Rezime: sezona 2008/2009

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Krle wrote:A opet da ponovim: neka se borimo za opstanak, ali neka igramo prepoznatljiv fudbal, s puno trcanja, tehnike i golova. Da bar uzivamo u igri, a ne samo u cinjenici da gledamo voljeni klub.
Nije li ovo poruka vecine ucesnika ovog foruma!?
Koliko smo ravnodusni ka ovom drugom mestu bili,cini mi se da bi slicno i sa titulom bilo,ukoliko ne budemo igrali TOTAL SOCCER!!!! :lol: :wink:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Krle wrote:. Igraci nisu krivi - oni imaju talenat, ili ga nemaju i rade ili ne rade na treninzima, sto kontrolisu oni napred navedeni. Videcemo gde ce nas Bata sad odvesti.
A opet da ponovim: neka se borimo za opstanak, ali neka igramo prepoznatljiv fudbal, s puno trcanja, tehnike i golova. Da bar uzivamo u igri, a ne samo u cinjenici da gledamo voljeni klub.
Krle, super si observirao sezonu, a naročito mi se dopadaju ova dva kvotovana pasusa.
Mora, i treba, da se skine krivica sa svakog našeg igrača, čak i Lazetića, koji je ipak sportski otrpeo gnev navijača (a ne kao Mijat kapiten).U nekim trenucima mi je čak bilo i žao Žarka, kao čoveka, iako me je konstantno nervirao, jer nije on kriv što igra.Svaki sportista želi da igra, ali pošto ne može sam sebe staviti u postavu, krivi su oni koji su ga doveli u takvu situaciju.Ne mogu, čak, reći da nije želeo najbolje, ali jednostavno nije mogao da desegne zadovoljavajući prvoligaški nivo.
Ovo drugo (što već napisa Voja), zaista bi mogla biti poruka većine učesnika Foruma.Međutim, ako bi mi igrali takav prepoznatljiv fudbal, ne bi imali, ni teoretske, šanse da se borimo za opstanak.Naprotiv, gotovo sigurno bi se ušančili na samom vrhu.
Last edited by Turija on Thu Jun 04, 2009 10:26 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Nije problem sto mi nismo igrali lep fudbal ove godine,nismo mi navijaci Real Madrida,pa da trazimo i jare i pare.Problem je sto nismo igrali fudbal uopste,nije bilo borbenosti,agresivnosti i srcanosti.Tacno se oseti da vecina ekipe igra samo za novac i premije i kako bi se sto bolje prodali na leto.Igrali su konstanto igraci kojima nije mesto ni na klupi,a kamoli u prvoj postavi kluba.Nasa omladinska skola nije videla travnjaka,Aleksic je upao u ocajnu formu,a Medojevic i Mitosevic najcesce nisu bili ni medju 18,Karan je oteran na pozajmicu,posto imamo uigrane stopere,pa nakon njega i Djuric koji je najveci krivac za tadasnje neuspehe tima.Promenili smo 4 trenera stalno dovodeci alternative koje su bile samo korak unazad(samo kad bi Bekvalac i Maric zamenili mesta).Ljupko je manje-vise pruzao sansu mladjima,ali je i on video da klub s njim ne moze napredovati.Gubili smo utakmice sa igracem vise,gubili smo vecinu utakmica u gostima,a iz kupa nas je izbacio Hajduk sa Liona na celu sa neprikosnovenim Kebom!
Uprava je bila podeljena na ne znam kolko delova,potroseno je 5 miliona od transfera i klub je u minusu...
Zbog svega ovoga vicesampionska titula gubi veliki deo svojih drazi,bar u mojim ocima.Ponavljam-igraci i ceo klub je zasluzio drugo mesto,ali ce ovaj uspeh ostati zapisan kao jedan od najlakse ostvarenih
Napred Voso!
šumar
Posts: 253
Joined: Thu Feb 05, 2009 8:27 pm

Post by šumar »

Ono što će ostati zapamćeno kada je ova godina u pitanju je drugo mesto što je jedan od većih uspeha kluba u istoriji.
Ono što veliku većinu navijača boli je to što klub očito mnogo lošije stoji finansijski nego pre godinu i po dana, to što imamo skupštine kluba kao što je bila ova pre tri dana/jeftin igrokaz dva tužna lika/, to što smo u ovoj godini nagomilali brdo krš igrača da bi se ovi tipovi iz pasusa iznad finansijski podebljali,što klub nema nikakav marketing,nikakav stadion...
Što je to realno daleko od onog što bi mi svi želeli.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

(Evo mene u 'Rodnoj Grudi" pa mi je pristup netu prilicno ogranicen, bio sam prosle nedelje bas u NS pa sam mislio kad bi mogao nekako da se ukontaktiram sa nekim od forumasa pa da se malo i uzivo druzimo a ne samo preko ekrana jer su prilike za tako nesto bas retke. No da ne duzim - evo nesto na temu:)

Kad pogledamo tabelu jedino sto mogu da kazem "kako smo se nadali dobro smo se i udali". Drugo mesto je (moram dodati: nazalost) za nas jedan redak uspeh i tu se nema sta zameriti. Bilo je pred kraj sezone i nekoliko zaista atraktivnih pobeda izuzetno visokim rezultatima i kad to gleda neko sa strane koje samo povrsno ili cak nimalo upucen na desavanja u klubu pomislio bi kako smo mi u usponu i da sledece godine moze biti samo bolje.

No nazalost to nije tako. Puno je tu jos stvari koje funkcionisu daleko od onoga kako bi trebalo. Mi smo cetiri (!) trenera promenili tokom samo jedne sezone, sto mi se cini da je rekord cak i za nas klub koji menja trenere cesce nego neki ljudi iz uprave sto menjaju svoj donji ves. Jedan ozbiljan tim to ne moze sebi da dozvoli, jer se tako ne postize ama bas nista osim sto se igraci cimaju, premestaju sa pozicije na poziciju, tumba postavka ekipe. U takvoj situacji rezultatski uspeh se tesko moze ocekivati i pre je plod sulcajnosti i/ili slabosti konkurencije nego zasluga trenera i rukovodstva kluba. Tu su isto i dalje price o igracima koji imaju zacementirana mesta u timu bez obzira na efektivni ucina k na terenu, naustr nekih drugih igraca kojih se mozda i previse lako odricemo zbog navodno "nedostatka kvaliteta" da bi oni nedugo posto su bukvalno oterani iz kluba bez da smo za njih uzeli i dinara obestecenja eksplodirali i postali medju zapazenijim igracima u ligi... Zatim prica o milionima evra od rekordnih transfera Kacara, Despota i drugih koji su se na volseban nacin pretvorili u polamilionski dug (dobro, tu je ta nova zgrada na Veterniku al' da xebe rak raka ako ce nas kostati 5 miliona evra koji ce nam...), kao i neresena situacija oko stadiona (hocemo li mi uopste imati stadion na kome ce biti moguce dogodine igrati fudbal?) sto su samo neke od gorucih tacaka u i oko voljenog nam kluba.

Tako da kad se sve sagleda drugo mesto jeste jedan lep uspeh ali nazalost jos uvek ima jako puno razloga za zabrinutost i ne smemo se zavaravati.
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Е па овако:Друго место јесте успех,али под условом да смо скупили барем 70 бодова,овако 19 бодова мање од првог и није неки успех с обзиром да су амбиције биле шампионске.какав је то успех кад смо на крају имали два бода више од никад горе звезде,и то смо тек у задњем колу остварили,а да нам нису дата 3 бода из Чачка,питање који би били.Јурећи за другим местом Марић је тотално запоставио Алексића,Смиљанића а Стјепановићу који је по мени наш најбољи играч после Кизе није дао три минута да игра по утакмици.А шта је са Леандром и Хутишвилијем?Толико су лоши да не могу ни да буду на клупи?Па колико се сећам Хутишвили и Стјепановић су били најбољи стрелци на припремама,а Смиљанић један од најбоље оцењених играча.Па зар је могуће да Ђурић после једне грешке у одбрани до краја сезоне не одигра ни једну утакмицу.Мислим да ће Степановић имати великих проблема,јер Војводина има толики број играча,а јако лоше селектован.Надам се да ће имати одрешене руке и да ће код њега стварно играти најбољи,и да Војводина најзад има своју игру,а не да сваке недеље мења тим у зависности од противника.Немојмо заборавити да смо прошле године били трећи а да смо освојили више бодова него ове сезоне.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Кључна ствар за резултатски (не)успех у протеклој сезони биле су зимске припреме. Фактички два месеца су проћердана,ништа није урађено а играчи су могли само да се смеју карикатури од тренера. Сад зашто нико унапред није умео да погледа временску прогнозу и зашто је ангажован Љупко то је нека друга прича?

Иначе добили смо највише жутих картона у лиги 85(26 више од партизана и 19 више од звезде) што ваљда најбоље илуструје какав смо статусимали код судија.

Што се тиче посете ту су опет поражавајуће чињенице- са 40300 гледалаца налазимо се тек на петом месту иза партизана,звезде, Напредка и Јагодине.
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

http://www.sportske.net/vesti/fudbal/domaci-fudbal.html

Pogledajte tabelu u donjem desnom uglu :shock:
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

vladans wrote:http://www.sportske.net/vesti/fudbal/domaci-fudbal.html

Pogledajte tabelu u donjem desnom uglu :shock:
E to se vec zovu komplexi :D
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Zeljafcv wrote:
vladans wrote:http://www.sportske.net/vesti/fudbal/domaci-fudbal.html

Pogledajte tabelu u donjem desnom uglu :shock:
E to se vec zovu komplexi :D
:!: :lol:
Locked