SP u fudbalu - Juzna Afrika 2010

Locked
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

SP u fudbalu - Juzna Afrika 2010

Post by Lala sa zapada »

Dosao sam na ideju da otvorimo poseban topik radi komentarisanja ostalih reprezentacija koje ce se naci na SP i samog takmicenja. Mogli bi prvo da pocnemo sa prognozama. Ja sam prilicno uveren da titulu uzimaju Brazilci ili Argentinci, stavicu i neku paricu na njih kada dodje vreme.
:D

Smatram da je otvaranje ove teme dobro kako bi se malo odmorili od aktuelnih glavobolja koje nosi pripadnistvo FK Vojvodina. :D
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Lalo, ovo sa Argentinom ti se garant upalilo juče nakon Mesijeva četiri komada :wink:
Tradicija kaže da su na evropskom tlu titule uzimali evropljani, na američkom kontinentu južnoamerikanci, a Brazil je jedini koji je iskočio iz tog šablona 1958 pobedom u Švedskoj, i 2002 pobedom u Aziji. Tom logikom, oni bi trebali biti favorit broj jedan. Osim toga, za razliku od evropskog prvenstva gde su titule uspevali da osvoje i timovi van grupe favorita(u novije vreme Danska i Grčka) to se nije dešavalo na svetskom, verovatno i zbog većeg broja učesnika. Tako da je samo 7 reprezentacija postalo prvak sveta. Urugvaj zadnji put 1950-te, Francuzi i Englezi kao domaćini. Ostali su Italija, Nemačka, Argentina i Brazil. I među njima i treba tražiti prvaka po meni, bez obzira na sjajnu Španiju i Holandiju, recimo.

Još je rano da se vidi ko će kakvu ekipu dovesti, ono što je zasad izvesno da Španija ide na prvenstvo bez Fabregasa, po meni je to strašan hendikep koji neće lako zakrpiti; i da Dunga izgleda neće voditi Ronaldinja i Pata na prvenstvo što je idiotluk, naročito kad je ovaj drugi u pitanju. Mislim da igrači tipa Luisa Fabiana(koji je prvi centarfor) mu nisu ni primaći. Lipi je enigma, Del Piero koji igra kao da mu je 20 nije pozvan nijednom u kvalifikacijama, Kasano neće ići sigurno, Toti takođe je daleko od pristanka da se vrati, i mislim da Italija ovaj put nema šta da traži, pogotovo jer im je odbrana, uvek najbolji deo tima, tanka, Chiellini je drži sam.

Dakle, bez obzira na brljanje u kvalifikacijama, Argentina ima Mesija, i očekujem da on potvrdi na prvenstvu da je novi, i još bolji Maradona. Nemaju golmana ekstra klase, ali sve ostalo imaju. Eto, malo i odviše razvukoh, ali privodim kraju.
Argentina svetski prvak.
Io odio Belgrado
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Red Marquis wrote:Lalo, ovo sa Argentinom ti se garant upalilo juče nakon Mesijeva četiri komada :wink:
Tradicija kaže da su na evropskom tlu titule uzimali evropljani, na američkom kontinentu južnoamerikanci, a Brazil je jedini koji je iskočio iz tog šablona 1958 pobedom u Švedskoj, i 2002 pobedom u Aziji. Tom logikom, oni bi trebali biti favorit broj jedan. Osim toga, za razliku od evropskog prvenstva gde su titule uspevali da osvoje i timovi van grupe favorita(u novije vreme Danska i Grčka) to se nije dešavalo na svetskom, verovatno i zbog većeg broja učesnika. Tako da je samo 7 reprezentacija postalo prvak sveta. Urugvaj zadnji put 1950-te, Francuzi i Englezi kao domaćini. Ostali su Italija, Nemačka, Argentina i Brazil. I među njima i treba tražiti prvaka po meni, bez obzira na sjajnu Španiju i Holandiju, recimo.

Još je rano da se vidi ko će kakvu ekipu dovesti, ono što je zasad izvesno da Španija ide na prvenstvo bez Fabregasa, po meni je to strašan hendikep koji neće lako zakrpiti; i da Dunga izgleda neće voditi Ronaldinja i Pata na prvenstvo što je idiotluk, naročito kad je ovaj drugi u pitanju. Mislim da igrači tipa Luisa Fabiana(koji je prvi centarfor) mu nisu ni primaći. Lipi je enigma, Del Piero koji igra kao da mu je 20 nije pozvan nijednom u kvalifikacijama, Kasano neće ići sigurno, Toti takođe je daleko od pristanka da se vrati, i mislim da Italija ovaj put nema šta da traži, pogotovo jer im je odbrana, uvek najbolji deo tima, tanka, Chiellini je drži sam.

Dakle, bez obzira na brljanje u kvalifikacijama, Argentina ima Mesija, i očekujem da on potvrdi na prvenstvu da je novi, i još bolji Maradona. Nemaju golmana ekstra klase, ali sve ostalo imaju. Eto, malo i odviše razvukoh, ali privodim kraju.
Argentina svetski prvak.


Ma ne, to sa kladjenjem na Argentinu mi sinulo jos kada sam prvi put gledao Mesija na SP do 20 godina u Holandiji. :D

Da, dosta se oslanjam na tradiciju. Ti si vec sve lepo naveo, Evropljani nisu osvojili SP izvan Evrope.


Mozda ce vam biti malcice cudno, ja mnogo vise pratim juznoamericke ekipe. Upoznat sam sa svim selekcijama. Mislim da gresis za Fabiana, covek igra odlicno za reprezentaciju. Dunga ima svoj sistem koji sigurno nece menjati, neki igraci se ne uklapaju u taj sistem i profil, te ce izostati sa svetskog. Covek je kao trener osvojio Copa Americu, za sada ima 100 posto ucinak sa Brazilom. Ronaldinjo je odlucio da protraci svoj talenat, to svi znamo.

Argentini ce po meni najveca prepreka biti Maradona. Covek nije strucan i veliki je egoista. Njemu je adut Demikelis koji je stalno na ivici kiksa, a Banega ( koji igra odlicno u Valensiji) verovatno nece ni putovati.

Mesi jeste vanzemaljac, ali vrlo je moguce da dodje na svetsko istrosen. Igra u ludom ritmu sreda- subota gde je svaki mec vazan za trofeje.

Cile je reprezentacija o kojoj se jako malo prica. Nemaju zvezde u velikim evropskim klubovima, medjutim, igraju veoma lep fudbal za oko. Mogu dosta uraditi na SP.

Pored svih majstora koji ce igrati na SP, meni ce i dalje nedostajati osoba iz mog potpisa.
:D

Ronaldo i driblanje golmana u petercu, zaboravljena umetnost.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
Vojvodinas
Posts: 66
Joined: Wed Mar 10, 2010 3:14 pm
Location: NS-BG

Post by Vojvodinas »

Tema u pravo vreme.
Kako sada stoje stvari celo prvenstvo sveta je za mene enigma. Tim pre jer sam u euforiji dobih rezultata nasih i bojazni da se ne ispucamo pre vremena. Povreda se plasim takodje... Jer dovoljno je da se Vidic ,ne daj boze, povredi i tu nam je kraj. 8) Ipak ,verujem u Antica i u srecu. U Antica koji konacno treba da se ukalupi u trenerski svetski vrh ,makar u smiraj karijere i u srecu koja nas ranije nije pratila.

Sto se reprezentacije tice stvari stoje ovako. Po meni najveci favorit sampionata je Spanija. Igraju izuzetan fudbal,evropski su sampioni. Engleska. Ako se moje bojazni osvare,sa njima igramo u osmini finala. To nikako ne bi valjalo. I pored raznih potresa u zadnje vreme imaju fantasticnu reprezentaciju. Brazil i Argentinu bih stavio u isti kos zbog temperamenta njihovih igraca. Ako pocnu furiozno ,plasim se da ce furiozno i zavrsiti . Kod njih je dosta u glavama ali i u kvalitetu selektora koji ih vode. Dunga je mnogo bolji od Maradone koji je i najslabija karika Gaucosa. Kao potencijalno iznenadjenje vidim neku od Africkih repki,pre svega O.Slonovace i Ganu. Nemacka me ne ubedjuje preterano da je za drugi krug ,kao ni Italija,ali svetski su sampioni i imaju ludu srecu ,pa ih treba ocekivati u zavrsnici. Holandija je uvek ozbiljan protivnik,Francuska takodje a pored njih tu je i Portugal. Ostali nisu vredni pomena ,mada kao faktor iznenadjenja uzimam jos i Kamerun i Dansku. Iskreno ,ako se stvari budu odvijale kako mi prizeljkujemo a to je da u 1/8 finala odemo sa Amerima,mislim da polufinale nije neostvarljivo. Ostalo je inspiracija...
STO SE RADI
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Ne znam za vas, ali ja sam zgrozen sto ce doticni prenositi nasu reprezentaciju.

Image

Lik gusi sa nebitnom statistikom, iritantan mi je i sve vise i vise je sklon lapsusima.

Milojko je bio kralj odvala koga sam obozavao. :D
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Lala sa zapada wrote:...Mesi...
Pre neki dan bila emisija na TV o njemu ovde kod mene, i naveli su statistiku da je Mesi dosad barem po jednom osvojio svaki trofej gde se ikada takmicio u profesionalnoj karijeri - jedino mu titula svetskog prvaka jos fali!.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

@Lala sa zapada
Mogao si nas i poštedeti slike vajnog komentatora :lol: Meni je on u startu bio solidan, ali sad hvalim sreću što sam na KDSu a ne SBBu, pa mogu da gledam Hrt. Ono kad je nedeljama davio o Teriju i Bridžu, usred fudbala on priča o skandalima koje obljavjuje Sun i ostala njihova žuta štampa, uvređen i povređen kao da je Teri kresnuo njegovu curu...tu sam završio s njim. Što ne znači da bih se zadovoljio Milojkom. No thanks.

Da dodam na pređašnje pisanije moje. Ne mislim da je Fabiano loš, nikako, već da je Pato bolji, a klasa iznad Robinja koji će neminovno igrati i zbog koga ovog ni ne zove. Ronaldinja sam spomenuo u tom kontekstu, ako mu ne smeta Robinjov karakter, ne treba ni Ronaldinjov.S druge strane, Diego, Kaka, Melo su imali očajnu sezonu, pa bi mogli i da prorade kad bude trebalo. Ali opet, imaju tešku grupu, a opet gledajući tradiciju, titule su osvajali oni koje je i žreb malo gledao.

Priznajem da volim Diega Armanda, bez obzira što je klimav trener bio dosad...očekujem da bljesne na prvenstvu i pozove mog ljubimca Lisandra Lopeza i vrati Javiera Zanettija.

Srbija mora proći grupu, to je minimum koji očekujem. Ako svi ključni igrači ostanu zdravi, uspećemo i nešto više. A Engleze ćemo pre proći dalje, nego da nas čekaju Italijani, Holanđani ili Švabe u eliminacionom krugu...
Io odio Belgrado
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Mislim da pre svega mi mozemo do polufinala. Imamo reprezentaciju za to, a i Krasic moze nekom da uvalja cetiri komada. Ne igra na istom mestu kao i Lionel, ali poseduje strasnu tehniku.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ja svetsko volim zbog one nagradne igre u TIP novostima,gde si sam "selektor" i imas svoju ekipicu koju vodis i gledas ucinak igraca pojedinacno,tako da po potrebi navijam za svaku reprezentaciju po malo :wink:

Mozda ce mi ove sezone trebati vasa mala pomoc,posto sam ispao iz forme,ponajvise razocaran zbog Vose :cry:
Image
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Voja wrote:Ja svetsko volim zbog one nagradne igre u TIP novostima,gde si sam "selektor" i imas svoju ekipicu koju vodis i gledas ucinak igraca pojedinacno,tako da po potrebi navijam za svaku reprezentaciju po malo :wink:
Obavezno obavesti kad bude 8)
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

U jedno sam siguran, a to je da Argentinci nece osvojiti prvenstvo, sto zbog Maradone, sto zbog svog dugogodisnjeg stila i nacina igre, a to je besumucno, besproduktivnog dodavanja koje daje rezultat u pocetnima fazama svetskog prvenstva protiv nesto slabijih ekipa koje nemaju resenje za taj posed lopte i toliko ih izmore da i kad uzmu loptu totalno su bez svezine da urade nesto...
Isti slucaj je bio sa Spanijom ali do poslednjeg Evropskog prvenstva, i oni su izuzetno intiligentno iskoristili svoje vrline i igraju mnogo produktivnije od Argentinaca...
Holandjani su slican slucaj kao i Argentinci, po grupama kolju, kasnije ih nema, mada mislim da su oni dosta blizu tom Spanskom stilu, za sta ima logike jer Spanci igraju Barsinu koncepciju koju je uspostavio Holandjanin Krojf! Mada oni nisu skup vanzemaljaca, imaju par odlicnih pojedinaca dok im je odbrana poprilicno losa, rekao bih da bi bolju odbranu skrpili od igraca iz Jelen super lige(po meni nisu top klasa kao Spanija i Brazil)!

Brazilci konacno promenili nesto i shvatili da se titule ne osvajaju brojem zvezda i vanazemaljca vec uz ponekog znalca i uz mnostvo radnika! Zato Dunga odlicno radi, i to ne pozivanje Ronaldinja je po meni odlican potez, jer sve sto moze Ronaldinjo mogu i Kaka i Robinjo koji mogu biti dosta produktivniji za tim (doduse ovaj drugi nesto manje, ali svakako izigrava manju zvezdu od Ronaldinja)! Njihov stoper Tiago Silva mi je odlican igrac, odavno nisam video stopera tog tipa, ala Bekenbauer, sa odlicnom dugom lotom, iznosenjem lopte, tehnikom, a zajedno sa Lusijom (koljacem) cini fanatastican stoperski par, a da ne pricam o Dani Alvesu, Maikonu, Maksvelu (konacno imaju i dobru odbranu)... Imaju i igraca iz njihove lige koji su vec svetska klasa, ali ne glume zvezde, recimo Nilmar, fenomenalan igrac... Ako pogledate Brazil videcete totalno drugaciju stvar od one sto ste navikli, dosta discipline, trcanja, ali i dalje se mogu videti oni lepi potezi!

Zato ja tipujem na Brazil i Spaniju, koja uopste nece biti oslabljena neigranjem Fabregasa (cak nisam ni siguran da je to tacno da on propusta SP) jer Fabregas kod njih i ne igra u prvih 11! Centralnu trojku cine Sena iz Viljareala, Cavi i Inijesta! Ako moram da se odlucim na neku od te dve ekipe biram Spaniju! I Englezi mogu da urade nesto, sa svojom nenormalnom snagom i Kapelovom taktikom!

Kad smo mi u pitanju, po meni je realno da prodjemo grupu! Sa Anticevim shvatanjem fudbala mislim da ni Nemci KONACNO nece predstavljati problem! Primetio sam da svi strahuju od Gane, a ja moram reci da sam poprilicno ubedjen da ce Ganci zavrsiti kao poslednji u grupi! Nemaju igru, dosta defanzivno stoje, a Esijen koji je zivotinja ipak nije neki znalac, dok je Muntari po meni krs igrac! Vise strahujem od Australije koja igra dosta slicno Englezima, i onaj njihov Kejhil mi se bas svidja, odlican igrac!
Sto se tice daljeg plasmana nisam nesto ubedjen da ova reprezentacija ima bas tolike domete kolike joj svi predvidjaju...
Odbrana je svetska tu nema govora, al vezni red po meni nista vise nego prosecan, sa Stankovicem, Milijasem, i nesto boljim Krasicem i Lanetom koji protiv jacih protivnika i ne igraju bas tako sjajno i efektivno, zato me bas interesuje kako ce se snaci u dosta jacim ligama i klubovima (svaka reprezentacija koja im je posvetila malo vise paznje oni se nisu naigrali)...
U napadu Zigic odlican, na njemu nam se zasniva igra, dok o ostalim napadacima nemam komentar, u najboljem slucaju debeli prosek!
Rekao bih da je najjaci adut ove reprezentacije timski duh i timska igra, i uz neki povoljan razvoj situacije po grupama (i nasoj i onoj sa kojom se ukrstamo-Engleska) mislim da bi mogli do 1/4 finala sto nam je po meni plafon!
Last edited by Grba_NS on Fri Apr 09, 2010 8:36 pm, edited 2 times in total.
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Ovako...

Sto se Spanaca tice. I corava koka zrno ubode. Ne fasciniraju me uopste, iako imaju najbolju generaciju ikada u svojoj reprezentativnoj istoriji.

Sto se tice Engleza. Konji... Bice drugi u grupi, predvidjam da ce Alzir da kasapi njih i Amere...

Sto se tice Brazilaca... Imaju Dijega, Ronalda, Kaku, Robinja, Lusija... To je sve tacno... Ali... Nemaju Teveza, Milita, Maksi Rodrigeza, Mesija. Strasno koliko su Argentinci jaki i uz recimo boljeg selektora, mogu mnogo da naprave. Mada Maradona postavlja igru iz osamdesetih, a Mesi je dokazao da one zuce prolaze i dan danas... Podseca me na Piksija, Maradonu iz najboljih dana...

Engleza se ne plasim u cetvrtfinalu. Mogu da trce k'o Nemci, ali ne mogu da nas pobede. Runija ce Vidic verovatno da cuva, zna ga najbolje. Imamo i mi mesare. Baneta, Vidica, Lukovica.

Sredina nam je solidna. Stankovic mi je antipatican igrac, ali zasto ima prednost nad recimo Kacarom, jeste zato sto protiv jakih ekipa kvari igru i koncepciju protivniku. Gojko je igracina koja moze sa klupe, zajedno sa Kuzmom i Bambijem da cini cuda... Lane i Milos ce da pokazu svoj raskosni talenat. Ukoliko Brka bude stajao na golu i ne budu se forsirali ciganski golmani(Stojkovic, Stamenkovic) sanse su sve, da imamo sigurnost i na golu. U napadu recimo Mrdja sa klupe, Lazovic, Zigic. Pantelic isto moze sa klupe, ili kao igrac koji ce da se menja sa Dankom u napadu, da pomogne mnogo. Ocekujem da Krasic pokaze svoje znanje. Dobro je sto se niko sem mene ne zanosi, ali onda kad izbacimo par reprezentacija koje vide svi kao potencijalne osvajace, ima da me nosite na rukama :lol:

Antara je uz Boru fudbalski mag. Njih dvojica ne mogu da omanu, a reprezentativni kult se vratio. Neka odigraju kako umeju, pa kom obojci, a kom Tom&Dzeri :D
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Po meni situacija je sledeca:

Favoriti su Brazil i Spanija,iz drugog plana vrebaju Englezi.
Njih vadi Kapelo da nije njega ista prica kao i do sada bi bila sa njima.
Ostali mislim da nemaju kapacitet pre svega u zadnjoj liniji za titulu.
U fazi eliminacije,gde se igra jedan mec odbrana je vise od pola posla to je neko moje misljenje. (Grci su nam demosnstrirali na Evropskom a i Italjani bezbroj puta ranije)

Ono sto je najbitnije a to smo mi.

Nas test su Nemci! Sada ili nikada izgleda. Nikada slabija nemacka u nikada losijoj formi.
Klose,Balak,Podolski kao glavni igraci ne secam se kada su imali losije sezone iza sebe po licnom ucinku na terenu.
Taj mec ce odluciti ko ce biti prvi u grupi. (Neko moje misljenje)
Gana je ovde kod nas malo previse napumpana. Cak sam siguran da ce nam biti 2 puta teze protiv Australije nego sa njima.

Grba_NS je vrlo lepo napisao pre mene.
Mi mozemo da prodjemo grupe,ako to ne uradimo to je debeli neuspeh!
Prvi krug nokaut faze mozemo jos proci i dalje je potrebno mnogo srece.
Treba biti realan,Krasic koga svi hvalimo protiv Francuza koliko kog problema stvarao Evri sem sto ga je dobro umorio nije uradio nista.
I to pred punim nasim stadionom,da Laneta ne spominjem on tek se nije video.
Kad ovo kazem,bez obzira na njih dvoje stojim iza toga da smo bili bolji od Francuza sto je i statisticki kasnije pokazano.
Ono sto nama moze da donese nesto "veliko" je bas ta formacija i sastav sa kojim smo igrali protiv Francuza u BG-u ali nam je potrebna sreca koju to vece nismo imali.

4-5-1 ili 4-2-3-1 kako god.

Odrana nam je u najmanju ruku kapacitet za titulu bez preterivanja, ali onda nastaju problemi koje bi ova formacija trebala da prikrije.
Mi nemamo nesto posebno kreativan vezni red koji je sposoban da diktira tempo i nametne posed lopte protiv ekipa koje ce se naci u eliminacionoj fazi takmicenja i toga treba da smo svesni.
Tada nastupa Kacar. On kao isturen ispred Stankovica i Milijasa a iza Zigica treba da donese upravu tu kariku koja nama nedostaje.
Kako ja to volim da kazem "Prva linija napada,prva linija odbrane". Izuzetno bitan u oba pravca!
On takodje nije kreator ali je neverovatni borac koji zna da presece loptu,napravi kontru i sto je najvaznije da da gol, a ima snage za 2 meca.
Sta ocu da kazem? To da je on taj koji ce svojom karakteristicnom igrom da unosi paniku u vezni red protivnika,sto konstantnim presingom tako i u kontri kad zna da bude veoma opasan sto u skoku sto iz drugog plana.
Nece moci onda da mirno vode svoju politiku igraci njihovog veznog reda, misleci samo na napad.
Kada se tu dodaju Stankovic i Milijas koji znaju da daju tu "dugu" loptu na Zigica koji ce je spustati na stranu krilima mi postajemo izuzetno opasan tim po sve pa i Brazil. :wink:
U toj eliminacionoj fazi nama sem taktike kao JSL - Japan neme neke srece. Zid u odbrani i brza kontra uz prejak prekid.
Sreca je u tim utakmicama faktor od minimum 50% to smo videli bezbroj puta. U tim utakmicama prekidi obicno resavaju, bude malo golova i veoma su tvrdi mecevi.
Ako uzmemo u obzir ovo sto sam malo pre pricao i statistiku meca sa Francuzima videcete da su oni bili manje opasni po nas gol nego mi po njihov.
Imali su 3 suta u okvir i ta tri su bila tuzna ako se secate(polusanse).
U prevodu mogu da su kreativni koliko god oce ako mi igramo sa 3 u vezi koji mogu da budu barem toliko destruktivni. :lol:

Da skratim sve ovo sto sam vas do sada davio. :D

Nema nam druge sem da ako svi budu zdravi igramo blok pa na kontru i tako nesto mozemo uraditi drugacije nema nama srece, hteli mi to da priznamo ili ne.
Price o posedu lopte,dominaciji, Anticevoj taktici da igramo u skladu sa nasim mentalitetu ne piju vodi kod tehnicki jacih ekipa, npr Spanaca jer jednostavno nismo kapacitet na sredini terena za tako nesto.
Jednostavno nemamo igraca koji ima tacnost pasa 92% (Xavi). 8)

Ono sto je najvaznije igramo sa verom,zarom,timski posle duzeg vremena i mislm da necemo razocarati...

Izvinjavam se svima na predugackom postu,jednostavno reprezentacija je tema za koju se zivi. :D

:cheers:
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Spanija ima ubedljivo najjaci tim:

Golmani: Iker Kasiljas (Real Madrid) Hoze Manuel Reina (Liverpul), Viktor Valdes (Barselona).

Odbrana: Žoan Kapdevilja (Viljarreal), Karles Pujol (Barselona), Džerard Pike (Barselona), Raul Albiol (Real Madrid), Serhio Ramos (Real Madrid), Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Karlos Marčena (Valensija).

Vezni red: Ćabi Alonso (Real Madrid), Serhio Buskets (Barselona), Ćavi Eernandez (Barselona), Andres Iniesta (Barselona), Sesk Fabregas (Arsenal), Havi Martinez (Atletik Bilbao).

Napad: Hesus Navas (Sevilja), David Silva (Valensija), Huan Manuel Mata (Valensija), Fernando Tores (Liverpul), David Vilja (Barselona), Pedro Rodrigez (Barselona), Fernando Ljorente (Atletik).
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Na papiru da, ali nije stanje bas tako idealno.

Cuo sam da je Tores povredjen, Iniesta muci muku cele sezone sa povredama. Dodajmo listi i Fabregasa, plus je i Cavi poslednjih par meceva u Primeri igrao na inekcijama.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
Locked