Vaši komentari...

Izaberimo najboljeg, putem interneta...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Vaši komentari...

Post by Voja »

Radoye wrote:Tabela nakon pobede u Ivanjici:

1. Nikola Drinčić 28
Image

2. Emil Rockov 11
3. Siniša Saničanin 10
4. Miljan Vukadinović 10
5. Bojan Matić 10
6. Petar Bojić 8
7. Dejan Zukić 7
8. Ognjen Đuričin 7
9. Stefan Đorđević 6
10. Nemanja Čović 6
11. Mirko Topić 6
12. Miodrag Gemović 5
13. Vincent Okeuhie Eze 5
14. Aranđel Stojković 4
15. Ranko Veselinović 4
16. Momčilo Mrkaić 3
17. Nemanja Nikolić 3
18. Mladen Devetak 2
19. Marko Đurišić 2
20. Mihajlo Nešković 1
Drina i teoretski obezbedio zvanje najboljeg igraca Vose u sezoni 2019/20... sasvim zasluzeno!!!! :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Vaši komentari...

Post by Turija »

Nama ce ove godine propasti ovaj topik, ako arena i rtv, pa i sam klub FKV ne prenose nase utakmice. I necemo imati igraca sezone 2020/21.
Publika ne moze na stadion, a prenosa nema.
Krajnje je vreme da FK napravi svoj kanal i radi prenos nasih utakmica na internetu ili da se primora arena da ispunjava svoje obaveze u vezi super lige.
Da li je taj ugovor javan i gde je objavljen? Znali to, uopste, neko?

Kako moze arena ucenjivati nekog drugog zainteresovanog za tv prenos onih utakmica koje ona ne prenosi? Totalni apsurd i nonsens.
Ne razumem, kakvo je onda pravo na tv prenose cele super lige arena otkupila?
To je potpuno bezakonje na delu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Vaši komentari...

Post by Voja »

Turija wrote:Kako moze arena ucenjivati nekog drugog zainteresovanog za tv prenos onih utakmica koje ona ne prenosi?
Ne razumem, kakvo je onda pravo na tv prenose cele super lige arena otkupila?
Ne branim Arenu (daleko bilo),ali odakle znas da postoji neko drugi zainteresovan za prenos!?
A pravo na prenose ne mozemo da komentarisemo jer nemamo uvid u ugovor.Sve zemlje okolo su dobile mnooogo vise novaca za prenose njihovih lige,pa kontam da je verovatno u ugovoru i veci broj prenosa.
Jos nesto,neko napisao ovde nije ekonomski isplativo prenositi Vojvodinu u odnosu na Zvezdu li Partizan!? A na osnovu cega se vrsi ta analiza ekonomske isplativosti!? Recimo ubedjen sam da svaka kladionica isto tretira i Vosu i Dinamo Zagreb,Volfsburg... ako je ima na TVu ona ce ukljuciti tV za prenos. Arena se hvali svojom emisijom u kojoj onaj Dejan Pantelic putuje svetom... Pa da li je ta emisija ekonomski isplativija od prenosa Vojvodine!?Ne znam,mozda gresim,ali mislim da je sve do saveza.... Arena se pokazala sposobnom da realizuje sve jedan prenos u kolu,samo sto niko nije bio tu kad je trebalo da ih pritisne da nastave sa tom praksom.... Pa koliko samo je ljudi na fantaziju imalo igrace Proletera protiv Backe,i svi bi gledali utakmicu da je bila na TVu. Sto kaze onaj partizanovac Zeks,oni zive na drzavnoj sisi i ista im je plata prenosili dva ili deset meceva,jeb* im se
Image
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Vaši komentari...

Post by fare »

Turija wrote:Nama ce ove godine propasti ovaj topik, ako arena i rtv, pa i sam klub FKV ne prenose nase utakmice. I necemo imati igraca sezone 2020/21.
Publika ne moze na stadion, a prenosa nema.
Krajnje je vreme da FK napravi svoj kanal i radi prenos nasih utakmica na internetu ili da se primora arena da ispunjava svoje obaveze u vezi super lige.
Da li je taj ugovor javan i gde je objavljen? Znali to, uopste, neko?

Kako moze arena ucenjivati nekog drugog zainteresovanog za tv prenos onih utakmica koje ona ne prenosi? Totalni apsurd i nonsens.
Ne razumem, kakvo je onda pravo na tv prenose cele super lige arena otkupila?
To je potpuno bezakonje na delu.
Ja sam davno to rekao napravis svoj you tube kanal ili internet kanal Vosa i resen problem ne moras moljakati rtv koji bi pre prenosili bocanje nego fudbal i gledati u pasulj da li ce arena prenositi ? :wink:
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Vaši komentari...

Post by Turija »

Vojo, morali bi da prezentuju ugovor, ako ga imaju, a ne da mi nagadjamo koja prava su otkupili, na koji nacin, za koliko novca.
E, onda mozemo diskutovati o ugovoru, a ne da pretpostavljamo sta je otkupljeno.
Proletos su prenosili sve utakmice. Znaci mogu za 16 ekipa, ali pitanje je da li mogu za 20? To je vec mnogo.
Medjutim, ako ne mogu, neka puste i druge zainteresovane za te prenose.
Isla je ovde prica da je RTV htela, ali da su zacepili cenu, ne znamo da li i visetruko od onog sto oni placaju, jer nema objavljenog ugovora.
Mozda su i neke lokalne televizije zainteresovane da prenose utakmice iz svojih gradova?
Sada to nije tehnicki nemoguce i skupo, a imaju kapacitet za direktan prenos, ne vrhunski, ali dovoljan za domace uslove.
FK Vojvodina isto treba da izvrsi pritisak na arenu i FSS da omoguci prenose njenih utakmica ( i svih drugih klubova)), kao na kraju prethodne sezone.
Zasto Lalatovic ne trazi prenos na konferencijama?
Vidimo da sve ono sto on zatrazi, to glat prolazi.
Ako voli Vosu, kako kaze i da je Ona velik Klub, onda neka kaze i zatrazi tv prenos Vosinih utakmica.
Zar to nije veoma vazna tema za zivot kluba i navijace?

PS
Trebalo bi otvoriti ovu, veoma vaznu, temu u grupi AKTUELNOSTI.
Ovde se, mozda, slabo cita.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Vaši komentari...

Post by Voja »

Turija wrote: PS
Trebalo bi otvoriti ovu, veoma vaznu, temu u grupi AKTUELNOSTI.
Ovde se, mozda, slabo cita.
Slazem se,i temu na forumu i neku javnu peticiju...
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Vaši komentari...

Post by Voja »

Sta dozivesmo,da nam nekada najomrzeniji igrac postao vodeci igrac na tabeli za najboljeg igraca sezone.Respect i za Bojica i za forumase :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Vaši komentari...

Post by Turija »

Voja wrote:Sta dozivesmo,da nam nekada najomrzeniji igrac postao vodeci igrac na tabeli za najboljeg igraca sezone.Respect i za Bojica i za forumase :cheers:
I jedno i drugo prema ucinku i zasluzi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Vaši komentari...

Post by ssnigd »

Miljan tek sada osvojio svoj prvi bod???. Ko bi rekao tako nesto?
No i to je pokazatelj ocekivanja od nekih igraca, pa se tako i boduju. Kod nekih su kriterijumi niski, pa se lako odlucujeno na bodove. A Miljan je neko ko mora da nam donosi bodove, pa se teze odlucujemo da mu ih dodelimo.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post by Radoye »

I on i Mladenovic su skupili solidno glasova, imaju vise glasova od Zukica, Simica, Mrkaica koji svi imaju vise bodova od njih. Mladenovic je vecinu dobio na onaj gol partizanu ali Vukadinovic ih skuplja svuda pomalo, jedino sto mu je ovo prvi put da udje u 3.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Vaši komentari...

Post by Beonic »

Nemam ništa protiv malog Bjekovića, ali dva prosečna kola i dečko je 4. na listi sa 6 poena, Vukadinović igra sasvim solidnu sezonu, među boljima je u ekipi ima samo 3 boda u 19 glasanja. Vukadinović je treći strelac ekipe (4 gola) i iznenadio sam se, ali drugi asistent ekipe (5 asistencija).
Što je neko ranije napisao, imamo potpuno različite kriterijume koji se razlikuju od igrača do igrača.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post by Radoye »

Ako bismo brojali ukupno glasove umesto dodeljivanja bodova tabela bi trenutno izgledala ovako:

1 Drincic 127
2 Bojic 107
3 Covic 104
4 Vuklis i Djordjevic sa po 61
6 Arandjel 55
7 Andric 53
8 Bralic 46
9 Vukadinovic 45
10 Mrkaic 34
11 Bjekovic 33
12 Sanicanin 32
13 Mladenovic 25
14 Simic 20
15 Zukic 17
16 Gemovic 5
17 Devetak 4
18 Djuricin 3
19 Djuric 2
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Vaši komentari...

Post by Beonic »

Radoye wrote:Ako bismo brojali ukupno glasove umesto dodeljivanja bodova tabela bi trenutno izgledala ovako:

1 Drincic 127
2 Bojic 107
3 Covic 104
4 Vuklis i Djordjevic sa po 61
6 Arandjel 55
7 Andric 53
8 Bralic 46
9 Vukadinovic 45
10 Mrkaic 34
11 Bjekovic 33
12 Sanicanin 32
13 Mladenovic 25
14 Simic 20
15 Zukic 17
16 Gemovic 5
17 Devetak 4
18 Djuricin 3
19 Djuric 2
Ju, ju, Saničanin 12. na listi, Vukadinović tek 9. Stvarno slabooo. Bar me raduje što će ove godine biti zanimljivija trka, pošto su Drina, Čović i Bojić gotovo jednaki.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Vaši komentari...

Post by Turija »

Radoye wrote:Ako bismo brojali ukupno glasove umesto dodeljivanja bodova tabela bi trenutno izgledala ovako:

1 Drincic 127
2 Bojic 107
3 Covic 104
4 Vuklis i Djordjevic sa po 61
6 Arandjel 55
7 Andric 53
8 Bralic 46
9 Vukadinovic 45
10 Mrkaic 34
11 Bjekovic 33
12 Sanicanin 32
13 Mladenovic 25
14 Simic 20
15 Zukic 17
16 Gemovic 5
17 Devetak 4
18 Djuricin 3
19 Djuric 2
Hmm?
Sta je sada realnije - postenije 1x3 ili 3x1 pri izboru igraca sezone?

Da li bi trebalo ponderisati bodove sa koeficijentom koliko je puta igrac bio u izboru za prva tri mesta zavisnim od ukupnog broja nastupa na utakmicama?
Tada se konacan plasman ne bi znao do poslednjeg kola. Takodje i ko ima bolji kontinuitet kvalitenih igara imao bi vecu sansu za visok plasman.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post by Radoye »

Imam ja neke svoje matematike sto kombinuju oba ova sistema, samo je to suvise komplikovano za objasniti na brzinu. Ukratko, racuna se prosek glasova neophodnih za svaki bod u regularnom glasanju, onda se s tim koeficijentom deli broj ukupnih glasova (ova druga tabela) pa se onda tako dobijeni "bodovi" sabiraju s ovim regularnima i to deli na 2 za konacni zbir.

Ustvari najveci problem je to sto kad odigramo dobro dodje 25 ljudi da glasaju i 10-tak igraca tu dobije makar jedan glas, a kad odigramo lose jedva se skupi 5-6 da prodje kolo i uglavnom svi oni glasaju isto. I onda imamo situacije gde neko sa 10-tak glasova iz jedne utakmice ukupno ima 3-4 boda dok neko s 50 glasova skupljenih na 5-6 utakmica ima 0-1 bod. Kad bi odziv bio masovniji u svakom kolu puno toga bi se samo od sebe iznivelisalo bez obzira koji sistem brojanja koristimo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply