Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug!

Locked
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Passion »

novosadjanin wrote:Juce je na zapadu po slobodnoj proceni bilo 2500 ljudi.
Друже, ово је толико смешно што си написао да је то страшно. Па питај људе са истока и севера како је јуче изгледао Запад. Па са Севера се јасно видело да ни централни део НИЈЕ био попуњен, а о крајевима да не причамо.Крај ка Северу скоро празан, а ка југу још празнији. Да су се сви скупили са целог Запада и сели у центар био би пун централни део...
Убедљиво најслабија посета на Западу од почетка сезоне.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Tony Starks »

Evo samo da ovde prebacimo priču o brojevima karata koju je Daljac pokrenuo, ja sam svoju kartu kupio još u petak rano popodne i dobio sam broj 003933, tako da to apsolutno nema nikakve veze. Možda su cepali karte od nazad. :-D

Sad što se samog uspeha akcije tiče, Brick Liman je u pravu, broj ljudi na zapadu je u odnosu na prošle utakmice smanjen taman za onaj broj ljudi kojima je problematično bilo 700 dinara, što zbog škrtosti i mentaliteta, što zbog tužne realnosti da je dati taj novac odjednom zaista problem za određene ljude. Kada se to uzme u obzir mislim da je poseta na zapadu bila okej. U isto vreme na istoku je taman bilo toliko više ljudi koliko ih je za ovu utakmicu odustalo od zapada. To su jednostavno razlozi donekle slabije posete na zapadu i nema mesta nikakvom strahovanju da su tuđmanovci pokupili značajan broj karata za zapad, kladim se da se domaće jajare koje su svesno kupile karte za zapad juče može prebrojati na prste dve ruke.

Naravno, sad ostaje pitanje šta raditi sa ostatkom karata. Nadrkati cenu pa tako praktično odbiti i dobar deo Slaninara, pogotovo ovih što su sinoć bili na istoku? Ili pustiti karte u slobodnu prodaju po normalnim cenama, pa kom opanci kom obojci, uz ovaj broj od sinoć koji će sigurno biti na zapadu + činjenicu da će i ostatak karata većinom pokupiti Slaninari - tuđmanovci će opet biti debela i veoma tiha manjina na zapadu. Ili možda sada celu ovu akciju izmešati sa nekim od drugih predloga sa ove teme pa recimo ostatak karata pustiti u prodaju po pristupačnim cenama ali u Firminom šopu. :devil:

U svakom slučaju, olakšavajuća je okolnost i što je nkp u rasulu, a tribina im je u još većem rasulu i krvnički podeljena, njihov rođeni jug na stadionu jugoslovenske armije je juče na utakmici sa Kulom izgledao ovako: http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2097_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; , pitanje je koliko će ih uopšte biti i na istoku. Da dolaze crveni sektaši situacija bi bila donekle ozbiljnija, ali dok oni dođu ima vremena, plus ćemo tada biti bogatiji za iskustvo sa konačnim ishodom ove akcije i samim tim pametniji šta i kako. Tako da iskulirajte sa negativnošću i defetizmom, ovom akcijom sigurno ništa nismo izgubili. Da nije bilo ove akcije karte bi bile u slobodnoj prodaji pred onu utakmicu, pa ko koliko kupi. I tako bismo bilo u većini, a ovako već imamo obezbeđenu većinu, plus ćemo verovatno pokupiti i veliku većinu ostatka karata. Nema razloga za nezadovoljstvo.
Zelja95
Posts: 163
Joined: Sun Mar 27, 2011 11:28 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Zelja95 »

Tony Starks wrote:Ostatak karata pustiti u prodaju po pristupačnim cenama ali u Firminom šopu.
Ili na blagajni Spensa,tj tamo gde ce verovatno kao i pre,biti prodaja karata za Sever protiv partizana.
User avatar
Jataganac
Posts: 92
Joined: Wed Mar 02, 2011 4:51 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Jataganac »

Taj raskol medju glodarima i nije baš "olakšavajuća okolnost" pošto oni "zabranjeni , ili otpisani , zaboravljeni ...kako se već vikaju, ponekad idu na tekme na druge tribine , a to je u ovom slučaju jedino zapadna ,tako da i to treba imati u vidu , naravno da nas to ne treba to daleko bilo uplašiti ili nešto slično , al treba da bude razlog više da se što više naših nadje na zapadu,da stoka ne može da pusti glasa ako se pojavi .
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Tony Starks »

Da, i to što kažeš, smetnuo sam s uma tu mogućnost, koju svakako treba uzeti u obzir. No, dobro je to što će zbog te podele ipak na istoku verovatno biti dosta praznih mesta, pa neće biti prelivanja na zapad ako se popuni istok, već će svaki navijač nkp moći sebi da nađe mesto tamo, a nadam se da će čak i mnogi domaći tuđmanovci koji inače ne idu na navijačku tribinu ipak rešiti da odu na istok poučeni time kako su se prethodnog puta osećali na zapadu. :twisted: Uglavnom, poenta je pre svega u situaciji u i oko njihovog smrdljivog kluba, lane su nam došli u sred opšte euforije oko učešća u LŠ, pa nam to nije smetalo da ih prejebemo na zapadu, ne vidim zašto bi bilo drugačije sada kada je u njihovim redovima opšte nezadovoljstvo klubom, upravom, rezultatima, itd. Jedan deo posla smo odradili juče kada smo već obezbedili bar dve hiljade Slaninara na zapadu, sad predstoji drugi deo posla.
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Drina »

Meni nije jasno sta smo hteli da ucinimo ovom akcijom?
Da smanjimo broj ljudi na stadionu?
Pa boze moj iako ima grobara na zapadu sa obelezjima ne vidim razlog zasto to slaninari sa zapada ne bi
mogli da rese?
Ovom akcijom cemo verovatno samo uspeti da smanjimo broj ljudi na stadionu, ali mozda ispadne jos gora situacija
pa se ljudi sa zapada tj. oni koji su hteli da idu na zapad kada vide cenu 1000 din otici na sever da sede?
DA LI SE MI I DALJE BOJIMO DA SMO MANJINA U SVOM GRADU?
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by lexa »

A zasto se vi bojite da ce nakon ovoga opasti poseta?
Ja verujem da je vecina ljudi bila upoznata sa akcijom i prema tome, mislim da nema mesta
strahu da ce se broj smanjiti eto iz nekog revolta.
Pre bih rekao (a to je i neko od forumasa vec spomenuo) da se poseta moze smanjiti
iskljucivo zbog neke zasicenosti. Kada kazem zasicenosti tu mislim na ljude koji dodju da vide
malo fudbala i popodne/vece provedu negde van svoja cetiri zida, a i takvih ima na tribini.
Dakle, mislim na one koji ne dozivljavaju utakmice emotivno kao mi nego su tu cisto da ispune
svoje slobodno vreme.
Za nas se ta zasicenost ipak ne moze vezati jer mi drugacije dozivljavamo utakmice, ja recimo,
dok sam bio u Novom Sadu nisam propustao domace utakmice, sa nestrpljenjem sa cekao
svakakve Mladosti iz Lucana, Banate, Hajduke i slicne.
Poseta je najveca na startu sezone (ljudi se pozele fudbala), a onda polako dolazi do smanjenja, pa
onda tu naravno dolaze u obzir i rezultati, ako krene dobra rezultatska serija dodje i vise ljudi,
ako krene nizbrdo dodje manje ljudi. Meni se to licno ne svidja jer rezultati ne bi smeli biti
uslov za neciji (ne)dolazak na stadion ali tako je uvek bilo i uvek ce biti.
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Avangarda »

Oва акција ће бити један велики аутогол!
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Zeljafcv »

Avangarda wrote:Oва акција ће бити један велики аутогол!
Pesimistički rečeno, u pravu si. Mada opet, 6500 sa Finala Kupa i pesimista i Grobar može očekivati, što ih itekako koleba s obzirom da će oni biti u velikoj manjini.
Manje od 2 nedelje je ostalo do utakmice, a pobede u Pećincima i Jagodini samo mogu da doprinesu da ka tom cilju lakše stignemo. Pored toga, možemo ga i premašiti, ako se još neke kockice poslože kako bi što više navijača Vojvodine privukli na stadion, a pada mi na pamet da bi trebalo uraditi jedan video spot gde bi se umiksovalo sve što se dešavalo prošle sezone u finalu, pre i posle. Materijala ima dosta. Naravno, nikako Batu ubacivati u video, jer može da izazove dosta kontraefekta. Dodati još malo ulja na vatru svakako može da koristi. Takođe, po delovima grada i periferije, kao i okolnih sela u kojoj je "šarena" situacija po pitanju naše brojnosti treba malo akcijati po fasadama i dodatno oštriti Vojvodinaše da se "istrse" što više za tu utakmicu. Mediji, novine da pišu o toj utakmici afirmativno o FK Vojvodini. TV kuće da rade pojačane reportaže o FK Vojvodini. Radio stanice, takođe i tu možemo i sami lično dosta doprineti, naručivanje muzičkih želja putem SMS-a sa pozivima Slaninarima svih meridijana na tu utakmicu uz pesme Garavog Sokaka i autentične Vojvođanske tamburaške muzike. Plakati, letci, nalepnice, parole iznad Bulevarova, kako na Grbavici, tako na Limanima, na Tvrđavi i u centru itd. Jednostavno FK Vojvodina narednih nedelju dana Novosađanima mora i iz frižidera da izlazi! :D
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Milan
Posts: 4151
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by Milan »

Ne verujem da će ova akcija biti autogol, ali neće ni puno toga doneti. Razlog? Vrlo prost. Opet se improvizovalo i nije se razmatrala celina, već samo njen mali deo. Umesto što se samo kupovinom karte za zapad dobijala "dupla" ulaznica, trebalo je identično uraditi i sa istokom, s tim što bi se uz povećanu cenu istoka dobijala karta za zapad za utakmicu sa nkp-om. Verovatno bi tim potezom deo migrirao na sever, ali ne verujem da bi to bila neka značajna brojka. Ovako smo dobili nikad puniji istok, a najslabije posećeni zapad još od ko zna kada (ne verujem da je bilo više od 1000 duša).

Siguran sam da ćemo svakako biti velika većina u utakmici protiv partizana, ali ovo treba da posluži kao škola za neke buduće slične akcije...
POŠTO OBRAZ ???!!!
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by soderstorm »

Neznam sto se siri toliki pesinizam. Sta akcija nije bila puni pogodak pa bilo koja akcija ne verujem da bi ispunila nas stadion. E sad koliko je bilo ljudi na stadion dodate jos 2000-3000 jer ima neko koga zanima samo ove utakmice narocito sto se tice severne tribine koja ce biti uvek dobro popunjenja. Kapacitet zapada je 4000 mesta ako je bilo 1500-2000 to je 2000 grobara ali sigurno je da ce doci jos nasih navijaca tako da ce se njihov broj smanjiti. Kapacitet stadiona ce biti oko 10000 zbog sigurnosti sto bi dovelo do toga da ce nas biti u vecini. Takodje pobede u sledece dve utakmice dovesce do toga da cemo verovatno doneti jos par dusa vise na nasu stranu. Tako da rezimiram nema razloga za brigu.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by DUB »

Zeljafcv wrote:Mediji, novine da pišu o toj utakmici afirmativno o FK Vojvodini. TV kuće da rade pojačane reportaže o FK Vojvodini. Radio stanice, takođe
Jesi se ti to Zeljo jutros probudio u nekoj drugoj zemlji?
:wink:
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by lexa »

Ma ljudi, akcija i ako uspe (a ja verujem da hoce), to je ipak samo jedan korak napred, a za potpunu
domacinsku atmosferu je ipak potrebno nesto vise od toga jednog koraka.
Znam, mnogi ce reci kako od necega treba poceti, i slazem se s tim ali mislim da se sto pre mora
krenuti u ono zbog cega je ova tema i pokrenuta, a to je istocna tribina na utakmicama protiv
blizanaca.

Verujem da je ta tema XX puta "prozvakana" a od pocetka se nismo pomerili ni milimetar.
Treba odlucno, jasno i glasno krenuti u akciju "oslobadjanja" istoka na ovakvim utakmicama.
Ne volim da usporedjujem nas i ljude iz Novog Pazara, ali oni su za onu utakmicu u kupu koju su
igrali protiv cz napravili ono sto bi svaki ozbiljan klub trebao napraviti a to je "evo vam 500 ulaznica,
pa vi ako hocete dodjite, ako necete ne morate".
Pa njima se svesno daje da u nasem gradu budu domacini ili u najmanju ruku kao da se igra na
nautralnom terenu. Naravno, upravi su bitne pare i rasprodan stadion ali to NE SME da bude praksa.
Prosle sezone nisam mogao prisustvovati utakmici protiv crnih pa sam utakmicu pratio putem tv-a,
ono izgleda jezivo, istocna tribina je gotovo celu utakmicu u objektivu kamere i kada covek gleda
ima osecaj da se igra u Beogradu.
Da li cemo mi doziveti da se blizancima da 5% od ukupnog kapaciteta, pa cak i na "stetu" u finansijskom
smislu? Bojim se da ce nam ovaj upitnik jos dugo vremena stajati iznad glave.
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by kowalski »

Novi Pazar moze da ponudi gostima 500 ulaznica, jer ostala mesta ce sigurno popuniti doomaci gledaoci. To je praksa u situacijama kada ce stadion sigurno biti pun. Da li mi na bilo kojoj utakmicui mozemo garantovati da cemo napuniti tribine minus tih 500 gostiju, veliko je pitanje.
Image
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post by lexa »

kowalski wrote:Novi Pazar moze da ponudi gostima 500 ulaznica, jer ostala mesta ce sigurno popuniti doomaci gledaoci. To je praksa u situacijama kada ce stadion sigurno biti pun. Da li mi na bilo kojoj utakmicui mozemo garantovati da cemo napuniti tribine minus tih 500 gostiju, veliko je pitanje.
A zasto bi ih i morali napuniti do poslednjeg mesta?
Bolje da dodje 6-7 hiljada i da se zna ko je gazda, nego da imamo pun stadion i atmosferu
neutralnog terena ili ne daj Boze da "oni" imaju premoc.
To je moje misljenje i ja bih to sutra potpisao. Prihodi od ulaznica ionako imaju minornu ulogu
pri punjenju klupske kase. Naravno, postoji tu jos caka i zamki ali uz dobru pripremu plana i izvrsen
pritisak na upravu ja verujem da se moze odraditi odlican posao.

Sad kad smo upravi "oduzeli nevinost" :mrgreen: ovom akcijom mislim da ne bi smeli stati
nego zahtevati sa novim predlozima koje bi neke stvari pomerile sa mrtve tacke.
Sto bi se reklo, dali su nam prst, hajmo probati uzeti celu ruku za dobrobit kluba.
Locked