Za koga navijaju naši klinci?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

car jovan wrote:И Влада Буач је дођош и патолошки мрзи звезду.Деца кад порасту схватиће,а ово остало што си написао је јако глупо.Хоћеш да кажеш да кад смо се борили за опстанак,клинци су навијали за Вошу.А кад смо код дођоша,одакле је фамилија Качар?Нема везе ко је из Војводине а ко не,свако ко се осећа правим новосађанином навија за ВОШУ!Иначе особа која је на северу до скора водила навијање је дошао током 90-тих из хрватске,па је највећи фирмаш био међу нама.
Preduhitrio si me...tacno sam to hteo da kazem.Sve ce se to vremenom srediti.Pa idite pitajte sve te omladince sto navijaju za Vosu za koga su navijali u osnovnoj.Pa evo ja sam navijao za zvezdu do 2 razreda.Jer su se na TVu spominjali samo blizanci i ja eto izabrao.Ali cim sam prvi put krocio na Karadjordje stvar je bila resena.Sve ce se to srediti vremenom...ubedjen sam...
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

...
Last edited by ice on Sun Oct 24, 2010 8:40 pm, edited 1 time in total.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Bravo Ice 100% tacno!
Ljudi jednostavno vole pobednike jer to im boze moj daje neki imidz da su i oni takvi.
Nazalost kod klinaca to jos lakse upali ,a najgore je to sto neko rece da rodjeni Novosadjani mrze Vojvodinu u oba smisla i sportskom i politickom,to je nesto sto mi nikad u zivotu nece biti jasno!!!!!
Ali ne cudi me mnogo posto u ovoj drzavi je sve kontra od logike pa se i ovo savrseno uklapa.
Ali slazem se da treba nesto uraditi povodom toga u samom klubu i jednostavno izbaciti takve.Zvuci surovo ali sami su trazili,na kraju krajeva nek idu u BG pa nek se zvale sa voljenim klubom.
To ti isto ko da imas karijes pa umesto da resis to ti uzmes pa pravis rupice i na ostalim zubima tako da svi imaju karijes...
ps ovo mi palo na pamet jer moram kod teta zube sutra :(
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Oprosticete mi sto ne znam cije su ove reci, jedan covek je jednom rekao, ima nesto nenormalno u ljudima kada biraju da navijaju za predodredjene pobednike. U ljudskoj prirodi je da navija za slabijeg (autsajdera).
Ja mislim da je ovo dovoljni pokazatelj u kakvom drustvu zivimo.
Ne kazem da klinci treba da biraju najlosije, iako ja za svoj lokalni klub pored kojeg prakticno zivim, navijam s istim zarom kao i za Vosu, nebitno sto se takmice u 6. rangu.
Kad sam gledao navijace Malage kako ulecu na teren posle poslednjeg zvizduka, na utkamici poslednjeg kola primere (1:1 s realom), pomislio sam u sebi "e ovo je ono to", ti ljudi su bili puno srecniji zbog opstanka, nego svi navijaci Barselone zbog osvojene titule.

P.S. ne nazivam nas autsajderima
sam svoj najveci neprijatelj
kapri
Posts: 101
Joined: Tue Apr 06, 2010 6:41 pm
Location: Novi Sad

Post by kapri »

slozio bih se sa iceom u skoro svemu osim u onome da je 2 hiljade ljudi malo.u sustini i jeste,ali ako uporedis nasu prosecnu posetu od 2-3 hiljade ljudi i broj stanovnika koji iznosi 350-400 hiljada sa posetom blizanaca(poredim sa njima jer su oni najposeceniji),jednima oko 7 a drugima oko 12 hiljada,i brojem stanovnika bg-a koji iznosi 2-2,5 miliona,ne dobije se tako los rezultat tj kad pretvoris u procente mi smo poseceniji od njih,zar ne?s tim sto bi realno bilo da njih poredimo sa brojem stanovnika cele srbije izuzev ns pa bi dobili jos bolje rezultate u nasu korist.e sad daleko od toga da je 2 hiljade zadovoljavajuc broj...
DETELINARA...
Posts: 12
Joined: Tue Aug 26, 2008 7:48 pm
Location: Detelinara

Post by DETELINARA... »

na to za koga ce neko da navija utice mnogo faktora svi znamo kojih a ima i nekih za koje ne znamo tako da na ovu temu necu nista posebno da komentarisem 8) :lol:
NASA VOSA SADA IGRA SVE POBEDJUJE NASA PESMA SAD SE CUJE SVE ODJEKUJE ...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

...
Last edited by ice on Sun Oct 24, 2010 8:40 pm, edited 1 time in total.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Mislim da celokupnu problematiku možemo da svedemo na jednu reč REZULTATI!
Dobri rezultati su najbolji marketing, to je ono što privlači ljude, to je ključ za vraćanje publike na stadion Karađorđe. Vojvodina dugo nema značajniji rezultat, u poslednjih par godina smo tu negde i počeli smo polako da se budimo u tom navijačkom smislu, falio je još samo taj jedan ali glavni korak, ta titula, bilo u prvenstvu bilo u kupu, pa da konačno izađemo iz senke večitih. Setite se samo finala intertoto kupa i punog stadiona protiv Verdera, to nam treba. Međutim, ova sezona nas je vratila 3 koraka unazad, jednostavno ovo nismo smeli da dozvolimo, totalni kolaps na svim nivoima. Još jedna vrlo bitna stvar, jedna titula će promeniti stanje i privući ljude na stadion instant, ali da bi se ti ljudi u dužem periodu zadržali potreban nam je kontinuitet dobrih rezultata, a za to već treba da imamo i uhodan sistem po kom će FK Vojvodina funkcionisati. Da bi napravili taj sistem potrebni su kvalitetni kadrovi, što znači da nam je neophodan pravi remont kadrovske strukture. Ne treba sve oterati, ima tu ljudi koji pošteno i kvalitetno rade svoj posao. Znači, razdvojiti žito od kukolja i krenuti u građenje sistema koji će nam u jednom dužem periodu omogućiti postizanje značajnih rezultata kako na domaćoj tako i na evropskoj sceni, a to će na kraju rezultovati sa ekspanzijom navijača FK Vojvodine čak i izvan Novog Sada.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Mare wrote:Mislim da celokupnu problematiku možemo da svedemo na jednu reč REZULTATI!
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Ovde se opet vraćamo neku priču, no interesantno je svakako.
Elem, što se tiče statitstike Veliki Zvonko Mihajlovski je davno rekao "Statistika je kao bikini, sve otkriva, ali ništa ne pokazuje". Što se Beograda tiče, po poslednjem popisu sa sve okolinom ima oko 1.4 miliona stanovnika http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A6%D0 ... 1%98%D0%B0 a Novi Sad malo preko 210 hiljada http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%92%D0 ... 0%BD%D0%B0

po popisu iz 2002. godine, no ni to nije bitno. Sada su te cifre sigurno drugačije.

Najbitnija stvar je da ljude, generalno, u Srbiji baš briga za fudbal. Ovo što je Firma postigla u poslednjih par godina je fenomenalno. Možemo mi da pričamo šta hoćemo, ali u našim uslovima jedino mi (ne računajući CZ i P) možemo da skupimo više od 200-300 ljudi na utakmica, a da ne govorim o hiljadu ili više. Sećanje me služi da smo pri prelasku na veliki jug imali 15ak ljudi koji su išli stalno na tekme, a sve preko toga je bio uspeh. Što je još bitnije najveća ekspanzija je usledila kada su bila najveća sranja i kada smo se borili sa Zemunom za opstanak i jurili igrače Zeta po terenu, nameštali tekmu sa Radničkim NBG za opstanak isl :D Što se tog dela i navijača tiče svaka čast i kapa do poda. Za tako nešto rezultati i nisu bili presudni već odlična priča i neki šmek koji Firma ima. Posle finala Kupa 2007. čini mi se da kreće blagi pad, no dobro.

Problem je, po mom mišljenju, animirati "normalan" svet, tj. one koji nisu u navijačkoj priči, već ljude koji vole Vojvodinu i "naterati" ih da i decu dovedu na stadion i da deci usade tu ljubav. Ovaj deo dovode rezultati. Što sam već negde i rekao na finalu kupa nas je bilo toliko koliko nas je bilo samo zbog rezultata. tj. istog tog finala. Rezultati će da dovedu i nove klince, što mislim i da nam je najbitnije.

Ono što mi je naviše smetalo jesu utakmice posle nekog uspeha. Na primer, ove godine pobedimo partizane u polufinalu kupa, napuni se zapad i šta? Mi puknemo od Spartaka!!! ALO!!! 60% tih ljudi više nisam video na zapadu (ove sezone). Slična je situacija bila i prethodnih sezona. Uradiš nešto na strani, dođu ljudi da gledaju, a ti usereš motku i oteraš one koji su hteli opet da dođu, ali neće sigurno posle svega viđenog. Ovo najviše zemaram igračima i upravi. Pa ljudi, date besplatan ulaz, skupi se dosta sveta, a ono ništa. Na ovaj način je oterano mnogo mnogo ljudi i pravo pitanje je šta će ih ponovo vratiti na stadion.

Problem je i mentalitet ljudi. Ja lično znam bar 20 ljudi koji navijaju za Vojvodinu, ali ne odu na stadion jednom u 2-3 godine. Najjači mi je primer drugara koji je išao sa nama u Beč, ali ove sezone nije bio nijednom na Karađorđu (?!) Najčešći "izgovor" je "Šta da gledam". Ne mogu da kažem da ovi ljudi nisu u pravu...

Što se mlađih kategorija tiče, moje mišljenje je da bi trebala da bude "radna obaveza" svakog trenera da dovede svoju selekciju na svaku domaću utakmicu. Pustiti tu decu da se prošetaju atletskom stazom do severa da ih pozdrave navijači... Da li je izvodljivo...
UH!
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

И Влада Буач је дођош и патолошки мрзи звезду.Деца кад порасту схватиће,а ово остало што си написао је јако глупо.Хоћеш да кажеш да кад смо се борили за опстанак,клинци су навијали за Вошу.А кад смо код дођоша,одакле је фамилија Качар?Нема везе ко је из Војводине а ко не,свако ко се осећа правим новосађанином навија за ВОШУ!Иначе особа која је на северу до скора водила навијање је дошао током 90-тих из хрватске,па је највећи фирмаш био међу нама.

Druze, cinjenica je da je Novom Sadu od 90-ih do danas dosta uvecana populacija. Svaka cast Kacaru, Buacu i vodji koga si pomenuo. Problem je u tome sto su sve to individualni primeri, mora se gledati celina.

Cinjenica je da 90 posto dodjosa nikada nece navijati za Vojvodinu. Za razliku od dosta rodjenih Novosadjana i Vojvodjana, za koje sam siguran da bi se posle nekih promena u klubu ( promena uprave, postavljanje cestitih ljudi i povecanje kvaliteta fudbala) vratili na stadion.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Post by prijatelj fudbala »

Ima svega, i medijske agresije Zvezde i Partizana, i naseg mentaliteta, ali ipak najvecu odgovornost nosi sam klub!
Da imamo rezultate, da smo bar u poslednjih 20 godina makar JEDNOM bili ozbiljan konkurent za titulu, da se obilaze skole i obdanista i da postoji jasna pozitivna poruka po kojoj ce se klub prepoznavati i, jos vaznije, razlikovati od Beogradjana siguran sam da bi bilo drugacije!
Puno puta sam rekao, nama ne smetaju Zvezda i Partizan, mi smo sebi najveci neprijatelj!
Recept za publiku na stadionu je jednostavan: na svakoj tekmi napadati, trcati vise od protivnika, gristi zubima i grebati noktima i loptu i teren, da dres bude uvek mokar od znoja! Namerno ne koristim rec "pobeda"...

E, kada se tako bude odvijala prica na terenu, brzo ce doci i publika...
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Ja sam dodjos... I od prvog dana sam se okrenuo Vojvodini, jer sam naucen da gde zivis, tu moras da se prilagodis. Moram da kazem, da se od mog obitavanja u Kamenici od prvog dana nikada nisam osecao nesto podredjenim, samo zato sto sam od prvog dana isao na utakmice Fruskogorca i Vose. Sta cu drugo? I ni mi je zao(sto se kaze kod nas), iako rivalitet izmedju Backe i Srema postoji i postojace. Ipak kada je Vosa u pitanju, svi zajedno zbijemo redove.

Jednom recju asimilirao sam se, moje dete navija za Vosu. Kraj price. Ne moze covek da se ne navikne na dobre stvari :lol: Nikada ne bih navijao za blizance, jer bih time vredjao drugare, komsije, sugradjane i samog sebe. Kakva je da je, nasa je. Svako ko razmislja kao ja, ili se oseca kao sto se ja osecam dobro dosao je na nasu tribinu. Ima dosta dodjosa koji su to samo na papiru.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Post by Del_Boske »

Да напоменем због свакаквих да се ограђујем од начина писања Преса.

http://pressonline.rs/sr/vesti/hronika/ ... vezde.html
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Лагао бих кад би рек'о да ми је жао тог дечка...с обзиром шта све они раде по београду , ово је ништа...
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Post Reply