO URADITI!
Pogledaj šta sam pisao na Firminom forumu.
A što se tiče toga da se i ja složim da se skandiralo "zločincu", e to nikada neću uraditi, ali nikada!
Last edited by ice on Mon May 30, 2011 6:11 pm, edited 1 time in total.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Post by severozapad »

Ja mogu da se prepoznam u post-u svakog čoveka na ovom forumu iz prostog razloga jer sam jednom ljut, jednom srećan, jednom razočaran, jednom oduševljen, jednom razumem, jednom ne razumem. Jebi ga, da nije tako stvarno ne bih više postojao ni kao vojvodinaš ni kao čovek.

Jbg, volim je i ne može mi biti svejedno kad vidim, čujem, pročitam bilo šta vezano za nju direktno i indirektno i doživeću to kako ja hoću, a ti doživi kako ti želiš. Ne može se očekivati da smo svi videli isto ovu utakmicu i sve vezano za nju.

Ono što ja sada očekujem od Vas, navijači Vojvodine, jer smo to svi mi na ovom forumu, je da ispoštujete tekst koji su rukometaši pokazali (a zajedno smo ispisali), ne tako davno.

MI SMO JEDNO, TO JE NAŠA SNAGA.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

severozapad wrote:Ja mogu da se prepoznam u post-u svakog čoveka na ovom forumu iz prostog razloga jer sam jednom ljut, jednom srećan, jednom razočaran, jednom oduševljen, jednom razumem, jednom ne razumem. Jebi ga, da nije tako stvarno ne bih više postojao ni kao vojvodinaš ni kao čovek.

Jbg, volim je i ne može mi biti svejedno kad vidim, čujem, pročitam bilo šta vezano za nju direktno i indirektno i doživeću to kako ja hoću, a ti doživi kako ti želiš. Ne može se očekivati da smo svi videli isto ovu utakmicu i sve vezano za nju.

Ono što ja sada očekujem od Vas, navijači Vojvodine, jer smo to svi mi na ovom forumu, je da ispoštujete tekst koji su rukometaši pokazali (a zajedno smo ispisali), ne tako davno.

MI SMO JEDNO, TO JE NAŠA SNAGA.
To više definitivno nije tačno, štaviše smejurija je i pročitati tako nešto više.A za sve to su se pobrinuli pojedinci sa ovoga foruma žestokom pljuvačinom i uvredama za preko 2500 ljudi.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Neusatzer wrote:Volim što na ovom forumu nema politike (naravno osim one umerene i dozvoljene) :roll:
Sada samo još da nam onaj mladi priučeni istoričar održi završnu reč, i možemo da gasimo za ovu sezonu.


A to što su svi već polako zaboravili šta se desilo 11.maja, i što će nam se očigledno ponavljati i sledećih godina, pa nema veze... Pričaćemo o tome kada se opet desi.
Možeš li malo da pojasniš ovo?
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
slanobarac
Posts: 3498
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

ice wrote: Raspravljam sa samim sobom?
Pa dobro, neka je tako kako ti kažeš.Bolje da raspravljam i sa samim sobom nego da pljujem po drugima koji vole istinski ovaj klub.Hoćeš da mi kažeš da nisam poželjan ovde?Budi muško i otvoreno istakni neke stvari.

Ja pun jeda?Ja?
A šta je sa ovima dušebrižnicima i provokatorima tipa krleta i sličnih, šta je sa ovima koji bi da vide samo još paljenje reflektora, šta je sa onima koji daju sebi za pravo da druge etiketiraju da su se slizali sa nekim?Ali u pravu si, nisu oni puni jeda, oni su u stvari puni razmaženog bezobrazluka.To je ono Mama daj mi čokoladu inače ću da plačem i razbijem igračku.

Koji to identitet spominješ?Ajde lepo obrazloži to i reci kako bi sve to po tebi trebalo da izgleda?
Zalažemo se za identitet kucajući po internet forumu sakriveni iza nekih nikova i sve najbolje znamo.Veoma jednostavan recept, nema šta.
Hteo sam da kažem da padaš u vatru jer nisu svi ljudi isti i ne doživljavaju klub svi isto. Ja se ne slažem sa mnogim stavovima ovde ali mi je ok da i to pročitam a ne da krenem đonom na svaku reč što mi ne odgovara. Identitet? Vidiš juče je bilo par parola koji su bili upereni na one na istoku a odmah nakon toga "javi se istok". Pa šta smo mi? Gospodski klub, četnici , autonomaši (pola mađar pola ustaša, jebo vas čanak...). Ono za skrivanje iza nicka ti baš nije trebalo jer , nikada nisam rekao da sve znam najbolje mada imam i previše godina. Ako na ovom forumu ne može dobronamerno da se ostavi komentar onda u redu. I da znaš mi na zapadu smo juče pre severa zauzeli svoja mesta i počeli bodrenje i borbu s čergarima ali da se mi dovikujemo s istokom a da tamo nije Stara Garda e pa neće moći. Opet ti ponavljam ja ovde na forumu nisam uvideo da ima ljudi koji su protiv Vojvodine već samo da ima različitih viđenja i to tako treba da ostane. :cheers:
Last edited by slanobarac on Mon May 30, 2011 6:20 pm, edited 1 time in total.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Post by Stexman »

slanobarac wrote:Opet ti ponavljam ja ovde na forumu nisam uvideo da ima ljudi koji su protiv Vojvodine već samo da ima različitih viđenja i to tako treba da ostane. :cheers:
Ovo je sustina svega, bravo!
Locked