Karadjordje, Gradski ili Stadion Vojvodine?

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Karadjordje, Gradski ili Stadion Vojvodine?

Post by Владика »

Kada pogledam u sta se pretvorila prica u grbu verujte mi da sam se pribojavo da otvorim topik. Na Saboru 2001. godine Stara Garda je podnela zahtev da se stadionu vrati ime Karadjordje. To je i bilo prvobitno ime stadiona kada je otvoren u junu 1924. godine. Stadion Karadjordje je bio treci dom fudbalerima Vojvodine(prvi je bio na kraju Sumadijske ulice, a drugi u ulici Nikole Tesle) i izgradjen je u saradnj sa F.K. Makabi iz Novog Sada. Svaka generacija sa vremenom dobija svoje navike i stvara neke svoje poglede na svet.Ja sam navikao na ime Gradski stadion koji je pocetkom devedesetih promenjen u ime Stadion Vojvodine. Nazalost nase drustvo nakon pada komunizma nije proslo kroz fazu deideologizacije vec je posrnulo jos dublje u doba Miloseviceve diktature. Kao i svi mi zrtva tog vremena postalo je i ime stadiona. Staro ime nije vraceno a dan danas ne postoji nije jedna tabla koja bi podsetila novosadjane da su nas stadion koristili igraci i navijaci Makabija. Stara Garda je sa pravom jos 2001. godine iznela ovaj zahtev na saboru , svidjalo se to nekome ili ne. Zasto pitate se? Mislim da ovim na izgled veoma lakim potezom mi kao navijaci postavljamu jasnu crtu izmedju nas i nasih ljutih rivala iz beograda. Tim potezom ispunjavamo zelju nasih osnivaca jer i oni iako nisu vise zivi takodje imaju pravo da se cuje njihov glas u vezi imena stadiona. Takodje , sa imenom Karadjordje bi opet naglasili svoje gradjansko i slobodoumno poreklo nasuprot onih koje su osnivali partijski komesari i krvnici svih naroda koji su ziveli u Jugoslaviji. Zar i mi kao generacije koje su zakoracile u XXI vek smemo da dozvolimo da pobede ideje onih koji su pokusali da ugase Vojvodinu u zimskim danima 1942. godine ili oni koje su Sovjetski tenkovi doveli 1945. godine. Na nama je velika odgovornost jer kad pogledate 90 godina tradicije gleda na nas.
Tehnicki problem je u tome sto je stadion u vlasnistvu grada tako da mi nije najjasnije ko onda odredjuje ime stadiona. Meni se najvise svideo predlog Firme da se stadion kada igra na njemu Vojvodina zove Karadjordje a u ostalo vreme Gradski stadion(po ugledu na inter I Milan). Koje je vase misljenje?
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Bravo Podbara!
Svaka rec Ti je kao Njegoseva!
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

Post by slavko »

Bravo Djumi!
Svaka ti je rec k'o podbarina :lol:



p.s. Malo vedre atmosfere da unesemo u ovu tesku situaciju!
huLIMANi
Posts: 29
Joined: Sun Jan 30, 2005 11:13 pm
Location: liman

Post by huLIMANi »

Ja sam za ime "gradski stadion". Pre svega, jer to jeste gradski stadion (a ovi mali su druga stvar). Nesto mi ne lezi da se kod nas daje ime stadionu Karadjordje... MIslim, jeste to staro ime, ali mi nekako ne ide...

Sve, samo ne ovo sa dva imena.
Liman drzava!
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Gradski stadion, mada nije da se ne dvoumim izmedju gradskog i stadiona Vojvodine, izbacio sam opciju Karadjordje jer i to kao i sad svuda opljuvani komunizam vec pripada istoriji.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Stadion Karadjordje !

Ipak je to prvobitni naziv stadiona kako je Podbara to lepo i objasnio.Inace,osim stadiona Stara garda je jos tada predlozila i naziv istocne tribine ( po najboljem strelcu kluba - Tozi Veselinovicu ) i zapadne ( po osnivacu kluba - Kosti Hadziju ).

Ovakav predlog ima moju punu podrsku,jer se ipak time okrecemo ljudima koji su sa jedne strane zaduzili ovaj klub,a sa druge da pokazemo da umemo da cenimo davno udarene temelje na ovaj klub (ovde mislim na naziv stadiona).
gabric_a

Post by gabric_a »

Tradicija,tradicija i jos jednom tradicija :!:
Bilo bi dobro da se stadion zove kao sto se nekad zvao - Karadjordje
A i ovo za naziv tribina je sasvim uredu - tim ljudima se treba ukazati takvo postovanje!!!
Predpostavljam da grad odlucuje o imenu stadiona,pa ako im je toliko stalo za ono Gradski mogli bi ga zvati Gradski stadion Karadjordje.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Za stadion neka se zove Stadion Vojvodine ili Karadjordje, a to za tribine se ne slazem. Ne svidja mi se da sad svaka tribina ima svoj naziv :shock: Neka se nazove ceo stadion onda po nekome, a ne svakome po tribina.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

E, Podbara, prijatelju samo nam je još ovo falilo, pa da podelimo našim malobrojnim navijačima šubare, titovke i šešire.Ja ne želim da se opredeljujem, po tom pitanju.Svako vreme ima svoje argumente.
Za tribine se slažem i treba početi od onog za šta postoji, takozvani, opšti konsenzus, jer to ujedinjuje navijače.
Rajans
Posts: 4
Joined: Sun Feb 20, 2005 1:42 pm
Location: KG&NS
Contact:

Post by Rajans »

Prosto mi je nepojmljivo da se neko zalaze za to da naziv stadiona bude "Karadjordje" i to pravda time da je to prvi naziv stadiona, pa je eto red da tako i ostane! Gradjansko i slobodoumno poreklo i Karadjordje???

Svako ko iole poznaje istorijske (ne)prilike Vojvodine zna zasto je stadionu tada dato bas to ime.

Moje je misljenje da stadion treba da nosi ime "VOJVODINA", jer predstavlja (ili bi bar trebao) reprezentativan objekat te vrste u pokrajini, a istovremeno i "zadrzava" ime FK, ali i ostalih ekipa naseg SD, koji se na njemu takmice.

Za davanje imena tribinama nisam, a duzna paznja igracima i navijacima Makabija se svakako mora odati.
-----------------------------------------------
Da se malo i nasalim : mozda pobornici ovog naziva koji centraliste nazivaju Turcima, a grad im Istanbul, misle da ce ih zaplasiti Karadjordjem, te da cemo ih lakse "gaziti" ?
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Rajans wrote:
Svako ko iole poznaje istorijske (ne)prilike Vojvodine zna zasto je stadionu tada dato bas to ime.

Prosvetli nas neuke za istorijske cinjenice.Zasto???
Rajans
Posts: 4
Joined: Sun Feb 20, 2005 1:42 pm
Location: KG&NS
Contact:

Post by Rajans »

Stara Garda wrote:
Rajans wrote:
Svako ko iole poznaje istorijske (ne)prilike Vojvodine zna zasto je stadionu tada dato bas to ime.
Prosvetli nas neuke za istorijske cinjenice.Zasto???
Ma nemam ja nameru da bilo koga prosvetljavam, niti da vodim polemiku u vezi toga. Predstavio sam svoje misljenje i ukratko izneo sta mislim o tome.
Istorija se ne prezentuje u forumskim topicima, vec se, uglavnom, spoznaje proucavanjem literature, a donekle saznaje i usmenim predanjem.
----------------------------------
A moze i odgovor pitanjem : zasto Karadjordje ? Ocekujem ubedljivije razloge od onog "pa to je prvo ime".
gabric_a

Post by gabric_a »

Trebalo bi za ovo da se glasa,pa nek vecina odluci!
huLIMANi
Posts: 29
Joined: Sun Jan 30, 2005 11:13 pm
Location: liman

Post by huLIMANi »

Najbolji je gradski stadion...

Ja mislim da ne treba samo dvoma tribinama dati imena, nego svim. E sad, treba naci samo cetir igraca, a to je veoma teska odluka
Last edited by huLIMANi on Tue Mar 01, 2005 10:01 am, edited 1 time in total.
Liman drzava!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Red Firm wrote:Stadion Karadjordje !

Ipak je to prvobitni naziv stadiona kako je Podbara to lepo i objasnio.Inace,osim stadiona Stara garda je jos tada predlozila i naziv istocne tribine ( po najboljem strelcu kluba - Tozi Veselinovicu ) i zapadne ( po osnivacu kluba - Kosti Hadziju ).

Ovakav predlog ima moju punu podrsku,jer se ipak time okrecemo ljudima koji su sa jedne strane zaduzili ovaj klub,a sa druge da pokazemo da umemo da cenimo davno udarene temelje na ovaj klub (ovde mislim na naziv stadiona).
Slazem se u potpunosti.
Locked