Pomoc za PES 09

Locked
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Pomoc za PES 09

Post by Владика »

Dobio sam zanimljivu privatnu poruku koja se odnosi na svima nama dobro znanu igru. Jedan clan foruma bi zeleo da napravi Vojvodinu i u klasik modu a za to mu treba nasa pomoc- Evo sta nam treba

Od podataka mi za svakog igraca trebaju:

1. Visina i tezina (makar priblizno), kao i datum rodjenja,

2. Primarna pozicija u timu (kao i sekundarne, ako postoje),

3. Opis igraca (kakva mu je bila brzina, sut, dribling, pas, pokrivanje prostora u odbrani, izdrzljivost/kondicija, razumevanje igre, igra glavom, jaca noga, koriscenje slabije noge i preciznost njom, sklonost povredama; da li se po nekoj osobini posebno isticao - npr. za Velkera sam razumeo da je imao odlican dribling, pas, da je izvodio uspesno penale, da je bio odlican strelac),

4. Poredjenje igraca sa danasnjim poznatim igracima ili nekim poznatim igracima iz 50-ih i 60-ih (npr. u tekstu za Boskova pise da moze da se uporedi sa Kanavarom, pa sam ga ja tako uradio, sem sam napravio da je malo losiji u pozicioniranju u odbrani i da ima bolji pregled igre i pas od Kanavara; ili da li bi Milovanov mogao da se uporedi sa Borom Kosticem po slobodnjacima, snazi udarca, felsovanju lopte tokom udarca). Ovo mi je mozda i najbitniji deo, jer na osnovu ovoga ja mogu daleko lakse da uradim igraca (najbolje bi bilo da uporedis sa nekim igracem, i da istaknes u cemu se razlikuje od njega, tj. gde je bolji, a gde gori),

5. Broj utakmica, od koje do koje sezone ih je odigrao, koja mu je prva dobra sezona, broj postignutih golova,

6. Najbolje bi ti bilo da napravis nekoliko kategorija (npr. Dribling, Pas, Sut, Brzina, Odbrana, Golmanske sposobnosti, Izdrzljivost/Kondicija, Igra Glavom, Tehnika, Stabilnost, Zalaganje na terenu, Razumevanje i vizija igre), odredis lestvicu 20-99, i za svakog igraca stavis broj. Poslao bih ti kako su ocenjeni danasnji najbolji igraci u tim kategorijama, da mozes da uporedis. Npr. kod mene bi Velker imao >90 za Izdrzljivost i Zalaganje na terenu, >85 za Dribling... Pored svakog igraca mozes da dopises napomenu, npr. kod Driblinga za Velkera (dribling sa dosta fora i pravolinijski), ili kod Suta za Tozu Veselinovica (precizan sut solidne snage, iz gotovo svake pozicije u kaznenom i van njega).


Sto se timova tice, mislio sam da jedan bude 1946-1970, a drugi 1988-1989. Za oba tima mi trebaju formacija (za stariji tim iz, po tebi, najuspesnije godine), prvih 11, njihov raspored u toj formaciji i njihovi brojevi na dresu (opet za stariji tim iz najuspesnije godine), kapiten, izvodjac slobodnjaka, penala i kornera. Treba da bude 32 igraca u starijem timu (3 golmana + 29 igraca), dok u mladjem, onoliko koliko je igralo te godine.


Sto se slika tice najbolje bi bilo da budu 500x500 (ili makar 400x400; nema veze ako su crno-bele, mada bi one u boji bile bolje). Nisam siguran za koliko igraca moze da se uradi pravo lice, jer ja ne znam da pravim face, vec moram da pitam nekog da to uradi (pokusacu da makar nekoliko najvecih legendi dobije svoje lice u igri).



Znam da sam gomilu toga napisao, ali nemoj da te to obeshrabri. Nisam ni planirao da zavrsim sve to pre novembra (tako da moze sve to da se polako odradi), jer sam odlucio i druge ex-yu timove da ubacim (bice klasicnih duela tu, jer ce biti tu i Partizan, Zvezda, OFK i mozda Hajduk i Dinamo posle '46, ako nadjem nekoga ko poznaje te ex-yu timove Wink ).
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Prvi zadatak nam je da napisemo imena 32 igraca koji bi mogli da se nadju na spisku najboljih u istoriji F.K. Vojvodina. Na Vas je red da kazete ko bi to mogao da bude.
Moj izbor

Golmani- Pantelić, Svilar i Maras
Odbrana- Roganović, Boškov, Nešticki, Brzic, Krstić, Šaula, Mijić, Žarko Nikolivć, Stevan Sekereš, Sima Milovanov, Dobrosa Krstić, Marijan Zovko, Đorđe Vujkov
Vezni red- Ivoš, Rajkov, Ivezić, Lerinc stariji, Mihajlović Siniša, Radomir Krstić, Josif Ilić, Radivoj Radosav
Napad- Toza Veselinović, Dobrivoje Trivić, Vesko Mihajlović, Petar Nikezić, Silvester Takač, Zoran MArić, Mirsolav Ćurčić i Zoran Mijucić
aNS
Posts: 327
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:00 pm

Post by aNS »

Ја би додао Говедарицу и евентуално Дунђерског.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Velker?
UPRAVA NAPOLJE!!!
kuzma liman
Posts: 529
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

Anselim Delika i kizito !
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

...i njihovi brojevi na dresu...
Nekad igraci nisu imali "svoje" brojeve nego se onih 11 koji istrce na teren poredja od 1-11 po pozicijama koje ce igrati na utakmici...
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

kuzma liman wrote:Anselim Delika i kizito !
I Lili!
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

limanfkv wrote: I Lili!
Hehehehehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Lili :!: :!: :!:
A sto se tice Kizita potpuno podrzavam, takvog igraca - facu nismo odavno imali, a verovatno ni necemo uskoro..
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
kuzma liman
Posts: 529
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

limanfkv wrote:
kuzma liman wrote:Anselim Delika i kizito !
I Lili!
ako cemo tako onda nek stavi zarka lazetica i aleksandra mijatovica :twisted:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Zbog cega ste ga prozvali Lili?
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Lili su ga prozvali saigraci zbog nezne prirode koju poseduje ovaj igrac.

Na spisak bih dodao jos Stojaka, Govedaricu, Kacara, Laneta Jovanovica, Krasica i mozda Stepanova.
Last edited by Владика on Tue Sep 29, 2009 10:50 pm, edited 1 time in total.
Sprite
Posts: 1
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:01 pm

Post by Sprite »

Posto se ja trudim da napravim ova dva tima (1946-1970 i 1988-1989), evo screenshota sa izborom igraca 32 igraca za stariji tim:

http://img2.imagetitan.com/img.php?imag ... 970120.jpg

Nadam se da se sve lepo vidi. Od A. Petrovica (ukljucujuci i njega) pa nadole, nemam gotovo nikakve podatke o tim igracima. Takodje malo podataka imam o vecini drugih igraca (sem o zaista najvecim igracima, poput Velkera, Boskova, Rajkova, D. Krstica, Veselinovica, Takaca), mada sam te druge igrace uspeo da zamislim i napravim.

Ako vi imate ideje za drugaciji izbor igraca iz tog perioda, slobodno napisite koga da ubacim, a koga da izostavim.

Unapred hvala za pomoc.

podbara, hvala na otvaranju ove teme :) .

P.S. Sa desne strane, pored sastava Vojvodine, mozes videti karakteristike igraca (sposobnosti i specijalne sposobnosti) i visinu, tezinu i godine (u ovom slucaju vidi se za Velkera).


P.P.S. Za starije igrace ce mi dobro doci brojevi za prvih 11, jer kao sto je neko ispravno primetio, izmena tada nije ni bilo (od '60-ih, ako se dobro secam sta sam citao, bilo je moguce izmeniti golmana u slucaju povrede). Uglavnom su igraci duzili brojeve na osnovu pozicije koju su igrali. Nesto ovako:

http://img2.imagetitan.com/img.php?imag ... ktika..jpg
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Tesko ali slatko

Post by fruskogorac »

Podbara zadao si mi poprilicno "tezak" ali "sladak" zadatak. Listam, gledam, citam, posmatram ... po svojoj arhivi i za sada nikako da skupim tih 30 i kusur smekera. No budi ubedjen da uskoro imas moj prilog / doprinos /. Tvom prijatelju koji je pokrenuo "ovaj projekat" zelim da bude uporan, istrajan ...
Locked