25. kolo: Vojvodina-Partizan 0:2

Locked

Sta ocekujete u nedelju

Pobeda
10
38%
Poraz
10
38%
Nereseno
6
23%
 
Total votes: 26

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

25. kolo: Vojvodina-Partizan 0:2

Post by Владика »

Najava sa sajta-by Grof Zekula, statistika by Podbara
FK Vojvodina - FK Partizan

12. april 7517. godine od nastanka sveta ili 2009. od rođenja Hrista, a baš na dan kada oni koji poštuju i računaju vreme po Gregorijanskom kalendaru slave Njegovo Uskrsnuće.

Stadion "Karađorđe", start zakazan za 15:30h.

Ko ne bude na gore navedenom mestu, prenos ima na javnom servisu.

Glavni sudija - onaj sa pištaljkom i merodavnim časovnikom.

Sastav - ne znam šta je sa Brkićevom povredom, mada ni u Kesića ne sumnjam, a u tim će se vratiti, sasvim sigurno i na žalost, onaj što nosi traku oko ruke i koji će još jednom "predvoditi" saigrače na terenu. Pitanje je kako će Marić ukomponovati u napadu sve naše vedete, a ako odluči da igra u zatvorenijoj varijanti, koju i očekujem. Mrđa se "raspucao" na Banovom Brdu, Lazetić pruža najbolje partije u karijeri (po svima samo ne po nama koji ga gledamo i iole se u fudbal razumemo), Gruzijac koji je opasan po gol koliko i moja, Bog da joj dušu prosti, pokojna baba, Aleksić, koga prate svi najpoznatiji klubovi na planeti,ali kod nas nema mesta jer su gore navedeni u "top formi" (ma gde ga i zapisah ovde kad znamo da neće igrati). U zadnjoj liniji će sve, po starom običaju, zavisiti od Kizita, Stošić bi mogao i morao na desni bok, čovek koji je upropastio sve na Čukarici - Đurić, i momak koji trenutno puno bolje igra od istog - Lovrić, verovatno će biti zaduženi za centralni deo (valjda se NIKO neće setiti da imamo Mijatovića u timu)! Vezni red - to niko ne zna! Tamo će biti oni koji su to "zaslužili"!!!

Uspeli smo da u poslednjoj utakmici damo, ali i da primimo 4 gola, a to, garantujem svakom svojom rečju, baš niko, od poklonika najvažnije sporedne stvari na svetu u našem gradu, nije očekivao (ni deo vezan za davanje, ali ni za primanje). Sasvim je jasno da mi svom nedeljnom protivniku ne možemo dati ista ta četiri gola, a da li možemo da ih primimo??? Čini mi se, da je naša jedina sreća u celoj toj priči, što će gosti doći u trenutku kada su rešili pitanje onoga koji će prvi proći kroz cilj prvoligaške trke i da se, shodno tome, neće puno "truditi" da nam naude!

Ovaj duel, baš kao i onaj koji je odigran na istom mestu 10. decemra prethodne godine u 17. kolu, biće bitka između dve prvoplasirane ekipe! Razlika je "samo" u tome, što tada bejaše 3 boda razlike u njihovu korist i da smo na tom meču trijumfovali (a nismo, ako se neko ne seća bilo je 0:0), došlo bi do bodovnog izjednačavanja pred, kako smo svi očekivali, zimsku pauzu koja je trebala da donese jačanje tima i stručnog štaba i pripreme koje su trebale da nas vode u borbu za tron! Od toga se ništa nije zbilo, a razlika će u nedelju do 17:20h biti sasvim sigurno, čitavih 13 poena! Koliko će iznositi nakon toga - ostaje da vidimo!

Nije to jedini meč koji smo međusobno odigrali u tekućem šampionatu. Krajem septembra 2008. godine, tadašnji šef struke, Dragoljub Bekvalac, predvodio nas je na meču 6-og kola u Humskoj, koji izgubismo 1:0, nakon koga je razlika između dva tima podignuta na +6!

Nama ne preostaje ništa drugo nego da probamo u nedelju da pokažemo da li i koliko vredimo! Ne vidim ni jedan razlog zašto ne bismo napali i bar se potrudili da odigramo kako treba na našem bunjištu! Tvrde nam svi u najomiljenijem nam FK, da žele 2. mesto - ono se zaslužuje borbom!!!

HOĆEMO POBEDU!!!
________________________________________

Zadnjih 9 mečeva:

Novi Sad 27. 08. 2006. Vojvodina - Partizan 1:0
Beograd 26. 11. 2006. Partizan - Vojvodina 0:1
Beograd 22. 04. 2007. Partizan - Vojvodina 1:0
Novi Sad 20. 05. 2007. Vojvodina - Partizan 2:0
Novi Sad 11. 08. 2007. Vojvodina - Partizan 0:1
Beograd 04. 11. 2007. Partizan - Vojvodina 3:3
Novi Sad 12. 04. 2008. Partizan - Vojvodina 1:1
Beograd 27. 09. 2008. Partizan - Vojvodina 1:0
Novi Sad 10. 12. 2008. Vojvodina - Partizan 0:0
Last edited by Владика on Fri Apr 10, 2009 9:43 am, edited 1 time in total.
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Lepa najava, bravo podbara!

Ja sam već u jednom postu napisao da ne očekujem ništa, osim možda nekog dogovora između dve ekipe u kojoj će akteri omastiti brke u kladionicama...
POŠTO OBRAZ ???!!!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Браво подбара за сјајан увод. Очекујем поделу бодова с обзиром да је наш противник практично већ осигурао титулу а ми немамо снаге за неку екстра партију.
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Najavu je napisao grof Zekula, pa pozitivne kritike idu na njegov konto. Posle sokantnih 4:4 na Banovom Brdu ponovo smo izbili na drugo mesto, sto je uspeh gledajuci kakve partije pruzamo u drugom delu polusezone. Utakmica u nedelju, opet, sa sobom nosi i vise od takmicarskog, jer svi znamo sta se izdesavalo prosle godine u ovo vreme. Stvar je prestiza da nas u nedelju bude sto vise na tribinama i da dokazemo da je Novi Sad obojen pola belo, pola crveno. Nedelja, 15:30, svi na "Karadjordje"!
Gradjanski list wrote:Bez Brkića

Kao što se predpostavljalo, Vojvodina će u derbi ući bez mladog reprezentativca Željka Brkića, koji je povredio šaku.

- Na rentgenskom snimku je utvđen prelom kosti šake kod Brkića i ukoliko oporavak bude tekao po planu, očekuje ga pauza od tri nedelje - kaže klupski lekar Vojvodine dr Borko Vukosav.

Brkićevo mesto među prvotimcima će zauzeti 22-godišnji Aleksandar Kesić.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

budababa wrote:Utakmica u nedelju, opet, sa sobom nosi i vise od takmicarskog, jer svi znamo sta se izdesavalo prosle godine u ovo vreme. Stvar je prestiza da nas u nedelju bude sto vise na tribinama i da dokazemo da je Novi Sad obojen pola belo, pola crveno. Nedelja, 15:30, svi na "Karadjordje"!

:!: :!: :!:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Na treningu koji je odrzan danas popodne bilo je prisutno cak 30 fudbalera, a primetan je bio izostanak prvog golmana Zeljka Brkica, kao i prisustvo mladog Smiljanica. Evo par slika, nacinjenih mobilnim telefonom (imao sam taj peh da mi kiksne baterija na fotoaparatu - cist amaterizam :oops: )

Image

Image

Image

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Turija
Posts: 10725
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

I s partizanima, baš na Uskrs :oops:
(a toliko se kukalo zbog igre na Veliku Subotu - koja je, ipak, i po Crkvenom Kalendaru, radni dan).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Turija wrote:I s partizanima, baš na Uskrs :oops:
(a toliko se kukalo zbog igre na Veliku Subotu - koja je, ipak, i po Crkvenom Kalendaru, radni dan).
Mozda Kizito (posto predpostavljam da je katolicke vere) bude bojkotovao kalendar FSS-a...
Elem, ne bih imao nista protiv da izgubimo a da na terenu vidim pozrtvovanu i borbenu igru, nego da kukaviclukom eventualno uzmemo bod...
User avatar
Turija
Posts: 10725
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

mile bronx wrote:[Mozda Kizito (posto predpostavljam da je katolicke vere) bude bojkotovao kalendar FSS-a...
A, možda još neko iz tima (što rekao Đ Balašević: u Vojvodini se mora voditi računa o tome, jer nikad ne zna ko ima od ,,one strane" ).
I kad se nije slavilo, o tome se prećutno vodilo računa (za sve).Da me pogrešno ne shvatite (Uskrs slavim sledeće nedelje), ali mislim - nije baš moralo samo zbog TV (eto koliko nam fale reflektori).
Last edited by Turija on Fri Apr 10, 2009 7:48 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Gledajuci i ovo o cemu pisete,a i ostale dobro poznate stvari,ja bih skrenuo paznju na posetu nasim utakmicama.Ne bih se iznenadio da ovoga puta nasih navijaca na celom stadionu bude mnogo manje nego protivnickih.Sve vise se vidi da ljudi iz revolta zaobilaze stadion,a tih problema nema samo na zapadnoj i istocnoj tribini,vec i na severnoj tribini.Proslava jubileja na utakmici sa Napretkom je samo za kratko na severu okupila dosta ljudi,ali jasno je da je to bilo samo jednokratno.Dokaz za to je ocajan broj nasih na Banovom Brdu.A i protiv Napretka zapad i istok su bili veoma,veoma praznjikavi.Tek cemo videti sta ce biti u narednom periodu,ali ocekujem nastavak negativnog trenda.A bas je krenulo lepo vreme i utakmice pocinju kasnije(bolje za one koji rade),ali ne vredi,ljudi su nezadovoljni i nece da svojim prisustvom daju blagoslov svemu onome losem sta se desava u klubu.
Zaista bi se pojedinci morali zamisliti nad onim sta se desava,i da umesto guranja problema pod tepih da se krene sa njihovim resavanjem.Dzaba milion poziva ljudima da dodju i da se onaj koji nije dosao debelo prevario.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Najveca umetnost ljudi koji vode jedan fudbalski klub je da navijace ucini totalno ravnodusnim u pogledu rezultata voljenog tima!

Ali bez obzira na sva nasa razocarenja ove godine,mislim da bi svi ipak morali doci u nedelju na stadion,prvenstveno zbog nas samih jer sam siguran da ce posle silne partizanovske euforije(u vecini kolektivnih sportova)u Nas grad i na Nas(bez obzira kako to nekima zvucalo)stadion doci brdo indijanaca iz raznih okolnih mesta i preplaviti Karadjordje!
Ako bar ne mozemo da uticemo na ono sto se desava na terenu,mozemo na tribinama,da ne dozvolimo da u nasoj kuci budemo manjina,taj osecaj smo svi godinama imali i znamo kako je bolan!
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Evo jedne utakmice koju bi bilo dobro propustiti. Ili to, ili doći na stadion, pa sesti i plakati. :cry:
Jeste, tačno je da ima sve manje i manje ljudi. Nije ni čudo. Pored tih ispljuvaka, najobičnijeg šljama, ljudskog taloga, najgorih među najgorima, koji su se uvukli u sve pore našeg kluba i sada suvereno njime gospodare na terenu i van njega, potisnuvši na stranu ono najvrednije što imamo, pravo je čudo da iko želi da dođe da gleda Vošu? Ili, bolje reći, ono što je od nje ostalo, a to su crveno-beli dresovi i par igrača koji zaslužuju da nose isti. Sada treba da navijam za takvu Vojvodinu? Kako? Pa prema polovini igrača osećam odbojnost. Takvima mogu samo da zviždim i da ih psujem. Onog Lazetića kad vidim nemam sreće 3 dana. Ali, ali, igramo protiv partizana... Vošaaa... Ne, ne ide.
Očekuje nas fudbal odličan, u rangu sa prethodnom utakmicom protiv partizana, možda čak i bolji. Evo, već vidim kako će to izgledati... Aleksić na klupi, Smiljanić na tribinama, Buač igra desnog beka. U napadu Mrđa i Lazetić, Đurovski u vezi, Mijatović u odbrani. Zagreva se Purke. ’Ajmo Purke! Šutnuli smo na gol protivnika, a pojedinci iz lože poneseni sećanjima na tu prošlu utakmicu zimsku pauzu refleksno povikali: „Hoćemo titulu!“ Biće tu i brojni gostujući navijači da naprave „dekor“, dok su domaći tifozi mutirali pa sad vole da gruvaju topovskim udarima (ne bi li publiku na Zapadu održali budnom). Džimi gleda sudiju i, kao protiv Napretka, viče mu da svira kraj, iako je 85. minut. Kraj. 0-0. Odličan rezultat, izvukli smo bod protiv budućeg šampiona. Video se veliki napredak u našoj igri. Moderan fudbal, brza razmena pasova, milion udaraca na gol, pregršt šansi. Još jedan veliki uspeh i jedna velika sezona su iza nas.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Мало подсећање. Убеђен сам да нам је Јокан поново највећи адут против државног тима.
http://www.youtube.com/watch?v=d2W8zhQXZxY

п.с. Јуче сам причао са Бркићем. Рекао ми је да три недеље носи гипс па ће тек онда видети на чему је. Штета :oops: !
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

gradjanski wrote:Preuređenje redova. Tim poslom se bavi Zoran Marić pred nedeljni dolazak Partizana. Željko Brkić će prinudno izostati, zbog povrede, a zameniće ga 21-godišnji Aleksandar Kesić. Potom, među startere će se vratiti Miodrag Stošić i kapiten Aleksandar Popović, kojih nije bilo na Banovom Brdu, dok će neki od onih koji su tamo igrali...

- Sigurno je da će biti promena u sastavu poslednje linije, jer je nedopustiv pad koncentracije u prethodnom meču, koji je i doveo do toga da od 4 : 2 dočekamo 4 : 4 - najavljuje Marić, s tim što dodaje kako još nije doneo odluku o tome koji će fudbaler izgubiti mesto.

- Po završetku treninga koji sam planira za subotu ću prelomiti.

Šef struke Novosađana sipa superlative kada priča o lideru:

- Moj kolega Slaviša Jokanović ima najbolje fudbalere, što se, uostalom, vidi na tabeli. Partizan je dosad najviše pokazao i pred mojim momcima je velik izazov. Od svojih momaka očekujem da pruže koliko god mogu, a što se tiče toga ko je favorit, izlišno je govoriti. Ali, nada uvek postoji i toga se treba držati.

Dragan Mrđa se predstavio kao jedan od tih koji veruje da bi Vojvodina mogla da stigne do povoljnog ishoda:

- Ugostićemo sastav koji igra izuzetno ubedljivo, toliko da nije primio gol u poslednjih šest mečeva. Ne treba mnogo govoriti o tome koliko će nama, iz napada, biti teško da se izborimo sa Goranom Gavrančićem i Nenadom Đorđevićem. Ipak, želimo da pobedom sačuvamo drugo mesto, a i da poravnamo računicu s crno-belima. U prvom delu prvenstva u Beogradu je bilo 1 : 0 za njih, a na "Karađorđu" remizirali 0 : 0. Sad je red stigao na nas.

Vojvodina će najverovatnije u sledćem sastavu: Kesić, Buač, Kizito, Lovrić, Stošić, Popović, Tumbasević (Trivunović), Tadić Đurovski, Lazetić, Mrđa.
dnevniki wrote:Derbi je uvek kada igraju prvi i drugi na tabeli, a tako će biti sutra na novosadskom “Karađorđu” gde će fudbaleri Vojvodine od 15.30 sati da ugoste beogradske crno-bele. Partizan stiže nameren da nastavi pobedničku seriju, a Voša želi da trijumfom ulije dodatno samopouzdanje u borbi za drugo mesto.

Trener Vojvodine Zoran Marić priznaje da još nije uspeo da ostvari osnovni cilj, a to je da mu ekipa “diše kao jedan” u ofanzivno-defanzivnim obavezama.


- Uradili smo mnogo, ali ima još mnogo toga čime nisam zadovoljan. Kada to kažem, prevashodno mislim na igru poslednje linije. Ne volim kada primimo gol, a to na Banovom brdu nije dobro funkcionisalo i promene su neminovne. Da li će biti jedna ili dve, videćemo posle današnjeg treninga – kaže Marić.

Izvesno je da Marić sutra ne može da računa na golmana Brkića i Makedonca Grozdanoskog.
- Povreda Brkića je iznuđena. Kesić je dobar golman, mada ova smena ne dolazi u pogodan čas za nas. No, tu ništa ne možemo – veli Marić.

Apel navijačima
Novosadska policija neće dozvoliti navijačima Vojvodine i Partizana da se sutra okupe na Trgu slobode pre utakmice
- S obzirom na događaje iz prethodnih susreta, kada je dolazilo do sukoba navijača ovih klubova, policija neće dozvoliti okupljanje navijača na Trgu slobode.Apelujemo na navijače oba tima, kao i na sve građane, da postupcima i ponašanjem doprinesu bezbednom održavanju ove sportske priredbe – kaže se u saopštenju.

Ulaznice
Iz FK Vojvodina obaveštavaju da se ulaznice po ceni od 700 (zapad), 500 (istok) i 100 (sever) prodaju od danas na blagajni stadiona od 10 sati, dok će se sutra karte za sever prodavati na blagajni “Spensa” sa zapadne strane, a za istok na blagajni kod teniskih terena, takođe od 10 časova.

O igri Partizana Marić praktično zna sve. Međutim, sastav crno-belih umnogome može da odredi i postavu domaćina.
- Rekoh da nisam zadovoljan igrom naše odbrane, a ko će biti u timu i na kom mestu, zavisiće i od toga hoće li napad gostiju predvoditi visoki Vašington. Taj fudbaler pored zavidne visine (204) pokazao je još neke kvalitete i uz fantastične bokove kakve ima Partizan, mogao bi da nam zada mnogo problema – ne krije Marić.

S. Savić
Foto: F. Bakić

Navijači će uživati

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu, ali već su i pored blistavog trijumfa tu utakmicu stavili u arhivu.
- Titula nam je na dohvat ruke, ali je još nismo osvojili. Sledi nam novi derbi, protiv Vojvodine, utakmica važna takmičarski, ali i za prestiž. Tek u slučaju trijumfa u Novom Sadu mogli bismo malo da se opustimo jer bismo pobegli 16 bodova. Biće to teško iskušenje i zato trebamo maksimalnu ozbiljnost – govori Goran Gavrančić.

Novosađani žele da prvenstvenu trku završe ispred Crvene zvezde. Očekujete li onda da će vas napasti od prvog minuta ?
- Mislim da hoće. Kod njih je u poslednje vreme bila poljuljana atmosfera i cilj im je da što pre izađu iz krize. A, postoji li bolji način za to, nego pobeda protiv Partizana? Nadam se, ipak, da u tome neće uspeti.

Novosađani su bili raspucani protiv Čukaričkog. Mislite li da im je to bila svojevrsna priprema za sutrašnji meč ?
- Napadačkom igrom se vraća samopouzdanje, a to je jedino što fali Vojvodini. NJihov kvalitet je neosporan, potrebno je samo da ispliva na površinu. Mislim da će navijači moći da uživaju u predstojećem derbiju – zaključio je Gavrančić.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Djurovski, Lazetic, Mrdja !?!

Ja cu ipak da preskocim sutrasnji duel, hvala lepo...
Locked