Jelen Super Liga 2009/10

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html - nije im mesto na nasem sajtu ali, opet su iz JSL...Zelim im da konacno pokazu svoj kvalitet. Predvidjam 1:1 u Jermeniji i 0:0 u beogradu, te nastavak zasmejavanja pricama kako su bolji i jaci od palerma, kopenhagena, rubina...

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/draws/index.html - Borac BL - Lozana , OFK - Torpedo Zhodino/Fylkir , Diferdanz - Spartak
Last edited by Rabba on Mon Jun 21, 2010 3:08 pm, edited 1 time in total.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Spartak igra sa luksemburskim Diferdanzeom, dok OFK igra s pobednikom meca Zhodino (Blr) - Filkir (Isl).
sam svoj najveci neprijatelj
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Ima li Borac sanse protiv Lozana? Bice zanimljiva utakmica. I Spartak i OFK imaju sanse da prodju, a groblju kao i uvek zelim sve najgore.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Lozana je drugoligaski klub koji je do Evrope stigao preko kupa(izgubili u finalu od Bazela sa 6:0). Klub bogate istorije, ali ne bas sjajne sadasnjosti, proslu sezonu zavrsili u donjem delu drugoligaske tabele. Mislim da Borac ima realne sanse za prolaz.

OFK mislim da ima relativno lak posao u duelu sa Belorusima ili Islandjanima. Belorusi su dosli do evrope preko kupa(takodje izgubili u finalu, od poznatijih BATE Borisov sa 5:0). Proslu sezonu su zavrsili 8(od 12), a ove su ocajni, i drze pretposlednju poziciju sa "monstruoznih" 9 poena iz 15 utakmica ... FYI, jedina ekipa iza njih u prvenstvu je Partizan...

Fylkir je Islandska ekipa, 3. plasirana u proslogodisnjem prvenstvu, dok su u ovoj sezoni znatno gori, pa su tek 9. Ko je igrao starije menadzere(CM3 01-02,...), mozda i poznaje njihove igrace poput Baldura Betta, i Valur Fannar Gislasona. Mislim da su blagi favoriti za prolaz do OFK-e. Tu bi put morao da im se zavrsi


Spartak ima verovatno najlaksi posao od svih nasih ekipa. Luksemburski FC Differdange 03 je prethodnu sezonu zavrsio na 4. mestu u prvenstvu(od 14 timova). Uz to su aktuelni osvajaci kupa(tako su i dosli do Evrope). Iako ova malena drzavica(onolko mali prostor a imaju preko 500.000 stanovnika, samo 150.000 manje od crne gore!) nema gotovo nikakvih uspeha u klupskom fudbalu, koji je kod njih na polu-amaterskom nivou, proslih godina su uspevali da izvuku rezultate vredne postovanja, a prosle godine je ovaj isti klub dobio Rijeku u Luksemburgu sa 1:0. Ipak, Spartak bi sa pola snage trebao do sledeceg kola
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Jelen Super Liga

Post by toftir »

Sutra se igra prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Sto se tice predstavnika Farskih ostrva ocekuje nas farsko - svedski duel, i to:
U 20:00 NSI Runavik - Gefle
U 21:00 Kalmar - EB/Strejmur
Od zanimljivijih meceva sastaju se Zeta - Dacia Chizinau (Moldavija) i UE Santa Coloma - Mogren.
Naravno, najzanimljiviji mecevi se ocekuju u drugom kolu, kada se igra dvomec, Borac(BL) - Lozana, a uvoj fazi se pridruzuje i farski Vikingur.
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Ozvaničena fuzija Sevojna i Slobode, blagoslov i poklon od Antića
30. jun 2010. | 19:41 | Izvor: Sportske.net, danas

Ono što se i najavljivalo posle plasmana Sevojna u Superligu, danas je dobilo i potvrdu. Sevojno Point i užička Sloboda izvršili su fuziju, pa će se u najvišem rangu takmičiti FK Sloboda Point Sevojno, što je i zvanični naziv nofovormiranog kluba. I selektor Radomir Antić prisustvovao zajedničkoj Skupštini oba kluba.
SevojnoU Gradskoj kući u Užicu, na zajedničkoj Skupštini koja je danas održana, ozvaničena je fuzija fudbalskih klubova Sevojno Point i Slobode iz Užica. Novi klub nosiće naziv Sloboda Point Sevojno, definisan je i grb, kao i klupske boje - crveno-crno-bela.

Na Skupštini je formirano i klupsko rukovodstvo. Predsednik Upravnog odbora biće direktor Valjaonice bakra Dragan Subotić, koji je tu funkciju obavljao u Sevojnu, dok će predsednik Skupštine biti Zoran Drakulić, vlasnik kompanije Ist Point.

Antic''Mislim da ovom fuzijom niko nije na gubitku. Od jednog zrna napravićemo veliku fudbalsku pogaču. Zadatak uprave je da obezbedi 800.000 evra za funkcionisanje kluba'', izjavio je Subotić.

Sednici Skupštine prisustvovali su i selektor Radomir Antić, kao i gradonačelnik Užica Jovan Marković. Selektor je ovom prilikom novom klubu poklonio sportsku opremu vrednu 10.000 evra.

''Ovo je istorijski trenutak za užički fudbal. Vidim snagu u vama i ne sumnjam u Užičane. Uvek sam bio ponosan što sam Užičanin'', poručio je Antić.
I pored nekih dobro poznatih lica, mislim da je dobar potez za domaci fubal! Mislim da ce ovo svi dobro prihvatiti i da ce FF i Uzicani pruziti punu podrsku svom klubu!
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Jelen Super Liga 2009/10

Post by toftir »

Malo zanimljivosti iz nase mega - giga super lige.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=442450
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Od zanimljivijih tekmi danas, ipak bih izdvojio Sahtjor Karagandi - Ruh, Tirana - ZTE Zalaegerseg i slazem se, Zeta - Dacia
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
menager
Posts: 140
Joined: Thu Jun 11, 2009 7:54 pm

Post by menager »

Rabba wrote:Lozana je drugoligaski klub koji je do Evrope stigao preko kupa(izgubili u finalu od Bazela sa 6:0). Klub bogate istorije, ali ne bas sjajne sadasnjosti, proslu sezonu zavrsili u donjem delu drugoligaske tabele. Mislim da Borac ima realne sanse za prolaz.

OFK mislim da ima relativno lak posao u duelu sa Belorusima ili Islandjanima. Belorusi su dosli do evrope preko kupa(takodje izgubili u finalu, od poznatijih BATE Borisov sa 5:0). Proslu sezonu su zavrsili 8(od 12), a ove su ocajni, i drze pretposlednju poziciju sa "monstruoznih" 9 poena iz 15 utakmica ... FYI, jedina ekipa iza njih u prvenstvu je Partizan...

Fylkir je Islandska ekipa, 3. plasirana u proslogodisnjem prvenstvu, dok su u ovoj sezoni znatno gori, pa su tek 9. Ko je igrao starije menadzere(CM3 01-02,...), mozda i poznaje njihove igrace poput Baldura Betta, i Valur Fannar Gislasona. Mislim da su blagi favoriti za prolaz do OFK-e. Tu bi put morao da im se zavrsi


Spartak ima verovatno najlaksi posao od svih nasih ekipa. Luksemburski FC Differdange 03 je prethodnu sezonu zavrsio na 4. mestu u prvenstvu(od 14 timova). Uz to su aktuelni osvajaci kupa(tako su i dosli do Evrope). Iako ova malena drzavica(onolko mali prostor a imaju preko 500.000 stanovnika, samo 150.000 manje od crne gore!) nema gotovo nikakvih uspeha u klupskom fudbalu, koji je kod njih na polu-amaterskom nivou, proslih godina su uspevali da izvuku rezultate vredne postovanja, a prosle godine je ovaj isti klub dobio Rijeku u Luksemburgu sa 1:0. Ipak, Spartak bi sa pola snage trebao do sledeceg kola
Mislim da Lozana ima vece sanse od Borca. to sto su drugoligasi ne znaci mnogo, posebno ako se zna da se Lozana pojacala sa Selestinijem (nekada bio repzentativac Svice) i sa jos par igraca. Jure prvu ligu, dobili Xamax na pripremama i igrali X sa Y. Boysima. Bice zaj****o za Borac.

Spartak i Ofk imaju ok rivale. Difederange je prosle godine dobio Rijeku kuci sa 1:0, tako da se ne smeju potcenjivati. Torpedo je trenutno pri dnu beloruske lige, Dacia je klub iz Moldavije gde se sve vise ulaze u fudbal. U ovom mecu je prognoza nezahvalna. Mogren igra sa Santa Kolomom i nisam uopste siguran da ce npr. veceras da dobiju na strani. Javlja mi se tvrd mec sa malo golova (kvota za 0-2 je 2.15). u svakom slucaju nemaju nikakve sanse u drugom kolu protiv Macabi Tel Aviva.

Interesantan mec moze da bude Olimpija-Siroki,ali to je vec za neku drugu temu.
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Jelen Super Liga 2009/10

Post by toftir »

Evo rezultata 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Sto se tice Farana, bolji utisak ostavila ekipa EB/Strejmur iz Strejmnesa, minimalan poraz u Kalmaru (Svedska).

Golman Rene Torgard odusevio!
Runavik porazen kod kuce od Geflea. Zanimljiv rezultat u Sibeniku, gde je malteski tim Sliema Wanderers sacuvala nulu!

Zeta - Dacia - zavrsilo 1:1 gol za Zetu dao rezervista Zarija Pelicic. OFK ide na Zhodino,
komsije sa Islanda su oduvane sa 3:0.


http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/ma ... index.html
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Mondo wrote:Superligaši, sredite stadione do 20. jula

Superligaški i prvoligaški klubovi imaju još 20 dana da "umiju" stadione. Ako je to uopšte moguće...

Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije (FSS) dao je rok klubovima Jelen Superlige i Prve lige da do 20. jula otklone sve nedostatke u infrastrukturi, tačnije na stadionima.

Posle sednice Odbora, saopšteno je da se od Zajednice klubova JSL i Udruženja klubova PLS najkasnije do 20. jula očekuju izveštaji o tome da li su klubovi izmirili dugove prema ligama, igračima, trenerima i savezima.

Takođe, do 20. jula se očekuju i dokazi i izveštaji o otklonjenim nedostacima infrastrukturne prirode, koji su članovi Komisije FSS za bezbednost i stadione utvrdili prikikom inspekcija svih stadiona.

Najviši organi FSS i ranijih godina su određivali rokove za "sređivanje" sportskih objekata, ali se uvek klubovima gledalo kroz prste, pa se neretko igralo na ruinama od stadiona (trošne tribine, tereni u očajnom stanju...).

Videćemo kako će biti ovog puta. Vremena je malo, jer takmičenje u ligama u Srbiji (JSL, PLS i srpske lige) počinje 14. avgusta.

Rešenje za klubove koji nemaju sredstava za renoviranje stadiona moglo bi da bude u konkursu koji će raspisati država. O tome je takođe bilo reči na sednici Odbora za hitna pitanja FSS.

Vlada Srbije, odnosno Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja i Ministarstva omladine i sporta, pokrenuli su inicijativu u vezi sa raspisivanjem javnog poziva i konkursa za kandidovanje projekata za finansiranje izgradnje i rekonstrukcije projekata od javnog značaja, gde spadaju sportski objekti i sami fudbalski stadioni.

FSS je zato apelovao na gradove i fudbalske klubove da ne propuste priliku i da kandiduju sopstvene projekte u skladu sa zahtevima iz javnog konkursa.

Rok za podnošenje projekata je 1. oktobar 2010. godine. Uslovi su veoma povoljni, a u najkraćem svode se na sledeće:

1. Deset odsto od ukupne vrednosti projekta uplatiće Vlada Srbije iz predviđenog budžeta za 2010/11. godinu.

2. Deset odsto od ukupne vrednosti projekta uplatiće predstavnici lokalne samouprave pod čijom se ingerencijom nalaze grad i klub koji podnose projekat, a iz predviđenog budžeta za 2010/11. godinu.

3. Preostalih 80 odsto vrednosti projekta (sa PDV-om) biće finansirano od strane domaćih poslovnih banaka. Sredstva obezbeđena iz kredita poslovnih banaka otplaćuju se od strane Republike Srbije i jedinica lokalne samouprave u odnosu 50:50 odsto. Ročnost kredita je pet godina sa jednom godinom perioda početka i kamatnom stopom koja je jednaka referentnoj kamatnoj stopi Narodne banke Srbije uvećanoj za 2,5 odsto.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Jel zna neko cene sezonskih karata za sezonu koja nam dolazi?

Takodje jel postoje kao nekad oni popusti za penzionere i sl. Da dedu ponovo navucem na stadion kao nekada. :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

stormer wrote:
Lala sa zapada wrote:I onda kazu u zajednici prvoligasa da nema kriiminala u nasem fudbalu.
ma koji kriminal, ovo je sve cisto i posteno 8)
Pa cak i ovakav gol... zasluzen je :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Dw9ekstT5EA
Image
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Jelen Super Liga 2009/10

Post by toftir »

Mozda je van teme, ali evo zanimljive teme koju sam pokrenuo na sajtu B92:

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=60749
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Odmah prva stvar za Toftira, Obilic postoji, evo i linka do Obilica

http://www.fsb.org.rs/liga.php?file=prva.l98
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Locked