Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug!

User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by kej »

Ne znam zbog cega svi ocajavaju. Mozda se nije ispostavilo bog zna sta produktivno, ali kontra-produktivno sigurno nije. Prvi put se ovako nesto uradilo. Ako postane praksa bice sve bolje i bolje, pogotovo kad masa shvati koliko su jeftinije mogli da prodju da su sada uzeli kartu. Bilo je i dosta neobavestenih. Bitno je da su najverniji dosli do karata. To je i bio cilj. Ostalo ce se rasprodati pola-pola, ljudi sa istoka ce preci na zapad i bicemo solidna vecina.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by DUB »

Biće nas koliko nas bude, nema potrebe da se time opterećujemo i da se prebrojavamo ko na stočnoj pijaci.
Pa sve i da ih bude više (što je ravno naučnoj fantastici) pesnik je još davno napisao...
"Mi pevamo pesme neznane i znane,
I jači smo nego publika sa strane!
Njih je 10 hiljada, nas je nešto manje,
Ali smo grlatiji jer mi znamo znanje!"
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Turija »

Avangarda wrote:Oва акција ће бити један велики аутогол!
Ljudi, zaboravljate 3 ključne činjenice:

1.prevaru gledalaca od strane javnog servisa, sa višednevnom najavom TV prenosa iz Novog Sada i onda otkazanom u ,,minut do 20", i to na nepošten način, ne saopštivši ni u 20h da prenosa, ipak, neće biti, već ljudi čekali da se završi odbojka, računajući da će odmah posle toga uključiti kamere sa našeg Stadiona.Da li se sve ovo slučajno desilo, ili ne, svako već ima svoje mišljenje, al da je nisko - nisko je, od jedne državne institucije, kojoj se po sili Zakona plaća TV pretplata.

2.istovremeno održavanje 2 važna internacionalna takmičenja u košarci i odbojci, uz TV prenose

3.veliki broj ljudi, koji neredovno dolaze na naše utakmice, sigurno računa da će se i meč protiv partizana prenositi javni servis ili Arena (u šta i ja verujem), pa što da se izlažu trošku?

Sad, kad se sve uzme u obzir, dosta nas je još i bilo na utakmici.Vezane karte nisu pravi uzrok nedolaska.Kadgod je bio TV prenos jedne obične prvoligaške utakmice iz NS, bilo nas je i manje na Stadionu, nego u subotu.Zato je pogrešno povezivati akciju sa manjom posetom na Zapadu, jer smo, nasuprot tome, imali rekordnu posetu na Istoku u (možda) 5 godina unazad.Uostalom, akcija je uspela, jer su najverniji Vošini navijači kupili karte po najpovoljnijoj ceni i treba je shvatii kao nagradu najvernijim, a takvih (trenutno) i nema više, nego što je bilo protiv OFKe.
:cheers:
Last edited by Turija on Mon Sep 19, 2011 6:52 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Radoye »

O uspehu ili neuspehu ove akcije moci ce se objektivno suditi tek nakon utakmice sa crnima.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Drina »

Drina wrote:Meni nije jasno sta smo hteli da ucinimo ovom akcijom?
Da smanjimo broj ljudi na stadionu?
Pa boze moj iako ima grobara na zapadu sa obelezjima ne vidim razlog zasto to slaninari sa zapada ne bi
mogli da rese?
Ovom akcijom cemo verovatno samo uspeti da smanjimo broj ljudi na stadionu, ali mozda ispadne jos gora situacija
pa se ljudi sa zapada tj. oni koji su hteli da idu na zapad kada vide cenu 1000 din :o otici na sever da sede?
DA LI SE MI I DALJE BOJIMO DA SMO MANJINA U SVOM GRADU?
BUMP!
Da li moze da mi odgovori neko na pitanje? :cheers:
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Minja »

Hajde da sacekamo partizan pa cemo onda da pricamo da li je akcija uspela ili nije.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Turija »

Po meni, nije ovde pitanje da li se neko nekoga boji, već obaveza Kluba da svojim igračima, kad igraju na domaćem terenu, obezbedi ambijent domaćeg terena.
Uostalom, to svi veliki klubovi rade, tj daju kvote gostujućih navijača, jer gotovo svaki gostujući klub npr Premijer Lige može napuniti stadion domaćina i doneti iste pare, ili još veće, domaćem klubu, ali nije to poenta, poenta je da se domaći klub oseća stvarnim domaćinom na svom stadionu.Da igrači znaju da igraju na domaćem terenu, da imaju realno opipljivu podršku sa tribina, dodatni motiv da pobede (čak i kad su, možda i objektivno slabiji), ali inspiracija učini svoje.Ne kaže se džabe da je publika 12 igrač ( a drugačije se onda i sudi).
Mi, ovaj put, nismo slabiji na terenu, ali ne sme se dozvoliti da budemo slabiji na tribinama, pa da se ta prednost istopi podrškom publike gostujućoj ekipi.Dakle, u pitanju je legitimni interes, koji će Partizan, isto tako, imati u Beogradu, a ne da naši igrači, kad pogledaju u tribine, ne znaju da li se nalaze u Beogradu ili Novom Sadu?
Ipak, što napisaše Radoye i Minja, sačekajmo 1 oktobar (po meni i nije bitno da stadion tada bude pun, bitno je da on navija za Vošu).Jako je deprimirajuće za naše igrače kad na domaćem terenu gosti imaju veću podršku, a biće veliko iznenađenje kad blizanci osete da su gosti, jer oni su naučili da su svugde u JSL domaćini, osim kad igraju međusobno.Mi ne možemo izmeniti odnos navijača u gradu (i šire, što ih objektivno ima više nego naših) to je proces (mnogo šta se promenilo u gradu, pa i taj odnos u poslednjih 30ak godina), ali na našem Stadionu treba pokušati, da naši igrači to (direktno) ne osećaju na utakmici.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by the Gari »

kej wrote:Ne znam zbog cega svi ocajavaju. Mozda se nije ispostavilo bog zna sta produktivno, ali kontra-produktivno sigurno nije. Prvi put se ovako nesto uradilo. Ako postane praksa bice sve bolje i bolje, pogotovo kad masa shvati koliko su jeftinije mogli da prodju da su sada uzeli kartu. Bilo je i dosta neobavestenih. Bitno je da su najverniji dosli do karata. To je i bio cilj. Ostalo ce se rasprodati pola-pola, ljudi sa istoka ce preci na zapad i bicemo solidna vecina.
Baš tako. Sigurno nismo dali autogol, al' nismo ga još ni uterali na pravoj strani. Recimo da imamo loptu u posedu i da je sve na nama!

Ono što je po meni bitno jeste da, kada već nije ogroman (očekivan?) broj ljudi kupilo "duplu" kartu, onda klub ne bi trebalo da se sili i raspizdi neku nenormalnu cenu za Zapad. Ustvari meni ni nije jasno da li je to već određeno... Uglavnom, ti što navijaju za blizance, oni čekaju da njihov "velikan" dođe u grad punih godinu dana i njih cena oterati neće. Velikom cenom samo bi se pokolebali manje redovni slaninari; da ne počinjemo sad ovde priču o našem "mentalitetu". Stvar je jasna, trećina Zapada je već naša, treba se naoštriti da ostatak odradimo barem "fifti-fifti" i najmanje dva od tri posetioca navijaće za Vošu. Bem li ga ako je klubu (koji, kako čujemo, "posluje stabilno") baš stalo do 200 ili 300 dinara više za kartu. Običnim ljudima, nažalost, ta brojka pravi razliku.

Situacija među njihovim navijačima je takva kakva je. To može ostaviti prostora da se neko "ozbiljniji" pojavi na Zapadu, ali ništa ne mora da znači; njihova posla. Takođe, u poslednje cirka dve godine ni naš Zapad ne opsedaju baš samo penzioneri i grickači semenki, je l'. Već i ona, kako su nas lane nazvali "šatro kulturna slaninarska ekipa". Kako god, čeka nas vrrrrrlo zanimljiv derbi; u svakom pogledu.

Onaj kojem je potrebna posebna pozivnica i motivacija za utakmicu protiv ovih lopova i ubica, nek ostane kući i drka sony! :x
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Brick Liman »

Drina wrote:
Drina wrote:Meni nije jasno sta smo hteli da ucinimo ovom akcijom?
Da smanjimo broj ljudi na stadionu?
Pa boze moj iako ima grobara na zapadu sa obelezjima ne vidim razlog zasto to slaninari sa zapada ne bi
mogli da rese?
Ovom akcijom cemo verovatno samo uspeti da smanjimo broj ljudi na stadionu, ali mozda ispadne jos gora situacija
pa se ljudi sa zapada tj. oni koji su hteli da idu na zapad kada vide cenu 1000 din :o otici na sever da sede?
DA LI SE MI I DALJE BOJIMO DA SMO MANJINA U SVOM GRADU?
BUMP!
Da li moze da mi odgovori neko na pitanje? :cheers:
Ja sam pretrnuo i preplavljuje me neprijatno osećanje nelagode. Kakva su ovo pitanja gariša? Zašto misliš da je iko ovde dužan da ti odgovori na ovo pitanje koje zvuči provokatorski. Evo ja lično da ti odgovorim: nisam se bojao tih beogradskih buljaša i njihovih poltrončića u vidu domaćih izdajnika ni kada sam imao 15 godina i odlazio na Mali Jug. Da li je odgovor zadovoljavajući?
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Drina »

Brick Liman wrote:
Drina wrote:
Drina wrote:Meni nije jasno sta smo hteli da ucinimo ovom akcijom?
Da smanjimo broj ljudi na stadionu?
Pa boze moj iako ima grobara na zapadu sa obelezjima ne vidim razlog zasto to slaninari sa zapada ne bi
mogli da rese?
Ovom akcijom cemo verovatno samo uspeti da smanjimo broj ljudi na stadionu, ali mozda ispadne jos gora situacija
pa se ljudi sa zapada tj. oni koji su hteli da idu na zapad kada vide cenu 1000 din :o otici na sever da sede?
DA LI SE MI I DALJE BOJIMO DA SMO MANJINA U SVOM GRADU?
BUMP!
Da li moze da mi odgovori neko na pitanje? :cheers:
Ja sam pretrnuo i preplavljuje me neprijatno osećanje nelagode. Kakva su ovo pitanja gariša? Zašto misliš da je iko ovde dužan da ti odgovori na ovo pitanje koje zvuči provokatorski. Evo ja lično da ti odgovorim: nisam se bojao tih beogradskih buljaša i njihovih poltrončića u vidu domaćih izdajnika ni kada sam imao 15 godina i odlazio na Mali Jug. Da li je odgovor zadovoljavajući?
Rekao sam da je duzan neko da mi odgovori na pitanja?
Nije mi jasno par stvari u vezi ove akcije i to je to :|
Ne shvatam sta ovde zvuci provokatorski?

Edit:
Evo ja lično da ti odgovorim: nisam se bojao tih beogradskih buljaša i njihovih poltrončića u vidu domaćih izdajnika ni kada sam imao 15 godina i odlazio na Mali Jug.
Ova akcija meni licno deluje kao da se bojimo da cemo biti manjina.
Dati 2000 ulaznica za istok a cena ulaznice nekih 500 dinara, zabraniti da se na zapad ulazi sa obelzjima partizana! - Mnogo bolja akcija bi bila, po meni :)
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Buca »

Necemo biti manjina ako dodjes 2 sata ranije i prostres novine na 15 okolnih mesta i cuvas ih svojim prijateljima Vojvodinasima, kako se to cesto desava i upotrebom sile. Ova akcija nije mogla omanuti, jednostavno sada nece biti 4000 karata u slobodnoj prodaji, nego 2500, i kako to moze biti lose?
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by kej »

Drina wrote:Ova akcija meni licno deluje kao da se bojimo da cemo biti manjina.
Dati 2000 ulaznica za istok a cena ulaznice nekih 500 dinara, zabraniti da se na zapad ulazi sa obelzjima partizana! - Mnogo bolja akcija bi bila, po meni :)
Da prvo prokomenarisem tvoj predlog.. Zabraniti da se na zapad ulazi sa obelezjima partizana? Prvo, to se ne moze raditi. Drugo, i da se moze, mislim da bi navijaci partizana dosli na jednu neverovatno visokoumnu ideju, da npr. dodju BEZ obelezja partizana, kao sto vec godinama i dolaze.
Zasto se akcija bas pred ovu utakmicu pokrenula? Realna je procena da ce za ovu utakmicu vladati veliko interesovanje. Razlozi: 1) tradicionalni rivalitet, 2) porast posete na Karadjordju zbog reflektora, 3) desavanja sa finala kupa kojih se svi dobro secamo i nikada necemo zaboraviti, desavanja zbog kojih i nesto pasivniji navijaci naseg kluba(a ima ih mnogo) zele da budu na toj utakmici 4) veliki broj navijaca oba kluba u gradu, a pridodajmo tu i novosadske cigane koji vole da navijaju protiv partizana isto koliko vole i da navijaju za zvezdu, 5) nesuglasice medju navijacima partizana, koja tribina preostaje onima koji ne zele da navijaju na istoku?
Dakle, zapad ce verovatno biti prepun i zato postoji opasnost da neko ko dolazi svaku utakmicu na zapad ostane bez karte. Tim ljudima je omoguceno da uzmu karte ranije sto je i ucinjeno. Ne vidim sta je ovde poslo po zlu.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by West Ham »

Akcija je odlična, štaviše nadam se da postati tradicionalna, sa manjim varijacijama, naravno u skladu sa okolnostima... Jedino u čemu se ne slažem sa prethodnim postom je stav po pitanju opredeljenosti crNScz kad su u pitanju dueli sa nama. U više (čak mnogo) situacija sam čuo kako su jedni druge bodrili na našu štetu, jedni drugima nikad nisu išarali grafit, štaviše tokom devedesetih su zajedno odlazili na el communistico... Treba li napominjati da se te dve podgrupe nikad nisu sukobile? Cigani, kad je 1.X u pitanju, mogu podržati samo jedan klub, a to svakako nismo mi. Bogu hvala.
oi Oi Oi! The chozen few...
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Brick Liman »

Tako je. Svako ko prati Vojvodinu i iole je u navijačkoj priči zna da u ovom gradu funkcioniše crveno-crna koalicija navodnih rivala iz "glavnog" grada, a nadam se da ni koalicija neće potrajati dugo. Eto toliko smo ugroženi da smo manjina u svom gradu.

Čemu akcija? Nemam pojma, mislim da nije bilo potrebe za ovim. Zapad punimo solidno i na manjim utakmicama gde dolaze isključivo ovisnici o klubu i bolesne osobe (tu uključujem, naravno, i sebe). Mislim da za ovim nije bilo potrebe, no dobro. To uostalom pokazuje i ozbiljnost ljudi koji vode klub, jer su do ideje za akciju došli isključivo čitajući forum gde svako može da šukne šta hoće. Sa postojećim sastavom ljudi na zapadu ne treba brinuti čiji će zapad biti. Ende. No, u borbi sa BG gamadi je sve dozvoljeno i podržavam svaku inicijativu koja im može naneti štetu. Sa izmetom koji je na državnoj sisi, ima svoje sladolede i dopune za telefone u državnom operateru mobilne telefonije, kojoj ni to nije dosta, nego mora i da puca po nama da bi nas zaustavili, za mene su sva sredstva dozvoljena. Za njih jednostavno ne postoji dovoljno zla akcija.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by kej »

West Ham wrote:U više (čak mnogo) situacija sam čuo kako su jedni druge bodrili na našu štetu, jedni drugima nikad nisu išarali grafit, štaviše tokom devedesetih su zajedno odlazili na el communistico
Ma to je jasno, ali ne mislim ja na navijacku grupu nscz, nego na one ''obicne'' simpatizere musavog kluba koji nisu u navijackim pricama, one blentave likove ''navijam za zvezdu, al' gotivim i Vosu''. A zna se kad je posebno gotive. Takvih je mnogo, bar u mom okruzenju. Uvek sretnem ponekog od njih na ovim utakmicama.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
Locked