Da li ste za ostavku Ratka Buturovica?

Da li ste za ostavku Ratka ButUrovica?

Poll ended at Fri Jun 25, 2010 1:13 pm

Da
44
51%
Ne
24
28%
Treba mu dati jos malo vremena
18
21%
 
Total votes: 86

User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Sve je to lepo i ajde vi sada nama dajte predlog ko u tu novu cudesnu upravu?

Evo ja cu prvi da stanem za vas da zajedno pljujemo Batu.
Samo recite mi ko je taj madjionicar o kojem vi pricate :!:
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Sta pisete gluposti, svi ste najpametniji direktori, treneri sve vrsni ekonomski i fudbalski strucnjaci :roll: Usput ste svi veoma realni i imate resenja za njihove naslednike. Pretvarate ovaj forum u komentare b92/sport kao istripovani i istraumirani klinci ste!

Par nerealnih likova koji su samo na forumu dokazani i imaju svoje JA su poveli jos nekolicinu kojima su idoli i preko tastature se bore za svoju ljubav i SVE NAJBOLJE ZNAJU! Zasto ne igra ovaj, ko treba da igra, koja taktika je trebala da bude, ko je kriv, sta treba menjati...

Svaka cast pojedincima koji su zasluzni za uspeh ovog foruma, ali ovi sada su istraumirani i lece komplekse preko foruma!
User avatar
masta_ace
Posts: 216
Joined: Mon Aug 13, 2007 9:12 pm

Post by masta_ace »

у праву си ја не знам што се људи буне уопште уместо да се опустимо и уживамо, све је под контролом 8)
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Čitam dosta postova i mnogo toga mi nije jasno. Hoćemo li rezultate? Naravno, titula, kup, makar igranje u Evropi? Kad rezultata nema onda nam je kriva mafija, 60 godina komunizma, Tole Karadžić, Dragan Džajić, Mitar Mirić nemam pojma ko sve ne. U ovoj jbn. državi i još jbnijem fudbalu da bi nešto uradio moraš da muljaš i to je kraj svake priče. Ako hoćemo rezultat moramo da muljamo, što se pokazalo u prethodnim godinama, jer ako ćemo iskreno muljamo kao i svi bez obzira ko nam je na čelu. Ako se ja pitam bolje da muljamo za 2. - 3. mesto nego za opstanak, kao pre nekoliko godina. Bolje da prodajemo igrače po Evropi za miliona evra, nego za 100 hiljada ciganiji i grobljima, no hajde. Bolje da se namešta da naši igrači igraju u reprezentaciji (neki zasluženo, a neki i ne baš), nego da poziv dobiju kad odu u partizane i zvijezde. Ako mene pitate, ja sam pre za varijantu ako treba da kupimo 30 utakmica da bi uzeli titulu, da ih kupimo, pa neka pričaju o nama da kradimo, lažemo i sl, a jedino koji to mogu da nam prebacuju su isti oni koji to rade od 45. na ovamo, a takvi mogu da ga puš... Živo me interesuje koliko smo ove sezone odirali nameštenih utakmica?!

Priča o gospodskom klubu?! Koji bre gospodski klub?! Mnogo se toga promenilo, niti nam je država gospodska, a nažalost ni grad. U takvom odnosu snaga nije teško shvatiti ko pobeđuje.

Najgora stvar koju čitam je "bolje 100 pravih nego 1000". Ljudi, šta smo mi? Provincija? U principu jesmo postali, ali hajde da se ne lažemo, ovo juče sa blizu 2 hiljadarke na jugu je mnooooogoooo bolje od onog polufinala sa 600ak duša. Tu razliku su nam doneli rezultati i to je suština. Ja više volim pun stadion nego 100 pravih (kao što smo imali nekad), a broj su nam doneli rezultati.

Mislim da bi promena rukovodstva mogla samo da nas još više sroza.

Ako ćemo iskreno duša me boli kad vidim ko sve nosi dres Voše i ko ga je nosio u poslednje 2-3 sezone (pre svega mislim na Ž. Lazetića, harmonikaševog sina, Đurišića, Nestorovića, Mrđu, Rista Lakića, "malog" sa reklame za Coca Colu,...), ali ako je to cena nekog uspeha, jbg. Naravno, ne mislim da je uspeh rezultat ovih navedenih kvazi fudbalera, ali ako moramo i njih da trpimo, šta sad.

Mislim da mi previše očekujemo, a da nam jedino ovi sadašnji mogu dati išta. Samo definitivno treba promeniti način dovođenja igrača i videti ko vrši tu divnu selekciju....
UH!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Uporan, svaka ti je na mestu. I sa onog drugog topica isto
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

uporan wrote:Čitam dosta postova i mnogo toga mi nije jasno. Hoćemo li rezultate? Naravno, titula, kup, makar igranje u Evropi? Kad rezultata nema onda nam je kriva mafija, 60 godina komunizma, Tole Karadžić, Dragan Džajić, Mitar Mirić nemam pojma ko sve ne. U ovoj jbn. državi i još jbnijem fudbalu da bi nešto uradio moraš da muljaš i to je kraj svake priče. Ako hoćemo rezultat moramo da muljamo, što se pokazalo u prethodnim godinama, jer ako ćemo iskreno muljamo kao i svi bez obzira ko nam je na čelu. Ako se ja pitam bolje da muljamo za 2. - 3. mesto nego za opstanak, kao pre nekoliko godina. Bolje da prodajemo igrače po Evropi za miliona evra, nego za 100 hiljada ciganiji i grobljima, no hajde. Bolje da se namešta da naši igrači igraju u reprezentaciji (neki zasluženo, a neki i ne baš), nego da poziv dobiju kad odu u partizane i zvijezde. Ako mene pitate, ja sam pre za varijantu ako treba da kupimo 30 utakmica da bi uzeli titulu, da ih kupimo, pa neka pričaju o nama da kradimo, lažemo i sl, a jedino koji to mogu da nam prebacuju su isti oni koji to rade od 45. na ovamo, a takvi mogu da ga puš... Živo me interesuje koliko smo ove sezone odirali nameštenih utakmica?!

Priča o gospodskom klubu?! Koji bre gospodski klub?! Mnogo se toga promenilo, niti nam je država gospodska, a nažalost ni grad. U takvom odnosu snaga nije teško shvatiti ko pobeđuje.

Najgora stvar koju čitam je "bolje 100 pravih nego 1000". Ljudi, šta smo mi? Provincija? U principu jesmo postali, ali hajde da se ne lažemo, ovo juče sa blizu 2 hiljadarke na jugu je mnooooogoooo bolje od onog polufinala sa 600ak duša. Tu razliku su nam doneli rezultati i to je suština. Ja više volim pun stadion nego 100 pravih (kao što smo imali nekad), a broj su nam doneli rezultati.

Mislim da bi promena rukovodstva mogla samo da nas još više sroza.

Ako ćemo iskreno duša me boli kad vidim ko sve nosi dres Voše i ko ga je nosio u poslednje 2-3 sezone (pre svega mislim na Ž. Lazetića, harmonikaševog sina, Đurišića, Nestorovića, Mrđu, Rista Lakića, "malog" sa reklame za Coca Colu,...), ali ako je to cena nekog uspeha, jbg. Naravno, ne mislim da je uspeh rezultat ovih navedenih kvazi fudbalera, ali ako moramo i njih da trpimo, šta sad.

Mislim da mi previše očekujemo, a da nam jedino ovi sadašnji mogu dati išta. Samo definitivno treba promeniti način dovođenja igrača i videti ko vrši tu divnu selekciju....

Da, lepo je to sto ne prodajemo igrace blizancima, ali kada bolje razmislimo, Bata to radi zato sto tako digne vise love na njihovim transferima. Apropo te price o muljanju, sta nam ona donosi ? Pobede protiv Cuke i ostalih cirkusa i citav niz poraza od blizanaca.

Koji crni rezultati su doneli brojku od 2000 ljudi na kupu ? Jedino ako tebi jedna pobeda nad partizanom negira sve sramotne poraze ove sezone.

Kada smo vec kod 2000 ljudi na kupu, sa tom brojkom uprava nema nikakve veze, bas suprotno. Zahvajujuci nasoj upravi, vise ljudi je uzalud cekalo autobuse, autobuse koje je uprava najavila.

Ta brojka na kupu je rezultat krvavog rada forumasa i entuzijasta kojima je Vosa u srcu.


Govoris o nacinu dovodjenja igraca i selekciji. Ups, mislim da i za to moras pokucati na vrata uprave. :D
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

uporan wrote:Najgora stvar koju čitam je "bolje 100 pravih nego 1000". Ljudi, šta smo mi? Provincija? U principu jesmo postali, ali hajde da se ne lažemo, ovo juče sa blizu 2 hiljadarke na jugu je mnooooogoooo bolje od onog polufinala sa 600ak duša. Tu razliku su nam doneli rezultati i to je suština. Ja više volim pun stadion nego 100 pravih (kao što smo imali nekad), a broj su nam doneli rezultati.
Vidi se da si uporan, ali ne bas i da si pametan, jer nisi ti bas najbolje shvatio kontekst u kom je to napisano.

Neko je tu napisao da ako odemo u drugu ligu da ce svi ovi klinci sto su sada na severu da se okrenu zvezdi i partizanu i da ce ostati samo 100 ljudi da navija za nas.

E pa j**o ja mater svakome sa severa koji bi otisao da navija za blizance pa makar Vosa igrala i u beton ligi!

Naravno da je bolje 2000 pravih nego 100 pravih ali cekaj cega se mi tu plasimo, da ce ceo sever da nam ode ciganima i grobarima? Pa treba ukinuti klub i svi da se posamoubijamo ako je to istina!

Koji ce nam takvi "navijaci" koji prikriveno navijaju za blizance ali im daleko Islamabad a hteli bi da se malo izvicu za vikend pa dodju da kao navijaju za nas? Ima li takvih uopste?

I da, 100 pravih je bolje nego 10000 takvih!
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Somborac wrote:Sta pisete gluposti, svi ste najpametniji direktori, treneri sve vrsni ekonomski i fudbalski strucnjaci :roll: Usput ste svi veoma realni i imate resenja za njihove naslednike. Pretvarate ovaj forum u komentare b92/sport kao istripovani i istraumirani klinci ste!

Par nerealnih likova koji su samo na forumu dokazani i imaju svoje JA su poveli jos nekolicinu kojima su idoli i preko tastature se bore za svoju ljubav i SVE NAJBOLJE ZNAJU! Zasto ne igra ovaj, ko treba da igra, koja taktika je trebala da bude, ko je kriv, sta treba menjati...

Svaka cast pojedincima koji su zasluzni za uspeh ovog foruma, ali ovi sada su istraumirani i lece komplekse preko foruma!
Нереални ликови?! Освајамо куп, а квота на нас око 6!? Најпаметнији директори па оћеш да ми кажеш да је тешко од ових наших бити паметнији? Несторовић? Да ли је једна зграда вредна тога да Алексић или Качар оду првом приликом? Истраумиран јесам, како не бих био кад ме третирају као стоку чак и они на терену, а ти паметнији од нас што седе у ложи такође. Да ли ми треба да будемо верно стадо керова за те паметњаковиће, да их бранимо у јавности и сл.? Е па Сомборац та управа која је паметнија од нас(реално која има паре за разлику од нас јер смо ми глупи) није могла да искористи можда и најгору сезону црвене звезде у историји, а није ни партизан далеко, како мислиш да се носимо са њима када се опораве? Знамо какав је био фудбал 66. и 89. знамо колико људи је и гледало такав фудбал, где смо сада? Да ли смо од 89. уопште имали неки папредак? Видим да цениш да су ти у управи клуба бољи економисти од нас, ја мислим да међу нама навијачима нема лопова, барем тако добрих да могу да купују зграде возе мецедесе и сл. Какви су по теби економисти Аркан и сл. "хероји" нашег народа, бољи од нас сигурно? Свака им част, људи нису ухваћени, нас треба да буде срамота што нас хапсе и туку због "хулиганства". Најбоље знамо ко је крив и шта треба мењати, не треба бити паметан да би сконтао. Бата је преузео сву одговорност мада су по мени сви одговорни који се нису мењали сада већ више година, 2007. смо били исто у финалу купа, јуче је играла потпуно другачија екипа, тренера смо променили колико хоћеш само још управу нисмо променили. Управа је и од наших играча и тренера направила стоку е па време је да и ми од њих направимо стоку што и јесу па да ми њих терамо. Народ трпи али када буде био гладан устаће или у нашем случају неки ће чак бити и срећни пошто ће на стадиону остатни нас 100 али то ће бити 100 правих навијача, правих будала који су дозволили да му други упропасте његово слободно време које је годинама трошио вереујући паметнинијим људима играћемо сваке године квалификације за лигу европе, штедећемо за егзотична гостовања, у Пожаревац ће нас ићи шака јада и ми ћемо бити велики клуб са великом историјом.
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Upravo o ovome ja i pričam. Ne valja kad se dižu cene igračima?! Bata uzima pare? Naravno, da uzima, ali nešto uzme i klub, zar ne? Pogledaj kalkulaciju u vezi menadžerskih agencija i transfera u vreme Šapurića na istom ovom forumu i da uporedimo to sa ovim sada. Iskreno, da li bi se ti prvi ovde pobunio ako bi Medojevića prodali zvezdi? Ne razumem šta tu nije u redu.

Kupovna utakmica, hmpf. Po tvom mišljenju, šta je bolje da ih kupujemo ili prodajemo (kao do sada)? Šta ti misliš na kojem bismo mestu na tabeli bili da nije bilo nekog muljanja? Ne pokušavaš valjda da mi kažeš da mi nikad pre nismo kupovali utakmice?! Možda ni 80ih, ni 90ih?! Jel bolje da muljamo za vrh ili za dno? Ne znam, objasni mi...

Brojka od 2000 ljudi je najviše rezultat ulaska u finale kupa, a ne toliko krvavog rada forumaša. Taj krvavi rad je postojao i pre polufinala i bilo nas je 600ak jel tako? Kako smo za samo nekoliko nedelja došlo do još 3 puta toliko ljudi? Lepljenjem plakata, postovanjem po forumima, daj molim te...

E sad, ti busevi su neviđena glupost uprave, to stoji, ali pogledaj malo i firmin forum. Isprozivali čoveka što je išao na istok, kao što nije išao na jug. Pre neki dan ovde opšte prozivke što se uopšte organizuje prevoz za istok i zapad, jer kao ići će cigani. Pa ljudi hajde da se dogovorimo šta mi hoćemo u stvari! Ne valja ovo, ne valja ono, a ne znamo šta hoćemo. To je u stvati i suština. Znamo da kritikujemo, a ne znamo da damo neki konkretan predlog ili još gore da nešto konkretno uradimo.

Loša selekcija jbg. Ali kao što sam rekao ako je cena rezultata i da trpim navedene konje, ok. Ako tako mora, nije teško. Apropo selekcije navedi mi klub u zemlji koji nema istu takvu selekciju...
UH!
User avatar
buraz
Posts: 130
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:29 pm
Location: Novi Sad

Post by buraz »

Neko je tu napisao da ako odemo u drugu ligu da ce svi ovi klinci sto su sada na severu da se okrenu zvezdi i partizanu i da ce ostati samo 100 ljudi da navija za nas.

Radoye ni ti nisi najbolje shvatio sta sam ja napisao, nisam mislio na decu koja su sada na severu, vec na decu koja sada imaju 4-5 godina koji su potencijalni navijaci Vojvodine, njih ce na stadion najbolje privuci evropske utakmice, derbi, lep fudbal.......
Ja od osnovne skole navijam za Vosu a sada imam preko 30 god. i znam kako je i sta je bilo sa grupom tokom 90ih i idalje idam na utakmice, verujem da je takvo 90% ljudi koji dolaze na stadion!
Jedna je crvena a druga je bela....
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Vrlo slozeno i osetljivo pitanje, a istina je negde na polovini. Sa jedne strane, klinicki mrtav klub je stao na noge, igrao dva finala kupa, osvojio jendo drugo i dva treca mesta i mozda ce treci put zaredom igrati evropu. Trening centar je potpuno renoviran, igraci imaju solidna primanja za nase uslove koja se isplacuju redovno, a posle ko zna koliko sezona poceli smo da stvaramo i u renomirane evropske klubove prodajemo fudbalere. Nasi igraci, takdoje, igraju u svim reprezentativnim selekcijama. Sto je najvaznije, beogradski klubovi se vise ne setaju kroz Novi Sad niti nam otimaju najbolje pojedince. Sa druge strane, prica se da se radnici u klubu ne placaju, treneri se cesto menjaju, dovode se igraci sumnjivog kvaliteta, a titule olako obecavaju. Tu je i problem kadrovske selekcije clanova izvrsnih struktura (direktor i sportski direktor). Po meni kritican faktor je treca strana, a to je grad Novi Sad. Bez pomoci gradskih struktura mi se necemo moci sami izboriti sa sljamom iz omrzenog nam grada. Nazalost da li ce od grada stici neka pomoc tesko je reci. Ipak su to ljudi polticari, clanovi partija sa centralama u Beogradu.

Treba dobro razmisliti o svemu pre nego sto se potegne pitanje izglasavanja nepoverenja upravi. Koliko je uopste profitabilno ulagati u nas fudbal i da li ima neko ko bi zeleo da preuzme celo kluba? Ja bih pruzio podrsku ovoj upravi pod uslovom da na leto sprovede ozbiljne rezove.
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Sta to klub uzme od transfera igraca ? Pitaj zaposlene u klubu kada su poslednji put primili platu.

Velis da zbog rezultata trpis i neke konje.

O kojim to rezultatima pricamo ? Bata je pompezno najavljivao titulu. Za nas su trenutno i OFK i Spartak pojmovi uspeha. Uspeli smo jednom da dosantamo do 2. mesta i to odlukom administracije za zelenim stolom.

Uprava nam je donela spektakularne transfere. Adams sledi Misinu sudbinu, a spektakularno pojacanje iz Gruzije provede najvazniji mec sezone na klupi. Da, umalo da dovedemo Songa, Stojka je ispunio funkciju veseljaka koji ce najvise popiti u kafani, uz primanje i poneke masnice u tuci. Dres Mojsova je ostao Pantelicu. Onog Kamerunca jos cekamo da se nekako na kamili probije kroz Saharu.

Ja se vec spremam za novi cirkus, recimo dovodjenje Mateusa.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Prof Dr Radoye, vidim da si ultra pamtan lik koji voli da eto ocenjuje pamet drugih ljudi, pa ću probati da ti odgovorim, ali nisam siguram da li ću uspeti. Jer kako reče nisam baš pamtan, za razliku od tebe profesore.

Elem, ja nisam pominjao prelazak nikog nigde koliko se sećam, ispravi me profesore ako grešim. Suština je rezultati dovode ljude, a odsustvo rezultata ih tera sa stadiona. Ne pričam ja samo o severu, već i o zapadu i istoku. Takav smo mentalitet i to je to. Kao što rekoh bolje da je stadion pun, jer od 10000 ljudi makar 20% će postati iskreni navijači Vojvodine, ako nemaš kvantitet, neće biti ni kvaliteta. Treba pogledati istini u oči. Naravno, uz pitanje koliko je ljudi 89. počelo da navija za Vošu?
UH!
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Slazem se da ima krupnih gresaka, i da one moraju da se isprave na leto kako bi ova uprava i dalje uzivala poverenje navijaca. Sa druge strane, nije lako dici klub iz mrtvih i za dve godine biti prvak. Pogledaj samo koliko je novca ulozio Man. City FC u poslednjih nekoliko godina i kakvi su rezultati. Po meni Bata bi trebao da dovede jednog ili dva ozbiljna coveka na mesta u izvrsnim strukturama i stvari bi se promenile. Da li ce tako nesto i da uradi ostaje da se vidi.
Locked