Liga Evrope - sezona 2011/2012

Locked
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Liga Evrope - sezona 2011/2012

Post by novosadjanin »

Imamo 20 bodova vise od Spartaka i 6 kola pre kraja obezbedili smo i teoretski izlazak na evropsku scenu ovog leta.

http://uclpredictions.ucoz.com/1011/el1112.htm

Preko ovog sajta mozete pratiti trenutno stanje, tj kako bi izgledale liste ucesnika kada bi se sva prvenstva sada zavrsila. Liste se refreshuju posle svakog kola. Za nesto vise od mesec dana znacemo i konacno stanje.

Ako osvojimo kup ili ako budemo drugi u prvenstvu- startujemo od treceg kola kvalifikacija, ako budemo treci- startujemo od drugog kola kvalifikacija, ako budemo cetvrti- startujemo od prvog kola kvalifikacija. (neka me neko ispravi ako je drugacije)

Mozemo videti da bi (za sada, ali tako ce verovatno i ostati) u prvom i drugom kolu bili nosioci u zrebu, dok bi u trecem bili u losijem sesiru i tu bi vec trebalo malo srece pri zrebu da bi se izbegle one najjace ekipe.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/ac ... index.html

Jeste da je ovo za proslu sezonu, ali ne verujem da ce se nesto bitno menjati za sledecu sto se tice rasporeda kvalifikacija kao i pravila. Jelen Superliga, je trenutno, na 27om mestu(od 53) u Evropi. Posto se bodovi i koeficijenti lige racunaju prema broju osvojenih bodova i prolazaka u naredne runde takmicenja znaci da ostajemo tu gde smo.
Ako dobijemo kup ili ako nkp osvoji duplu krunu mi idemo u trece kolo kvalifikacija. Najgore sto nam se moze desiti je da budemo teci a zvezda prvak, tada idemo u prvo kolo kvalifikacija ali ne verujem da ce se tako nesto desiti jer osvajamo kup :wink:

Samo da se ne rasproda tim na kraju ove, nego mozda sledece sezone jer ce igracima ipak cena skociti ako se plasiramo u liga Evropa od cega bi i klub imao velike koristi naravno...
I Bog je Slaninar...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Promenilo se to sto smo pali jos neku poziciju (JSL) tako da ce cetvrta nasa ekipa koja izlazi u Evropu krenuti od prvog kola kvalifikacija a ne od drugog.

Osvajac kupa ima prednost u odnosu na drugog iz prvenstva i krece od treceg kola kvalifikacija, finalista kupa nema tu prednost!

Ovo sto si napisao za zvezdu, ako osvoje (a zna se da nece) da mi krecemo od prvog kola- nije tacno! Da bi kretali od prvog kola, potrebno je da ne osvojimo kup i da nas Rad obidje na tabeli! (tri ekipe idu u kvalifikacije za LE, jedna u kvalifikacije za LS)

Evo i termina kvalifikacionih kola i plejof meceva:

Prvo kolo kvalifikacija: 30. jun i 7. jul 2011.
Drugo kolo kvalifikacija: 14. i 21. jul 2011.
Treće kolo kvalifikacija: 28. jul i 4. avgust 2011.
Plej-of: 18. i 25. avgust 2011.

Edit: Dobra stvar je ta sto se kvalifikacije zavrsavaju pre isteka letnjeg prelaznog roka (1.septembar). Kvalifikacije mozemo da odigramo u punom sastavu. Posle kvalifikacija, ako vec moramo zbog stabilne finansijske situacije kluba, prodati jednog igraca (prvo naci kvalitetnu zamenu) za dobru sumu i dosta sto se tice odlazaka.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

novosadjanin wrote:Ovo sto si napisao za zvezdu, ako osvoje (a zna se da nece) da mi krecemo od prvog kola- nije tacno! .
Jeste z...o sam jer nisam prethodno procitao sta sam napisao, ali svejedno to je ionako nemoguce jer nkp nece ispustiti titulu nikako kad im trener opusteno vec slavi 6 kola pred kraj...

Milan wrote:Znači pomirili smo se sa titulom... :mrgreen:
Ja jesam 90%... Ali ipak dokle god ima onih 10%... :wink:
I Bog je Slaninar...
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Što se te Lige Evrope tiče, ne znam da li su predkfalifikacije podeljene po nekim zonama, tako da nam mogu "uleteti" ekipe iz malo šireg okruženja? Ili, pak grešim. Jedne godine smo se maltretirali sa Azerbejdžanom i Izraelom, a godinu ranije sa Maltom i Španijom. Onda je bila ona nikad prežaljena Austrija. Prošle godine je OFK igrao u Turskoj, a pre toga u nekoj npr. Belorusiji, romi sa Slovacima, Spartak u Luxemburgu i Ukrajini, Borac Banja Luka u Švajcarskoj... Ne znam da li postoji neko pravilo?!
UH!
Vojvodjanin
Posts: 45
Joined: Fri Mar 25, 2011 9:39 am

Post by Vojvodjanin »

Da li neko zna koliko klub dobija novca ako prodje kvalifikacije i slicno?
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Vojvodjanin wrote:Da li neko zna koliko klub dobija novca ako prodje kvalifikacije i slicno?


Prosle godine je bilo ovako: Za ulazak u grupe Lige Evrope dobijalo se 1 milion €, za svaku pobedu u grupi 140.000€, za svaki bod u grupi 70.000€. Za kvalifikacije ne znam, sigurno su u pitanju manje cifre, cisto da se pokriju troskovi putovanja.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

uporan wrote:Što se te Lige Evrope tiče, ne znam da li su predkfalifikacije podeljene po nekim zonama, tako da nam mogu "uleteti" ekipe iz malo šireg okruženja? Ili, pak grešim. Jedne godine smo se maltretirali sa Azerbejdžanom i Izraelom, a godinu ranije sa Maltom i Španijom. Onda je bila ona nikad prežaljena Austrija. Prošle godine je OFK igrao u Turskoj, a pre toga u nekoj npr. Belorusiji, romi sa Slovacima, Spartak u Luxemburgu i Ukrajini, Borac Banja Luka u Švajcarskoj... Ne znam da li postoji neko pravilo?!
Bilo je jedne godine da su podelili na sever, jug, istok, zapad i centralna Evropa sto je i donekle bilo ok jer su bile vece sanse da iz "istocnog bloka" udje vise klubova tj Rusije ;) To je bilo samo te sezone kada smo sa Atletikom iz Madrida igrali. Danas (ako se ne varam) samo se koeficijenti klubova i rang lista liga gledaju.

novosadjanin wrote:Prosle godine je bilo ovako: Za ulazak u grupe Lige Evrope dobijalo se 1 milion €, za svaku pobedu u grupi 140.000€, za svaki bod u grupi 70.000€. Za kvalifikacije ne znam, sigurno su u pitanju manje cifre, cisto da se pokriju troskovi putovanja.
Ako ovo vazi i za narednu sezonu ja ne znam neki bolji motiv, pored toga sto cemo pokazati da smo zasluzili vise u ovoj jadnoj ligi ;) Klub bi izmirio sve dugove i ako su pametni ulozili bi pored prvog tima i u omladinsku skolu...

Jeste da se previse zalecem nemojte mi zameriti jer bi mi bilo puno srce kada bi gledao u NS pod reflektorima liga Evrope..
Ako bi ostalo do kraja sezone plasman po ligama pa nam dodju npr Everton, Tottenham, Roma, Juve, Bordo, PSG....

Opet trcim pred rudu...
I Bog je Slaninar...
User avatar
kinik
Posts: 211
Joined: Tue Apr 25, 2006 6:05 pm
Location: VOJVODINA

Post by kinik »

Ma kakve veze ima, mi cemo u ligu sampiona!!!
1966...1989...201x
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

kinik wrote:Ma kakve veze ima, mi cemo u ligu sampiona!!!
:cheers:
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Nema predaje do poslednjeg kola!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

kafe bagdad wrote:Nema predaje do poslednjeg kola!
Tako je :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Post by severozapad »

Gazi jajare, da prostite na mom francuskom :) mi znamo za šta navijamo :) ajmo novosadski šmek i u subotu..da zaboravimo prethodni vikend..molim otvaranje teme za sledeću našu utakmicu, protivnici (svi) manje bitni :)
Da se "dodirnem" i evrope, sa kojom bih voleo da naš klub ne bude tako strpljiv, već da udje nepristojno. Imamo bezobrazne, nek rade svoje, imamo dobre, nek balansiraju. Imamo tim !!!

Čiribu-čiriba,
Šta če nama titula,
pobede lažne vaše,
a u evropi pune gače,
za nešto drugo dživim ja.

Pustite i nas lude da uživamo ;)
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Turija wrote:
kafe bagdad wrote:Nema predaje do poslednjeg kola!
Tako je :!:
Док има наде, мора да се игра. Још увек се уздам у међународни фактор који ће једном морати да дође овде да направи реда. Дај Боже, да ће чудновати резултати натерати Уефу да реагује.
п.с. Каква црна лига европе. :oops:
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Postovi su vam prebačeni u odgovarajuću temu. Preporučio bi vam da se u buduće povedete računa o temi u kojoj vodite dijalog. Hvala!
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Locked