Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug!

Locked
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Da te još dopunim da se i sa sezonskom kartom za zapad stiču određene pogodnosti (osim krova nad glavom kada pada kiša). Koliko se sećam Firma daje povoljnije cene za gostovanja, a mislim da su i proizvodi u šopu jeftiniji (bar su bili za mene).
UH!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Tačno tako.
Inače ljudi, nemojte se libiti, ko želi neka slobodno uzme i godišnju za istok, u svakom slučaju će uvek moći sa njom da uđe na stadion.
User avatar
Jataganac
Posts: 92
Joined: Wed Mar 02, 2011 4:51 pm

Post by Jataganac »

Brick Liman wrote:Stvar se može rešiti na vrlo jednostavan način: pretprodaja karata za zapad u Firminom shopu tokom nedelje po ceni od 200 din., naravno, uz neizbežno pitanje "za koga navijaš"?Na dan utakmice prodaja na šalterima po ceni od 300 din. To je vrlo prosto, samo treba biti istrajan, izreklamirati ovo na pravi način, i rešili smo stvar. Inače će leteti zubi zvezdaša po zapadu i biti puno uhapšenih slaninara.
To je najbolje rešenje , s' tim da bi i taj zadnji dan isto trebale da se prodaju u šopu pošto znamo naš mentalitet i naviku da sve radimo zadnji dan , pa bi moglo da se desi da na dan utakmice ostane još dosta karata gurbetima na blagajni , dok bi se o penjanju do šopa , pogotovo kada nas bude oko stadiona i ispred severa ko sitnih svetaca ne bi baš lako odlučivali . Ne smemo da dozvolimo da oni daleko bilo samo i puste glas na našem zapadu ,a u isto vreme ne smemo da dozvolimo i da neko od naših bude uhapšen zbog cigana i da nas udbaški i govnarski tzv. mediji još više pljuju i satanizuju zbog eventualnih incidenata .
Ako nije moguće da se karte za zapad prodaju samo u šopu onda treba početi jaku i sadržajnu kampanju kao za finale , kako bi se sve karte nabavile pre dana odigravanja utakmice , a ako ostane po koja za neke zalutale cigane to i nije tako velik problem jer neće smeti da pisnu .
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Ima mnogo nacina da se animiraju ljudi u vezi pretplatnih karata.

Recimo, kad sledeci put budemo igrali finale kupa ili neku tako znacajnu utakmicu, moglo bi se organizovati kao sada kad su besplatno deljene karte, da se u isto vreme po nekoj simbolicnoj ceni prodaju pretplatne karte za narednu/predstojecu sezonu po nekoj simbolicnoj ceni kao specijalna promocija. Posle ih pustiti u redivnu prodaju pod normalnim uslovima za one koji su propustili priliku...
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Tako je, a upravo je ovo finale kupa bila sansa za sledece:

a) sa kartom za finale kupa popust kod kupovine karata za utakmice protiv omrazenih klubova u naredne dve godine!

b) sa kartom za finale kupa popust kod kupovine pretplatnih karata za zapad u naredne dve godine!

Ne mozemo uvek ici na esplatne karte jel mora klub ipak makar nesto da zaradi. Na te dve utakmice klub zaradi od karata cca. EUR 100000.00 a to bas nije tako beznacajna svota. Jedino da se klub potpuno odrekne zarade pa da subvencionise cene karata i uz strogu administrativnu kontrolu ih podeli navijacima Vose.

Inace ima odlicnih predloga ovde, ali najbolje ici korak po korak. Prvo ciscenje zapada koliko god je to moguce pa zatim prelazak na istok. Po meni kombinacija administrativnih mera i povecanje broja nasih najbolje resenje.
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Post by kej »

kafe bagdad wrote:Tako je, a upravo je ovo finale kupa bila sansa za sledece:

a) sa kartom za finale kupa popust kod kupovine karata za utakmice protiv omrazenih klubova u naredne dve godine!

b) sa kartom za finale kupa popust kod kupovine pretplatnih karata za zapad u naredne dve godine!

Ne mozemo uvek ici na esplatne karte jel mora klub ipak makar nesto da zaradi. Na te dve utakmice klub zaradi od karata cca. EUR 100000.00 a to bas nije tako beznacajna svota. Jedino da se klub potpuno odrekne zarade pa da subvencionise cene karata i uz strogu administrativnu kontrolu ih podeli navijacima Vose.

Inace ima odlicnih predloga ovde, ali najbolje ici korak po korak. Prvo ciscenje zapada koliko god je to moguce pa zatim prelazak na istok. Po meni kombinacija administrativnih mera i povecanje broja nasih najbolje resenje.
Ma kojih 100000 eura..jedna nula manje.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Racunam da se proda negde 6000 karata x 2 utakmice = 12000 karata x 8 E (u proseku) = 100000 E (cca.). Dobro ako sam preterao nek bude i 60000 E od dve utakmice opet nije tako malo.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Post by Helm »

E dobro, nadam se da cemo uspeti ovde da nastavimo diskusiju zapocetu u odeljku vezanom za superligu. Dakle, malo sam citao predloge odavde i kombinacijom ovih predloga i predloga iz gore pomenutog odeljka dosao sam do jedne ideje koja mi deluje vise nego izvodljiva i kao kvalitetno resenje.
Dakle, moj predlog je sledeci: neka se za utakmicu sa OFK Beogradom naprave specijalni listici/kartice ili bilo sta slicno tome i neka se dele besplatno uz kupljenu ulaznicu. Na kartici bi trebalo da pise objasnjenje kako bi i neupuceni znali o cemu se radi. Dalje, Na dan utakmice karte (radi se o utakmici sa Partizanom) za zapadnu treba prodavati samo u Firma sopu pri cemu pravo prece kupovine imaju vlasnici kartica (to pravo moze da se ostvari tako sto bi njima bilo omoguceno da kupe karte i na blagajni na dan utakmice). A takodje treba otvoriti prodaju ulaznica na blagajnama u 3 termina od po 2 sata u toku nedelje gde bi iskljucivo vlasnici kartice mogli da kupe ulaznicu (kartice ne bi ostajale u posedu navijaca zbog moguce zloupotrebe) i to najaviti za vreme utakmice sa OFK i zamoliti navijace da dodju po svoju ulaznicu pre datuma odigravanja utakmice. Na taj nacin bismo obezbedili da svi koji su kupili kartu za OFK mogu da kupe kartu i protiv Partizana, a ostali bi to mogli da urade, ukoliko uopste i ostane, samo u Firma sopu, pa Grobari, izvolite kupite karte od Firmasa! Mislim da bi u toj varijanti zapad bio ispunjen iskljucivo nasim navijacima! Molim vas da kazete sta mislite o ovom predlogu i da ukoliko primetite nedostatke da ih napomenete. Takodje nastavite da saljete ideje pa cemo izabrati najbolju i pokusati da je realizujemo.
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Paket za zapad za dve utakmice (OFK i partizan) po istoj ceni koja ce biti za zapad samo za partizan (600-800 din). Ima 100 dobrih ideja, pitanje je samo da li ce klub prihvatiti bar jednu?!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Post by lexa »

Ma ljudi, necemo komplikovati.
Neka cene ulaznice za utakmicu protiv OFK Beograda budu skuplje
ali da ujedno vrede i za utakmicu protiv Partizana i to je to.
Masa ljudi ce doci kako bi obezbedili karte za utakmicu protiv Partizana.
Ja verujem da nikome ne bi trebao biti problem izdvojiti recimo 500 dinara
za OFK Beograd jer bi sa tom ulaznicom mogli na stadion i 1.oktobra.
Cak bi ispalo i dosta povoljno jer bi to bilo 250 dinara po utakmici.
Vrlo bitan je i istok. Ljudi koji protiv OFK Beograda dodju na istocnu tribinu
bi takodjer sa tom ulaznicom mogli na zapad protiv Partizana.
Mislim da bi to bilo sasvim dovoljno da bar 90% zapada bude pola belo-pola
crveno :wink:

Na ruku nam ide i vreme zbog pauze u sampionatu tako da imamo
vremana da pokrenemo neke stvari sa mrtve tacke i uvedemo ovakvu
novost na Karadjordje.

Molim i ostale forumase da iznesu svoje predloge i ideje i da na koncu
na neki nacin kontaktiramo nekoga iz kluba i odradimo ovo najbolje
sto mozemo.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Post by Helm »

Da, to je dobra varijanta za duple ulaznice, ali problem je sto bi moralo da se publikuje cinjenica da ce na toj utakmici moci da se kupi karta za Partizan, mislim da bi Grobari dosli zbog toga i kupili ulaznice. A ako se ne kaze javno postoji problem da dosta ljudi nece imati novca za obe. Ovo je samo jedna kartica koja daje prednost, nije neka komplikacija...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Helm wrote:Da, to je dobra varijanta za duple ulaznice, ali problem je sto bi moralo da se publikuje cinjenica da ce na toj utakmici moci da se kupi karta za Partizan, mislim da bi Grobari dosli zbog toga i kupili ulaznice. A ako se ne kaze javno postoji problem da dosta ljudi nece imati novca za obe. Ovo je samo jedna kartica koja daje prednost, nije neka komplikacija...
Pa ja mislim da mi od kluba ne možemo očekivati da uradi bilo šta više od paketa ulaznica za dva meča. Ne mogu klupski shop da odrade, organizuju prodaju sezonskih u gradu, te kartice su previše advanced za njih.
Inače je to odlična ideja, ali mislim da moramo gledati u okviru njihovih potencijala :wink:

Ne znam jel se to pitanje može potegnuti već i na predstojećoj skupštini, ili su tačke dnevnog reda nepromenljive?
Io odio Belgrado
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Post by lexa »

Problem bi mogli predstavljati samo navijaci Partizana iz Novog Sada i
okoline, ne verujem da ce neko iz Beograda dolaziti ovde dve nedelje
ranije samo zbog karte.
A kada malo dublje udjem u analizu, moglo bi se i to resiti tako sto bi
recimo svaki navijac poneo sa sobom neko obelezje FKV (da li sal, dres,
majicu, kapu, zastavicu, stariju ulaznicu sa neke "manje" utakmice itd. nebitno) kao
"preduslov" za kupovanje ulaznice protiv OFK Beograda.
E sad, ako ce "oni tamo" ici toliko daleko da zbog toga kupuju nasa
obelezja onda ne znam sta bi moglo biti resenje.
Uostalom, nazalost, mislim da nikada necemo imati potpuno "cist" zapad
ali ako nista drugo mozemo taj procenat debelo navuci na nasu stranu.

Za sve ovo potrebna nam je pomoc marketinga kluba jer je ne bi valjalo
da ljudi dodju na utakmicu protiv OFK-e a da nemaju pojma o cemu se
radi.
Uz dobar marketing ovako nesto bi moglo uspeti.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Što se mene tiče, novosadsko groblje koje je spremno da kupi dve nedelje unapred kartu za taj meč i istrpi još jedan koji ih ne interesuje nek slobodno kupi kartu :wink: Taj verovatno i ide inače na Karađorđe.

Neće biti takvih puno. A ta vest o paketu ulaznica ako bude objavljena samo na našim sajtovima i na stadionu pred meč sa OFkom, neće ni saznati ogromna većina tih što jednom godišnje dođu na naš stadion. Jedino treba animirati ove naše manje upućene da kad dođu na meč sa OFKom ne zvocaju o skupoj karti.

Prosto,ako budemo imali ovakvu cifru kao na prva dva meča na zapadu i protiv OFke, rešili smo problem. A još plus oni sa istoka. Preostalih 500 karata u slobodnu prodaju dva dana pred derbi, pa nek je uzme ko hoće, zapad će biti naš.
Last edited by Red Marquis on Mon Aug 29, 2011 6:24 pm, edited 1 time in total.
Io odio Belgrado
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Svaki predlog i delo koje će doprineti tome da se đilkošima zagorča zivot kada dolaze na stadion Karađorđe je dobrodošla. Ovo sa kartama i prodajom u Firma šopu je odlična ideja, mazanje istoka govnima treba da bude redovna praksa. Naročito posle onog sramnog pevanja "O pola Mađaru - pola ustaši...", izjave Stanojevića i priredbi posle Finala. :evil:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Locked