Regionalna liga

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Upravo to.Podsetio bih samo da smo pred Adriatic Basket Ligu imali mozda najjace prvenstvo u kosarci - sigurno jedan od jacih "FINALNIH 8".Partizan je jedva izbacio Vojvodinu tada,Zvezda je bila jaka,Hemofarm i FMP u istom rangu samo im je falilo iskustvo.Pored njih nije lako bilo otici ni u Leskovac i sl...Da su se tada slusali pametniji ljudi sa ugledom u svetu , poput recimo Bore Stankovica,a ne neki lesinari imali bi sigurno mnogo bolju ligu danas...

I apsolutno sam za ozivljavanje fudbalskih centara.Neka se ulozi u Radnicki Nis (grad Nis je prosle sezone imao 4 preduzeca koji su sponzorisali Zvezdu!), neka se na Cika Daci opet igra prva liga.Sta je sa Spartakom,taj isti Tole Karadzic ga je unistio,kao i sve sto je dodirnuo.Neka se Proleter ponovo osnuje.A gde su Sloboda Uzice,Sloga Kraljevo,Timok Zajecar,gde su Pirocanci...
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Ne bi se slozio da je NLB liga promasaj, i misljenja sam da tek sada pokazuje svoj doprinos razvoju nase klubske kosarke (pogledajmo Partizan, pa i Zvezdu, naravno Hemofarm). Mnogo veci kapital se nalazi u tom takmicenju, a samim tim kvaliteniji igraci i strucnjaci ucestvuju u tom takmicenju. Za sve treba vremena pa i za za ovu ligu. Svima je jasno da je fudbal daleko popularniji nego kosarka. Moje misljenje je da bi regionalna liga u fudbalu donela mnogo pozitivnog. S obzirom da je fudbal najpopularniji sport na svetu i odrzavanje velikh klupskih takmicenja na nacionalnom i internacionalnom nivou, ukljucice velike privrednike u sponzorisanje. Od izgradnje i renoviranja stadiona, verovatno proizvodnje sportske opreme, ugošcavanja publike tokom utakmica, angazovanja saobracajne infrastrukture, proizvodnje raznih rekvizita, marketinga itd, pokrecu se razne aktivnosti i privlace investitori koji ce da ulazu u fudbal i sve sto je sa njim povezano. Limanfkv, u jednom bi seslozio sa tobom, naravno njegovo „velicanstvo PARE”, pa svi znamo da je fudbal odavno prestao biti samo zabava i “najvaznija sporedna stvar na svetu”, on je u svim svojim segmentima, od formiranja mladih igraca, priprema ekipa, vodjenja klubova, pa do samog pristupa, postao veliki i previse ozbiljan biznis. Na primer, Fk Vojvodina bi dobrim partijama regionalnu ligu mogla itekako iskoristiti u popravljanje svog imidza, ne samo u Srbiji nego i mnogo sire. Jedna od pozitivnih strana ovog takmicenja je sto ne bi morao vise da gledam „seljacke” timove. Povecala bih se konkurentnost i samim tim kvalitet. Naravno da nista od ovog ne bi bilo realno ako regionalka ne bi dobila adekvatan tretman od Uefe i dodatno bodovanje u Uefa kupovima. O bezbednosti je mislim izlisno raspravljati, to nisu uspele ni mnogo bogatije zemlje da dovedu u red, navijacki incidenti su svuda prisutni. Ovo je ukratko moje gledanje na ovu ideju.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

A ko ce da ulozi u te regionalne centre? Sada nema regionalne lige, sto se sada ne ulaze u Nis, Kragujevac, Pirot...? Problem je nesto drugo - sve interesuju samo zvezda i partizan i njihove mafijaske filijale po predgradjima BG.

Slazem se da bi regionalna liga ako je uredjena tako kao ova kosarkaska bila kontraproduktivna.

Ali imam jednu drugaciju ideju:

Ako se organizuje regionalna liga ali po principu premijer lige u Engleskoj, znaci da bude top ligasko takmicenje u regionu i da ima prolaznost u Evro-kupove UEFA, da ne bude popunjavana delegiranjem timova iz nacionalnih sampionata vec da se iz nje ispada i ulazi po rezultatima.

Timovi koji igraju ovu ligu ne bi igrali i u nacionalnim sampionatima. Nacionalni sampionati bi i dalje davali timove za Euro-kupove kao i do sada (kroz kvalifikacije) dok bi se timovi iz regionalne lige (jos jedan sampion za ligu sampiona dakle i 1-2 tima za UEFA kup) ukljucivali u prvo kolo ili zadnji krug kvalifikacija (kako UEFA odluci).

Regionalna liga bi prve godine bila formirana po kljucu (po 3 (ili 4) tima iz Srbije i Hrvatske, po 2 iz Slovenije, BiH, CG, Makedonije = ukupno 14 ili 16). Iz nje bi ispadala dva poslednjeplasirana tima tj. ulazili bi u plejof sa 6 nacionalnih sampiona - zreb za 2 grupe po 4, pobednici grupa prelaze u regionalnu ligu, ostali u nacionalne sampionate.

Dalje se vise ne bi gledao nacionalni kljuc vec samo ucinak - pa ako neki savez ostane bez predstavnika u ovom takmicenju ko im je kriv. Neka se pokusaju plasirati dogodine.

Uredjenje takmicenja u nacionalnim ligama i na koji nacin ce tretirati situaciju ako njihov klub ispadne a novi sampion se ne kvalifikuje umesto njega, se ostavlja njima na volju (da li ce te godine da im ispadne jedan klub viska ili se plasira jedan manje iz druge lige.

Ovako bi se za par sezona koncentrisao kvalitet u ovoj regionalnoj ligi sto bi pogodovalo klubovima koji tu ucestvuju (finansijski motiv za ucestvovanje), dok bi ostali klubovi kao motivaciju imali i dalje plasman u Evropu kroz nacionalna prvenstva, titulu nacionalnog sampiona i naravno mogucnost ulaska u ovo elitno takmicenje.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Znate kako kazu: stanje fudbala oslikava realno stanje u kome se nalazi drzava i drustvo!
Dakle ne mozemo ni na kakav nacin imati jaku ligu i dobar fudbal kad nam je drzava u rasulu, mozemo da se tesimo sa regionalnom ligom i da pricamo bajke koje lepo zvuce, ali kada bi pokusali u praksi videli bi da to nije bas tako idealno kao sto zvuci tj. bilo bi kao sto je i sada!
Jaku ligu cemo dobiti prirodnim putem tj. kad nam drzava "ozdravi" a ne ovim vestackim nacinom koji ce proizvesti samo krv(krv koja bi u pocetku digla gledanost), kvalitet nikako!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Grba_NS wrote:Znate kako kazu: stanje fudbala oslikava realno stanje u kome se nalazi drzava i drustvo!
Dakle ne mozemo ni na kakav nacin imati jaku ligu i dobar fudbal kad nam je drzava u rasulu, mozemo da se tesimo sa regionalnom ligom i da pricamo bajke koje lepo zvuce, ali kada bi pokusali u praksi videli bi da to nije bas tako idealno kao sto zvuci tj. bilo bi kao sto je i sada!
Jaku ligu cemo dobiti prirodnim putem tj. kad nam drzava "ozdravi" a ne ovim vestackim nacinom koji ce proizvesti samo krv(krv koja bi u pocetku digla gledanost), kvalitet nikako!
Mislim da si u pravu sve sto si rekao!

Ali ima jedna stvar sto mi onako bas strci u ovoj situaciji - cak i da drzava "ozdravi" ja ne verujem da ce nas fudbal ozdraviti sve dok su tu ona dva kluba. Tu je situacija toliko nesimetricna i u pogledu finansijske moci i "popularnosti" i uticaja u savezu i na sudije i na medije i veze sa podzemljem i svakojakih mahinacija i prljavih igara, da ostali klubovi jednostavno nemaju nikakve sanse da izadju iz njihove senke - jedino eto mi tu kao nesto pokusavamo i batrgamo se. Ne moze da se razvije kvalitet u tolikom nesrazmeru, jedino ako slicni igraju sa slicnima pa onda svi zajedno mogu da se uzdignu, jer na ovaj nacin kao sto je sada se samo i dalje pumpaju ona dva prenaduvana balona a na stetu svih ostalih koji sa njima ucestvuju u takmicenju.

Zato bi bilo dobro za nas fudbal u celini ako bi oni otisli da igraju negde drugde sa sebi slicnima (ne mora to biti ex-YU regionalna liga) dok bi u nasem prvenstvu oni koji ostanu bili manje-vise ravnopravni i iz takvog takmicenja bi kvalitet morao da ispliva.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Pa nije ni cudo sto su ta 2 naduvana kluba protiv bilo kakve ozbiljne konkurancije, mislim da bi taj naduvani balon jako lako pukao ukoliko bi doslo do regionalne lige. Grbo, ne bi moglo toliko da se namesta, konkurentnost bi se povecala, i kvalitet samim tim.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Zasto svi pod regionalnom ligom podrazumevate ex yu ligu? Pogledajte
na drugu stranu… Srbija, Bugarska, Rumunija, Madjarska, Slovacka…
Sigurno bi bilo zanimljivo. Mozda je cak i bolje kup takmicenje sa 16
ekipa, to ne bi oduzimalo puno termina, maksimum 5x2 utakmice za jednu
ekipu u toku godine. Nasao bi se i sponzor za takvo takmicenje pa motiva
ne bi nedostajalo cak ni ako ga UEFA ne prizna. Naravno podrazumeva se
da racunam i na nas kao ucesnike
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

Što se tiče košarkaške regionalne lige moja zapažanja su sledeća:

1.Na kvalitet Partizana, Zvezde, Hemofarma i FMP-a regionalna liga ima mnogo manji uticaj od onog koji se navodi, kvalitet i napredak ovih klubova po meni pre svega proističe iz konstantnog igranja Evropskih liga, naročito je to vidljivo kod Partizana koji svake godine igra Evroligu...Nije Partizan ojačao zato što ima dve utakmice sa Cibonom, Zadrom i recimo Olimpijom (sve ostalo je imao i u našoj ligi), već zato što je iz godine u godinu težio da pobedi Panatinaikos, CSKA, Barsu itd...

2.Para, makar u ovoj košarkaškoj regionalnoj ligi koliko ja vidim NEMA! Finansijska kukanja iz klubova su redovna, igrači se i dalje prodaju kao i pre da bi se preživelo, ako i ima nekih para ko zna u čije se džepove one slivaju, apsolutno ne vidim da su klubovi ojačali finansijski kroz ovu ligu...

3.Organizacija lige, u smislu popunjavanja iste po ključu u svakom slučaju nikako ne doprinosi podizanju kvaliteta lige!

E sad, fudbal je po meni ipak popularniji od košarke i teško je reći da li bi sva iskustva koja imamo iz regionalne košarkaške lige važila i za eventualnu regionalnu fudbalsku ligu. Da li bi takva liga bitno uticala na podizanje kvaliteta samih klubova tj. da li bi bitno uticala na njihovu finansijsku moć? Ne znam, moj utisak je da bi sve to s početka bilo mnogo zanimljivo ali je pitanje posle godinu-dve, da li bi se isto tako sve ispuvalo...

Zatim, ne bih da mešam politiku i nacionalizam sa svime ovim ali ću reći neko moje mišljenje o mogućnostima da se ovakva liga osnuje...Po meni Hrvati su mnogo lukaviji od nas i oni nikada neće ići sa nama ako ne mogu nešto da dobiju od nas, tj. uvek su se kroz istoriju šlepali uz nas kada im je to bilo potrebno, a čim bi ostvarili šta su želeli okretali bi nam leđa...Osnivanje regionalne košarkaške lige je usledilo u trenutku kada smo mi imali dobru a oni nikakvu košarkašku ligu, kada su naše hale bile pune a njihove prazne, jednostavno mi smo njima u tom košarkaškom trenutku trebali! Da li mi njima trebamo u ovom fudbalskom trenutku? Da li oni nešto mogu da dobiju od nas? Imamo li mi neki kvalitet u odnosu na njih? Mislim da nemamo i da u ovom trenutku oni nemaju neki interes da se igraju sa nama...

I na kraju, šta je rešenje za podizanje kvaliteta sporta uopšte? Po meni regionalne lige se mogu igrati ali neće rešiti problem zbog kojeg se kao igraju, već će te probleme početi da rešava jedino privatizacija!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Kurir:
Samo Platini može pomoći

Predsednik FSS Tomislav Karadžić najavio da će od prvog čoveka UEFA tražiti dozvolu za formiranje regionalne lige na prostoru jugoistočne Evrope

Od razgovora s predsednikom UEFA Mišelom Platinijem zavisi kakav će ishod imati inicijativa prvog čoveka srpskog fudbala Tomislava Karadžića da se formira takmičenje na prostoru jugoistočne Evrope. Karadžić kaže da fudbal na teritoriji ovog dela Starog kontinenta zaslužuje više nego što trenutno dobija mečevima u slabim ligama, pred malim brojem gledalaca, pa je sazrelo vreme da se nešto menja kako bi se zaustavilo dalje propadanje klubova.

- Početkom marta u posetu nam dolazi Mišel Platini. Jedna od tema biće upoznavanje predsednika UEFA sa idejom o zajedničkoj ligi, odnosno kup takmičenja koje bi sigurno vratilo interesovanje navijača i medija za fudbal. Smatramo da trenutno stanje fudbala na našim prostorima nije na nivou kakav ima u razvijenom delu Evrope i nešto moramo da promenimo - rekao je Karadžić.

Koje države bi želele da se uključe u novo takmičenje?

- Najvažnija je dobra volja fudbalskih saveza iz regiona, što znači da se ne bismo ograničili samo na prostor bivše Jugoslavije. Već sam razgovarao sa predstavnicima Kipra, Mađarske, Slovačke, Hrvatske i Makedonije. Neki su raspoloženi prema toj ideji, neki imaju rezerve, ali nikoga nećemo terati. Ako, na primer Hrvatska neće, reći ćemo jedni drugima "do viđenja, nema problema", biće, siguran sam, dovoljno zainteresovanih. Ali, prvo treba da saznamo kakav odnos imaju UEFA i Platini prema takvom takmičenju.


Po kojem principu bi bilo organizovano takmičenje?

- Najbliži smo ideji da to bude kup takmičenje, a da se igra u periodu kad svima odgovara. Otprilike, mečevi bi mogli da se igraju na proleće, tada obično naše ekipe nisu više u Kupu UEFA ili Ligi šampiona.


Šta bi bila nagrada za pobednika?

- Neminovno je osnivanje zajedničkog fonda od strane saveza koji imaju svoje klubove u takmičenju, a tek moramo da vidimo kakve bismo beneficije dobili od UEFA.

Koji klubovi bi dobili šansu da se bore za nagradu?

- Tehnička pitanja bismo rešavali u hodu, rano je sada reći da li bi to bili najbolje plasirani u domaćim šampionatima ili bi igrali osvajači nacionalnih kupova.

Kada možemo da očekujemo prve mečeve?

- Dakle, ako dobijemo zeleno svetlo od UEFA, od tog trenutka pa za dve do tri godine možemo da započnemo takmičenje. U tom periodu svi detalji bi bili precizirani - zaključio je Karadžić.

Politika:

Караџић: Хоћемо регионални куп, а не лигу

Председник ФСС с колегама из Мађарске, Словачке, Македоније, Хрватске и БиХ разговарао о идеји да се оснује ново такмичење. – Уз подршку Уефе почетак кроз две-три године.

У последње време све чешће се прича и пише о потреби да се у најпопуларнијем спорту организује регионална лига у којој би учествовали клубови са простора некадашње Југославије. Заговорници ове идеје као главни аргумент износе побољшање фудбала у региону, док противници сматрају да је прерано јер не постоје услови за такмичење, пре свих безбедносни. Да су ови други у праву, можда је најбољи показатељ недавно Светско првенство у рукомету у Хрватској где је део домаће публике био крајње непријатељски настројен према свему што је српско.

Делом и због тога, челници Фудбалског савеза Србије и не покушавају да се угледају на кошаркаше, већ желе да оснују такмичење по куп-систему у коме би учествовали заинтересовани клубови из региона.

– Људи мешају бабе и жабе. Тачно је да размишљамо о међународном регионалном такмичењу, али не о лиги, већ о „Балканском купу”, па можда и о надметању на ширем географском подручју. Разговарао сам с председницима националних савеза Мађарске, Словачке и Македоније, као и значајним личностима Хрватске и Босне и Херцеговине. Видећемо да ли ће од тога нешто да буде. Сигурно је само да једанпут и то питање морамо да скинемо с дневног реда. Дакле, разговора на тему балканског или регионалног купа биће и даље, али о лиги неће – рекао нам је први човек ФСС Томислав Караџић.

Председник српске куће фудбала је нагласио да се у нашем Савезу већ разрађује ова идеја:

– Разматрамо да ли је овакво такмичење оправдано, да ли има смисла, интереса и одговарајуће подршке, које су му предности, а шта мане, ко би се такмичио, како и у којим терминима… У такмичење би се укључили сви који га прихватају. Жеља је да заинтересовани савези формирају фонд из којег би се такмичење финансирало. Нећемо да такмичење води предузеће као што је у кошаркашкој регионалној лиги. Председник Уефе Мишел Платини биће у Београду 3. и 4. марта, па ћемо чути и његово мишљење. Јер, ако немамо подршку Уефе нема ни смисла да нешто покушавамо.

Караџић је нагласио да је недавно на Кипру о идеји регионалног купа разговарао са потпредседником Уефе Мариосом Лефкаридисом:

– И он се сложио да је прерано за лигу, али да можда можемо да организујемо куп такмичење. Ако дозволимо себи да будемо препотентни, можемо да кажемо да је наш фудбал на вишем нивоу него у окружењу. Гледам у Суботици и хрватску, босанско-херцеговачку, македонску и мађарску лигу. Укупно посматрано то је испод нивоа савременог врхунског светског фудбала.

Упитан да ли за оснивање новог такмичења има подршку домаћих клубова, председник је одговорио:

– Тешко је рећи да ли имамо подршку наших клубова, јер се не зна ни ко би играо. Пропозиције тек треба да се направе. Очекујем да ћемо нешто конкретније моћи да кажемо после посете Платинија.

Томислав Караџић је закључио речима:

– Било је прича да је фудбал инертан, да не покушава ништа да уради. То није тачно. Обавили смо прве разговоре, али све је још у „сировом” стању. До јуна би требало да имамо све показатеље, а такмичење би могло да почне кроз две-три године.

-----------------------------------------------------------

И Бабарогић сматра да је прерано за лигу

Бранимир Бабарогић, представник Црвене звезде и председник Заједнице суперлигаша, на питање да ли је за или против Балканске лиге, одговорио је:

– Прерано је за такво такмичење. Треба да прође доста времена да се у други план потисне оно што се догађало на простору Југославије. Тек када се буду створили услови можемо да причамо о томе, али не верујем да ће се то догодити у скорије време. Можда тек за десетак, или више година.

-----------------------------------------------------------

Највећи проблем безбедност

Представник Партизана у Управном одбору Заједнице суперлигаша Ратомир Бабић о Балканској лиги је рекао:

– Немам посебан став поводом оснивања такве лиге. Свима је познато да је основни проблем безбедност свих учесника. Имамо спортске контакте са фудбалским људима и клубовима из бивших југословенских република. Разговарали смо и минуле суботе са фудбалским радницима из Загреба на промоцији књиге о Бобеку. И они су за лигу, али не сада, већ за неколико година.

Ђ. Смиљанић
[објављено: 20/02/2009]
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Dobro, nekom se svidja komercijalna liga, a za nekog (mene npr.) je smrt fudbala.

Izneo bih samo nekoliko problema:
1.Kako uklopiti ovakvu ligu, kup, sta vec ... sa ostala 3 takmicenja : Prvenstvom, Nacionalnim kupom i Evropskim takmicenjima.

2.Ovakve lige vec postoje.Naveo sam primer Skandinavske, a postoji i neka Balticka liga (Tu su Letonija,Litvanija i ne znam ko jos...).Skandinavska liga se igra u pauzi nakon prvenstva, dok se Balticka igra paralelno, tako da tamo uglavnom sluzi za razigravanje igraca iz drugog plana,jer je tesko igrati i u ovom pregomilanom rasporedu Sreda - Subota. Raspored utakmica u toj ligi izgleda gusci nego utakmice NBA lige...Odprilike Utorak - Cetvrtak - Nedelja.

3.Bezbednost.Pogledajte koliko problema ima samo u domacem prvenstvu, e to slobodno mozete da pomnozite sa 10 (bar prvih par sezona) u slucaju regionalne lige. Postavlja se pitanje da li to treba ikome?

4. UEFA ne dozvoljava (bar za sada) nikakve privilegije takvih liga,tj. ne dobijaju nista od mesta za LS,Uefa kup itd...

____________

Sto se tice ulaganja u opustosene klubove, mislim da bi to islo mnogo bolje kada bi se doneo zakon o privatizaciji.

Sto se tice marketinga, nijedna liga nece pomoci ukoliko klub, kao nas npr. jednostavno ne zeli da se bavi ovom delatnoscu (bas je dobar oficijalni sajt - ukucajte :oops: ).

Tole Karadzic, Mamic, Babarogic i ostala bagra drugara im obecavaju...
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

B92
Janevski smatra odličnom ideju o formiranju fudbalske regionalne lige.

"Dajem svoj glas 'za', iako znam da bi još mnogo toga moralo da se reši. Neki misle da ovo nije izvodljivo posle svega što se događalo, ali fudbal bi u svim državama dobio na kvalitetu. Utakmice bi bile bolje i interesantnije. Svi dobro znaju kakvo je interesovanje vladalo kada su Zvezda, Partizan, Dinamo i Hajduk gostovali u Skoplju, Sarajevu, Zenici, Podgorici".
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Jos jedan dokaz da je regionalna liga na prostorima ex yu pun pogodak jesu uspesi klubske kosarke. Partiza i Cibona su gotovo obezbedili prolaz u top 16, a uspesi u Uleb kupu su isto za veliki respekt. Kosarka je daleko manje interesantnija od fudbala, i mislim da bi u fudbalu koji je na samom dnu uspeh bio jos evidentniji.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Ja bih bio mnogo srecniji da nisu obezbedili prolaz a da i dalje gledamo uzbudljive utakmice u domacem prvenstvu uz pune hale.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Ne verujem da Jadranska liga ima ikakve veze sa uspesima partizana i cibone u Evroligi.Realno najjace provere jesu dueli sa Fmp-om,Hemofarmom i zvezdom,a to su sve timovi koje bismo susretali i u nasoj ligi...
Partizan je ove sezone samo od zvezde izgubio sto opet govori o kvalitetu takmicenja.Final four se svake godine sastoji od nase cetvorke.Ova liga je vise trebala njima nego nama i napravili smo gresku sto smo je u trenucima napretka nase klubske kosarke prihvatili.Nisam siguran da je to uzrok,ali od tada ni reprezentacija ne belezi uspehe...
Ja bih pre rekao da partizan belezi uspehe u Evropi prvenstveno kvalitetnim radom trenera Vujosevica koji je godinama pripremao uslove da se ekipa nadje tu gde je sad.Ispadao je u pocetnim fazama Evrolige 3,4 godine zaredom i sad belezi nezapamcene uspehe sa timom toliko minornog budzeta u odnosu na neke velikane.Pravio je osnovu godinama,uprava mu je verovala i sada se sve vratilo.
Fudbalu je daleko neophodniji kvalitet domaceg takmicenja nego kosarci,ali prica o regionalnoj ligi je cini mi se preuranjena,mozda i bezazlena.Potrebo je napraviti dobru domacu ligu,a ne bezati od odgovornosti misleci da ce ta nova liga doneti bolji fudbal.Hrvatski klubovi imaju daleko bolju infrastrukturu,svi stadioni imaju reflektore,tereni ne lice na livade i medijska podrska ne izostaje.Sve ide napred...
Mi bismo "ubacili"koji klub u regionalnu ligu i ostavili ostale klubove da propadaju.Profitirali bi jedino blizanci...
Ja sam za jacanje ove jadne lige koju imamo,ozivljavanje Nisa,Kragujevca,Subotice,Kraljeva,podizanje nivoa infrastrukture,ulaganje gradskih vlasti u fudbal,jednostavno da kad jednog dana dodje vreme za ex-yu ligu mi imamo deset klubova koji mogu da konkuerisu za ulazak u nju.
Po meni glavna stvar je da ova liga ne sme biti neohodnost,vec samo mogucnost!
Napred Voso!
Post Reply