Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Post Reply
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

ogi :cheers: :cheers:

Postoji li šansa da mi retroaktivno odradimo igde ovakve zastavice, sa bitnih mečeva naših evropskih pohoda? Da li bi uopšte bilo zainteresovanih, (izuzev mene, jel te)? Meni bi ovo u kući bio baš lep ukras, začas bi mu našao mesto na zidu.

Edit: da ne pišem novi post, na ovaj bez odgovora :), evo ovde jedan poster:

Image

i jedna ulaznica, sa legendom :) ispod:

Image

U pitanju je ulaznica sa finalnog meča Kupa Maršala Tita 1985, koji nas ne zanima, nego činjenica da je pre istog na beogradskom stadionu crvene zvezde, omladinski tim naše Voše pobedio splitskog Hajduka na penale i pehar Omladinskog kupa Jugoslavije odneo u Novi Sad.

U trenutku odigravanja ovoga meča, na stadionu je bilo oko 20 000 gledalaca. Sudio je sudija Kravić iz Tuzle.

Iako kao rezultat na ovoj ulaznici piše 1-1, naši momci pobedili su sa 3-1, postigavši sve golove na meču: 1-o Hadnađ u 28, 2-o Vlahović u 39, 3-o Hadnađ u u 69. iz jedanaesterca, i konačno, 3-1 autogolom Tomića u 78.

Naši omladinci nastupili su u sasatavu: Antonić, Gajić, Nikolić (Čupić), Oklopdžija, Tomić, Jelačić (Arsin), Hadnađ, Vlahović, Popov (Kasaš), Mirjanić (Dedić), Drmanović.

Za majstore s mora, igrali su: Tafra, Delić, Jarni, Štimac, Vladisavljević (Milanko), Andrijašević, Tomić, Miše, Galić, Franković (Lalić), Čučak, Šerić.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

Image

Image

Image

Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Radoye »

Ovaj iz Tempa iz sampionske generacije mi je visio na zidu kod keve u kuci, mislim da ga jos uvek imam negde spakovanog tamo :)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

Image

Image

Image

Image

Image
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by fruskogorac »

Bravo Daljac! Što se tiče one generacije iz sedamdesetih prepuštam drugima da komentarišu.Ima ljudi koji jako dobro poznaju generacije i generacije naše Voše a pri tome su učesnici ovog foruma.Što se te slike tiče jako mi je drago sto sam se podsetio kako je izgledao gospon koji je tamo 80-neke sa klupe vodio "moj" Fruskogorac.Reč je o gospon Trifketu.
E sada Daljac ne samo da si me vratio ponovo u 1988,1989-u godinu posterima iz Tempa neko si mi dao dobar "vetar u leđa" da završim nešto o čemu pišem već duže vremena.Lafe,hvala ti.
Za pola sata se vraćam na forum i onda uzimam malo aktivnije učešće pošto vidim da je na istom blago rečeno uzbudljivo.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

fruskogorac wrote:Bravo Daljac! Što se tiče one generacije iz sedamdesetih prepuštam drugima da komentarišu.Ima ljudi koji jako dobro poznaju generacije i generacije naše Voše a pri tome su učesnici ovog foruma.Što se te slike tiče jako mi je drago sto sam se podsetio kako je izgledao gospon koji je tamo 80-neke sa klupe vodio "moj" Fruskogorac.Reč je o gospon Trifketu.
E sada Daljac ne samo da si me vratio ponovo u 1988,1989-u godinu posterima iz Tempa neko si mi dao dobar "vetar u leđa" da završim nešto o čemu pišem već duže vremena.Lafe,hvala ti.
Za pola sata se vraćam na forum i onda uzimam malo aktivnije učešće pošto vidim da je na istom blago rečeno uzbudljivo.
:cheers: Pozdrav prijatelju :cheers: Znaš da svi sa pažnjom očekujemo da dovršiš svoj započeti posao, pa da svi uživamo u rezultatima dugogodišnjeg rada :cheers:
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

Dok sam slušao lupetanja onog kometatora iz Kule, sastavio sam ova dva kolaža: pronašao sam na netu ozbiljnu i lepu kolekciju ulaznica jednog starog navijača crvene zvezde, pa sam od njegovih slika skrojio kolekciju ulaznica sa mečeva našeg i njegovog kluba. Ulaznice su iz perioda od pedesetih do osamdesetih godina, na nekim su zabeleženi rezultati (neki čak grozni po nas), neke su pravi rariteti, a mislim da je ok da ih ovako skupljene ovde sačuvamo.

Image

Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Владика »

KDA wrote:
podbara wrote:Само да додам да ово није наша Војводина већ највероватније Војводина из Кикинде.
U Kikindi, koliko znam, nije postojao fudbalski klub sa imenom Vojvodina. Moguće da je to FK Vojvodina iz Bašaida (1935.) koji jeste Kikindskoj opštini ili Novog Miloševa (1933.) ili je u pitanju FK Vojvodina iz Perleza (1928.). FK Vojvodina iz Bačkog Gradišta je to ime ponela 1945.
Да, у праву си :cheers: . Моја грешка! :oops: Интересантно је да је име Војводина било необично популарно у Банату пре Другог светског рата. У Бачкој то име је само носио тим из Новог Сада, док смо у Банату имали Војводину из Зрењанина,Вршца, Милошева(некада Драгутиново) и Перлеза.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

Image

Image
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Владика »

СЈАЈНО! Каква фотка, велико хвала што си ово поделио са нама!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Milan »

:cheers:

Da li se zna godina?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Daljac »

Најбољи познаваоци тог периода (podbara :) ) са великом сигурношћу тврде да је у питању сезона 1932-33.
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by Go west »

Finale Kupa 1996/97 (revanš)
Socijalne karte štampane na papiru A4 sa lupljenim pečatom, makaze na blagajni i žestoka krađa u nadoknadi vremena.

Image

+ Bonus
Polufinale Kupa 1996/97 (revanš)
Deo karte iz Paraćina i čuvenih 0:0 posle još čuvenijih 1:0 na Gradskom stadionu i neke problematike sa reflektorima.

Image
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Značke, zastavice, stari dresevi, ulaznice, sličice...

Post by DUB »

Daljac wrote:Најбољи познаваоци тог периода (podbara :) ) са великом сигурношћу тврде да је у питању сезона 1932-33.
Fotografija se prodaje na kupindu (http://www.kupindo.com/Srbija-i-ex-Yu-d ... a-Novi-Sad) pa mozda prodavac zna nesto vise o njenom poreklu.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Post Reply