EURO 2012

simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Post by simicpk »

Red Marquis wrote:Koji je taj čovek selja, ali mislim da mu mediji poklanjaju i previše pažnje. A kriv je i ovaj prolupali Aca koji ga obožava.
Kada u napadu imas Jovu Damjanovic i Pantelica koga bi ti stavio u prvi tim?
ФКВ
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

simicpk wrote:
Red Marquis wrote:Koji je taj čovek selja, ali mislim da mu mediji poklanjaju i previše pažnje. A kriv je i ovaj prolupali Aca koji ga obožava.
Kada u napadu imas Jovu Damjanovic i Pantelica koga bi ti stavio u prvi tim?
Moj komentar je bio u pravcu ne fudbalskih kvaliteta već toga da mu mediji i onaj opterećen tračevima Aca Stojanović previše poklanjaju pažnje baš zbog njegove ekstrovertnosti i prenaglašenog radovanja kao da je to jedini ispravni način kako se gine za reprezentaciju. Mislim, sad neko drugačijeg senzibiliteta poput recimo Kuzmanovića ili Tošića svejedno, ispadne da manje izgara, jer se ne krsti svaka tri minuta i na viče u kameru "Raduj se Srbijo". Mislim ko u odbojci, sećamo se svi ludog Vanje Grbića, ali ne znači da njegovom bratu je manje značila reprezentacija ako nije paljevina ko brat mu.

Jeste, trudi se Pantelija svaka mu čast, ali ne mislim da je dovoljno dobar. E sad, što mi nemamo centarfora to nije on kriv. Ja bih igrao sa Lanetom kao jedinim isturenim, i Žigićem kao džokerom. Osim kad igramo sa pacerima, onda sa Lanetom i Pantelijom :wink:
Io odio Belgrado
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Lane zvani "imam dribling, ali malo sutra". Isti laznjak ima kao Brana, samo sto uspe na silu malo cesce da prodje od Brane. Ako je neko limitiran igrac, onda je to Lane. Gresi u elementarnom dodavanju, nema snagu, pregled igre.
Napljuva ja Laneta, iako ga gotivim, ali trudim se da budem realan. Panta gol :lol: je po meni bolji igrac od Laneta ako ih vec poredimo, iako ne igraju istu poziciju.
Cak ni Mrdja ne bi bio bolje resenje (da je u formi tj da nije bio povredjen) jer je on po meni jedino dobar na krilu jer zna da iskoristi brzinu.
Cak je i Antic, kojeg veoma cenim, stavljao Pantu-gol u prvu postavu. Jednostavno nemamo boljeg i to je to.

Edit: Ako Lane ima dobar dribling onda je i Brana majstor poput Kristijana Ronalda. Ja se u Laneta nikad nisam kleo, uvek mi je bio samo simpatican. Isto kao i Krasni. Lane je bio u top formi te dve sezone, i to je njegov maksimum!!!
Ps: Da nema i Krasni mozda fenomenalan dribling? Cisto da cujem jos i to... Daleko od toga da nije fenomenalan igrac, ali sto je realno, realno je. Gurni loptu i pretrci igraca!
Last edited by laki on Sun Sep 04, 2011 10:03 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Ako neko nije limitiran igrac, onda je to Lane!!!
Podsetio bih te da je Lane uz Krasica bio igrac kvalifikacija za SP u Juznoj Africi, al' ok, to je vec nesto sto je svojstveno nama Srbima, brzo zaboravljamo odredjene stvari, pa nakon toga dozvolimo sebi da kazemo nesto (Lane limitiran?) sto nema veze sa realnim stanjem stvari- a u Laneta se te godine klela cela Srbija:
"Lane majstor", "Lane virtuoz", bolji i od Kristijana Ronalda, secam se kao da je juce bilo, a sad, poredimo ga sa Markom Pantelicem? :idea:

Covek se trenutno suocava sa posledicama proslogodisnjeg katastrofalnog izbora kluba/sredine (Liverpul-Engleska), i sve ovo sto sad gledamo od njega, samo je prozurokvano time.
Ako analaziramo to malo dublje dodjemo do objasnjenja.
Neigranje u kontinuitetu:
-pad u fizickom smislu
-gubitak sportske forme
-nestanak samopouzdanja (svako ko je pratio Laneta zna da je upravo to samopouzdanje i sportski bezobrazluk bilo jedan od njegovih najvecih atributa)


Retki su igraci koji su mogli da izvedu takvu seriju driblinga kao on, sve u punom trku/sprintu, i to da ponavljaju iznova i iznova. Da dodam da je igrac koji se uopste ne libi da preuzme odgovornost kada se svi skrivaju iza lopte (Srbija-Francuska, Beograd), sto je opet posledica njegovog karaktera-sportske drskosti.

Dakle, Lane je sve, samo ne limitiran. Polako, zasijace on opet, samo malo strpljenja :wink:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ja mislim da se vec na ovoj utakmici video evidentan napredak Lanetove igre.Polako mu se vraca onaj njegov "turbo u startu".Imao je protiv Iraca jednu situaciju bas za njega,u drugom poluvremenu,kad je na centru krenuo sam na trojicu u jednom kvadratu,a posle toga ga je cekao cist prostor.Okrenuo je dvojicu u sekundi,al ga treci izblokira i upravo je to bas ono malo sto nedostaje Lanetu da opet bude onaj stari.Mislim da je na putu ka povratku u najbolju formu.

I jos jedna stvar,pogledajte broj Lanetovih izgubljenih lopti (posebno kad uputi pas) i uporedite sa bilo kojim igracem iz reprezentacije,pa ce vam neke stvari biti jasnije.Njegov svaki centarsut iz igre je izbacivanje igraca u sansu... obratite paznju malo na te detalje,pa onda dajte svoj sud :wink:
Image
DekiFirma
Posts: 204
Joined: Thu Feb 03, 2011 2:34 pm
Location: Beograd

Post by DekiFirma »

Uvek uz Srbiju, do smrti, pa makar nam i Pizon bio selektor... Ali zaista su gospoda iz FSS bez mozga kada im Pizon vodi reprezentaciju.. On je bio dobar igrac, ali to ne znaci da je i takav trener, sto se videlo i kad je vodio Zvezdu.. S toga, ne mozemo nista da menjamo nego samo da se nadamo i budemo uz orlove.. Idem sutra u sareni lavor da gledam utakmicu, ali se nekako bojim da cemo se obrukati, jer su farani bili jako tvrdi protiv Italije, a i kad god smo igrali na Partizanovom stadionu, nismo imali ni igru a ni rezultat, setimo se Kazahstana, Grcke, ESTONIJE etc. Realno, bolje da su odigrali na Karadjordju ili Marakani, s tim sto sam pre za ovu prvu opciju da ne zjapi prazna Marakana a i da Novi Sad konacno doceka A tim Srbije, pa makar to bilo i sa Faranima. Bilo kako bilo, ZIVELA SRBIJA i ziveli moji VOJVODINASI.
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

DekiFirma wrote: Ali zaista su gospoda iz FSS bez mozga kada im Pizon vodi reprezentaciju.. On je bio dobar igrac, ali to ne znaci da je i takav trener, sto se videlo i kad je vodio Zvezdu..
Ima jedna sjajna izreka koju volim da koristim kad mi ovi sto su igrali fudbal vise od mene pocnu da namecu "znanje"...
Kaze Arigo Saki: "Ne moraš prvo da budeš konj da bi postao dobar džokej"
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

DekiFirma wrote:Idem sutra u sareni lavor da gledam utakmicu
Zar nismo još pod suspenzijom?
Io odio Belgrado
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Red Marquis wrote:
DekiFirma wrote:Idem sutra u sareni lavor da gledam utakmicu
Zar nismo još pod suspenzijom?
Uslovno smo pod suspenzijom ovu :wink:
Napred Voso!
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »



Ove vam Lanetove akcije 8) . Meni je Ninkovic kljucni igrac nase reprezentacije, sredina nam je 50% jaca kad on igra.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: EURO 2012

Post by budababa »

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=540221

Zakuvalo se pošteno u dosta grupa, biće interesantno u poslednja dva kola 8)
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: EURO 2012

Post by budababa »

Najzanimljivije utakmice od subote:

Srbija-Italija 1:1
[video]http://www.youtube.com/watch?v=afleeRDe-fM[/video]

Severna Irska-Estonija 1:2
[video]http://www.youtube.com/watch?v=-97Ga4C7OOY[/video]

Slovačka-Rusija 0:1
[video]http://www.youtube.com/watch?v=WvoLP1bmIMA[/video]

Grčka-Hrvatska 2:0
[video]http://www.youtube.com/watch?v=3qLP05w8VME[/video]

Crna Gora-Engleska 2:2
[video]http://www.youtube.com/watch?v=7YWvNjzXwxg[/video]

Portugal-Island 5:3
[video]http://www.youtube.com/watch?v=nUIWkIuzC2A[/video]

Francuska'Albanija 3:0
[video]http://www.youtube.com/watch?v=UAHWPX7fBkA[/video]

Turska-Nemačka 1:3
[video]http://www.youtube.com/watch?v=_vSxFiGJtOw[/video]
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: EURO 2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Zao mi Bosanaca sto su na onako glupav nacin ostali bez pobede i direktnog plasmana,no siguran da ce proci baraz pa da imam za koga da navijam na prvenstvu...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=bQvg8w6BUVo[/video]
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: EURO 2012

Post by budababa »

B92 wrote:Holandija i Nemačka u 'grupi smrti'

U Kijevu je održan žreb grupa za Evropsko prvenstvo naredne godine u Ukrajini i Poljskoj.

Dosta sreće ponovo je imao prvak Evrope iz 2004. godine, selekcija Grčke koja će igrati u grupi A sa Poljskom, Rusijom i Češkom. To je ujedno i najlakša grupa.

Verovatno najteža je grupa B u kojoj će igrati Holandija, Danska, Nemačka i Portugal. U grupi C nalaze se šampion Evrope i sveta Španija, Republika Irska, Italija i Hrvatska, dok su u grupi D Ukrajina, Švedska, Francuska i Engleska.

Naša reprezentacija će na žalost treći put za redom propustiti Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Otvaranje Evropskog prvenstva biće 8. juna u Varšavi, dok će finale biti 1. jula u Kijevu. To će biti poslednje EP sa 16 ekipa, dok će na sledećem 2016. u Francuskoj učestvovati 24 reprezentacije.

Grupa A: Poljska, Grčka, Rusija, Češka
Grupa B: Holandija, Danska, Nemačka, Portugal
Grupa C: Španija, Italija, Republika Irska, Hrvatska
Grupa D: Ukrajina, Švedska, Francuska, Engleska

Utakmice A i C grupe biće odigrane na stadionima u Poljskoj, a B i D grupe na stadionima u Ukrajini.

Na otvaranju fudbalskog prvenstva Evrope 8. juna 2012. godine u Varšavi sastaće se jedan od suorganizatora Poljska i selekcija Grčke.
Sastavi grupa su sledeći:

Raspored utakmica:

A grupa
8. juna: Poljska - Grčka (18), Rusija - Češka (20.45)
12. juna: Grčka - Češka (18), Poljska - Rusija (20.45),
16. juna: Grčka - Rusija (20.45), Češka - Poljska (20.45)

B grupa
9. juna: Holandija - Danska (17), Nemačka - Portugalija (20.45)
13. juna: Danska - Portugalija (17), Holandija - Nemačka (20.45)
17. juna: Danska - Nemačka (20.45), Portugalija - Holandija (20.45).

C grupa
10. juna: Španija - Italija (18), Irska - Hrvatska (20.45)
14. juna: Španija - Irska (18), Italija - Hrvatska (20.45)
18. juna: Hrvatska - Španija (20.45), Italija - Irska (20.45)

D grupa
11. juna: Ukrajina - Švedska (18), Francuska - Engleska (20.45)
15. juna: Ukrajina - Francuska (18), Švedska - Engleska (20.45).
19. juna: Švedska - Francuska (20.45), Engleska - Ukrajina (20.45)
Fudbalski najzanimljivija grupa B, navijački grupa A... Imaće šta da se vidi 8)
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
fuzzymuffin
Posts: 6
Joined: Mon Dec 05, 2011 3:35 am

Re: EURO 2012

Post by fuzzymuffin »

Fudbalski najzanimljivija grupa B, navijački grupa A... Imaće šta da se vidi 8)
Slazem se u potpunosti...rusija-poljska i rusija-ceska ce biti paklene utakmice. >:)
Locked