Liga Evrope - sezona 2011/2012

Locked
User avatar
milans
Posts: 63
Joined: Mon Nov 01, 2010 9:53 pm
Location: Liman Novi Sad

Post by milans »

Uf,sad sam se vratio sa utakmice, pa bih ipak rekao po koju iako je vec mnogo togo napisano:

prvo: ni taj Ristovski ni Supic nisu sami dosli i nasilno provalili u SC Vujadiin Boskov, nego ih je neko jako pametna i skrt na novcaniku doveo u klub, jer samo njemu neko ko je igrao za Javor i vodio Proleter sa Slane bare i nesto malo Spartak izgleda kao pojacanje.

drugo: ako ovo kod nas, koliko god da nas je, ne izazove rekaciju, koja ce trajati duze od jedne utakmice, i ako ne budemo istrajni u nameri da smenimo doticnog, ISPASCEMO GORI I OD NJEGA I NJIH.

trece: upravo cuh, a vezano je za naseg prethodnog trenera (informacija potice od igraca) da bi Milinkovic nakon kazne tebalo da ponovo preuzme Vosu,i da su svi igraci sludjeni zbog tih prica jer se nista jos ne zna pouzdano.

cetvrto: ako Firma od pocetka prvenstva ne stane iza parole Uprava napolje, SVE JE JASNO.
Ti si moj grad, moj Novi Sad, kad sve je crno uz tebe sam.........
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Ако након овога ништа не урадимо и опет се све заврши само на форуму, онда стварно треба сви колективно да се покријемо ушима и не зуцнемо више како нас близанци и бг спречавају у нашим европским подвизима.
И у овоме не треба очекивати подршку ''Фирме''... ко је упућенији зна о чему причам :wink:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Minja wrote:Hvala za izvestaje!!!

Slazem se sa Friend-om, prvo da prodjemo Vaduz, pa onda da pricamo o Hapoelu. Ipak smo mi tek na pola priprema i igranje takmicarskih utakmica nosi veliki rizik od oscilacija u igri.
Mi smo gospodu iz Lihtenstajna podcenili da je to strasno. A ko smo mi da to radimo, stvarno mi nije jasno. Pobedili tamo jesmo, ali su igraci Vaduza pokazali da znaju fudbala, i da nisu imali dovoljno srece da izbore bolji rezultat. A, taj Vaduz ima tri puta veci budzet od naseg, placenije fudbalere i ligu gde se u svakoj utakmici igra 90 minuta, bez obzira na rezultat i sanse za prolaz. Karakter koji su igraci Vaduza pokazali, mene tera da im skinem kapu i pozelim sve najbolje u narednoj rundi. Zasluzili su je.

Nama ostaje da tugujemo sto smo prinudjeni da igramo/gledamo nasu urnebesnu ligu, tragikomicno finale kupa, i sto ce i naredne godine da bude isto i one tamo i one deset godina unapred, jer se ovde nista nece promeniti. Nas mentalitet je takav, nas sistem je takav, i kraj. Mozemo da se slikamo.

Sto se Vojvodine tice, ja cu ici i na narednu utakmicu, verovatno i na neko gostovanje, i nista se nece promeniti. Meni trenutni uspesi/neuspesi ne znace da li cu doci ili ne. Lepse je kada je sve ok, ali nije presudno...

p.s.

Poruka za decaka sa video klipa... Decko, dobrodosao u klub.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Predivan dan sa bracom.

Nekoliko momenata bih izdvojio:

1. Mlataranje rukama prema sudiji i urlanje sa nase klupe aka trener Sevojna.

2. Situacija pre drugog gola, kada Vulicevic lezi na zemlji blizu korner zastavice u napadu, a nase dete umesto da loptom razbije lampu na reflektoru, pokusava da odigra, i otvara kontru iz koje Vaduc poentira.

3. Igrac Vaduca koji trci po loptu na severnu tribinu, jer dece skupljaca vise nema na 1:2, aka seoska vukojebina.

4. Zvizdanje i psovanje gostima, koji bi na svakom normalnom stadionu dobili aplauz.

5. Crnogorski kriminalac nasmejan hajfajfuje odmah posle utakmice.

Gospodski klub?
Image
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

bravo kowalski!
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Komentar sa sajta:
Bejbi bi (21.07.2011. 23:14)

Cirbu Ciriba karao nas Lihtenstajn.....
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3578
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Minja wrote:Nama ostaje da tugujemo sto smo prinudjeni da igramo/gledamo nasu urnebesnu ligu, tragikomicno finale kupa, i sto ce i naredne godine da bude isto i one tamo i one deset godina unapred, jer se ovde nista nece promeniti. Nas mentalitet je takav, nas sistem je takav, i kraj. Mozemo da se slikamo.
Ne razumem zašto takav stav, zašto misliš da se neće ništa promeniti? I kad kažeš mentalitet jel misliš na lokalni ili celokupne države? Promenom jednog čoveka, naše najslabije karike, dobićemo mnogo tj. nećemo se slikati već ćeš samo ti slikati.
:cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Mi smo sajt FKV, ali moram da objavim par fotografija gostiju, zasluzili su danas. Imaju moje cestitke na odlicnoj igri i borbi za svoj klub.


Image

Image

Image

Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Jeste da sam napisao da neću više dolaziti na forum, ali ozbiljnost situacije me ipak primorava da delimično to ne uradim.

Kao prvo, niko ne mora da mi se izvinjava, niti da me hvali zbog nekih mojih stavova i predviđanja, nažalost, a kao što sam i rekao ranije, od toga što sam bio u pravu kao i više puta ranije ja nemam ništa.Imam samo ogromno nerviranje zbog toga što je naša Voša u agoniji.

Uopšte nije problem u tome što su neki pisali da sam ja takav i takav i da mračim, problem je u tome što niko zaista nije obratio pažnju na suštinu onoga što se nalazilo u mojim postovima, a tu leži srž naših problema.Zato ću sada citirati neke.Nikada ništa ne pišem bezveze već uvek dobro sve izvagam, a nisam ni glupav niti neobrazovan (šta da radim kada je tako) i umem da primetim i saznam neke stvari, ali još više dobro da pamtim.

ice wrote:O čemu vi ljudi pričate?
Deset komada, pa da li neko ozbiljan to uopšte može i da napiše?
Ajde dobro promislite pa probajte da podržite opet tu tezu.
Mi smo Vojvodina?
A šta je to Vojvodina uradila u Evropi ozbiljnije još od osvajanja Srednjoevropskog kupa sedamdesetih?Imali smo mali uzlet u Intertoto kupu gde smo dobili jednu ozbiljniju ekipu koja je sada inače u francuskoj trećoj ligi i to je to, ništa spektakularno.Za više od 30 godina, hej!!!
Pa normalno je da se svi raduju kada nas dobiju za protivnika, a kada bi znali kakvo nam je stanje u klubu, radovali bi se još više.
Nismo uspevali da nešto uradimo u Evropi ni sa onim odličnim upravama koje sada svi sa setom spominjemo, a hoćemo navodno sa ovim pajacem?Da, kako da ne, ali samo u našim vlažnim snovima.

Čekaj, mi njih treba da otresemo zato što su iz Lihtenštajna?Da ne bi po toj logici trebali da isto tako otresemo i eventualno Monako jer su iz istoimene državice?
Logika je skroz pogrešna.
Zatim, mi njih treba da otresemo jer smo navodno neka sila i dolazimo iz zemlje koja je još veća fudbalska sila?
Pa ni naša reprezentacija koja je deset puta jača od Vojvodine ne može da dobije Estoniju, Azerbejdžan i Kazahstan, a mi ćemo zato da delimo po 10 komada?Smešno.
Zar nije nama pošteno delio i izraelski Hapoel pre 3 godine?

Realnost je ta da pored problema u klubu, neiskustva naših igrača što se tiče igranja u Evropi (jer nam je tim skroz promenjen u odnosu na onaj od pre 2 godine) , novog trenera i eventualnih odlazaka imamo i taj problem da mi praktično još ozbiljnije nismo ni počeli sa treninzima, a odigraćemo samo 3 prijateljska meča i to bog zna kakva.

Predviđam da se od Evrope opraštamo već na startu, može sada da me ismeva i nipodaštava ko hoće, ali to je moje mišljenje zasnovano na činjenicama i jul će dati odgovor na to da li sam u pravu ili ne.Možemo da zaboravimo na treće kolo, na veliku žalost, tako je kako je, sami smo krivi za sve.
I nemojte da vam oduševljenje zbog učešća u Evropi i eventualnog putovanja pomuti racionalno rasuđivanje.Znam da izgleda sve to daleko i da mnogi misle kako ćemo u Evropi biti duboko u jeseni, ali vreme brzo prolazi, a gluposti se teško otklanjaju, ovaj dvomeč sa Vaduzom nam je pred nosom praktično.Ipak, neka se svi dobro spreme za Lihtenštajn, to je možda sve što će ove godine i videti što se tiče Evrope.
ice wrote:Čekaj, kakve veze ima koliko stanovnika ima Lihtenštajn?
Ne pričamo ovde o reprezentaciji Lihtenštajna koju bi komotno i Vojvodina mogla da dobije bez problema, već o Vaduzu.Pa nije valjda da neko misli da za njih igraju sve rođeni i autentični stanovnici te zemlje?
Ljudi, osvestite se.Pa šta ćemo sa Monakom, koliko stanovnika ima ta državica?A Lihtenštajn nije puno po finansijskoj moći iza Monaka ako neko i to gleda.
Ovde nije reč o reprezentacijama, već o klubu koji je u vrhu druge švajcarske lige, posmatrajte ga kao švajcarski klub.A znamo gde je švajcarska liga u odnosu na našu.

Daj Bože da se varam, ali mislim da ovo nećemo proći, ako i eventualno prođemo to može biti samo uz teške muke.

Bar da se u klubu ozbiljnije radi, to je za mene ključno, ni onda ne bi bilo lako, ali bi mi ulilo optimizam jer se Evropa dočekuje na odgovarajući način i klub mora biti spreman u svakom pogledu.
I da, po svemu viđenom proteklih sezona, mi zaista teško možemo bilo koga u Evropi da dobijemo sem totalnih autsajdera, ali ne znači da to ne može da se promeni i nadam se da će jednom konačno tako i biti.

Eh, ja nikada ništa ne tvrdim napamet, to se valjda pokazalo ovde tačnim nebrojeno puta, nažalost nemam ništa od toga što se kasnije ispostavi da sam bio u pravu.
Ajde ništa, dočekaćemo i taj 21. jul.

A što se tiče naše uprave, prošlo i ovo leto mogu da budu nebo i zemlja.
I treba da se pribojavamo nas samih pre svega.
ice wrote:Nisam ni mislio da je Vaduz kvaliteta Monaka, samo sam Monako uzeo kao primer da broj stanovnika ovih državica ništa ne znači.Ali bliži je Vaduz Monaku nego što su njemu blizu klubovi iz Luksemburga, Andore ili San Marina.To je poenta i sve u svemu po kvalitetu su tek nešto ispod nas, ali će zato u dvomeč ući spremniji i organizovaniji.Zato će biti čupavo.
Ne znam ljudi da li takvim izbegavanjem suštine i izvrtanjem reči i činjenica bežite od istine jer je suviše bolna (a svima nam je slatka Evropa pa naravno i meni) ili je to neki preveliki optimizam u pitanju?

Verovali ili ne, nisam ni ja pesimista ili zlurad, da jesam napisao bih da sigurno ispadamo, a ovako samo sumnjam u to ako uprava nastavi po dosadašnjem planu.
Nije malo zgoreg biti realan.
Izvinjavam se administraciji unapred i nadam se da mi neće zameriti ako neko svoje viđenje ovog debakla iznesem u posebnom postu jer je ovaj već predugačak i sadrži uglavnom citiranja.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Koji sam ja genije, dodelite mi posebnu temu, na kojoj ce strucni stab moci da procita i nauci ponesto :D :D :D
kowalski wrote:
Ovako grubo gledajuci, siguran prolaz bih smeo da potpisem samo protiv ekipa sa Malte, iz San Marina, Andore, F. Ostrva, Luksemburga, mozda Velsa i Severne Irske...
kowalski wrote:E do kurca lihtenstajnskog :D
kowalski wrote:Bice cupavo. Vaduz je ekipa koja je po stilu i borbenosti slicna Austriji od koje smo rutinski ispali. Ne znam da li je neko ovde gledao utakmice iz svajcarskih liga. Vecina ekipa nije bog zna sta sto se tice tehnike , ali su se zato svi od reda fizicki jaki, i ginu na terenu, ne komplikujuci previse. Nadam se da su po kvalitetu ipak ispod Beclija, i da nam to daje sansu. Ako izvucemo bar nereseno tamo, realno mozemo proci.

Inace prosle godine, Lozana, takodje drugoligas, izbacila je Borac BL, Randers iz Danske, i Lokomotivu iz Moskve, i igrala u grupnoj fazi, a u istoj ih je nakantao samo CSKA iz Moskve, koji je razbio i sve ostale.
kowalski wrote:Svako moze da kaze pobedicemo 19:0, ali to se nece desiti. Fudbal nam je retrogradan i los, pa nas zemlje u koje smo ranije isli turisticki na lagane treninge, stizu i prestizu. Zato ne bih bas sa sigurnoscu cekao neko sledece kolo, bolje otici odmah, da ne bude posle cekanja do sledece sezone :D
kowalski wrote:Prijateljska utakmica u subotu: FC Vaduz - VFR Aleen 1:0.

Takodje, za Vaduz u ovom prelaznom roku potpisao izvesni Dusan Cvetinovic (22) iz Grashopersa, Nemac napadac iz Bazela, kao i po jedan Argentinac i Brazilac. Svi ostali igraci su igrali najmanje prvu svajcarsku ligu, osim dvojice ili trojice poteklih u omladinskoj ekipi. Ne smemo potceniti nikoga, jer nam to rezultati u Evropi ne daju za pravo.
Image
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Jos par fotografija i necu vise. Ostatak sutra u galeriji...

Najtragicnije od svega je to sto je ovo DOBRA ekipa. Da je losa pa da mi ne bude zao...

Image

Image

Image

Image
User avatar
Stexman
Posts: 2586
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Post by Stexman »

1. Sve mi ovo lici na onu foru, ja(Bata) sam kaznjen e sad cete da vidite kako ce vam biti bez mene!
2. Podcenili smo maksimalno ove Lihte i desilo se sto se desilo!
3. Jel vi i dalje mislite da cete brojnoscu na stadionu promeniti nesto u klubu? Samo totalan bojkot, moze da napravi neki rezultat!
4. Promena statuta je nesto na cemu mora da se insistira! Da svako sa clanskom kartom ima prava glasa prilikom izbora rukovodstva kluba! Mi moramo da povratimo vlast nad ovom tugom od kluba.
5. Proslogodisnji rezultati ne treba da nas zavaravaju da smo mi neka dobra ekipa, vec su ostali postali dosta slabiji!
6. Ristovski je smesan, izvesti Mitosevica... ajde nekako... ali uvesti Adjurua umesto njega, je ne pojmljivo. Zatim pozicija Abua? Sta je on to igrao? Supic, nije kalibar za Vojvodinu a ono sto jeste smo oterali.
Zao mi je sto svetla na stadionu necu skoro videti, jer dok se stanje ne popravi, ni mene stadion nece skoro videti!

I ne mislim da time manje volim ovaj klub od nekih drugih, bas naprotiv!!
UPRAVA NAPOLJE!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

E ljudi moji šta sam dočekao.Desila nam se ogromna bruka, možda i najveća do sada, a ja se uopšte maltene i nisam iznervirao jer sam jednostavno znao da nam se tako nešto može desiti i da nas čeka veoma skoro, a da samo od sreće zavisi da li će se desiti pre ili kasnije.
U Lihtenštajnu smo imali sreće, e pa ona nam ne može biti večno saveznik.

Jednostavno sav onaj javašluk, sav onaj nerad, svi oni loši i pogrešni potezi iz prethodnih meseci su nam se morali obiti o glavu.Od svega toga nismo mogli nikako pobeći, sve da smo i rukama i nogama zapinjali da pobegnemo zloj sudbini.
Lopovska, izdajnička i zla uprava je konačno naš klub spustila na najniže grane što joj je od samog početka i bio cilj, samo su u međuvremenu uspevali vešto da nam zamažu oči (dobro,kako kome i u različitoj meri,mada su svakome od nas bar malo pomutili razum) raznim tobožnjim i lažnim odlukama o neprodavanju igrača blizancima, renoviranju sportskog centra i stadiona, hapšenjima po diktatu države i blizanaca, finalima kupa u kojima smo kao imali neku šansu za trofeje, tobožnjim sukobima sa blizancima i savezom, forsiranjem naših mladih igrača, brigom o navijačima......

Ljudi, sve je to laž i zapravo se nije dogodilo.Barem ne onako kako to mi mislimo.
Najveći uspeh koji iluzionista može da postigne jeste da posmatrača ubedi da se nešto desilo i onda kada se to uopšte nije ni desilo.
E upravo je to slučaj sa nama.
Njima je od početka ovo bio cilj i što pre to shvatimo, to će postojati barem neka nada da se u poslednjem trenutku izvučemo iz ponora u koji nezadrživo srljamo.Sve su oni to uradili u dosluhu sa našim dušmanima jer su uostalom i oni jedni od njih i zna se da nikada nisu ni navijali za naš klub, već zna se koje druge.Mada nije još sve gotovo.Još gori trenuci nam tek predstoje.Treba dodatno uniziti klub time što će nas i domaći klubovi kantati, a neophodno je da nas neko baš i napuni, odnosno da doživimo katastrofu, plus i to da u kupu ispadnemo od trećeligaša ili drugoligaša.Ne brinite se, desiće se i to, potpuno sam siguran i nikada ništa ne lupetam u prazno.
Klub će nam iznutra biti potpuno uništen i izrovan, da bi eventualno gašenje bila prava premija za to.
Sve to će se desiti ako mi KONAČNO ne uzmemo stvari u svoje ruke i oteramo ove sile mraka i lopovluka iz naše svetinje.
Pa dokle ljudi da trpimo?
Ima nas ovde koji smo i pre koji mesec mislili da je krajnje vreme da se nešto uradi, ali ne, odjednom se pojavila gomila drvenih advokata koji su svim silama branili upravu (a to nikako nije slučajno već sa debelim razlozima) , a na moju veliku žalost, pravac u kojem je išao ovaj forum se u potpunosti promenio, sloboda kritike je uskraćena i ljudi koje sam duboko poštovao su nažalost okrenuli neki drugi list i počeli da pevaju neku sasvim drugačiju pesmu, zašto je to tako, to samo oni znaju, ali sumnjam da su razlozi takvi da bi ih svi mi mogli opravdati (uglavnom zato sam i izgubio volju da pišem ovde,a neke sitne sukobe sa pojedinim forumašima nikada nisam uzimao za ozbiljno jer iskreno cenim svakoga ko navija za Vošu i iskreno je voli bez skrivenih motiva) .

Eto, doživeli smo danas da je nezadovoljstvo mase eksplodiralo konačno, više niko to nije mogao da smiri, pa ni dežurni drveni advokati, ali zato je naš vrli prešjednik (nije mi jasno kako je on to bio u loži kada je kažnjen?) u tim momentima razvukao široki osmeh od uva do uva rugajući se svima nama valjda misleći kako će sa takvim naivčinama lako da izađe na kraj kao i mnogo puta do sada.
E pa ovoga puta ne sme da se desi isto!
Voša se mora osloboditi tog kancerogenom tkiva koje je muči i naružuje već godinama.Mi navijači (ali oni pravi koji nisu plaćeni) moramo braniti ugled kluba i sačuvati ga od toga da postane mafijaška moneta za potkusurivanje.
Ako to ne uradimo, možemo li se mi uopšte i smatrati za neke ljude koji Voši žele dobro i vole je?
Imamo li MI uopšte obraza?

Dobro znamo ko sve godinama ima koristi od kluba, kome je motanje oko Voše zanimanje, a ne strast, ko je bio dobar sa svim upravama i ko se baškario po raznim belosvetskim hotelima i bazenima, počevši još od Miloševićevog doba (setimo se recimo Korzike) .Dobro znamo i to ko je sve dobio zaposlenje u klubu ili određenim hotelima i ko je dobio od prešjednika neke stvari.Ja razumem te ljude i zašto oni brane upravu, rešili su time svoju životnu egzistenciju i sada je brane.Ali ne razumem zato sve ostale?Zašto to radite?Šta vi imate od svega toga?Da li želite da nam se klub još niže sroza ili mislite da još ne postoji ta granica do koje mi ne možemo da se spustimo i tako još više okaljamo naš obraz (ako ga uopšte više i imamo) ?Da li su dobar provod i jeftina putovanja dovoljan razlog da se batali istina o teškom stanju o kome se klub nalazi?Da li su što veća posećenost sajta i foruma i njihov izgled i sadržaj važniji od toga u kakvoj se situaciji Voša nalazi?
Nažalost grupa onih koji imaju koristi se sve više širi.Sada su tu i oni koji možda nemaju direktne finansijske koristi, ali imaju indirektne, uglavnom po političkoj liniji preko koje mogu da napreduju.Ajde neka se samo javi neko ko ima smelosti da me demantuje da stranka LSV nije značajno uvećala u poslednje vreme svoje članstvo preko određenog dela naših navijača?Ima li iko smelosti da slaže i ustvrdi kako to nije istina?I zarad svih tih stvari opet će neki biti spremni da prećute i zanemare istinu jer se sada polako i politika uvukla u naš klub.Zanemarićemo opet istinu o svim mahinacijama i lopovluku koji se odvijaju unutar našeg kluba.
Pozivamo se na neki stari šmek i tradiciju kluba.Pa opet neki koji se najviše osećaju kao reprezenti toga su zajedno sa još nekima koji vode važniju reč u grupi onih koji su se dobro okoristili i ovajdili od kluba.
Svi mi to dobro znamo i nema smisla da se više zarad poznanstava sa nekima to prećutkuje ili da se zavaravamo.Neću naravno nikoga da imenujem, ne pada mi na pamet, ali znamo svi mi dobro kako je i zašto je to tako.
Kada sve to realno sagledamo, dolazimo do zaključka da se itekako međusobno razlikujemo i da nikako nismo svi isti.

Naravno, svestan sam ja da će ubrzo da se jave novi advokati koji će svim silama da brane upravu, sačekaće da vreme učini svoje i da se malo stišaju strasti.I ako smo beskičmenjaci, mi ćemo opet sve to progutati, jednostavno volimo da sami sebi nanosimo bol.

Ali svi smo mi krivi u neku ruku.Neki su već vadili karte za Izrael i planirali put, a iz naše vajne uprave su već išli na čelu sa "prepametnim" Pantelićem da špijuniraju Hapoel.Da nije jadno, bilo bi smešno.Pratio sam šta se sve piše ovde, nažalost, uglavnom smo živeli u oblacima i bežali od stvarnosti, svaka čast Zeljifcv koji je na vreme uvideo neke stvari.Ali, šta je tu je, bilo bi dobro ako bi smo iz svega ovoga izvukli neke pouke zarad naše Voše koju svi podjednako volimo i na konto toga i preduzeli neke konkretne poteze.
Želeo bih sada da nam se ovde javi i obrati naš bivši trener gospodin Đuričić i da nam objasni kako smo mi to Vaduzu mogli i trebali dati 10 (i slovima DESET) komada?
Duboko sam razočaran u ponašanjem i pisanjem gospodina Đuričića koji je ovde potpaljivao vatru i dovodio u zabludu manje iskusne i lakovernije forumaše.To od njega kao čovek od struke i smirene i odmerene osobe nisam očekivao i više ga nikada neću posmatrati istim očima kao i ranije.Nažalost, on nije bio jedini koji je potpaljivao vatru i tvrdio kako ćemo Vaduz lako pregaziti, a onda cela Evropa nek nas se čuva.A kako bi sve bilo drugačije da samo malo više realnosti unesemo u naše pisanje i rezonovanje.Sve bi mnogo bilo drugačije.

Da nam neće biti lako ne sa Vaduzom, već sa bilo kim bilo je jasno već na samom završetku prošle sezone.Sledili su jedan za drugim katastrofalni potezi, brukali smo se javno, oterali smo jedinog trenera koji je nešto valjao i uradio za niz godina kod nas.I posebno me je bolelo kako su pojedinci zaboravili sve ono dobro što je gospodin Milinković uradio za nas pa su počeli da pljuju po njemu i da ga nazivaju pobeguljom.A nije on nikako bio naivan što je otišao i pozadina svega toga je itekako duboka.
Pripreme su nam počele jako kasno (ali i po tom pitanju su se javljali advokati da sve to opravdaju) , cigani su počeli dan pre nas recimo, a kasnije startuju u Evropi i jedini smo valjda i ozbiljniji domaći klub koji nigde nije išao iz grada već se pripremao kod kuće.I sve to na plus 40 stepeni paklene temperature.Ali naravno, Bože moj, što bi naša vajna uprava na to trošila novac kada može sebi da strpa u džep?
Prodali smo za siću najtalentovanijeg igrača, jednog od dva jedina džokera koje smo imali na klupi, momka koji je tek mogao puno toga da pruži u Vošinom dresu.Otišao je i Janko Tumbasević koji nam je mnogo značio na sredini terana, a zamena nije dovedena.Dozvolili smo sebi i to da ostanemo u istom momentu čak bez sva 3 prva golmana.Pa da li se ijednom ozbiljnom klubu tako nešto može desiti?I uopšte, dok se svi pojačavaju, mi nismo ni prstom mrdnuli po tom pitanju, naravno, taman posla da izdvojimo i euro na pojačanja, mi možemo samo za džabe nekoga da dovedemo.Doveli smo golmana za koga su mnogi znali da je neviđena rupa i da je samo jedan medijski naduvan projekat jer je Bože moj kao Srbin pristao da igra za reprezentaciju BIH pod komandom čuvenog medijskog cirkusanta Blaževića.Katastrofa.Praktično jedino što vredi, a da smo doveli jeste mladi Čović, ali jedna lasta ne čini proleće, plus, nama je više bio potreban igrač drugačijeg profila, na primer pravi kreativac na sredini terena.
U Lihtenštajnu smo imali sreće, ali to kao da nije bila dovoljna opomena da u meč na Karađorđu uđemo sasvim opušteno, u stvari jednom rečju sramno.Gosti su nas stisli od samog starta i epilog svega toga smo videli.
O pojedincima neću sada, sem što moram istaći da su Supić i Ilić (napadač sidraš?!) bili kriminalni (dok nije ušao Ađuru koji potom loptu pipnuo nije) , a da je još gori bio naš vajni novi trener koji je posebna priča (postavka igre,taktika i izmene su mu bili smehotresni) i koji može da vodi Proleter sa Slane Bare, ali u Voši on može samo eventualno da trenira petliće.Danijel Mojsov je sve najneprijatnije iznenadio, njegova igra je bila krajnje sumnjiva jer je izgledalo kao da upinje da primimo gol i to treba do kraja ispitati (ne bi me čudilo ni da je ljut što nije otišao) .Ta priča kako je u ekipi idilična atmosfera je smešna, neka je prodaju nekome drugom, jasno je da svi jedva čekaju da zapale odavde, a ne bi me čudilo i da ima dosta unutrašnjih sukoba.

Žao mi je samo svih onih ljudi koji su došli na stadion i to u nezgodnom letnjem terminu.Oko 5000 ljudi došlo je veoma raspoloženo da gleda Vošu na evropskom putu, bilo je tu puno mladih i dece (čak nije bilo ni puno raznih padobranaca koji i ne vole u suštini Vošu) , ali eto još jednom smo ih sve razočarali kada je to najmanje bilo potrebno.Da smo igrali kako treba, ja sam uveren da bi već protiv Hapoela i napunili stadion, ali eto, žanjemo šta smo posejali i dugo ćemo sada čekati dan kada će nas biti više od standardnih 1000-1500 ljudi, pravih mazohista.Dobrim delom smo za sve mi sami krivi jer onaj koji zabija glavu u zemlju ništa bolje i ne može da očekuje.
A ko je glavni grivac?Pa to se zna, oni vajni "ugostitelji i poslovni ljudi" koji su ovaj grad tokom godina zavili u crno i kojima naš klub služi samo kao poligon za pranje novca i moneta za potkusurivanje.

UPRAVA NAPOLJE, ALI KONAČNO I ZAUVEK!

Inače, eto super situacije za one koji su odgovorni za to da nam reflektori konačno prorade, izgleda da to sada skoro nećemo dočekati, a ne sumnjam da neće biti "potrebe" da se pale na prvenstvenim utakmicama.A i za koga da se pale, za nas 1000 mazohista koji ćemo se motati tu negde?
Last edited by ice on Fri Jul 22, 2011 2:35 am, edited 17 times in total.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
SlaninarNS
Posts: 37
Joined: Wed Mar 23, 2011 6:47 pm

Post by SlaninarNS »

Firmas iz medicinske wrote:Tuzni dani za moj voljeni klub. I moje preseljenje sa severa na zapad. Bice boljih dana, samo je pitanje kad :wink:
Путуј,ал после немој да си зуцнуо север ово,север оно,ти си га напустио и здраво ђаци ! Јел твој разлог преласка на запад тај што је Воша изгубила ?! А да север није скандирао управа напоље,то мачку о реп,био сам тамо и сви су скандирали ... Друго чак се и певало "Милинковић Зоран " Може и на пм ...
Буди Новосађанин Навијај За Војводину !
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Kako kaže ona stara, "šta reći a ne zaplakati"? Ponovo kofa urina u lice od strane voljenog kluba. Nadam se da je ovo i konačan početak kraja ove uprave na čelu kluba. Plus, što su neki igrači danas definitivno potvrdili da ili nemaju kvalitet ili dovoljno motiva da igraju u FKV. Metla, od vrhuške, pa do igračkog i stručnog kadra. Ostaviti samo spremačice i kafe kuvarice, one bar nisu krive za ovo što nam se dešava. Igraće se fudbal i sutra na "Karađorđu", ali ovo ostaje crna mrlja u istoriji. A imamo ih, fala Bogu, potaman.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked