Lav Kup Srbije - sezona 2009/10

šumar
Posts: 253
Joined: Thu Feb 05, 2009 8:27 pm

Post by šumar »

Što se tiče broja ljudi na jugu, u vozu sam čuo da je prodato nešto više od 1200 karata za jug i to sve govori.Pre tri godine je bilo prodato sto karata više.Znači to je tu negde, da je bio malo bolji termin/pre tri godine utakmica je bila u 18 h/ i da se išlo busevima a ne vozom/masa nije navikla na voz mada je bolja varijanta od busa/bilo bi sigurno isto.Da ne zaboravim, određen broj ljudi koji su trebali da idu vozom su posle onog incidenta na stanici/za koje podjednako krivim i nadmenu policiju i neke pijane budale/ odustali.Da li je to mala brojka?Zavisi iz kog ugla se gleda.
Ako se poredimo sa mnogim gradovima u Evropi, na finale kupa bi trebalo da nas je otišlo 15.000.Toliko zato što bi onda bili polovina stadiona.Za ovako nešto ima puno primera, mi navijači ih znamo.Koji god engleski klub da igra finale kupa navijači mu ispune pola Vemblija.Slično je i u Nemačkoj npr.
Ali ako gledamo na okruženje/grad/ u kome živimo, znamo kakva je to sredina.Veliki broj naših sugrađana ni ne navija za Vojvodinu, a i oni koji navijaju dolaze u malom procentu na utakmice.Sem toga,Novi Sad je sredina koja ekstremno reaguje na uspehe i lako se pali.I na odbojci dok nije došlo do desetogodišnje vladavine, bilo je na Spensu više cigana nego nas, što je danas nezamislivo !Kada bi i u fudbalu vezali samo par godina uspeha, slika bi bila sasvim drugačija. Znači ima FK Vojvodina preduslove da ima puno navijača, samo su potrebni konkretni rezultati a ne samo lažna obećanja. Ovo finale, rezultat i prikazana igra su neviđeni autogol kada je u pitanju propaganda kluba i vetar u leđa svim kolebljivcima u ovom gradu.
Bio sam na sva tri finala kupa koje smo igrali, sva tri smo izgubili.Ali ovako bedno se nisam nikada osećao.Bili smo, sem u prvih desetak minuta drugog poluvremena,nadigrani i nadtrčani.Bili smo smešni.PONIŽENJE je opšti osećaj svih nas što smo bili pre dva dana u Bg.I ne samo nas, već svih onih koji navijaju za Vojvodinu.
1892
Posts: 1078
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

Pre utakmice, u svlacionici, trener zvezde je pustio igracima izjavu Djumija na video-bimu, da bi ih dodatno motivisao.
Come on you Reds!
User avatar
lala sa Istoka
Posts: 64
Joined: Fri Feb 12, 2010 10:36 am
Location: Istok Karadjordja

Post by lala sa Istoka »

Ratko Butorović wrote:- Ni igranje u finalu Kupa nije mala stvar. Za 93 godine postojanja Vojvodina je odigrala dva finala Kupa, a onda je pod mojim vođstvom u poslednje tri godine igrala isto toliko puta u završnici tog takmičenja. Nikada pre mog dolaska nije igrala tri godine zaredom u Evropi, pa smo i taj rezultat nadmašili.
Za igrace i trenere je to neuspeh a kad si ti u pitanju onda to nije mala stvar !
Locked