Kizito - Uganda

User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Svaka čast za Sepa! Izgleda da smo našom podrškom uspeli da mu Vojvodinu i NS sačuvamo u lepoj uspomeni. Na lep način je rekao šta misli o Bekvalčevoj taktici, a napomenuo je i da misli da bi bili šampioni da je Brzić ostao na mestu trenera (iako ni kod njega nije mnogo igrao, ali je sistem bio takav da je svako morao da se izbori za svoje mesto u timu!!!)...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

ssnigd wrote:Sta reci... SEPUYAAAAAAAAAAAAAAAAA
Obožavam tog čoveka! Toliko je dobar, iskren i neiskvaren, a uz sve to vrlo pametan i neverovatno uporan u svojim nastojanjima. Kod Sepa zaista nema foliranja. Sve se to videlo i na terenu. Jasno je rekao šta ne valja u Vojvodini. On je vredno trenirao, a ostali su mu se smejali u lice jer su znali da imaju zacementirano mesto u ekipi. Nije ni svestan koliko je zapravo bio privilegovan time što ga je mafijaški šljam tako ponižavao, jer je to jasan signal koliko je on u stvari dobar. Šta reći, Sepuji se njegov rad isplatio, kvalitet je došao do izražaja, i jako mi je drago zbog ovog momka. Za mnoge navijače Voše on predstavlja istinski simbol. Zajedno sa Kizitom, nezaboravni tandem iz Ugande. Zaista, ako su svi ljudi u Ugandi poput Kize i Sepuje, ja se koliko već sutra selim tamo...

P.S. Sve pohvale za ekipu sa napredvosa.com za vrhunski intervju. Ulepšao mi je dan.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

021 wrote:
ssnigd wrote:Sta reci... SEPUYAAAAAAAAAAAAAAAAA
Obožavam tog čoveka! Toliko je dobar, iskren i neiskvaren, a uz sve to vrlo pametan i neverovatno uporan u svojim nastojanjima. P.S. Sve pohvale za ekipu sa napredvosa.com za vrhunski intervju. Ulepšao mi je dan.
Šta još reći, osim da se puno zahvalim ekipi sa sajta napredvosa.com i Sepuji na odvojenom vremenu za sve nas koji smo, sa velikim zadovoljstvom, pročitali intervju (mnogo mi znači to, što bi rekao Đole u jednoj svojoj pesmi).
A, Sepuja je, kod velikog broja navijača, postao Vošina Legenda, bez obzira što nije sakupio u našem dresu, možda, ni deset celih prvenstvenih utakmica.
SSEPPUYA :!: :!: :!: :hurray: :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sport
Autor Ð. Vukmiroviæ | 10 maj 2009 22:29

Navijaèi Vojvodine su, na svom sajtu www.fkvojvodina.com, za igraèa sezone koja je na izmaku izabrali Džozefa Kizita. Daleko iza njega ostali su Dragan Marða i Vladimir Buaè, koji dele drugo i treæe mesto. „Fanovi“ stare dame srpskog fudbala, oèigledno, obožavaju novosadsku „crnu lalu“, kojoj su isto priznanje dodelili i u sezoni 2005/06. “Posebno me obradovalo skandiranje celog stadiona”, kaže Uganðanin koji je to priznanje dobio i pre tri godine.

- Naravno da sam presreæan zbog ovog izbora i poverenja navijaèa – veli, uz širok i zarazan osmeh, 27-godišnji reprezentativac Ugande. - Posebno lepo mi je bilo kada su mi na poèetku utakmice sa OFK Beogradom uruèili pehar, a ceo stadion skandirao moje ime.

Pored njega, za najbolje igraèe Vojvodine su, u izboru navijaèa, do sada proglašeni još samo Ivica Franciškoviæ (2005/06), Ranko Despotoviæ (2006/07) i Gojko Kaèar (2007/08). Oni su veæ odavno u inostranstvu, a i Kizito bi, posle gotovo èetiri godine u Novom Sadu, uskoro mogao njihovim stopama.
- Bilo je ponuda i zimus, ali se ništa nije realizovalo. Novi Sad je divan grad, svim srcem smo ga zavoleli i moja porodica i ja, ali je došlo vreme da se krene u novo inostranstvo – kaže naš sagovornik.

Kizitovu porodicu èine supruga Merion, sin Vinsent, koji ima pet, i kæer Vesna, kojoj su tri godine. Ona je, sasvim sigurno, jedina od desetak miliona Uganðanki (Kizitova domovina ima 20 miliona stanovnika, a žene èine otprilike polovinu) koja nosi srpsko ime.
- Vesna je roðena 15. marta 2006. u Novom Sadu. Moja supruga Merion i ja smo to ime prvi put èuli kad smo došli u Srbiju i jako nam se dopalo. Uz to, Vesna se zvala i medicinska sestra koja je Merion najviše pomagala u vreme poroðaja – objašnjava Kizito.

A u koje „novo inostranstvo“ æe da krene možda veæ na leto, to još ne zna. Svojevremeno je pominjana Herta, kao i neki klubovi iz Holandije i Francuske, ali je sve ostalo samo na pominjanju. Dilema je, dakle, i dalje otvorena, a ono što je sigurno jeste da æe, kad se to dogodi, najvatreniji navijaèi Vojvodine za njim iskreno žaliti.

UZOR SRBIN
Voleo Mihajloviæa

Na poèetku igraèke karijere, Kizito je, posredstvom televizije naravno, znao mnogo srpskih fudbalera. Pošto je i sam levak, najviše je, veli, voleo Sinšu Mihajloviæa, koji mu je bio jedan od idola.

KUHINjA
Sarma èudo

- Naša kuhinja je bitno drugaèija od srpske, ali nismo imali problema da se priviknemo, naroèito ne na sarmu koja je fantastièna – kaže Kizito. - U Ugandi se, inaèe, jede gotovo iskljuèivo junetina, dok je izbor mesa ovde mnogo bogatiji.
8)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Akcija nije jos gotova, Kiza je vec odavno pobedio ali za drugo mesto konkurise jos prakticno 6 (a teoretski 8 ) igraca... :wink:
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

102 utakmice i 1 postignut gol.

Kada se samo setim koliko radosti mi je taj jedini gol doneo. Da ništa drugo nije uradio za klub, tim golom me je zadužio za sva vremena...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Zeljafcv wrote:Obavezno da odgledate emisiju o Ugandi. Evo linkovi gde se mogu skinuti oba dela
Evo dva screena iz emisije :lol: :lol:

Image

Image
Image
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Sinoć, par sati po ponoći na NS Plusu (nisam znao da taj kanal još uvek postoji) nabasao sam na intervju sa Kizom. Ne znam ko ga je vodio, ali je bilo očigledno da je gari naš i moram reći da je me je prijatno iznenadio. Kiza je odgovarao na srpskom, tako da je bilo i dosta smeha. Pominjan je i izbor za igrača sezone, a Kiza je odgovorio da nije verovao i da je bio jako iznenađen. Ako je neko u mogućnosti da dođe do materijala, bilo bi lepo da to ovde postavi...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Интервју је радио НАШ човек(учесник овог форума) и надам се да ће нам уступити тај интервју. Мала реклама за његову телевизију а пуно срце за нас навијаче!
Last edited by Владика on Wed Aug 05, 2009 6:54 am, edited 1 time in total.
lalinac
Posts: 13
Joined: Wed Jul 22, 2009 5:03 am

Post by lalinac »

I ja se nadam :) Kizito rulz :D
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

To bi bilo odlicno.

P.S. I ja sam se bas iznenadio kad sam cuo da NS plus jos postoji..
legendarna televizija :)
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

Ns plus kao deo ranijeg RTV Novi Sad ne postoji vise nego je osnovana nova privatna stanica sa imenom NS plus i od skora se pojavila u etru. Ako gresim neka me neko ispravi.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Sprtske.net
Butorović: "Kizito laže i biće drastično kažnjen"

Predsednik Vojvodine ogorčen ponašanjem Kizita i najavljuje oštru kaznu zbog grubog kršenja klupske discipline i neosnovanih optužbi i kleveta.

Predsednik Vojvodine, Ratko Butorović, tvrdi da priče Uganđanina nemaju ni malo osnova i da je veoma razočaran ponašanjem i neistinama koje širi Kizito.

"Žali se na tretman u klubu navodno zbog boje kože, a zaboravlja da su u klubu još Ađuru i Adams koji nemaju nikakav problem zbog toga. Lepo smo mu nudili da produži ugovor za još šest meseci, ali on je tražio 150.000 evra. To je za nas previše i rekli smo mu da ne računamo na njega. Takav stav smo imali i prema ostalim igračima Popoviću, Grozdanoskom,... Veoma je ružno da priča da se tako prema njemu ponašamo zato što je iz Afrike", ogorčen je Butorović.

Prvi čovek Vojvodine je potvrdio da Kizito trenira izdvojen od prvotimaca, ali da još uvek živi u klupskom stanu i prima platu.

"To nigde ne pominje. Njegov menadžer je zatražio ispisnicu uz obeštećenje od 50.000 evra, a to je smešna cifra. Nije problem da napusti Vojvodinu, ali ako plati 400.00 evra. Tek tada će biti slobodan. Jeste on zadužio Vojvodinu, ali i koštao i to ne male pare. Vojvodina mu ne duguje ništa, sve mu je isplaćeno do poslednjeg dinara", tvrdi Butorović.

Predsednik Vojvodine je naglasio da će Kizito biti suspendovan i drastično kažnjen zbog grubog kršenja discipline, neosnovanih optužbi i kleveta izrečenih na račun kluba.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Samo da napisem ovde da sam malopre video najavu na RTV: Cetvrtak 23:30,"Nasi stranci" - Joseph Kizito
Image
Locked