Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2570
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Stexman »

Osnovna skola? Ako jeste to se da prevaspitati. Samo nam treba malo rezultata, i neko ko ce te klince da dovede na stadion. I to ne na istok vec na sever, da se klinci okuraze malo, da osete sta je pripadnost grupi...da otpuste ventile... iz iskustva pricam...
Svi smo mi, tako poceli. Ja sam sa matorim dolazio godinama kao klinac dok nije krenula prica na malom jugu i nesto me vuklo tamo... kad sam jednom krocio na navijacku tribinu, to je bio kraj. Kupljen za sva vremena.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Deep Purple »

Sve kreće iz kuće malo ljudi ima tu svest da se otrgnu od toga i da budu svoji pa ma koliko se klub trudio da radi na tome i edukuje decu. Takva nam je okolina i klima. Srbija je takva i to je to.
Savcic Luka
Posts: 348
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Savcic Luka »

Milan wrote: Mon Apr 22, 2024 6:14 pm
lapo-lapo wrote: Sat Apr 20, 2024 11:03 am Ne znam zasto se toliko potencira cigan ili ne vazno je da ima profesionalan odnos prema dresu koji nosi i naravno, da dobro igra i da se bori na terenu. Ja ne mogu nista zamjeriti npr. Vukanovicu na borbenosti na terenu pa sve sto nije slaninar nema veze, zamjerka je jedino sto se od njega ocekuju golovi a odnos prema dresu koji nosi je veci od nekih slaninara ako cemo tako gledati, sto mi je skroz bzv da se tako posmatra. Uostalom, sto oni ne mogu postati slaninari? Cumic nerijetko dolazi da gleda Vojvodinu, mislim da je on postao nas pa mogu tako i oni zavoliti klub a i ne moraju, rekoh vec sta je vazno.

Nadovezaću se u ovom topiku na ovaj post. Upravo preobraženje i treba da nam bude cilj, a nekako mi se čini da sa mnogima od pridošlih to može da se postigne. Ne verujem da većini ta zvezda znači nešto previše, a ovde bi mogli, uz pravilno vođenje, da se povežu s klubom, zavole ga i na kraju prihvate kao svoj. Pogotovo ako budemo imali dobru atmosferu i rezultat, a autoriteti poput Mandarića i Zbiljića da im konstantno pune glavu. Bata je po tom pitanju odrađivao prilično dobar posao.

Što se tiče nekog sveopšteg navijanja za Vojvodinu u mlađim kategorijama i među omladinom, to je isto nešto čime se klupske strukture moraju najozbiljnije posvetiti. Biće to dug i mukotrpan proces, ali što pre krenu u tu borbu, pre će do nekog rezultata i doći. Mi u gradu vodimo bitku koju je praktično nemoguće dobiti, ali vredi pokušati. Jedno vreme smo se mogli nositi jer je po Pokrajini ostalo repova starijih navijača koji su ljubav preneli na potomke; imali smo i izbeglice iz Bosne i Hrvatske koji su tamo navijali za lokalni klub, te im je bilo prirodno da ovde počnu da prate Vošu, pa je i rast populacije u NS-u bio navijački šarenolik. Danas više skoro da i nema navijača van Novog Sada, a pridošlice (kojih imamo u ogromnom broju) u 99,9% slučajeva navijaju za blizance.

Prvi preduslov da se to promeni je stabilan klub, zatim prepoznatljiv identitet, a na kraju takmičarska konkurentnost i rezultati. Jbg, Voša se urušava decenijama, izgubila je tonu navijača, tako da i oporavak ne može da se desi preko noći. Svi ovde priželjkuju neki Poaro style preokret, ali do njega se ne može (i neće) tek tako doći. Potrebno je minimum 5-6 godina navedenog u prvoj rečenici ovog pasusa da bi neki rezultati postali vidljivi. Ni u kom slučaju se ne sme odgovornost prebacivati na pleća navijača, jer nismo mi krivci za ovo akutno stanje. Mi smo još i super opstali, ali smo vidno grogirani od udaraca sa svih strana. E sad, da li klub ima snage i kapaciteta za ovaj sizifofski posao?

p.s. Dva obeshrabrujuća podatka:
1. Četvrti razred sina od drugara iz ekipe na Satelitu - njih dvojica navijaju za Vošu.
2. Prvi razred u Kamenici (koja bi trebalo da je naše uporište) - sin poznanice - 0 učenika navija za Vošu.
Odavno sam pisao da dve ciljne grupe marketinga treba da budu:
- stari navijači i njihov povratak
- klinci uzrasta vrtića i nižih razreda osnovne škole
Sve ostalo je bonus.
Mandarić je uradio lep posao, samo to što se ta vest vrtela svuda znači. Bitna stvar je tući blizance.

Moj klinac jedini u razredu (Žarkova) navija za Vošu. Sa druge strane pola njegove generacije u Indeksu su Slaninari (roditelji).
User avatar
rykerfcv
Posts: 763
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by rykerfcv »

Promenice se ta navijacka opredeljenost kad budu krenuli u vece razrede,hocu reci ti klinci sto navijaju za Vosu na satelitu ce navijati za zvezdu,a u Kamenicu za Vojvodinu.Samo jedna rec menja sve to a to su stariji,kada vidis starijeg lika koji navija za Vojvodinu ti ces imati zelju da navijas za isti klub kao i on.U mojoj osnovnoj 80% generacije je bilo za crne,19.9% za cigane i 0.1% za Vojvodinu to jest ja :greenbutt:
A sada ista ta generacija je 70% cigani,i nije to zbog rezultata jer ti likovi nose ds majice i ostala obelezja, a ne znaju 3 igraca njihove ekipe,nego zbog tih starijih.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
VošaNS
Posts: 766
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by VošaNS »

rykerfcv wrote: Mon Apr 22, 2024 10:39 pm Promenice se ta navijacka opredeljenost kad budu krenuli u vece razrede,hocu reci ti klinci sto navijaju za Vosu na satelitu ce navijati za zvezdu,a u Kamenicu za Vojvodinu.Samo jedna rec menja sve to a to su stariji,kada vidis starijeg lika koji navija za Vojvodinu ti ces imati zelju da navijas za isti klub kao i on.U mojoj osnovnoj 80% generacije je bilo za crne,19.9% za cigane i 0.1% za Vojvodinu to jest ja :greenbutt:
A sada ista ta generacija je 70% cigani,i nije to zbog rezultata jer ti likovi nose ds majice i ostala obelezja, a ne znaju 3 igraca njihove ekipe,nego zbog tih starijih.
Ova zadnja rečenica bukvalno opisuje naš sever, al bar to nije samo kod nas.
ssnigd
Posts: 3379
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by ssnigd »

Cigani i grobari se loze na taj agresivni marketing. Ima ih svuda i to se lako primi. Mi smo navijaci u odumiranju.
Nazalost, nas trenutno samo ezultati mogu pomeriti sa mrtve tacke, ali ako se klub ne postavi na zdrave noge sve ce to da zamre opet. Mi moramo da budemo egal sa njima i da klub koraca zdravo ka Evropi.
Gomila dece obozavaju Novi Sad kao grad, ali Vosu ne dozivljavaju kao svoj klub. Njima Novi Sad nije jednako Vojvodina. Cak se i cude, sta je to Vosa.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Milan
Posts: 4172
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Milan »

Savcic Luka wrote: Mon Apr 22, 2024 10:06 pm
Milan wrote: Mon Apr 22, 2024 6:14 pm
lapo-lapo wrote: Sat Apr 20, 2024 11:03 am Ne znam zasto se toliko potencira cigan ili ne vazno je da ima profesionalan odnos prema dresu koji nosi i naravno, da dobro igra i da se bori na terenu. Ja ne mogu nista zamjeriti npr. Vukanovicu na borbenosti na terenu pa sve sto nije slaninar nema veze, zamjerka je jedino sto se od njega ocekuju golovi a odnos prema dresu koji nosi je veci od nekih slaninara ako cemo tako gledati, sto mi je skroz bzv da se tako posmatra. Uostalom, sto oni ne mogu postati slaninari? Cumic nerijetko dolazi da gleda Vojvodinu, mislim da je on postao nas pa mogu tako i oni zavoliti klub a i ne moraju, rekoh vec sta je vazno.

Nadovezaću se u ovom topiku na ovaj post. Upravo preobraženje i treba da nam bude cilj, a nekako mi se čini da sa mnogima od pridošlih to može da se postigne. Ne verujem da većini ta zvezda znači nešto previše, a ovde bi mogli, uz pravilno vođenje, da se povežu s klubom, zavole ga i na kraju prihvate kao svoj. Pogotovo ako budemo imali dobru atmosferu i rezultat, a autoriteti poput Mandarića i Zbiljića da im konstantno pune glavu. Bata je po tom pitanju odrađivao prilično dobar posao.

Što se tiče nekog sveopšteg navijanja za Vojvodinu u mlađim kategorijama i među omladinom, to je isto nešto čime se klupske strukture moraju najozbiljnije posvetiti. Biće to dug i mukotrpan proces, ali što pre krenu u tu borbu, pre će do nekog rezultata i doći. Mi u gradu vodimo bitku koju je praktično nemoguće dobiti, ali vredi pokušati. Jedno vreme smo se mogli nositi jer je po Pokrajini ostalo repova starijih navijača koji su ljubav preneli na potomke; imali smo i izbeglice iz Bosne i Hrvatske koji su tamo navijali za lokalni klub, te im je bilo prirodno da ovde počnu da prate Vošu, pa je i rast populacije u NS-u bio navijački šarenolik. Danas više skoro da i nema navijača van Novog Sada, a pridošlice (kojih imamo u ogromnom broju) u 99,9% slučajeva navijaju za blizance.

Prvi preduslov da se to promeni je stabilan klub, zatim prepoznatljiv identitet, a na kraju takmičarska konkurentnost i rezultati. Jbg, Voša se urušava decenijama, izgubila je tonu navijača, tako da i oporavak ne može da se desi preko noći. Svi ovde priželjkuju neki Poaro style preokret, ali do njega se ne može (i neće) tek tako doći. Potrebno je minimum 5-6 godina navedenog u prvoj rečenici ovog pasusa da bi neki rezultati postali vidljivi. Ni u kom slučaju se ne sme odgovornost prebacivati na pleća navijača, jer nismo mi krivci za ovo akutno stanje. Mi smo još i super opstali, ali smo vidno grogirani od udaraca sa svih strana. E sad, da li klub ima snage i kapaciteta za ovaj sizifofski posao?

p.s. Dva obeshrabrujuća podatka:
1. Četvrti razred sina od drugara iz ekipe na Satelitu - njih dvojica navijaju za Vošu.
2. Prvi razred u Kamenici (koja bi trebalo da je naše uporište) - sin poznanice - 0 učenika navija za Vošu.
Odavno sam pisao da dve ciljne grupe marketinga treba da budu:
- stari navijači i njihov povratak
- klinci uzrasta vrtića i nižih razreda osnovne škole
Sve ostalo je bonus.
Mandarić je uradio lep posao, samo to što se ta vest vrtela svuda znači. Bitna stvar je tući blizance.

Moj klinac jedini u razredu (Žarkova) navija za Vošu. Sa druge strane pola njegove generacije u Indeksu su Slaninari (roditelji).

Ovo boldovano na kraju je poražavajuće. Delom je problem i u tome što smo uvek previše znali o dešavanjima u klubu i na tribinama. Oni kojima se sve to smučilo su napustili stadion (zauvek?) i čak svoju decu ne forsiraju da navijaju za Vošu. Kao, koji će im to k***c u životu. Time dolazimo do topljenja ionako male baze, a kod ovih kancera se to ne događa, već se samo multiplikuju.

Kažem, borba je uzaludna ako se oslonimo na prostu reprodukciju nas same. Jedina šansa je klub na zdravim nogama i marketing koji je u stanju da to isprati, a ne ovaj pokušaj istog koji gledamo već duže vreme. A da podsetimo, predsednik nam se i te kako hvalio svojim akademskim dostignućima iz te sfere.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 987
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Mare_Liman »

Основна није толико мерило, ал опет је веома битно, углавном ствар кућног васпитања и у ком се правцу оде, доста њих је неопредељени, чак шта више већина и онда их привуку константне вести о близанцима, резултати, трофеји, атмосфера из арене на тик току и остало што им је најближе и самим тим им буде интересантно. Завршио сам Жарка на Лиману, у разреду, па чак и у генерацији буквално нико није навијао за Војводину, можда нас пар, ал како је долазио 7.-8. разред долазило је то све на своје временом, било је и тога да чујеш питања " за кога навијаш звезду ил партизан" и кад кажеш Војводина онда буде класично "кад су они освојили титулу, који су они на табели и сл. Како сазревају, како иде тај прелаз из основне у средњу доста утицаја има и друштво, углавном тад поготово они који нису били одређени, ил су као из приче навијали та близанце дође до ситуације Европе квалификација, неке мање лигашке утакмице, ортак има карте, запад/север небитно, оде пар њих из разреда њему се свиди и временом настави и кроз коју годину буде редован, зато су акције по основним школама биле сјајан потез да се клинцима приближи Воша, зато су битни графити по школама ко на Грбавици, Булевару итд. да се клинцима од почетка приближи Воша, ал свакако основна није никакво мерило, већ је ту главна улога у ком друштву и окружењу сазреваш, имамо битну улогу и ми, ако ти одведеш клинца пар пута на текму једноствно ту нема ствари која ће утицати да он због друштва ил нечег другог крене да навија за близанце, а ко што је неко написао горе, изашли из приче, баталили то и то и боли их она ствар као не треба му све то, баш ту је и кардинална грешка где се поред дођоша из Војводине и сл. клинци наших матораца навијају за близанце...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Deep Purple »

Seid Korać će se po okončanju sezone registrovati na forum i gostovati kod nas. Par dana pre kraja sezone možemo otvoriti temu i postaviti mu pitanja.

Image

Nažalost pokušao sam da stupim kontakt i sa Rajkom po odlasku iz Vojvodine u Japan ali nažalost nisam uspeo do njega da dođem.

Želeo sam da gostuje kod nas i da se ujedno pozdravimo na taj način od njega jer je i on ostavio lep utisak na sve nas.
User avatar
Milan
Posts: 4172
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Milan »

Htedoh i ja pozvati Koraća da dođe na forum i odgovara na pitanja. Samo nešto... Zbog čega čekati kraj sezone. Mislim da ima prostora da se to odradi ranije, a bilo bi i zanimljivije. Npr., posle tekme sa ciganima u nedelju.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Deep Purple »

Milan wrote: Fri Apr 26, 2024 8:51 pm Htedoh i ja pozvati Koraća da dođe na forum i odgovara na pitanja. Samo nešto... Zbog čega čekati kraj sezone. Mislim da ima prostora da se to odradi ranije, a bilo bi i zanimljivije. Npr., posle tekme sa ciganima u nedelju.
Sigurno ima jako puno obaveza u toku nedelje. Puno važnih utakmica u narednih mesec dana. Najlepše je na kraju sezone kad se slegnu utisci a i on ode na zasluženi odmor kada bude i imao dovoljno vremena za sebe :cheers:
User avatar
Milan
Posts: 4172
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Milan »

Pitanje je u kakvom ćemo mi biti raspoloženju, a to se onda može odraziti i na odziv ovoj akciji. Ja bih insistirao da bude ranije. Ili bar pitanja da se postave pre kraja sezone...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8855
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Radoye »

Nemoj ga cimati sad, neka ga neka se koncentrise na igru to je najbitnije lako cemo za forum. :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ernesto
Posts: 1210
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by ernesto »

Nažalost pokušao sam da stupim kontakt i sa Rajkom po odlasku iz Vojvodine u Japan ali nažalost nisam uspeo do njega da dođem.

Želeo sam da gostuje kod nas i da se ujedno pozdravimo na taj način od njega jer je i on ostavio lep utisak na sve nas.
[/quote]

Pitacu ga ja pa javljam :)
User avatar
rykerfcv
Posts: 763
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by rykerfcv »

Хоћемо Зуку на форум,Зуку на форум!
Један је Зука капитен!
Зука+Сеид добитна комбинација.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Post Reply