Kizito - Uganda

Locked
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Evo jednog teksta iz Vecernjih Novosti:
"Polovnjaci"

U NAŠEM fudbalu trenutno igra petnaestak stranih igrača, od kojih sedmorica članovi superligaških klubova. To su Partizanovci Odita, Emeghara (Nigerija) i Boja (Kamerun), Zvezdaši Da Silva (Brazil) i Draman (Gana), u Vojvodini je Kizito (Uganda), a u Habitfarmu iz Ivanjice Temvanjera (Nigerija). U Prvoj ligi Srbije "gastabajteri" su: fudbaleri niškog Radničkog Leonardo (Argentina) i Žeiron (Brazil), u Novom Pazaru je još Viktor Agbo (Nigerija), među trećeligašima našli su se i Nigerijci Ađuru (Metalac, Gornji Milanovac) i Omodujemuke (Teleoptik)...
Po kvalitetu pojačanja iz inostranstva procenjuje se i snaga Lige. Ovi naši stranci, uglavnom Afrikanci, dovedeni su za male pare - pa im je takva i uloga.
- Koliko para, toliko i muzike. Ne može se od njih očekivati da "eksplodiraju" ili naprave neko čudo na terenu. Da imaju takav potencijal sigurno je da bi već bili u nekoj jačoj ligi - skeptičan je legendarni Dragoslav Šekularac, koji je možda dao i najbolju procenu "pečalbara" u Srbiji.
Istina je, nijedan stranac nije nosilac igre u svom timu, o statusu zvezde ekipe i da ne pričamo, iako su neki su imali priliku da dodirnu "zvezde". Napadač Partizna Pjer Boja je stajao na toj liniji koja spaja i razdvaja. Jedan šut, jedan penal protiv Artmedije odredio mu je sudbinu velikog tragičara. Posle su se svi setili da mesecima nije postigao gol.
- Noćima nisam spavao, bilo mije jako teško. Znam da mi taj promašaj mnogi navijači neće nikada oprostiti i ja ih razumem. Izneverio sam i njih i sebe i klub u kome sam tri godine do tada doživljavao samo najlepše trenutke - rekao je Boja.
Ovaj Kamerunac je na mala vrata došao u Partizan. U početku je na treninge dolazio gradskim autobusom, "osamnaesticom". Blistave trenutke doživeo je u Rimu, kada je Laciju dao dva gola, ali od tada se fudbalski "izgubio". Slično se desilo i sa njegovim saigračima, Emegharom i Oditom. I oni su u početku puno obećavali, ali posle toga igrački "potonuli", bez opravdanih razloga.
Da Silva, Brazilac koji je letos iz Rada došao u Zvezdu, izgleda je još jedan promašaj u proceni čelnika sa "Marakane". Totalno je u zapećku, kao i njegov mlađi kolega Dramani, koji je ipak doveden kao perspektiva, a ne gotov igrač.
Jozef Kizito, reprezentativac Ugande, dobro se snašao u Vojvodini, standardan je prvotimac. "Kiza", kako ga zovu, dobar je defanzivac i za sada mu karijera ide uzlaznom putanjom. Slično je i sa Nigerijcem Temvanjerom, koji se lepo snašao u Ivanjici. Sinu je dao ime Nikola. I njegova želja je da pređe u Partizan i krene stopama nekadanjeg klupskog druga Odite.
JEFTINA ROBA
OD svih stranaca najbolje su plaćeni Partizanovi "legionari". Njihova godišnja primanja su oko 50 - 60.000 evra. Dramani i Da Silva su nešto jeftiniji, dok su ostali daleko i od ovih, za evropske uslove preskromnih cifara.

JEDAN JE VEST
JEDINI stranac sa statusom zvezde bio je Taribo Vest. Ovaj kontroverzni Nigerijac stekao je imidž još dok je igrao u Interu, Milanu, nigerijskoj reprezentaciji. Iako je po dolasku u Partizan bio osporavan, njegove vrhunske partije i te kako su pomogle crno-belima da se domognu Lige šampiona.

BOJA ZALjUBLjEN
STRANI fudbaleri su uglavnom oduševljeni gostoprimstvom i srdačnošću našeg naroda.
- Zaljubljen sam u Beograd, u njemu ću sigurno živeti i kada zavšim fudbalsku karijeru - kaže Pjer Boja.

NA PREPORUKU
NAŠI fudbalski stručnjaci, Ratomir Dujković i Mića Sredojević, koji uživaju veliku reputaciju u Africi, preporučili su Dramana i Kizita domaćim klubovima. Pjer Boja i Ifeani Emeghara su došli na preporuku menadžera bliskih Partizanu.
gabric_a

Post by gabric_a »

Ma od svih ovih jedino Kiza vredi!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ja danas gde god sam se pojavio,samo iza sebe cujem prozivke: "Kiiiiziiiitooooo" :lol:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Usudicu se da kazem da je Kiza trenutno najbolji stranac u nasoj ligi. :!:
Palic Crew
Posts: 83
Joined: Mon Nov 28, 2005 12:25 am
Location: Sever nizije
Contact:

Post by Palic Crew »

Bas gledam SOS i taman sam se ponadao da ce Kizin gol biti proglasen za gol kola,a ono pobedi Guti Jovanovic iz Vozdovca.
Malo je Vosi falilo za 2. DVD player...
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Palic Crew
Posts: 83
Joined: Mon Nov 28, 2005 12:25 am
Location: Sever nizije
Contact:

Post by Palic Crew »

Bas sam citao da je Kizi cena skocila posle poslednje utakmice i da su vec zainteresovani Anderleht,Volfsburg,AZ Alkmar i Herenven.
• Koliko?
• Dvadeset.
• Šta 20?
• A šta koliko?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ne damo Kizu!!!
Tek kada se bude potpuno afirmisao u Vosi i jos mu skoci cena,onda moze da ide,al da Vosa dobro zaradi.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Da ga prodamo za jedno 5 miliona, pa da nam ostane milion :lol:
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

RATKO BUTOROVIĆ, PREDSEDNIK KLUBA:
Istina o Kizitu

- Oterao sam DŽozefa Kizitu, ne treba nam igrač koji otkazuje poslušnost pred sam meč i igrač koji ima ugovor nepovoljan za klub. Kizito je završena priča za nas, a može slično da zadesi još neke igrače koji više razmišljaju o svojim nego klupskim interesima - naglasio je predsednik kluba Ratko Butorović u izjavi za “Dnevnik”, i dodao:

- Odmah posle poslednje prvenstvene utakmice, naredne subote sa Voždovcem, zakazujem Skupštinu. Podvući ćemo crtu, krenuti ka jednoj modernijoj organizaciji, imenovaću svoje saradnike i tražiću da se poštuje reč predsednika. U suprotnom podneću ostavku. Ništa više neće biti kao pre - istakao je ambiciozni predsednik Ratko Butorović.

I sta posle ovoga reci :?: Oterali su nam Kizu a mi cutimo...Hvala mu za sve,nezaboravni gol protiv cigana i pobedu posle 10 godina,za sve vragolije koje je izvodio...
Sramotan i skandalozan potez...
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Po svemu sudeći, opravdavam potez Kluba. Iz prve ruke - mnogo mu se dopuštalo (kašnjenja, nedolasci, zajebavanje i nezalaganje na treninzima, nepoštovanje saigrača), imao je mnogo kredita i tolerisali su sve.

Kap je prelila čašu kada se provalilo zbog čega nije odigrao od zvezde na ovamo nijednu kvalitetnu partiju - zvali su ga uoči nekoliko utakmica iz partizana, Vića, ko zna još ko i uvek je na dan utakmice govorio da on ne bi igrao, da nije spreman itd. i nije igrao. E sad, da li su ga cimali, pretili ili nešto drugo, ostaje nejasno, ali složićete se da tu stvari nisu čiste i da li uopšte postoje neki igrači koji ne zavise od ljudi sa strane, menadžera, kurte i murte. On je naravno sve negirao, a kada mu je Bata izvadio listinge razgovora i praktično mu sve nacrtao, rasplet je bio sasvim očekivan.

Kizi hvala za sve, nema onoga ko ga nije za ovo kratko vreme zagotivio, ali kada se stvari sagledaju iz svih uglova, drugačije nije moglo ni biti. Nadam se samo da će se s takvom praksom nastaviti.
You'll never walk alone!
Zorge
Posts: 31
Joined: Tue Nov 15, 2005 6:06 pm
Location: Kod njih

Post by Zorge »

E kakvi smo mi ljudi.Kiza trazi svoje novce a mi odma da nije hteo da igra.Sramota!
p.s. Kizo hvala ti za sve a posebno za pobedu protiv cigojnera.Kcerka ti se zove vesna i moras joj objasniti da je dosla iz Afrike da gladuje.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Zorge wrote:E kakvi smo mi ljudi.Kiza trazi svoje novce a mi odma da nije hteo da igra.Sramota!
Jel to novi predsednik samo za neke igrače nema para da isplati plate?
A ako nema ni za koga, zašto je uopšte ulazio u klub?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Osta meni Kizin dres sanak pusti!!!! :cry:
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Voja wrote:Osta meni Kizin dres sanak pusti!!!! :cry:
Maybe yes,maybe no :!: :lol:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Locked