Cene karata

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Cene karata

Post by Владика »

Da ponovim Turijinu i moju pricu koju ponavljamo vec godinama. Apelujem na novu upravu da na utakmicama koje sigurno nece privuci veliku posetu spusti cene karata na najnizi moguci nivo. Po meni to bi bilo 100-dinara zapad, 50 dinara-istok i sever za dzabe. Ocigledno je da ljudi koji imaju para retko dolaze na fudbal ali zato znam dosta penzionera koji bi dosli da gledaju njihovu Vosu ali 300 dinara je za njihova primanja preveliko. Ili pogledajte ovako ,otac da sa sinom dodje na zapad treba mu minimun 1000 dinara(karte,sokovi,pivo i kokice) sto je za nase uslove premnogo. Moze se reci i ovako kakva je muzika toliko i para to jest za nivo fudbala koji gledamo mislim da su cene koje sam predlozio najrealnije.
Inace pitam se zasto se uopste prodaju karte jer sam siguran da troskovi stampanja,dopremanja i prodaje karata sigurno premasuju prihode. Mislim da bi bio veliki plus za novu upravu da sirom otvori kapije za pocetak novog prvenstava/
A sad realnije pitanje ,da li ce zbog PDV-a porasti cena karata!
huLIMANi
Posts: 29
Joined: Sun Jan 30, 2005 11:13 pm
Location: liman

Post by huLIMANi »

ne ne.


Ja bas mislim da treba povecati cenu. Ne mislim da je razlog nedolazenja mase "skupa" ulaznica. Mislim da je to nesto drugo, a svako ko je imao kesa da da 200 din za utakmicu sada imace i 250. Pa ti racunaj kolika je zarada na 50 din.
Liman drzava!
User avatar
KDA
Posts: 215
Joined: Wed Jan 19, 2005 3:08 pm

Post by KDA »

huLIMANi wrote:ne ne.


Ja bas mislim da treba povecati cenu. Ne mislim da je razlog nedolazenja mase "skupa" ulaznica. Mislim da je to nesto drugo, a svako ko je imao kesa da da 200 din za utakmicu sada imace i 250. Pa ti racunaj kolika je zarada na 50 din.
Ne lupaj.
Koliko sam primetio na nije bas mnogo ljudi "imalo kesa da da 200 din".
Mislim da bi smanjenje cene ulaznica za zapad i istok privukle starije ljude sa decom da dolaze na utakmice, ipak je 300 din mnogo pogotovo za ljude sa malim primanjima. A koliko je bila karta za istok? 200 din?
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Ma zato i nema publike pa ko ce da da 200 dinara za utakmicu,a kamoli 250!Pogotovo mladji kojima treba za grad i...Od 50 za losija do 100 za bolja mesta uvrh kape!!!Budimo realni...
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Definitivno treba smanjiti cene karata.Upravo to ukoliko neko oce sa sinoovima da dodje na zapad pa treba mu preko 1000 dinara.Pa nije ovo ni Nemacka a definitvno nije nemacki fudbal.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1624
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Pa kao prvo ako ljudi vole Vojvodinu, onda ce platiti da je gledaju. Pogledajte cene godisnjih propusnica, 1000dinara +100clanarina, za sve utakmice! To je dzabana. Da li ljudima treba nacrtati sta dodje jefitnije. I onda kada je sezonska tako jeftina i opet ljudi to ne uzimaju, onda neka placaju 300dinara svaki put. Ne kazem ja da cene ne treba smanjiti, ali ako postoji mnogo jeftinija opcija, zasto ljudi ne iskoriste.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Post by Go west »

Ja sam za opciju da godišnje karte budu što jeftinije,a karte za jednu tekmu što skuplje.Zašto?
Pa ko voli Vojvodinu on će odvojiti nekih 1000 dinara (za istok ili zapad)za celu sezonu što u proseku ispadne 50 din po utakmici što i nije neki keš plus što kupovinom pretplatne karte dobijate i člansku kartu(ove godine se pokazala kao veoma važna).Naravno pretplatna karta za sever treba da bude još jeftinija(ali bez nje ne bi smeo niko da uđe jer nam malo discipline ne bi škodilo).
Onome ko dođe na naš stadion sa namerom da navija protiv Voše(grobari,cigani) treba mu iscediti i poslednji dinar.
Postoji i još jedna činjenica koja potkrepljuje moje mišljenje.
Naš narod je zajeban kad nešto vredi on to i plati kad ne onda neće ni za džabe.
Čak šta više kad bi ljudi čuli da su karte skupe odmah bi pohrlili jer bi bilo "in" biti unutra čim toliko košta
Dokaz ove tvrdnje je da su kod nas uvek bile punije one skuplje kafane od onih jeftinih
Znači rešenje je skup ulaz za ljude koji retko dolaze i šank na svakoj tribini .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Zurim sada,ali evo na brzinu kako da zaradite kupovinom karte od 300 din.Kupite kartu i posto verovatno necete dobiti fiskalni racun "cinkarite" radnika na blagajni i Boza vam udeli 500 din nagrade.... 8) :wink:
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Voja wrote:Boza vam udeli 500 din nagrade.... 8) :wink:
..nije Boza,vec neko drugi :evil: ...ali bez politike :D
Rakic
Posts: 5
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:08 pm
Contact:

Post by Rakic »

Go west wrote: Onome ko dođe na naš stadion sa namerom da navija protiv Voše(grobari,cigani) treba mu iscediti i poslednji dinar.
.
dobra :idea:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Stara Garda wrote:
Voja wrote:Boza vam udeli 500 din nagrade.... 8) :wink:
..nije Boza,vec neko drugi :evil: ...ali bez politike :D
Ovo samo pokazuje koliko se ja razumem u politiku i koliko me zanima :roll:
Bockanac
Posts: 44
Joined: Sat Jan 29, 2005 1:22 pm
Location: Bocke,Sr.Kamenica

Post by Bockanac »

Mislim da karta za ove "obicne" utakmice treba da bude 150 zap,100 istok i 50 sever a kad nam dodju cigani&grobari puta 3.Sem severa on nek uvek bude 50! :)
SVI NA CIGANE!!!
huLIMANi
Posts: 29
Joined: Sun Jan 30, 2005 11:13 pm
Location: liman

Post by huLIMANi »

Go west wrote:Ja sam za opciju da godišnje karte budu što jeftinije,a karte za jednu tekmu što skuplje.Zašto?
Pa ko voli Vojvodinu on će odvojiti nekih 1000 dinara (za istok ili zapad)za celu sezonu što u proseku ispadne 50 din po utakmici što i nije neki keš plus što kupovinom pretplatne karte dobijate i člansku kartu(ove godine se pokazala kao veoma važna).Naravno pretplatna karta za sever treba da bude još jeftinija(ali bez nje ne bi smeo niko da uđe jer nam malo discipline ne bi škodilo).
Onome ko dođe na naš stadion sa namerom da navija protiv Voše(grobari,cigani) treba mu iscediti i poslednji dinar.
Postoji i još jedna činjenica koja potkrepljuje moje mišljenje.
Naš narod je zajeban kad nešto vredi on to i plati kad ne onda neće ni za džabe.
Čak šta više kad bi ljudi čuli da su karte skupe odmah bi pohrlili jer bi bilo "in" biti unutra čim toliko košta
Dokaz ove tvrdnje je da su kod nas uvek bile punije one skuplje kafane od onih jeftinih
Znači rešenje je skup ulaz za ljude koji retko dolaze i šank na svakoj tribini .

tacno tako!!!!
Liman drzava!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ja se, naravno, slažem sa Podbarinim predlogom. Evo zašto:
Pravi navijači Vojvodine će kupiti jeftine godišnje karte, ali videli smo na stadionu koliko se proda takvih karata.
Nama trebaju novi navijači, a oni nisu spremni dati 300 dinara da bi eventualno probali da se vrate fudbalu.Masa ljudi je danas siromašna i nema 300, 600, odnosno 900 dinara da jednog lepog prolećnog popodneva izvedu decu ili unuke na utakmicu.Teško će se na to odlučiti otac s neredovnom platom ili deda sa skromnom penzijom. Jer, treba uveče još 300 za kafić, što je u zbiru nepodnošljivo.Mi moramo u početku privući te ljude koji su blizu odluke da se sa svojom decom, ili sami, vrate na stadion.
MORAMO SE IZBORITI ZA MEDIJE U NOVOM SADU.Da se najava utakmice vrti dva tri dana na radiju, televiziji, novinama. Da bode oči na najprometnijim ulicama grada.
Za Zvezdu i Partizan treba da odredimo posebnu cenu karata i tu sam čak rigorozniji od Bockanca.Ja bih množio sa 6.Dakle, 6x100 Zapad, Istok 400 dinara, pa da vidimo koliko će njih da skaču posle gola. Pa, šta ako nas nas budu pljuvali na sva zvona? Svakako nas ne vole, nek bar znamo zašto.
Treće, ne bi bilo loše dogodine (ako uspemo da omasovimo posetu) uvesti PORODIČNE GODIŠNJE karte sa većim popustom.
Mnogim, preduzećima koja ne sponzorišu Vojvodinu mogli bi ponuditi godišnje karte kao vid sitnog sponzorstva.Verujem da bi malo ko imao obraza da to odbije, makar ne dolazili na utakmicu.
Zbog ove hladnoće na utakmicu sa Železnikom ne bi došlo više publike ni da je ulaz džabe. Ali, dolazi LEPŠE VREME i malo marketinga moglo bi biti dovoljno privlačno, za izlazak na stadion.Pogotovo, ako se počne pričati kako je Vojvodina vratila igru i nju jos pokriju dobri rezultati.Željni su ljudi razonode i fudbala uživo.
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Ja se u principu slazem sa svima. I jedna i druga strana imaju svoj rezon i svaki ima logike, ali sam ipak za jeftinije karte. Poznato je kako se zivi, ali mislim da je danas sve manje ljudi kojima je zaista stalo do Vose i koji bi bili spremni da izdvoje i poslednju paru za tekmu (kao svi mi na forumu, pretpostavljam). Ustvari, da ne gresim dusu, ima ih dosta, ali ih treba dici iz letargije i privuci na stadion. Kontam da mnogi razmisljaju "Sta me boli qrac da idem na ovu zimu, kad ne mogu nikog da pobede, i jos da im platim 300 kinti, da gledam nas fudbal. Bolje da kupim pivce ili dva (za 50), slusam radio i gledam kalco?!"
Ali, da postavimo stvari ovako: "Sta mislite koliko bi ljudi doslo sutra na tekmu da je Vosa bod ili dva ispred ciganstura i groblja i to bez obzira na cenu karte?" Koliko igre i rezultata, toliko i muzike s tribina! S obzirom na trenutnu socijalnu situaciju kod nas i ucinak Kluba u poslednjih desetak godina, mislim da treba sniziti cene maksimalno. U sustini, Klub ne zaradjuje od ulaznica (ne jos), ne znam da li to pokriva troskove organizacije tekme. Matematika je prosta, izracunajte.
Publika se ne privlaci (samo) niskim cenama karata, ali je to bar pocetak!

I svi na tekmu sutra, ko j... kisu!
You'll never walk alone!
Locked