Kizito - Uganda

Palic Crew
Posts: 83
Joined: Mon Nov 28, 2005 12:25 am
Location: Sever nizije
Contact:

Post by Palic Crew »

Danas u 16:00, Libija - Uganda...nemam pojma da li su zvali Kizu,ali ako je otisao nadam se da ce se na vreme vratiti (kao uvek :mrgreen: )
• Koliko?
• Dvadeset.
• Šta 20?
• A šta koliko?
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Kako stoje stvari, ovog leta ćemo se oprostiti, od mnogima(uključujući mene) najomiljenijeg igrača Vojvodine poslednje decenije, Joseph Nestroy Kizita ili jednostavno Kize! Stoga sam rešio da iskopam ovaj stari topik, gde se može videti koliko nas je Kiza svojim (ne)dolascima i svojim ležernim pristupom igri na početku nervirao i zadavao Đumiju glavobolje, ali nam se na kraju svima uvukao pod kožu i postao obožavan. Kako zbog svog karaktera, a još više zbog suverenog vladanja levom stranom zelenog tepiha. Posebnu pažnju obratite na Podbarin intervju sa njim, koji se nalazi na drugoj strani ovog topika. Kiza nam je ubedljivo prvi na temi "igrač sezone", pa bih voleo da akciju kupovine pehara uspešno realizujemo, jer je to najmanji gest pažnje koji mu možemo prirediti!

Ne znam za vas, ali meni će Kiza MNOGO nedostajati... :cry:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Upravo sam procitao ovaj topic od pocetka-do kraja...
Mogu reci samo spanska serija sa nasim Kizom!
U sustini sad kontam zasto su Dani i Brka rekli da nije Kiza za kapitena!
Da je bio malo disciplinovaniji, ne sumnjam da bi danas bio kapiten...
Imam pitanje za starije forumase, da li je ijedan stranac u istoriji bio kapiten Vose?!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Pitanje je koliko je uopste bilo stranaca u istoriji Vose.
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Sto se tice stranaca u Vojvodini,koliko ja znam pored zike Delike,Kizita,Mise,Leandra,Ostrovskog i Sepuje,tesko da je i jedan bio licenciran,dok su ovi ostali bili samo na probi!
Jedno vreme pred kup UEFA,kod nas je bio Rumun Marijus Sasu,ali nemam pojma sta je na kraju bilo sa njim,e sad oni bas bas stariji mozda pamte nekog Madjara koji je igrao za nas ali ja u to nisam upucen!
Sto se tice kapitena,ukoliko Makedonce ubrajamo u strance,onda smo imali kapitena stranca,Sasu Milosevskog,kojeg je doveo Djoko Hadzijevski,i definitivno se moze reci da je ostavio dubok trag kod nas!
Pored njega Mekadoniju je predstavljao i Goran Lazarevski i sad Grozdanovski!
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

JA- Pozdrav Kizo ovde Srbija!
Kiza- Ako je u vezi onog cumeza gde sam ziveo ja odmah prekidam…..
JA-Ne,ne ja sam podbara verni navijac koji zeli da pita kako si?
Kiza-Onda moze, pitaj covece iz mocvare?
Ja- Ma to mi je samo nadimak nisam ja iz mocvare… Ma mani, da te pitam od kuda ti opste u Srbiji?
Kiza- Pa vi Srbi dobro pucate a mi treba da ucimo o tome a i zbog Tita jer se kod vas dobro zivi.
Ja-I, koji su utisci?
Kiza-Niti pucate a ne zivi se nista bolje nego kod nas!
Ja- Dobro, ajde da se manemo toga vec da pricamo o fudbalu. Kako ti se svidja u Vojvodini?
Kiza- Sta da ti kazem.Dobio sam neke pare kada sam dosao ali njih sam odmah poslao kuci u nadi da cu jos zaraditi a od onda se snalazim na razne nacine!
Ja-Strasno, pa jel su ti igraci bar bili od pomoci?
Kiza-Sem Pekarica i jos par momak niko. Sve je bolela ona stvar od nilskog konja.Ko da su cekali da umrem od gladi.
Ja-Ajde da se manemo o atmosfei vec da te pitam sta mislis o sistemu 4-4-2
Kiza- Kiza igra gde je lopta, mislim da sam to demonstrirao na utakmici sa zutima u Beogradu
Ja-Da li mozes nesto da mi kazes o aferi Govedarica?
Kiza-Onaj visoki sa zenskom kosom?
Ja-Da
Kiza-Dobar covek, kad je on bio Kiza je imao sta da jede al od onda…
Ja- Dobro sta mislis onda o navijacima Vojvodine?
Kiza-Lepo su me primili samo ne znam zasto mi pevaju Akunamatata, kada to znaci da si nekom j… mater na mom jeziku.Sta sam im skrivio?
Ja- Da li znas da te zovu Kara Kiza jer Kara na turskom znaci crno?
Kiza-Cuo sam da me tako zovu ali sam mislio da je to vezano za nesto drugo!
Ja-Imas li sta da porucis navijacima Vojvodine
Kiza-Nek ih ode sto vise u subotu u Zemun i nek uvek budu verni svom klubu.Pozdrav svima od Crnog Kize i zapamtite nije sve tako crno!

Au Djumi, zasto tuzna lica?- da li je Kiza
1.zaradio Sidu?
2 ranjen?
3.fit za utakmice?
4gladan?
Napred Kizito, Akunamatata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Djumi:

Vratio se u N.Sad i uradicemo sida test.


Nije ranjen ali bice pretucen.
Kaze da je trenirao(laze 100%)
Gladan je uvek
po meni najjaci delovi celog topika :rolll: :mrgreen:
Zaista bi svako trebalo da procita 11 strana o Kizitu. S obzirom da nisam tada bio na ovom forumu kada je pisano na ovoj temi, hvala Milanu sto ju je pronasao :wink:

KIZA KRALJ :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

vladans wrote:Sto se tice stranaca u Vojvodini,koliko ja znam pored zike Delike,Kizita,Mise,Leandra,Ostrovskog i Sepuje,tesko da je i jedan bio licenciran,dok su ovi ostali bili samo na probi!
Jedno vreme pred kup UEFA,kod nas je bio Rumun Marijus Sasu,ali nemam pojma sta je na kraju bilo sa njim,e sad oni bas bas stariji mozda pamte nekog Madjara koji je igrao za nas ali ja u to nisam upucen!
Sto se tice kapitena,ukoliko Makedonce ubrajamo u strance,onda smo imali kapitena stranca,Sasu Milosevskog,kojeg je doveo Djoko Hadzijevski,i definitivno se moze reci da je ostavio dubok trag kod nas!
Pored njega Mekadoniju je predstavljao i Goran Lazarevski i sad Grozdanovski!
Borso, Zvarik i Dardai igrali su u sezoni kad smo ispali iz lige (1985/86.).
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Alan Ford wrote:
vladans wrote:Sto se tice stranaca u Vojvodini,koliko ja znam pored zike Delike,Kizita,Mise,Leandra,Ostrovskog i Sepuje,tesko da je i jedan bio licenciran,dok su ovi ostali bili samo na probi!
Jedno vreme pred kup UEFA,kod nas je bio Rumun Marijus Sasu,ali nemam pojma sta je na kraju bilo sa njim,e sad oni bas bas stariji mozda pamte nekog Madjara koji je igrao za nas ali ja u to nisam upucen!
Sto se tice kapitena,ukoliko Makedonce ubrajamo u strance,onda smo imali kapitena stranca,Sasu Milosevskog,kojeg je doveo Djoko Hadzijevski,i definitivno se moze reci da je ostavio dubok trag kod nas!
Pored njega Mekadoniju je predstavljao i Goran Lazarevski i sad Grozdanovski!
Borso, Zvarik i Dardai igrali su u sezoni kad smo ispali iz lige (1985/86.).
Očekivali smo tada mnogo od naših Internacionalaca, ali nisu baš ispunili očekivanja.Dardai (vezni) je pokazao najviše, Zvarik se spetljao već na prvoj utakmici, pa smo dobili gol njegovom krivicom (igrao je štopera), dok se prvonavedenog ni ne sećam (čak ni imena).
Međutim, nisu se dugo zadržali kod nas.Zvarik do kraja polusezone, a Dardai je možda igrao dve polusezone (neka me Alan Ford, ili neko ko se bolje seća, ili ima podatke ispravi).
Jedinini Kapiten stranac u Vojvodini, pored Saše Miloševskog, danas bi uslovno mogao biti i Marjan Zovko (dugogodišnji libero i vezni igrač Voše).
Mislim da su se u upravi debelo (p)ogrešili što Kizito nije nijednom poneo Kapitensku traku FK Vojvodine.Međutim, još uvek nije kasno, da se greška ispravi i da Kizito ode iz Voše sa takvim priznanjem, kao njen zaslužni igrač.
Kiza je Car (naš Obama).Dete mu je na svakoj utakmici u Vošinom dresu, ćerci dao ime Vesna, odigrao vrhunski, čak i kada se igrao fudbala.Stvarno je čovek ostavio dubok i neizbrisiv trag u Klubu i Gradu.
Nije valjda da to samo navijači shvataju i primećuju :oops: :?:
Last edited by Turija on Fri Apr 17, 2009 10:54 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

Turija wrote: Međutim, nisu se dugo zadržali kod nas.Zvarik do kraja polusezone, a Dardai je možda igrao dve polusezone (neka me Alan Ford, ili neko ko se bolje seća, ili ima podatke).
U zimskom prelaznom roku 1986. god. pored domacih igraca (posle igranja u Svedskoj i novosadskoj Slaviji vratio se Sandor Mokus, angazovani su jos golman Aleksandar Stojanovic, Vladimir Tokovic, Nikola Marjanovic, Zdenko Adamovic i Milorad Vukadinovic) u klub su dosla i trojica stranaca: Cehoslovak Milan Zvarik (stoper, 35 god.) i Madjari Janos Borso (vezni, 31 god.) i Pal Dardai (vezni, 34 god.).
Kako klub nije obezbedio opstanak u ligi, sva trojica su napustila klub na kraju sezone.
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Pred bombardovanje '99e je kratko bio i Argentinac Mauro Karabahal. Ako se tacno secam imena. Uspeo je da odigra jednu utakmicu, u Zemunu (2:1 za nas).
Dobar je decko, cesto se javljao i mejlom na RF sajt...
SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

mile bronx wrote:Pred bombardovanje '99e je kratko bio i Argentinac Mauro Karabahal. Ako se tacno secam imena. Uspeo je da odigra jednu utakmicu, u Zemunu (2:1 za nas).
Dobar je decko, cesto se javljao i mejlom na RF sajt...
Ako mislimo na istog taj je cak bio i u mladoj reprezentaciji (na sirem spisku) Argentine :D
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

mile bronx wrote:Pred bombardovanje '99e je kratko bio i Argentinac Mauro Karabahal. Ako se tacno secam imena. Uspeo je da odigra jednu utakmicu, u Zemunu (2:1 za nas).
Dobar je decko, cesto se javljao i mejlom na RF sajt...
Svaka cast,njega sam potpuno zaboravio,dosao je zajedno sa Diegom Markosom,koji je na probi kod nas slomio nogu,i da nije bilo tog bombardovanja ko zna sta bi sve bilo!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Jeste! Bila su sa njim u paketu jos dvojica Argentinaca, ali su brzopoteznim putem poslata kuci zbog smrkanja :lol: A Karabahal nam se javljao, preko mejla, a ako se dobro secam, jedno vreme je igrao u Tekstasu.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Nakupilo se tu, ipak dosta, internacionalnih imena.
Možda bi mogli otvoriti poseban topik (link), posvećen njima (npr ,,Stranci u Vojvodini" i u english verziji) .Ko zna, možda se neko od njih i seti Vojvodine (mada ih baš ne vežu lepe uspomene).Međutim, bar bi mogli da se nađu negde u njenoj blizini i istoriji?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Za vreme bombardovanja smo igrali 3-4 prijateljske utakmice (Subotica, Vrbas, B. Petrovac... ), a mi ne bi bili najverniji navijači da nismo ispratili i ta gostovanja :cheers: . Na jednom od njih smo se slikali sa Karabahalom, pa ću postaviti sliku ga se podsetimo (ako je pronađem).

Podržavam Turijin stav da još uvek nije kasno da se Kizi pruži čast nošenja kapitenske trake bar na jednom meču. Zaslužio je!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Locked