HK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Dragi forumaši,

jel ima nekoga ko je više upućen da zna šta se dešava sa HK Vojvodina? Od prošle godine kao da je klub, makar seniorski tim, u slobodnom padu. Znam da je teška situacija, nema para, ali kad smo uzeli onu titulu pre dve sezone nekako je, makar nama sa tribina, delovalo da će to nešto pokrenuti, a ono još veći bunar. Ove godine smo kasnili sa početkom u IHL, i sinoć odigrali prvu tekmu protiv Mladosti iz ZG, vidim jedva se skrpile 2,5 postave. Jedva sam našao da se utakmica igra, nigde se neobjavljuje ništa. Sajt kluba ne radi već godinama. Tuga. Vidim i da je naš praktično najbolji igrač od prošle sezone Racić otišao u zvezdu. Ima li nekih juniora na vidiku makar? Sa ovim rosterom ne vidim da ikoga možemo da pobedimo.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: HK Vojvodina

Post by zime89 »

IHL
VOJVODINA 3-5 MLADOST ZAGREB
VOJVODINA 0-1 SISAK ( PRODUŽECI )
ZIME89
Nevernik II
Posts: 447
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

borrissey wrote: Sun Oct 22, 2023 2:09 pm Dragi forumaši,

jel ima nekoga ko je više upućen da zna šta se dešava sa HK Vojvodina? Od prošle godine kao da je klub, makar seniorski tim, u slobodnom padu. Znam da je teška situacija, nema para, ali kad smo uzeli onu titulu pre dve sezone nekako je, makar nama sa tribina, delovalo da će to nešto pokrenuti, a ono još veći bunar. Ove godine smo kasnili sa početkom u IHL, i sinoć odigrali prvu tekmu protiv Mladosti iz ZG, vidim jedva se skrpile 2,5 postave. Jedva sam našao da se utakmica igra, nigde se neobjavljuje ništa. Sajt kluba ne radi već godinama. Tuga. Vidim i da je naš praktično najbolji igrač od prošle sezone Racić otišao u zvezdu. Ima li nekih juniora na vidiku makar? Sa ovim rosterom ne vidim da ikoga možemo da pobedimo.
Evo ga intervju sa sekretarom kluba.
Prvih nekoliko minuta nije ništa rekao pa sam odustao :D
Ako neko ima volje može da pogleda do kraja možda je i rekao nešto konkretno ali sumnjam.

User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Nevernik II wrote: Sun Nov 05, 2023 9:52 pm
borrissey wrote: Sun Oct 22, 2023 2:09 pm Dragi forumaši,

jel ima nekoga ko je više upućen da zna šta se dešava sa HK Vojvodina? Od prošle godine kao da je klub, makar seniorski tim, u slobodnom padu. Znam da je teška situacija, nema para, ali kad smo uzeli onu titulu pre dve sezone nekako je, makar nama sa tribina, delovalo da će to nešto pokrenuti, a ono još veći bunar. Ove godine smo kasnili sa početkom u IHL, i sinoć odigrali prvu tekmu protiv Mladosti iz ZG, vidim jedva se skrpile 2,5 postave. Jedva sam našao da se utakmica igra, nigde se neobjavljuje ništa. Sajt kluba ne radi već godinama. Tuga. Vidim i da je naš praktično najbolji igrač od prošle sezone Racić otišao u zvezdu. Ima li nekih juniora na vidiku makar? Sa ovim rosterom ne vidim da ikoga možemo da pobedimo.
Evo ga intervju sa sekretarom kluba.
Prvih nekoliko minuta nije ništa rekao pa sam odustao :D
Ako neko ima volje može da pogleda do kraja možda je i rekao nešto konkretno ali sumnjam.

Brate mili. Stvarno, nije baš ni kratak intervju, ja sam ga celog poslušao i nisam pametniji nego što sam bio. Mislim vidi se da je momak na mestu, deluje da je autentični Slaninar, ali za neke stvari činimi se da nije ni tako teško naći novce, kao na primer, zašto sajt kluba ne radi već godinama. Hokej je stvarno skrajnut i potpuno zapušten kod nas, ali mislim da i klub ipak mora da još više poradi, makar na tim elementima za koje ne treba puno novaca. OK, hajd neću da zvučim kao da stalno nešto zakeram.Želim momcima svu sreću i da podfignu lestvicu hokeja u Novom Sadu na još viši nivo. Novi Sad voli hokej.
Nevernik II
Posts: 447
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Prva pobeda ove sezone.
Pao Zagreb.3:2.
Nismo više zadnji na tabeli, valjda će krenuti na bolje.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Bokte*ebo, od 1989. godine pratim hokej, gledao sam Jesenica i Olimpiju sa najjačim sastavima, ali nikad se nisam osećao ovako poniženo kao danas. Da li je moguće da ne može bolje od ovoga?
Nevernik II
Posts: 447
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: HK Vojvodina

Post by Nevernik II »

U dva dana pobedili Maribor dva puta. Drugi put na penale.
Trenutno smo osmi.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: HK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

КХЛ Сисак - Војводина 10:2 (2:0,4:0,4:2)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: HK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Младост Загреб - Војводина 3:8 (2:1, 0:4, 1:3)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: HK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Војводина - Триглав 2:5 (0:4, 2:0, 0:1)
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post by borrissey »

Danas je počela završnica IHL lige. Naši su izgubili od favorizovane zvezde, ali ostavili su odličan utisak. Očigledan je napredak u igri. U sredu se igra druga utakmica u 20:15 kod nas. Hajd da nas dođe što više da podržimo naše oklopnike, možda u poslednjoj utakmici sezone na domaćem ledu. Uz našu podršku imaju šanse za iznenađenje. Ako ništa drugo, momci se bore kao lavovi!
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: HK Vojvodina

Post by icebaby »

]Bio na tekmi, .. na zalost nismo uspeli iako smo bili jako blizu produzetaka.
Cigani brzo poveli , iako je tekma bila egal.
Jako retko idem na hokej iako bi trebalo cesce jer je 100x atraktivniji od bilo kog drugog, brz je, nema sviranja kurcu sto bi se reklo.. al ono malo sto sam video , a to sam i protiv Slavije uocio, a to je da kada se pogleda tabela, apsolutno mi nije jasna ta ogromna razlika u bodovima za cigane u odnosu na nas npr, jer teren apsolutno to nije pokazao.
Oni imaju jednog nestvarno brzog igraca ,koji jednom rukom opusteno barata sa stapom ,i taj lik bukvalno pravi razliku.
Imamo mi mnogo jos da napredujemo, da budemo agilniji stalno i mnogo vise da se radi na tome kada se presece nas napad, tada nas gaze svi...i to je to sto pravi neku razliku sto sam uocio.
U drugoj trecini gosti dolaze do drugog gola, i tada sam pomislio to je to, krece potop..verovatno naviknut mentalitetu damama na zelenom tepihu.. al gde cuda ,desilo se suprotno, momci su nastavili da igraju kao da je 0-0 , i ubrzo dolazimo do gola, koje je izazvalo erupciju na tribini .oko 200 gledalaca, i to svih 200 koji su dosli zbog Vojvodine. Zaista odavno nisam cuo takvu buku.
Ujedno se sa tim rezultatom otislo na drugi odmor.
U trecem periodu gosti dolaze do dva brza gola, jedan je kopija prvog na tekmi..i sa 1-4 je vec bilo jasno da je to to.
Medjutim opet, nasi smanjili na 2-4 ,a posle toga sa igracem manje ,dolazimo do 3-4 ,i opet erupcija na tribini.
Do kraja utakmice jos 5.17min.
Poceli smo da vadimo golmana za sestog igraca, i pocela je opsada gola Zvezde ,gde im jadan golman nije znao odakle se sve puca, al na zalost ,bez uspeha, pa se na kraju zavrsilo sa 3-4,i vodjstva cigana sa 2-0 u seriji, i za 2 dana imaju priliku da rese prolaz ,sto je svakako vrlo verovatno da se desi.
Sve u svemu , ko nije nikad bio na hokeju jer ga ne razume ili gledao na TV pa nista ne vidi ... uzivo je 10x bolje, sve se mnogo bolje vidi ako je to nekom problem/izgovor.
Ubacio bih neke slike al mi nije jasno kako.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: HK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПОМОЋНИ ТРЕНЕР ХОКЕЈАША ВОЈВОДИНЕ ИВАН МИЛОЈКОВИЋ Испунили овосезонски циљ

Хокејашки клуб Војводина је пре две године освојио шампионску титулу у домаћем шампионату, чиме је доказао да је веома битан фактор у овом спорту.

Од тада, није било већих успеха, али то не умањује елан којим Новосађани приступају свакој утакмици. Ове сезоне, Војводина је успела да се пласира у плеј-оф регионалне ИХЛ лиге, где је елиминисана од црвене звезде са 3-0 и сада жељно ишчекује Суперлигу Србије, како би се реванширала највећем ривалу. Томе се нада и помоћни тренер новосадских хокејаша, Иван Милојковић.

На почетку сезоне, циљ је био пласман у плеј-оф ИХЛ лиге, што смо и испунили. Иако смо изгубили од лидера црвене звезде, постигли смо задовољавајући ниво. Могло је и боље, али смо задовољни. Све три утакмице против квалитетног ривала биле су густе и није било лако. Остаје нам припремни период за домаће првенство и сада чекамо да црвена звезда заврши такмичење у регионалном шампионату, које ће, надам се, освојити – навео је стратег Новосађана, у маниру правог спортсмена.

Од наставка сезоне, очекује једну ствар.

Да освојимо шампионску титулу. У другом случају, не бисмо и играли. Уколико се то деси, следеће сезоне нес чека Континентал куп (пандан Лиги Европе у фудбалу).

Када је реч о саставу тима, он је нешто другачији.

Тим је доста подмлађен. Углавном су ту млади играчи, уз 3-4 искуснија. Имамо и странце, голмана и још четворицу. Ослањамо се на домаћи кадар и била нам је жеља да подмладимо тим, а дугорочни циљ је да што више деце из редова Војводине убацимо у први тим, да стасају и не иду у иностранство. Први тренер, Јозеф Шкрак, доста је допринео да се ове године остваре зацртани циљеви. Тренингзи су занимљиви и десила се промена у квалитетном правцу.

Милојковић је имао занимљиву ситуацију, пошто је до скоро био активан играч.

Играо сам прошле и претпрошле године. Од пете године сам у хокеју, што је 37 година. Завршио сам Диф и радио као тренер хокеја, имао школу клизања. Питан сам да се придружим и будем спона између тренера и играча. Деца ми тренирају хокеј исто, тако да су вишеструки разлози зашто сам на овом месту – навео је Иван Милојковић.
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: HK Vojvodina

Post by icebaby »

Huh , ne bas prijatno za cuti da trener Vojvodine zeli Zvezdi uspeh , o cemu god da je rec pod bilo kojim okolnostima ..ako ne mozemo mi da osvojimo IHL , briga me ko ce.
Ono sto , mada moramo reci da to uopste i nije cudno .. je taj nivo amaterizma koji vlada u hokeju kod nas , al svakako je tako u svemu bukvalno.. pogledas stadione, pogledas koliko ljudi moze da gleda domaci fudbal, msm na TV prenose, pogledas kako se RTV ophodima prema bilo cemo sto ima veze sa Vojvodinom, i tu mislim isto tako na bilo sta ne samo sport .. sramota da "javni servis vojvodine" nema direknte prenose BILO kakvih utakmica, pa makar prenosili Vojvodjansku ligu kao neki lokal patriotizam, iako je ocigledno da se radi sve da se takve stvari iskorene ..jos malo pa ce nam se klubovi zavati Sever Srbije ...no..SPENS? zalosno je videti na sta lici ..zar je tolko tesko ocistiti pod, prasinu sa zidova, oprati plexiglas ..staviti NOV semafor koji se zamisli moze videti sta pise na njemu?!? oni semafori su tu od 80ih ! ..
No.. ima tu nekih stvari i koje nemaju veze ni sa politikom ni sa parama.. pogledam neke stranice na Instagramu ili Twitteru ,i to stranice mladjih hokejasa, ono u15 u13 iz USA i Kanade.. pa te stranice su 12 svetlosnih ispred bilo cega domaceg sto mozes videti za bilo koji klub o bilo cemu ..svo npr i ovaj clanak iznad mog, ja to nisam video nigde da nisam dosao ovde..ne znam ni kada se nastavlja nase takmicenje a ne znam ni ko ucestvuje uopste.. ja gledam fb stranicu i nema nikakav info 4-5 dana pre tekme a na slovenackoj stranici u sekciji IHL mozes videti i dan i vreme utakmice na Spensu ..dakl je na slovenackom sajtu saznajem kada je utakmica u Novom Sadu ..i posle se svi cude ,pa nije popularan sport kod nas, nema publike nema sponzora ... pa kako da ima ,kad pogotovo 80% novonovosadjana i NE ZNA da uopste postoji HK Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: HK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

НА СПЕН­СУ ПО­ЧЕО ВЕ­ЛИ­КИ ХО­КЕ­ЈА­ШКИ ТУР­НИР ЗА ДЕ­ЦУ Но­во­сад­ски та­лен­ти на де­лу

Вечерас се отвара тре­ћи ме­ђу­на­род­ни тур­нир у хо­ке­ју Во­ша опен, за уз­раст до де­вет и до 11 го­ди­на, ко­ји ће тра­ја­ти до недеље у ле­де­ној дво­ра­ни Спен­са.
На ње­му ће уче­ство­ва­ти 38 зе­ма­ља из ре­ги­о­на – из Ср­би­је, Бо­сне и Хер­це­го­ви­не, Хр­ват­ске, Сло­ве­ни­је, Сло­вач­ке, Ма­ђар­ске и Бу­гар­ске, што овај тур­нир чи­ни јед­ним од нај­ве­ћих у по­след­њих не­ко­ли­ко го­ди­на.

Тре­нер у Хо­ке­ја­шком клу­бу Вој­во­ди­на Вла­дан Дро­здик ис­та­као је да ор­га­ни­за­ци­ја не пла­ни­ра да се за­у­ста­ви на ово­ме.
По­зи­ва­мо све љу­би­те­ље хо­ке­ја да до­ђу да гле­да­ју ма­ли­ша­не, ка­ко се бо­ре на ле­ду. Од на­ред­не го­ди­не, план нам је да на сли­чан на­чин ор­га­ни­зу­је­мо и тур­нир до 13 го­ди­на и са­мим тим ани­ми­ра­мо ви­ше ге­не­ра­ци­ја хо­ке­ја­ша Вој­во­ди­не, да се так­ми­че у свом гра­ду на ви­со­ком ни­воу – на­вео је Дро­здик.
Post Reply