HK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: HK Vojvodina

Post by icebaby »

Aaaa e to nisam znao, hvala na odgovoru.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Desilo se čudo! Naši oklopnici su prvaci države! Ne znam da li još neko na forumu prati hokej, ali znam da se prati, jer je tokom većeg dela sezone ledena dvorana bila solidno popunjena. Kada kažem čudo, zaista to i mislim, jer je zvezda tokom cele sezone delovala ubedljivo i izgledalo je da će lagano osvojiti novu titulu. Naši momci su zbili redove i napravili fenonemalan uspeh! Svaka čast momci!

Uspeh je time veći jer su pi*ke sa SPENS-a skinuli led dva dana pred početak finale serije tako da su naši momci sve tri utakmice igrali u Beogradu.

Vidimo se sledeće sezone! :cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: HK Vojvodina

Post by Voja »

borrissey wrote:Desilo se čudo! Naši oklopnici su prvaci države!
:cheers: :cheers: :cheers:
Image
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: HK Vojvodina

Post by fare »

borrissey wrote:Desilo se čudo! Naši oklopnici su prvaci države! Ne znam da li još neko na forumu prati hokej, ali znam da se prati, jer je tokom većeg dela sezone ledena dvorana bila solidno popunjena. Kada kažem čudo, zaista to i mislim, jer je zvezda tokom cele sezone delovala ubedljivo i izgledalo je da će lagano osvojiti novu titulu. Naši momci su zbili redove i napravili fenonemalan uspeh! Svaka čast momci!

Uspeh je time veći jer su pi*ke sa SPENS-a skinuli led dva dana pred početak finale serije tako da su naši momci sve tri utakmice igrali u Beogradu.

Vidimo se sledeće sezone! :cheers:
Dokaz koliko je Novom Sadu stalo do Sportskog Društva Vojvodina :evil:
Svaka čast ozbiljno nisam ni znao da postoji naša liga i da uopšte Hk Vojvodina postoji?
Koliko ekipa ima u ligi?
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: HK Vojvodina

Post by fare »

Upravo sam našao podatak da se od sezone 18/19 takmiče 2 (dve) ekipe :D a Voša igra u Hokejaškoj ligi Slovenije.
User avatar
Forza Voša
Posts: 574
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Forza Voša »

Danas dolaze na stadion pa bi bio red da nas dodje sto više da ih pozdravimo.

A juče, uh ...
Vodimo 2 - 1 nešto ispod dva minuta do kraja, zvezda vadi golmana i igra 6 na 5 mi dobijamo iskljucenje. Nastavlja se 6 na 4 mi jos jedno iskljucenje tako da smo poslednji minut i nešto igrali 6 na 3 i onda dve sekunde do kraja (bukvalno 2 sekunde) puče prečka al Voša osvoji.

Odnos u šutevima u okvir gola je bio 60:23 za zvezdu, kazne 10 minuta oni 18 mi.

I još nešto, na nula nula sa igračem manje mi dajemo gol kakav se neće videti u našem hokeju sigurno barem 10 godina. Na ovu foru https://www.youtube.com/watch?v=T3PhgHB ... =SportyG75" onclick="window.open(this.href);return false;
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

fare wrote:
borrissey wrote:Desilo se čudo! Naši oklopnici su prvaci države! Ne znam da li još neko na forumu prati hokej, ali znam da se prati, jer je tokom većeg dela sezone ledena dvorana bila solidno popunjena. Kada kažem čudo, zaista to i mislim, jer je zvezda tokom cele sezone delovala ubedljivo i izgledalo je da će lagano osvojiti novu titulu. Naši momci su zbili redove i napravili fenonemalan uspeh! Svaka čast momci!

Uspeh je time veći jer su pi*ke sa SPENS-a skinuli led dva dana pred početak finale serije tako da su naši momci sve tri utakmice igrali u Beogradu.

Vidimo se sledeće sezone! :cheers:
Dokaz koliko je Novom Sadu stalo do Sportskog Društva Vojvodina :evil:
Svaka čast ozbiljno nisam ni znao da postoji naša liga i da uopšte Hk Vojvodina postoji?
Koliko ekipa ima u ligi?
Krenuo da pišem, ali me Forza preduhitrio. Naša liga postoji, ali poslednjih nekoliko sezona, praktično igramo mi i zvezda, jer su to dve ekipe koje jedine imaju seniorske timove. NS stars ne znam zašto nema, Partizan isto, Boestar ne znam da li postoji, Spartak nema zatvoreni led. Sve u svemu stanje je dosta žalosno, ali se igra. Ova sezona je posebna jer ni zvezda ni mi (osim golmana, ako sam dobro razumeo), nemamo stranaca već igraju sve naši igrači. U ligi su igrali još Red team (zezdini juniori) i CSKA iz Bugarske koji su tu bili pro forme, jer nisu odigrali nijedan meč. Forza ima još preciznije info, pa nek me dopuni.

Što se slovenačke lige tiče, da, tu igramo mi i zvezda, ove sezone smo mi bili baš dosta loši, a zvezda stigal do polufinala i ispala. Mislim da su očekivali više. istina, to je Internacionalna liga, a ne slovenačka, jer tu ne igraju Olimpija i Jesenice u najjačim sastavima.

SPENS ne razumem zaista, koji imaš motiv da skineš led bukvalno dva dana pred revanš meč finala play offa, ali to nije jedini problem. Očigledno da postoji neki problem na relaciji Savez - klubovi, jer savez nigde, ama baš nigde ne prati domaće prvenstvo. Ja to stavrno ne mogu da razumem, nadam se da ih je barem malo sramota! Znači, osim nas entuzijasta koji pratimo stranice klubova, ovaj sport NIKO ne prati.

Što se jučerašnje utakmice tiče, evo ga link https://www.youtube.com/watch?v=i_I67jJfGZc" onclick="window.open(this.href);return false;, negde na 3:55 je gol koji Forza pominje. Spektakl!
User avatar
Forza Voša
Posts: 574
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Forza Voša »

borrissey wrote:
fare wrote:
borrissey wrote:Desilo se čudo! Naši oklopnici su prvaci države! Ne znam da li još neko na forumu prati hokej, ali znam da se prati, jer je tokom većeg dela sezone ledena dvorana bila solidno popunjena. Kada kažem čudo, zaista to i mislim, jer je zvezda tokom cele sezone delovala ubedljivo i izgledalo je da će lagano osvojiti novu titulu. Naši momci su zbili redove i napravili fenonemalan uspeh! Svaka čast momci!

Uspeh je time veći jer su pi*ke sa SPENS-a skinuli led dva dana pred početak finale serije tako da su naši momci sve tri utakmice igrali u Beogradu.

Vidimo se sledeće sezone! :cheers:
Dokaz koliko je Novom Sadu stalo do Sportskog Društva Vojvodina :evil:
Svaka čast ozbiljno nisam ni znao da postoji naša liga i da uopšte Hk Vojvodina postoji?
Koliko ekipa ima u ligi?
Krenuo da pišem, ali me Forza preduhitrio. Naša liga postoji, ali poslednjih nekoliko sezona, praktično igramo mi i zvezda, jer su to dve ekipe koje jedine imaju seniorske timove. NS stars ne znam zašto nema, Partizan isto, Boestar ne znam da li postoji, Spartak nema zatvoreni led. Sve u svemu stanje je dosta žalosno, ali se igra. Ova sezona je posebna jer ni zvezda ni mi (osim golmana, ako sam dobro razumeo), nemamo stranaca već igraju sve naši igrači. U ligi su igrali još Red team (zezdini juniori) i CSKA iz Bugarske koji su tu bili pro forme, jer nisu odigrali nijedan meč. Forza ima još preciznije info, pa nek me dopuni.

Što se slovenačke lige tiče, da, tu igramo mi i zvezda, ove sezone smo mi bili baš dosta loši, a zvezda stigal do polufinala i ispala. Mislim da su očekivali više. istina, to je Internacionalna liga, a ne slovenačka, jer tu ne igraju Olimpija i Jesenice u najjačim sastavima.

SPENS ne razumem zaista, koji imaš motiv da skineš led bukvalno dva dana pred revanš meč finala play offa, ali to nije jedini problem. Očigledno da postoji neki problem na relaciji Savez - klubovi, jer savez nigde, ama baš nigde ne prati domaće prvenstvo. Ja to stavrno ne mogu da razumem, nadam se da ih je barem malo sramota! Znači, osim nas entuzijasta koji pratimo stranice klubova, ovaj sport NIKO ne prati.

Što se jučerašnje utakmice tiče, evo ga link https://www.youtube.com/watch?v=i_I67jJfGZc" onclick="window.open(this.href);return false;, negde na 3:55 je gol koji Forza pominje. Spektakl!
Spartak ima seniorsku ekipu ali oni bojkotuju savez vec 10ak godina. Cak i njihovi klinci u selekcijama do 12, do 14 i stariji ne igraju nasu ligu vec par sezona nego su napravili partnerstvo sa jednim madjarsim klubom za koji igraju. Inace madjarski hokej je u Madjarskoj proglasen za "nacionalni" sport zajedno sa fudbalom, rukometom, vaterpolom i jos jednim i u ogromnoj je ekspanziji (nesto nalik fudbalu) - vrhunska je prica.

Partizan moze ali nece da ima seniorsku ekipu a posto su to isti ljudi koji vode i savez poslednjih godina jasno je zasto je hokej ... Misljenja sam da ce oni za tri do cetri godine pokrenuti seniorski pogon ali necu da sirim temu zasto to mislim. I kad se to bude desilo Partizan ce za 2-3 godine od tog pokretanja ponovo imati najjacu ekipu u Slo ligi kao sto je to bilo i pre nekih 7-8 godina.

Drugi klub iz Novog Sada koji si spomenuo nema i nece nikad imati seniorsku ekipu a iskreno se nadam da ce se uskoro raspasti posto to nikada nece biti iskrena hokejaska prica.

Beostar ne postoji vec vise od 10 godina ni u jednom uzrasu.

Bugari su trebali da igraju nasu ligu, i seniori i mladje selekcije, ali je tu bilo dosta problema oko Covid protokola u prvom delu sezone.

Regionalna liga je ove sezone zbog Covida bila podeljena na dve divizije po osnovu kojih je dalje islo razigravanje. Ne mogu se sloziti da je Vosa bila nznm koliko losa, imalo se itekako sta videti. Da smo dominantni u hokeju nismo, bicemo inferiorni sigurno jos par godina jer ne treba zaboraviti da je Vosa reosnovana 2015., da ti momci (vecina njih) 6-7 godina nisu igrali hokej i da je za nove narastaje potrebno vreme. Cak ni tada ne moze se reci da cemo biti dominantni jer u hokeju toga nema, nema tika take, to je najbrzi kolektivni sport i tu ili igras hokej ili te ulese od udaraca na telo. Pa zamislite samo da li bi postojao fudbal kao onaj sto igraju Gvardioline ekipe da je legitimno pravo protivnika da izuje iz kopacki igraca koji poseduje leptu bez da dobije faul.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Nevernik II
Posts: 446
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Počinju i hokejaši.
Sutra u 18h protiv Triglava.
Besplatan ulaz.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Kao šampioni države kvalifikovali smo se za Continental cup. Evo ga i raspored. Verujem da Turke možemo poobediti, ali protiv Italijana i Jesenica će biti pa, hm, dosta poučno... U svakom slučaju, igramo bez ikakvog pritiska bilo kakvog rezultata. Nek momci daju sve od sebe. Srećno!

https://www.iihf.com/en/events/2023/ccd/schedule
Nevernik II
Posts: 446
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

I bi vrlo poučno 1:14 trenutno :D

Nisam danas stigao ali ako naletim na neki strim preko vikenda pogledaću protiv slovenaca i turaka.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Nevernik II wrote: Fri Oct 14, 2022 10:28 pm I bi vrlo poučno 1:14 trenutno :D

Nisam danas stigao ali ako naletim na neki strim preko vikenda pogledaću protiv slovenaca i turaka.
Evo nakon dva dana, rezultati su u skladu sa očekivanjima, čak smo protiv prvog tima Jesenica rekao bih solidno i prošli. U hokeju nema laži, nema prevare. Ne može da se desi da tim iz nižeg ranga pobedi ekipu iz višeg (kao što u fudbalu i može). To se nikad nije i nikad se neće desiti. Ovi Italijani igraju ICE hokej ligu, to je austrijska liga (tamo su inače pri dnu tabele). Ako posmatramo reprezentativni hokej, ta liga bi mogla biti pandan donjem domu Svetske grupe, tj. najjače divizije (zajedno sa nemačkom DEL ligom, francuskom Magnus, finskom, češkom, itd). NHL i KHL su svet za sebe. Rekao bih da je Alps hockey liga (gde igraju Jeseničani i tamo vode trenutno) negde u rangu Ia divizije, zajedno sa mađarskom MOL ligom (gde igra naš najbolji hokejaš, Đumić). Sad ne znam tačno kakv je rumunska, ali ona bi možda mogla biti tu negde u rangu Ib divizije (možda jača, nisam siguran). Ovo što mi igramo u ovoj razvojnoj slovenačkoj ligi je najbliže nekom IIa rangu reprezentativnog hokeja. I tu smo obično pri dnu tabele, eventualno se plasiramo u play off sa poslednje pozicije. Dakle, ove ekipe su svemirskim godinama udaljene od nas. Prosto ne možemo da igramo nikakav egal sa njima i svaki dat gol je vredan kao kuća.
Prosto je tužno u kakvom stanju nam se nalazi hokej, jednostavno se ništ ne ulaže, u Savezu stalno neke razmirice, svađe, jedni bojkotuju takmičenja, cirkus.

Inače, gledao sam sastav Turaka, oni su dovele neke ruske veterane sa po 40ak godina, koji imaju iskustvo igranja čak i u KHL, i u prethodnom kolu ovog kupa su izbacili Litvance, Belgijance i Špance. Mislim da nemamo šta da tražimo ni danas. Ali u svakom slučaju, srećno momci, vi uvek dajete 100%! :cheers:
Nevernik II
Posts: 446
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Ne ulaže se ni u trofejne sportove kamoli u hokej.
Svaka čast ljudima u klubu i igračima na entuzijazmu.
Drago mi je da su nagradjeni sa nekoliko evropskih utakmica bez obzira na rezultate.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Posle duže pauze, i tri očekivana poraza u Continental kupu, danas bi trebalo da nastavimo takmičenje u IHL, gostovanjem u Mariboru. Sudeći po rezultatim i jedne i druge ekipe, očekujem neizvesnu utakmicu, pri čemu dajem više šanse našima za pobedu. Poslovično igrami bolje na strani neg kod kuće. Videćemo. Ko hoće da prati rezultat, to može učinici na ovom linku: https://hokej.si/stat/?stat_m=7505 Ne znam da li će biti neki stream.
Nevernik II
Posts: 446
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Zna Borrissey znanje :D
Pobedili 3:2.

Sledeći vikend Jesenice u Novom Sadu.
Post Reply