Jelen Super Liga 2009/10

carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

Mare wrote:
carlosns wrote:Da li se to meni čini ili imamo drugu gol razliku u ligi? :shock: Gani drugi na tabeli, a gol razlika +6 - smešno. Partizanu svaka čast...
Čini ti se, gol razlika CZ nije +6, već +36, a naša je +21!
I meni je bilo čudno, ali reko verujem informacijama sa našeg sajta. Biće da su zaboravili trojčicu :wink:
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 21047.html
Iako nisam baš neki fan lika i dela, čak šta više, Dragiše Binića, u jednom delu bih se složio sa njim. Treba postaviti, ili ako već postoje pooštriti, uslove koji klub mora da ispuni da bi se takmičio u najvišem rangu. Evo npr. situacija sa BSK-om i OFK-om. OFK je u startu imao prednost pošto je 1 utakmicu više igrao na svom terenu nego ostale ekipe, na stranu sad to što je tu utakmicu izgubio pošto njima nije trebalo a BSK-u gorilo pod nogama. Mada im je verovatno i odgovaralo da BSK ostane u eliti pa da opet imaju utakmicu više na svom terenu od ostatka lige.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Odlazi iz kluba i sada lupeta naravno da bi se dodvorio Zvezdi ne bi li tamo našao neko novo uhlebljenje.
Zna on dobro kako je namestio sa Zvezdom meč, a sam je pričao kako je utakmica Hajduk-Spartak nameštena.
Ako su Kruševljani u jednom jedinstveni, to je onda činjenica da ih je Binić ugrobario.
User avatar
fudbal.iz.rs
Posts: 9
Joined: Sat Jun 27, 2009 5:25 pm
Contact:

Post by fudbal.iz.rs »

ice wrote:Razumem ja to, ali ja sam stavio akcenat na to da su pojedine ekipe van Beograda baš pošteno mešetarile (prednjačio je Metalac) , pa se nekima to obilo o glavu.Ko je Napretku kriv što su ispali do oni sami?Jeste, kriva je i Zvezda jer je pustila BSK, ali i oni su pustili Partizan, Zvezdu u Beogradu i pogotovo Spartak.Mislili su da im ti bodovi neće biti potrebni.Voleo bih i ja da Kruševac ima superligaša, ali da to bude jak tim koji neće redovno puštati blizance u zavisnosti od dogovora.Pa to misle i sami Kruševljani.I njima je muka od toga, nisam ja to izmislio.Ne možemo u ligi nikoga dekretom ostaviti, a Napredak je inače tako i ušao posle odustajanja Apatina svojevremeno.
Inače, Napredak i recimo Radnički Niš su mi drage ekipe jer su njihovi navijači realni i ne vole blizance.Ali postoje neki drugi klubovi čiji se navijači ponašaju sasvim drugačije i iz kojih izbija mržnja prema Vojvodini i svim vojvođanskim klubovima.Draži su im blizanci na primer.To su one sitne duše kojima je bitnije da recimo budu ispred nas pa makar se nikada ne usudili da budu prvi ili drugi.I nikada, pa bio i smak sveta to i neće biti.Ali jedan Radnički iz Niša će recimo možda i 50 godina biti u totalnom mraku, ali će jednoga dana biti i prvi.A Jagodina na primer to NIKADA neće biti, pa makar bila treća 50 godina zaredom.
Tako da već sada možemo da čitamo i neke komentare kako su za sve ovo što se dešava u ligi krivi Vojvođani (a ne beogradske vlastodržačke strukture iz saveza) , iako je fudbal u ovom delu zemlje u najvećoj dubiozi.
E na te stvari ja mislim.Meni će sto puta biti draži u Superligi jedan Čukarički nego Jagodina, Metalac, Hajduk iz Kule ili onaj nekadašnji Sartid, pa sad i ovu nakazu od Šumadije Radničkog što pripremaju.A Napretku želim da se što pre vrati u Superligu, tu mu je i mesto.

Naravno u svoj ovoj priči i mi navijači Vojvodine znamo i šta se sve dešava loše i u našem klubu, ali to je već posebna priča.
Da pojasnim situaciju u Kragujevcu. Vidim da 95% ljudi koji prate domaci fudbal nije upucena u to sta se radi u Kragujevcu.
Stvar je jednostavna:

U Kragujevcu se desilo gasenje kluba (KFK Radnicki) zbog dugova od blizu milion evra (najveci deo prema PIO fondu), a drugi klub (Sumadija 1903) je promenio ime na skupstini u Sumadija Radnicki 1923, pa je tako zrtvovan na kratko. Sada ce se taj klub (bivsa Sumadsija 1903, a sadasnji Sumadija Radnicki 1923) zvati Radnicki (rupa u zakonu), Erdoglija (koja je promenila ime u Sumadija Erdoglija i prihvatila mladje selekcije tog kluba) ce postati Sumadija 1903 i tako ce ponovo postojati i Radnicki i Sumadija 1903, a Erdoglije (koja se sada zove Sumadija Erdoglija) vise nece biti (ona je zrtvovana za stalno), umesto da nema Radnickog zbog dugova. Znaci iskoriscene rupe u zakonu i to je to.
Da su uradili fuziju Radnickog i Sumadije 1903, fuzionisali bi se i dugovi, pa tako nista ne bi dobili time.
Forum o srpskom fudbalu:
http://www.srbfudbal.com
Image
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Izvor: Sportal.rs
Datum postavljanja vesti: 20.05.2010., 09:01
Naslov: Fudbaleri u Srbiji igraju za 150 evra!
Adresa: http://www.sportal.rs/news.php?id=27775

Evo dela teksta:
Velikom zaradom ne mogu da se pohvale ni prvotimci Vojvodine, iako je njihov predsednik Ratko Butorović nedavno izjavio da su „Novosađani trenutno najbogatiji klub na Balkanu". Mrđa i drugovi godišnje zarađuju između 15.000 i 20.000 evra, ali im klub i dalje duguje nekoliko plata.

Prosečne mesečne plate igrača u Jelen Superligi

Partizan 15.000 evra
Crvena zvezda 6.000 evra
Vojvodina 2.000 evra
Jagodina 100.000 dinara
Rad 60.000 dinara
Metalac 50.000 dinara
BSK Borča 50.000 dinara
Spartak 50.000 dinara
Borac Č. 40.000 dinara
Javor 40.000 dinara
Smederevo 40.000 dinara
Napredak 40.000 dinara
Mladi Radnik 30.000 dinara
OFK Beograd 30.000 dinara
Čukarički 30.000 dinara
Hajduk Kula 15.000 dinara
Napomena: Gotovo u svim klubovima KASNE isplate
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Jedan odlican tekst Nedeljka Kovinjala !

Наша фудбалска стварност
Прошло је већ неколико дана од завршетка нашег фудбалског првенства. Покушајте сада да издвојите нешто лепо по чему ћете га памтити! Признаћете, тешко иде!

Још вам је теже ако сећање покушате да селектирате на основу уобичајених критеријума вредновања квалитета фудбалске игре и појединаца. Остаје вам оно што показује коначна табела, имена првака и екипа које се селе у нижи ранг.

Подједнако је тешко набројати неколико утакмица које су својим квалитетом могле да задовоље оне пробирљивије љубитеље фудбала. Сличне потешкоће имате и у погледу неких појединачних издвајања. Жалосно је што су ислужени повратници из иностранства давали печат.

Оно што је, по мени, вредно спомена јесте много значјнији утицај такозваних малих клубова на пласман на самом врху табеле. Одавно вечити ривали нису изгубили више бодова против „малих" него ове сезоне. Што је то тако део заслуга припада и судијама које су биле мање болећиве према нашим великанима. Мада је још увек њихов критеријум суђења био знатно растегљивији у казненим просторима Партизана и Црвене Звезде.

Прави је нонсенс да се, у таквој ситуацији, на суђење највише жали клуб за који је досуђено убедљиво највише пенала, а при том бар трећина није постојала! Да ли ћемо икада дочекати да председник Партизана или Ц.Звезде изађе пред новинаре и изјави следеће: „Извињавам се екипи Рада (или Металца,Хајдука...) зато што је судија досудио непостојећи пенал за нас!" А било је прилика. Због тога је и шампионска трка окончана увредама и оптужбама. Честитке су изостале.

Примера ради, ево како се на крају Премијер лиге огласио менаџер

Манчестера Алекс Фергусон: „Честитам Анчелотију и његовом тиму на освојеној титули, јер велики је успех надмашити овакав Манчестер јунајтед". Шмекерски, похвала ривалу и себи!

И ова саезона је показала да се код нас врло лако постаје тренер, али и врло брзо остаје без посла. Летели су тренери као конфете, а предњачили су Војводна и Партизан. Ипак, највише се говорило о оправданости смене Петровића у Ц.Звезди, у тренутку када је његов тим водио на табели.

Од свега овог, ипак, има још нешто горе у нашем фудбалу. То су терени, односно стадиони. Усуђујем се рећи да се нигде у Европи државно првенство не игра у горим условима. Овде се намеће једно питање, како наш клубови добијају лиценце за такмичење?

Наиме, већ неколико година Уефа инсистира на стриктном поштовању критеријума за лиценцирање од којих су два најважнија.Клуб не сме да има дуговања према играчима и мора да има стадион са одговарајућим комфором за гледаоце и фудбалере. Наша Заједница суперлигаша годинама гледа кроз прсте свим клубовима. Пред почетак првенства мало им запрете, а касније попуштају.

Наше комшије Хрвати били су ригорознији у спровођењу захтева Уефе па се њихово првенство игра на далеко бољим теренима,комфорнијим стадионима,од којих већина има и рефлекторе. Но и поред тога, ових дана муку муче да обезебеде довољан број клубова са лиценцом за лигу од 16 клубова. Разлог су велика новчана дуговања.

Код нас је, изгледа, све у реду. Челници Заједнице суперлигаша су више у фрци како да ускладе своје годишње одморе са настојањем да не пропусте још једно путовање са нашом фудбалском репрезентацијом. Ипак је Јужна Африка већи изазов! О Супер лиги ће размишљати када се врате.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

menager
Posts: 140
Joined: Thu Jun 11, 2009 7:54 pm

Post by menager »

Djumi wrote:Jedan odlican tekst Nedeljka Kovinjala !
samo steta sto je osvedoceni grobar..on kao novinar ne moze da kaze da je nekom klubu trecina penala bila nepostojeca i sto je jos smesnije, da zbog toga nema prava da se tom timu sudi kako treba, vec treba da se krade kad zatreba :lol:

ovo ostalo se slazem, posebno za infrastrukturu koja je sramotna i koja se nikada nece ni popraviti jer u savezu sede metuzalemi kojih briga za buducnost vec gledaju samo svoje interese, tj kako da se ovajde od reprezentacije i obidju svet....reprezentacija je ta koja pokriva kamaru losih stvari kojih ima u nasem fudbalu...regularnost opet nije postojala,a oni iznose zvanican stav da je liga regularna...pa samo cinjenicom da u upravi jednog kluba sede ljudi koji su u upravi drugih klubova je dokaz neregularnosti....metalac i borca nemaju stadione a igraju super ligu...
treca liga je prepuna poklanjanja bodova i namestanja...sve grupe...znam za desavanja na Istoku, a tako je i u ostalim grupama...druga liga je za sada ok, ali sad sledi ono najteze...evo, bas me zanima kako ce sloga da prodje na slanoj bari...ili u zadnjem kolu u sevojnu..to je samo jedan primer kojih je bezbroj
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Djumi wrote:Jedan odlican tekst Nedeljka Kovinjala !


Оно што је, по мени, вредно спомена јесте много значјнији утицај такозваних малих клубова на пласман на самом врху табеле. Одавно вечити ривали нису изгубили више бодова против „малих" него ове сезоне. Што је то тако део заслуга припада и судијама које су биле мање болећиве према нашим великанима.
Izvinite gosn Djumi, ali jedino sto mi ovaj tekst govori, je da je gospodin Kovinjalo konacno potpuno zreo za rehabilitaciju od alkoholizma. Da li je doticni gospodin pogledao tabelu? Da li je pogledao koliko neresenih i poraza ima NIKAD SLABIJI partizan, pa i zvezda(pogledajte broj neresenih i poraza ne racunajuci poraze od partizana, a iskljucite i ovaj krajnje diskutabilni i nebitni poraz od BSK-a), ili je veci deo sezone proveo spavajuci za sankom?
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Dzonba i Binic napustili fotelje u JSL :!:
Cekaju se nove glavonje da zauzmu poziciju....
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Spartak ce kvalifikacije za Ligu Evrope igrati na Karadjordju. Jos da izvuku Borac(BL)... :twisted:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

novosadjanin wrote:Spartak ce kvalifikacije za Ligu Evrope igrati na Karadjordju. Jos da izvuku Borac(BL)... :twisted:
Nadam se da ce da vaze nase pretplatne karte za taj mec/meceve Spartaka :D
Io odio Belgrado
TomaNS
Posts: 420
Joined: Mon Mar 22, 2010 12:12 am

Post by TomaNS »

menager wrote:
Djumi wrote:Jedan odlican tekst Nedeljka Kovinjala !
samo steta sto je osvedoceni grobar..on kao novinar ne moze da kaze da je nekom klubu trecina penala bila nepostojeca i sto je jos smesnije, da zbog toga nema prava da se tom timu sudi kako treba, vec treba da se krade kad zatreba :lol:
On, kao novinar, ne da ne moze, vec ima OBAVEZU da to kaze i ukaze - odatle sve i krece, iz tih mentalitetskih falinki i ostataka komunistickog nacina razmisljanja "oplemenjenog" divljim, tajkunskim kapitalizmom... To i jeste drustvena uloga novinara!

EDIT: Mislio sam na prvi deo recenice (onaj gde prica o nepostojecim penalima...)
menager
Posts: 140
Joined: Thu Jun 11, 2009 7:54 pm

Post by menager »

ali ko kaze da su bili nepostojeci penali..ja npr mogu da kazem da su bili skoro svi penali...sto ne prica o nedosudjenom kao vrata penalu vose protiv spartaka..da je bilo 1:1 vosa bi igrala evropu vrlo verovatno :!: ..

i ne znam kakvi to mali klubovi uzimaju bodove kad to nije tacno..zvezda je imali samo remi i poraz jesenas, a par samo par remija..smesna liga a jos su smesniji ovakvi novinari koji ocigledno pojma nemaju o cemu pisu..iako mi je koviljalo jedan od simpaticnijh novinara kad radi prenose..
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Djumi wrote:Jedan odlican tekst Nedeljka Kovinjala !

Наша фудбалска стварност

Прошло је већ неколико дана од завршетка нашег фудбалског првенства. Покушајте сада да издвојите нешто лепо по чему ћете га памтити! Признаћете, тешко иде!


Подједнако је тешко набројати неколико утакмица које су својим квалитетом могле да задовоље оне пробирљивије љубитеље фудбала.

Прави је нонсенс да се, у таквој ситуацији, на суђење највише жали клуб за који је досуђено убедљиво највише пенала, а при том бар трећина није постојала! Да ли ћемо икада дочекати да председник Партизана или Ц.Звезде изађе пред новинаре и изјави следеће: „Извињавам се екипи Рада (или Металца,Хајдука...) зато што је судија досудио непостојећи пенал за нас!" А било је прилика. Због тога је и шампионска трка окончана увредама и оптужбама. Честитке су изостале.

Примера ради, ево како се на крају Премијер лиге огласио менаџер

Манчестера Алекс Фергусон: „Честитам Анчелотију и његовом тиму на освојеној титули, јер велики је успех надмашити овакав Манчестер јунајтед". Шмекерски, похвала ривалу и себи!

И ова саезона је показала да се код нас врло лако постаје тренер, али и врло брзо остаје без посла. Летели су тренери као конфете, а предњачили су Војводна и Партизан.

.Клуб не сме да има дуговања према играчима и мора да има стадион са одговарајућим комфором за гледаоце и фудбалере.

Код нас је, изгледа, све у реду. Челници Заједнице суперлигаша су више у фрци како да ускладе своје годишње одморе са настојањем да не пропусте још једно путовање са нашом фудбалском репрезентацијом. Ипак је Јужна Африка већи изазов! О Супер лиги ће размишљати када се врате.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Locked