16. kolo: Vojvodina-Hajduk (K) 3:2

Prognoza za subotu:

Poll ended at Sat Feb 27, 2010 7:30 pm

Kuvamo caj od hajducke trave (pobeda)
50
96%
Sledimo tradiciju iz Antalije (remi)
0
No votes
Na muci se poznaju hajduci (poraz)
2
4%
 
Total votes: 52

User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

16. kolo: Vojvodina-Hajduk (K) 3:2

Post by budababa »

Za razliku od pocetka prosle polusezone, kada su nam pogledi bili upereni na tri strane, prolecni deo takmicenja docekujemo pogleda cvrsto fiksiranog na pehar osvajaca domaceg kupa. Ipak, do te (dve) utakmice, imacemo obavezu i priliku da kroz domace prvenstvo brusimo formu za glavna iskusenja, ali i odbranimo trece mesto na koje je oko, posle nasih losih igara i rezultata u zadnja tri kola, bacilo nekoliko timova. Polusezonu otvaramo vojvodjanskim derbijem, protiv tima koji "neguje" fudbal sa malo golova, te imamo lepu pozivnicu da uzivo vidimo Vosinu "strasnu navalu" (kako bar tvrde sportski direktor i pojedini mediji), vezni red "Vosinih beba" sa gruzinskim smekom i renoviranu odbranu sa juznjackim akcentom (makedonsko-crnogorskim). Kako je prvi mec ovih rivala zavrsen ubedljivom pobedom crveno-belih, drzacemo palceve Sosinoj jedanaestorici da nesto slicno ponove i u subotu. "Karadjordje" otvara kapije posle dva i po meseca, pa - izvol'te...
Last edited by budababa on Fri Apr 02, 2010 10:49 am, edited 2 times in total.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Prolazak pored redara i ulazak na zapadnu tribinu! Zazeleo sam se nase Vose! :D

Ne treba ocekivati brazilski vez vec u premijernom mecu, ali sam veliki optimista u pogledu pobede. Tadic sigurno propusta mec, info za Turiju. :D

Malo me brine prognoza koja najavljuje kisovito vreme u subotu. Nadam se da nam nebo ne salje veliki pljusak. Ovo je prvi mec, neki igraci su govorili da su im noge i dalje teske. Strahujem da natopljen teren ne dovede do neke povrede.

Prelazni rok smo obavili veoma dobro, vreme je da igre pocnu!
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Kao i na svaku utakmicu tako i na ovu odlazim sa istom zeljom, istim ocekivanjem, pobeda jer sve drugo na Karadjordju bez obzira na protivnika je neuspeh!
Moram reci da sam bio na premijeri u fc Vujadin Boskov protiv Big Bula i na osnovu vidjenog nisam nesto preterano odusevljen igrom :!: Naime, koliko sam ja mogao da vidim igrali smo da kazem na "silu" kao da nismo znali kako trebamo da igramo, sta nam je cilj, jednom recju ucinilo mi se da nemamo igru, a ono sto me najvise plasi je odbrana! I Plec i Mojsov i Nestorovic su slabo odigrali i deluju mi dosta neuigrano, i igraju nekako bez samopouzdanja! Plec ce imati izuzetnih problema sa iole brzim igracima, a kada je Mojsov u pitanju ne znam da li je u pitanju period adaptacije ili je to "on"?!
Za Gruzijca se vidi da je znalac, da ume sa loptom i da razume fudbal, kao sto se takodje videlo da Bilbija nikako, ali nikako ne moze da igra uz aut liniju jer je tu totalno neupotrebljiv i beskoristan, on je pravi pravcati spic! Ako pocne protiv Hajduka na tom mestu mislim da nece biti dobro ni za njega ni za Vosu, jednostavno ako igramo za jednim spicem on mora igrati tog spica ili ne igrati uopste, a verovatnije je ovo drugo posto Mrdja opet ima osigurano mesto u spicu!
To je sledeca stvar koje sam hteo da se dotaknem, Mrdja, on je "taj" koji me je ubedljivo najvise razocarao protiv Big Bula, ne zbog lose partije vec zbog totalne nezainteresovanosti, odsutnosti, kao da mu se ni ne igra fudbal! U takvoj situaciji me i najvise boli sto ce jedan Bilbija mozda morati na klupu zbog njega, a taj momak je odlican spic, od 5 sansi dace makar 4 gola, teoretski govoreci! Tumbasevic pruzio dobru partiju, i mislim da je dosta napredovao u poslednjih godinu dana, momak koji po borbenosti ni malo ne zaostaje za Medom, pravi dokaz da ne morate ponici u nekom klubu da bi za njega pruzali i vise od 100% mogucnosti, tako da bravo za Tumbu!
Smiljanic me opet odusevio sa par poteza, al poznavajuci njega i tu ludu glavu, ne treba to uzmiati za merilo jer kad prorade te njegove bubice...Al svakako najveci potencijal u danasnjoj Vosi, ukoliko se sredi, to sam spreman da potpisem!

Na kraju odlazim u subotu na Karadjordje sa nadom da cemo pruziti mnogo vise nego protiv Big Bula jer ukoliko to ne uradimo nisam siguran da ce to biti dovoljno za pobedu, jer ponavljam delovali smo poprilicno neuigrani i kao da ne znamo sta trebamo da radimo sa loptom kad je u nasem posedu...
Last edited by Grba_NS on Fri Feb 26, 2010 3:51 am, edited 1 time in total.
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Treba istaci da je teren na utakmici sa Big Bulom vise licio na neku livadu i da zaista nije bilo uslova da se razvije neka tecnija pas-igra! Zamisao je da ta utakmica posluzi kao jaci trening, a ne da predstavlja generalnu probu :!:
Mojsov je odlican igrac i bice veliko pojacanje, treba imati na umu da je za odbranu potreban period uigravanja i po nekoliko meseci, postoji i mala jezicka barijera sa Plecom. Nama je polovina odbranbenog reda nova, tako da polako sa preuranjenim zakljuccima, tek posle subote ce se videti prvi obrisi minulog rada!

Hajduk je odradio dosta lose pripremni period i ostao je bez nekoliko nosilaca igre, neki su im i povredjeni, pa ocekujem njihov dolazak sa izuzetno zatvorenom formacijskom varijantom, nadam se da cemo ih sto ranije "naceti" i poslati kuci sa punom mrezom!

Bez obzira na vremenske uslove ocekujem da svi dodju na stadion i bodre svoj klub, svako na nacin koji zeli i prilici mu! Kada imamo zamerke na racun rada kluba i svih njegovih segmenata, treba da budemo realni i da vidimo koliko mi doprinosimo prosperitetu kluba, koliko mozemo da dovedemo na stadion novih slaninara i iskrenih simpatizera nase Vose!

Svi zajedno, do pobede :!:
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Saopsten je spisak licenciranih igraca na zvanicnom sajtu kluba.

Nema Kize, ostaje nam da se nadamo da nas to nece skupo kostati u najvaznijim momentima proleca...
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

S Kizom il' bez Kize sto bi rekao Djole "Stara stvar u Novom Beceju"...

Ili fudbalski receno, tri boda ne smeju da izostanu. Razumem da mi necemo gledati atraktivnu utakmicu, da tu nece biti lepih poteza, sto zbog terena- sto zbog tek zavrsenih priprema, ali s nestrpljenjem ocekujem da vidim Sosinih 11 na delu. Sto rece Lala s nestrpljenjem iscekujem subotu 13:30h... Treba doci, pozdraviti fudbalere na pocetku prolecnog dela prvenstva onako kako i zasluzuju... A ja znam da ce nam se oni oduziti pobedom na pocetku prolecnog dela, najvaznijeg dela sampionata. Na provokacije iz komsiluka, ne trebamo nasedati, vec uzeti sto vise mozemo bodova i cekati na kiks "vecitih". Ja sam mrtvi optimista, kada je nasa Vosa u pitanju.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Vec sam u nekoliko postova naveo da smo imali fer sudjenje u jesenjem delu, te da smo iskljucivo mi krivci sto imamo veliki bodovni zaostatak.

Medjutim, jedna stvar me je celu jesen izludjivala. Protivnicki golmani su krali vreme od prvog ispucavanja lopte negde u 2. minutu. Vec negde posle pola sata, nervozno sam palio cigaretu. Svi golmani su dobijali zuti tek pred sam kraj meceva. Mislim da je ovo detalj na koji nas strucni stab mora da obrati paznju.Treba dati instrukciju igracima da vrse pritisak na sudiju kod prvog odugovlacenja sa ispucavanjem lopte, sve sa ciljem da protivnicki golman dobije zuti karton na vreme.

Hajduk je igrao u Rumi prijateljsku sa Sremom. Prema prici ljudi koji su bili na mecu, izgledaju uzasno. Vrlo je moguce da nastave sa defanzivnom igrom i ako rano postignemo gol.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Dzombini su oduvek igrali defanzivno. Setimo se samo prvog kola, sparine u Kuli i onog razvlacenja lopte na sredini terena, jednom recju antifudbala. Kratka i tecna dodavanja na sredini terena, bez mnogo bunarenja i egzibicije i mislim da cemo dobro zapoceti prvenstvo. Mnogo smo propustili sansi, da se prikljucimo vecitim, sada nemamo pravo na gresku. Jer u igri su OFK, Spartak- koji na Karaburmi direktno sebi kroje sudbinu. Pobedom ostajemo treci, sve ostalo ne dolazi u obzir.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
limanfkv
Posts: 2848
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Za Gruzijca se vidi da je znalac, da ume sa loptom i da razume fudbal, kao sto se takodje videlo da Bilbija nikako, ali nikako ne moze da igra uz aut liniju jer je tu totalno neoptrebljiv i beskoristan, on je pravi pravcati spic! Ako pocne protiv Hajduka na tom mestu mislim da nece biti dobro ni za njega ni za Vosu, jednostavno ako igramo za jednim spicem on mora igrati tog spica ili ne igrati uopste, a verovatnije je ovo drugo posto Mrdja opet ima osigurano mesto u spicu!
Moja procena da ce biti - Mrdja napad, sa strana Bilbija i Mus.a.....svili.
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

limanfkv wrote:
Za Gruzijca se vidi da je znalac, da ume sa loptom i da razume fudbal, kao sto se takodje videlo da Bilbija nikako, ali nikako ne moze da igra uz aut liniju jer je tu totalno neoptrebljiv i beskoristan, on je pravi pravcati spic! Ako pocne protiv Hajduka na tom mestu mislim da nece biti dobro ni za njega ni za Vosu, jednostavno ako igramo za jednim spicem on mora igrati tog spica ili ne igrati uopste, a verovatnije je ovo drugo posto Mrdja opet ima osigurano mesto u spicu!
Moja procena da ce biti - Mrdja napad, sa strana Bilbija i Mus.a.....svili.
Informacija iz prve ruke. Sosa najavljuje ofanzivnu igru na premijeri. Videcemo, subota nije daleko. Laku noc zelim.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Po podacima sa neta – to bi kod Hajduka trebalo da izgleda ovako, što se tiče prelaznog roka (uz napomenu da je Marko Jovanović, koji ih je napustio i otišao u Proleter NS, “naš” MJ – mada su dobro i prošli jer je OFK “dobio” Aleksandra Mijatovića, a Čukarički Nikolu Trajkovića) -


DOŠLI:
Rodoljub Marjanović (OFK Beograd – pozajmica)
Nemanja Jovšić (bez kluba)
Dušan Brković (Teleoptik – pozajmica)
Branislav Stanić (Teleoptik – pozajmica)
Igor Kostić (Sutjeska Nikšić, Crna Gora)
Đorđe Mrđanin (Vašaš, Mađarska)
Blažo Lalević (Tekstilac Iteks)

OTIŠLI:
Aleksandar Davidov (Partizan)
Srđan Žakula (bez kluba)
Siniša Radanović (Šandong Ludeng, Kina)
Bojan Dojkić (Radnički Niš)
Marko Jovanović (Proleter Novi Sad)
Uroš Milosavljević (slobodan)
Srđan Đukanović (Cement)
Boris Bošnjaković (ČSK Pivara)
User avatar
Milan
Posts: 4242
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Jedva čekam utakmicu! Naravno, u obzir dolazi samo pobeda!

Jedino što očekujem u ovoj polusezoni (a verujem i svi vi), to je da nema nedodirljivih. Ako ne pružaju dobre partije, na klupu se moraju poslati i Mrđa, i Tadić,... Najspremnijih 11 na teren, po svaku cenu!

p.s. @budababa, svaka čast na uvodu! Mogao bi i na naslovnu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Mojsov propusta premijeru na Karadjordju. Nije stigla na vreme licenca. Ovaj propust mi uopste nije jasan, nekako bih razumeo da je Mojsov potpisao za nas u poslednjim momentima prelaznog roka, ali to nije slucaj.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Vratih se sa konferencije (izveštaj uskoro na naslovnoj):

Potpisan sponzorski ugovor sa Dunav osiguranjem,
Karan uz Pleča započinje...
Bilbija će na bok...
Sosa najavljuju izuzetno ofanzivnu Vošu...

Videćemo sve kako će to da izgleda sutra.
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Citam izvestaj sa konferencije i bas razmisljam da li ce Sosa izaci u susret Bilbijinoj zelji da zaigra iza Mrdje?

Ukoliko je odgovor pozitivan, ko ce nam biti krilni igraci? Adams na krilu?

Sosa najavljuje napadacki i atraktivan fudbal, sada samo da se to potvrdi i na terenu. :D
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
Locked