Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Djisa »

Deep Purple wrote: Sun Apr 07, 2024 9:57 am @Djisa

tvorzu ne treba ocenjivati na taj nacin samo kroz prizmu zvezde, pogledaj sta je on igraca izbacio u Ofk Beogradu koji su kasnije napravili jako dobre karijere. Mamić jeste napravio vrhunski sistem u Dinamu koji i dan danas ubira plodove njegovog rada, pogotovo je Hrvatska reprezentacija imala dobiti od svega toga, možda grešim ali ja ne volim ni jednog a ni drugog i posmatram ih na sličan način.
Ma, ne volim ni ja ni jednog, ali ako pricamo o uspesnosti i poznavanju fudbala, ne mogu u isti kos.
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8845
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Radoye »

Djisa wrote: Sun Apr 07, 2024 9:51 am
Deep Purple wrote: Sun Apr 07, 2024 9:02 am “Cim pomisle da znaju i mogu rutinski, sa manje borbe, kretanja i trcanja stigne kazna. A generalno, sve ekipe iz gornjeg doma su u svim navedenim elementima bolji od nas. Nazalost, da se na zanosimo. Malo imamo kvalitetnog kadra u timu i za vrh domace lige. O Evropi da ne govorim.”

Prosečan navijač Tsc-a posle meča sa Čukaričkim.

Ps. @Turija morao sam da se našalim na tu temu. :cheers:

Generalno razlike u kvalitetu između Tsc-a, Čukaričkog i nas su gotovo minimalne. Ali je razlika kontinuitet, strpljenje, popunjenost ekipe i kakvi profili fudbalera igraju i odgovaraju treneru za njegovu zamisao igre. Lazetić je odradio nekoliko prelaznih rokova i dovodio ono što mu treba za njegovo viđenje fudbala i ono što želi da mu ekipa igra i to je razlika.

Opet mislim da smo i bez svega gore navedenog bolji od Čukaričkog makar i u nekom manjem opsegu ali smo bolji.

@DusanF89

Nisi me razumeo za tvorzu, postoji razlika između njiih ali su generalno isto. Nemoj da se zavaravaš da tvorza ne zna fudbala, taj se jako dobro razume samo zadatci iz vrha države su im drugačiji. Mamić je dobijao 20 mil eur po sezoni od grada Zagreba i to je činjenica koja je Mamiću omogućivala nesmetano funkcionisanje. Zamisli ti svet u kojem Vojvodina ima pet miliona od grada Novog Sada recimo na sad ovu finansijsku situaciju? A ne 20m. Znaš li ti šta bi mi sve mogli da uradimo sa dodatnih pet miliona? Što za organizaciju kluba što za igrački kadar.

Hoću samo da kažem ko god misli da je Mamić fudbalski doktor a tvorza ne zna ništa, vara se. Isti su to igrači, jedan i drugi imaju sinove u klubu, koji tu nešto menadžerišu, vrte, petljaju. Ko zna koliko su novca u džepove strpali što njima, što državnim službenicima.
I imaju jednu zajedničku stvar i jedan i drugi su bili na interpolovoj poternici. Samo Mamić ima našu “naklonost” jer je malverzacije pravio u susednoj državi a ne kod nas pa ne vidimo takve stvari ali čitamo o silnim milionima koje je doneo Mamić svojim prodajama u klub.

To je kao da ja ne znam pa pohvalim tvorzu što je prodao Erakovića, Mijatovića i Nedeljkovića kombinovano za 23.6 mil.
Znam sta si hteo da kazes, ali se ne slazem. Mamic se razume u fudbal i prodaje igrace koji veoma dobri i dovodi zaista talente koje je spreman i da plati. Ne mozes porediti Modrica, Da Silvu, Olma, Brekala i jos mnoge i njihove karijere sa muljatorskim prodajama terzica. Obojica su imala mehanizme, ali Mamic je imao sistem da se dovedu i razrade talenti pre prodaje, a ovaj cigan samo uzme neki novac i onda ih nema vise nigde.
Glavna razlika izmedju Maminja i Tvorzica je to sto u Hrvatskoj postoji samo jedan drzavni projekat klub za kojeg je navijao njihov Otac Nacije i kome je zbog toga bilo sve dozvoljeno a u Srbiji su to dva koja se smenjuju kako koja politicka opcija prevlada koji ce vise biti u milosti ali ipak sve vreme dele podrsku drzave medju sobom. Jeste ima tamo i Hajduk ali on osim ogromne fanaticne podrske navijaca u lokalu (sto ne znam da bilo koji klub sa ex-YU prostora ima na istom nivou) nema skoro nikakvu drzavnu potporu. Zamisli kad bi se 30 godina sve bas sve slivalo samo u Tvorzicev klub bez znacajnije podrske komsijama s druge strane brda, da se od samo jednog kluba pravi fudbalski "izlog" Srbije za ucesce u Evro-kupovima, pa onda bi se moglo porediti.

I naravno nije ovo u odbranu Tvorzica crk'o dabogda, ali ne treba mistifikovati Mamica i praviti od njega nekog fudbalskog maga - u pitanju je klasicni balkanski saner samo sto je uspeo bolje da se usemi sa drzavom od proseka svojih kolega sirom Balkana. Pa tako Hrvati imaju svoj Dinamo kao drzavni projekat za Evropu i pranje novca kroz njega, a Srbi umesto toga imaju "veciti derbi" kao politicki ventil za frustracije u narodu, onih orvelovskih "2 minuta mrznje" da se sirotinja raja malo istutnji medjusobno i da ne primete kako ih vlast krade...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Milan
Posts: 4167
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Milan »

https://lokalpatrioti-rijeka.com/vijest ... ce-rijeke/

MRŽNJA DOSELJENIKA PREMA RIJECI I KAKO STVORIT NOVE NAVIJAČE RIJEKE ?


U mnogo čemu bi se u tekstu moglo Rijeka zameniti za Novi Sad/Vojvodina. Jedino što sam mišljenja da je kod njih daleeeeko bolja situacija nego kod nas u NS. Evo večeras su igrali sa Hajdukom i deknuli ih 1:0. Rujevica puna, sve tri tribine stoje, često se pridružuju Armadi u pesmi (iako im je navijanje krš), 90% ljudi je u majici/dresu/sa šalom. Kapacitet oko 8 soma (ubedjen sam da nama ne treba više od 12 do 15). Hajdukovih, sem u kavezu, ni u najavi…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9704
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Ja sam veceras uzivao uz ovaj dokumentarac i preporucujem ga svima koji su voleli i vole Igitu

Image
Image
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Djisa »

Radoye wrote: Sun Apr 07, 2024 7:19 pm
Djisa wrote: Sun Apr 07, 2024 9:51 am
Deep Purple wrote: Sun Apr 07, 2024 9:02 am “Cim pomisle da znaju i mogu rutinski, sa manje borbe, kretanja i trcanja stigne kazna. A generalno, sve ekipe iz gornjeg doma su u svim navedenim elementima bolji od nas. Nazalost, da se na zanosimo. Malo imamo kvalitetnog kadra u timu i za vrh domace lige. O Evropi da ne govorim.”

Prosečan navijač Tsc-a posle meča sa Čukaričkim.

Ps. @Turija morao sam da se našalim na tu temu. :cheers:

Generalno razlike u kvalitetu između Tsc-a, Čukaričkog i nas su gotovo minimalne. Ali je razlika kontinuitet, strpljenje, popunjenost ekipe i kakvi profili fudbalera igraju i odgovaraju treneru za njegovu zamisao igre. Lazetić je odradio nekoliko prelaznih rokova i dovodio ono što mu treba za njegovo viđenje fudbala i ono što želi da mu ekipa igra i to je razlika.

Opet mislim da smo i bez svega gore navedenog bolji od Čukaričkog makar i u nekom manjem opsegu ali smo bolji.

@DusanF89

Nisi me razumeo za tvorzu, postoji razlika između njiih ali su generalno isto. Nemoj da se zavaravaš da tvorza ne zna fudbala, taj se jako dobro razume samo zadatci iz vrha države su im drugačiji. Mamić je dobijao 20 mil eur po sezoni od grada Zagreba i to je činjenica koja je Mamiću omogućivala nesmetano funkcionisanje. Zamisli ti svet u kojem Vojvodina ima pet miliona od grada Novog Sada recimo na sad ovu finansijsku situaciju? A ne 20m. Znaš li ti šta bi mi sve mogli da uradimo sa dodatnih pet miliona? Što za organizaciju kluba što za igrački kadar.

Hoću samo da kažem ko god misli da je Mamić fudbalski doktor a tvorza ne zna ništa, vara se. Isti su to igrači, jedan i drugi imaju sinove u klubu, koji tu nešto menadžerišu, vrte, petljaju. Ko zna koliko su novca u džepove strpali što njima, što državnim službenicima.
I imaju jednu zajedničku stvar i jedan i drugi su bili na interpolovoj poternici. Samo Mamić ima našu “naklonost” jer je malverzacije pravio u susednoj državi a ne kod nas pa ne vidimo takve stvari ali čitamo o silnim milionima koje je doneo Mamić svojim prodajama u klub.

To je kao da ja ne znam pa pohvalim tvorzu što je prodao Erakovića, Mijatovića i Nedeljkovića kombinovano za 23.6 mil.
Znam sta si hteo da kazes, ali se ne slazem. Mamic se razume u fudbal i prodaje igrace koji veoma dobri i dovodi zaista talente koje je spreman i da plati. Ne mozes porediti Modrica, Da Silvu, Olma, Brekala i jos mnoge i njihove karijere sa muljatorskim prodajama terzica. Obojica su imala mehanizme, ali Mamic je imao sistem da se dovedu i razrade talenti pre prodaje, a ovaj cigan samo uzme neki novac i onda ih nema vise nigde.
Glavna razlika izmedju Maminja i Tvorzica je to sto u Hrvatskoj postoji samo jedan drzavni projekat klub za kojeg je navijao njihov Otac Nacije i kome je zbog toga bilo sve dozvoljeno a u Srbiji su to dva koja se smenjuju kako koja politicka opcija prevlada koji ce vise biti u milosti ali ipak sve vreme dele podrsku drzave medju sobom. Jeste ima tamo i Hajduk ali on osim ogromne fanaticne podrske navijaca u lokalu (sto ne znam da bilo koji klub sa ex-YU prostora ima na istom nivou) nema skoro nikakvu drzavnu potporu. Zamisli kad bi se 30 godina sve bas sve slivalo samo u Tvorzicev klub bez znacajnije podrske komsijama s druge strane brda, da se od samo jednog kluba pravi fudbalski "izlog" Srbije za ucesce u Evro-kupovima, pa onda bi se moglo porediti.

I naravno nije ovo u odbranu Tvorzica crk'o dabogda, ali ne treba mistifikovati Mamica i praviti od njega nekog fudbalskog maga - u pitanju je klasicni balkanski saner samo sto je uspeo bolje da se usemi sa drzavom od proseka svojih kolega sirom Balkana. Pa tako Hrvati imaju svoj Dinamo kao drzavni projekat za Evropu i pranje novca kroz njega, a Srbi umesto toga imaju "veciti derbi" kao politicki ventil za frustracije u narodu, onih orvelovskih "2 minuta mrznje" da se sirotinja raja malo istutnji medjusobno i da ne primete kako ih vlast krade...
Ja se izgleda lose izrazavam pa me niko ne razume? Kako mozes da poredis da su jedni doveli Olma i prodali ga posle za velike pare i procente, a drugi doveli za malo manje pare Motiku i pustili ga za dzabe? I to je samo jedan primer. Dinamo prodaje afirmisane fudbale za ogroman novac, a cigani talente od kojih posle ne bude nista! O tome ja pricam i ne vidim kakve veze imaju mulj o kome ti pricas sa time. Mamic se ili razume u fudbal ili sto je verovatnije okruzio kvalitetnim ljudima koji znaju da naporave igrace i prodaju ga. I ne samo prodaju, nego taj igrac i posle napravi napredak.
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by ernesto »

Milan wrote: Mon Apr 08, 2024 12:07 am https://lokalpatrioti-rijeka.com/vijest ... ce-rijeke/

MRŽNJA DOSELJENIKA PREMA RIJECI I KAKO STVORIT NOVE NAVIJAČE RIJEKE ?


U mnogo čemu bi se u tekstu moglo Rijeka zameniti za Novi Sad/Vojvodina. Jedino što sam mišljenja da je kod njih daleeeeko bolja situacija nego kod nas u NS. Evo večeras su igrali sa Hajdukom i deknuli ih 1:0. Rujevica puna, sve tri tribine stoje, često se pridružuju Armadi u pesmi (iako im je navijanje krš), 90% ljudi je u majici/dresu/sa šalom. Kapacitet oko 8 soma (ubedjen sam da nama ne treba više od 12 do 15). Hajdukovih, sem u kavezu, ni u najavi…
Odlican tekst. Citam o njima a mislim na nas….
User avatar
Deep Purple
Posts: 3861
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »

Milan wrote: Mon Apr 08, 2024 12:07 am https://lokalpatrioti-rijeka.com/vijest ... ce-rijeke/

MRŽNJA DOSELJENIKA PREMA RIJECI I KAKO STVORIT NOVE NAVIJAČE RIJEKE ?


U mnogo čemu bi se u tekstu moglo Rijeka zameniti za Novi Sad/Vojvodina. Jedino što sam mišljenja da je kod njih daleeeeko bolja situacija nego kod nas u NS. Evo večeras su igrali sa Hajdukom i deknuli ih 1:0. Rujevica puna, sve tri tribine stoje, često se pridružuju Armadi u pesmi (iako im je navijanje krš), 90% ljudi je u majici/dresu/sa šalom. Kapacitet oko 8 soma (ubedjen sam da nama ne treba više od 12 do 15). Hajdukovih, sem u kavezu, ni u najavi…
Ključna razlika je što Rijeka ima 15k članova zaključno sa jučerašnjim danom i sigurno 4-5k sezonaca i usled toga mali broj karata se pušta u slobodnu prodaju za ovakve utakmice sa Dinamom i Hajdukom plus kapacitet stadiona je 8k.

Generalno da mi imamo 4-5k sezonaca osetilo bi se to i na duelima sa blizancima.

Red je da klub počne da radi na tom pitanju i da animira ljude.

Skoro se igrao neki kup meč ako se ne varam ili ne znam šta već i Hajduk je igrao na Rujevici protiv ne znam koga i napunio stadion tako da ih itekako ima u Rijeci, samo protiv Rijeke ne mogu da dođu do karata.

Rijeka nema velike amplitude. Klub je godinama stabilan, uzeše pored njihovih blizanaca jednu titulu. Radovno uzmu meru Hajduku, tu i tamo nekad padne i Dinamo. Ljudi imaju za šta da dolaze na stadion. Desi im se naravno po koja loša sezona kao recimo prethodna ali su generalno stabilni i onda naravno da će biti 4-5-6k sezonaca jer znaju da će u svakom slučaju Rijeka biti konkurentna.

Generalno na gostovanjima gotovo da ih ni nema godinama, krenuli su sad pre koju nedelju kada su videli da su u šampionskoj trci pa se organizuje prevoz ali opet nije to dobra brojka ako se uzme u obzir važnost i trenutak.
User avatar
Turija
Posts: 10677
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

ernesto wrote: Mon Apr 08, 2024 12:56 am
Milan wrote: Mon Apr 08, 2024 12:07 am https://lokalpatrioti-rijeka.com/vijest ... ce-rijeke/

MRŽNJA DOSELJENIKA PREMA RIJECI I KAKO STVORIT NOVE NAVIJAČE RIJEKE ?


U mnogo čemu bi se u tekstu moglo Rijeka zameniti za Novi Sad/Vojvodina. Jedino što sam mišljenja da je kod njih daleeeeko bolja situacija nego kod nas u NS. Evo večeras su igrali sa Hajdukom i deknuli ih 1:0. Rujevica puna, sve tri tribine stoje, često se pridružuju Armadi u pesmi (iako im je navijanje krš), 90% ljudi je u majici/dresu/sa šalom. Kapacitet oko 8 soma (ubedjen sam da nama ne treba više od 12 do 15). Hajdukovih, sem u kavezu, ni u najavi…
Odlican tekst. Citam o njima a mislim na nas….
Znao sam da smo mnogo slicni Rijeci, ali za toliko podudarnosti nisam. Odlican tekst, pravo u srz problema.

Ako vec ne volis kraj u kojem zivis, barem ga postuj, jer sam biras gde ces ziveti ( i uvek mozes i da odes, ako ti se ne svidja). Pokazi barem minimum moralnosti tu gde zivis.

@Deep je u pravu, sta bi trebala da uradi Vosa. Rijeka nas je mnogo nadvisila. Uspela je da se odupre Hajduku i Dinamu, iako su ovi imali sve isto sto i blizanci kod nas. Tesko cemo mi doseci do tog nivoa Rijeke.
Mislim da nam je cak i Osijek nedostizan. Sto je velika bruka Novog Sada, koji postaje sve vise bezlican grad.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3861
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »

Turija wrote: Mon Apr 08, 2024 7:59 am
ernesto wrote: Mon Apr 08, 2024 12:56 am
Milan wrote: Mon Apr 08, 2024 12:07 am https://lokalpatrioti-rijeka.com/vijest ... ce-rijeke/

MRŽNJA DOSELJENIKA PREMA RIJECI I KAKO STVORIT NOVE NAVIJAČE RIJEKE ?


U mnogo čemu bi se u tekstu moglo Rijeka zameniti za Novi Sad/Vojvodina. Jedino što sam mišljenja da je kod njih daleeeeko bolja situacija nego kod nas u NS. Evo večeras su igrali sa Hajdukom i deknuli ih 1:0. Rujevica puna, sve tri tribine stoje, često se pridružuju Armadi u pesmi (iako im je navijanje krš), 90% ljudi je u majici/dresu/sa šalom. Kapacitet oko 8 soma (ubedjen sam da nama ne treba više od 12 do 15). Hajdukovih, sem u kavezu, ni u najavi…
Odlican tekst. Citam o njima a mislim na nas….
Znao sam da smo mnogo slicni Rijeci, ali za toliko podudarnosti nisam. Odlican tekst, pravo u srz problema.

Ako vec ne volis kraj u kojem zivis, barem ga postuj, jer sam biras gde ces ziveti ( i uvek mozes i da odes, ako ti se ne svidja). Pokazi barem minimum moralnosti tu gde zivis.

@Deep je u pravu, sta bi trebala da uradi Vosa. Rijeka nas je mnogo nadvisila. Uspela je da se odupre Hajduku i Dinamu, iako su ovi imali sve isto sto i blizanci kod nas. Tesko cemo mi doseci do tog nivoa Rijeke.
Mislim da nam je cak i Osijek nedostizan. Sto je velika bruka Novog Sada, koji postaje sve vise bezlican grad.
Ja sam neko ko poslednji može i sme da dozvoli sebi da morališe po tom pitanju jer me stadion vidi tek nekoliko puta godišnje jer sam preko i onda bi bilo neukusno da ja morališem po pitanju odlaska na stadion.

Poslednji put kada sam bio na stadionu bilo je sa mnom još njih šest. Znaš li koliko njih je odlazilo opet na stadion? Bolje da ti govorim. Narod izgleda mora da se vuče za rukav da bi otišao na stadion.

Okačio sam neku sliku sa stadiona sa društvom i meni se javlja drugar iz Barande koji simpatiše Vojvodinu ali generalno nije navijač nijednog kluba osim što je eto da kažeš simpatizer Vojvodine i kaže mi što me nisi zvao da gledamo i kada god dođeš zovi me da gledamo Vojvodinu.

Znači ja sad moram da zovem karikiram sad desetak ljudi a dolazim par puta godišnje da bi se oni dovukli na stadion.

Ja smem ruku da stavim u vatru u svakom trenutku da nas ima više nego navijača Osijeka i Rijeke kombinovano ali mi smo se izgubili u poslednjoj deceniji, usled loše situacije u klubu, raznih problema, loših rezultata i loše atmosfere u i oko kluba.

Klub mora da prepozna to, da prepozna trenutak da se koliko toliko dižemo i da krene sa aktivnim animiranjem publike. Moj prvi korak bi bio da se napravi neka promo akcija za sezonske ulaznice i za članstvo. Mislim da je @N13 navodio jako dobre primere u vezi toga i da se krene u akciju već u završetku ove sezone.

Da se razumemo sezonska i članska ne trebaju i ne smeju da budu besplatne ali treba da se uradi tako da ako jedna porodica uzme sezonsku da to ne bude udarac po džepu toj porodici.

Sada imamo Čukarički u kupu i uz malo sreće nadam se prolazu i onda smo svi mi na jednom ispitu za meč sa Tsc-om, da se skupimo u lepoj brojci i pred PO damo podršku ekipi. Jedna zanimljivost ako budemo četvrti po završetku regularnog dela, to znači da nam je prvi meč u PO upravo Tsc pa može da se desi da igrali u roku od sedam dana sa njima dva puta.

Imamo igrački kadar koji liči na nešto, ima kvaliteta, pa ja recimo samo Sery-a da gledam uživo imam želju da odem a da ne pričam o ostalim fudbalerima.

U slučaju prolaska Čukaričkog verujem da će nas biti barem 5-6k na stadionu a iskreno se nadam i brojci od 7-8k ljudi ma koliko preambiciozno to delovalo u ovom trenutku.

Ja se iskreno nadam da smo kadri da odemo do finala kupa i da se nađemo u Loznici ne zbog trofeja već zbog želje da se opet skupi nas nekoliko hiljada i da se ode na stadion, jer verujem da nam je tako neka organizacija potrebna da opet vidimo i osetimo da nas ima i da se povrati ta želja za odlaskom na stadion.
User avatar
Turija
Posts: 10677
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

@Deep

Slazem se da je dobar trenutak za dolazak vise publike na stadion.
Dobri rezultati, pogodilo se sa pojacanjima. Kuntic narocito ( i ja bih dosao da vidim uzivo Serija i Koraca, pa i Vukanovica i Savicevica), kao i postojece igrace u podignutoj formi.

Uz to, dolazi prijatno vreme za provesti na stadionu.
Mora se proci Cukaricki, da bi odrzali ritam i zelju gledalaca da dodju na utakmicu. Samo 800 dinara Zapad je previse podignut ,,prag", objektivno gledajuci (npr za dolazak iz pomenute Barande).
OK, omladina ce prestojati utakmicu na Severu i Istoku, ali stariji nece. Mislim da jos uvek imamo daleko vise starijih navijaca od mladih. Da njih prvo treba vratiti ( laksi je deo posla).

Mladi su u fazonu blizanaca, jer su podlegli propagandi sa svih strana. I to ce ici mnogo teze i uz vise dugotrajnog rada i napora. Ako se vrate stariji navijaci, uticace pozitivno i na mladje. Pod mladim podrazumevam tinejdzere, pa i nekadasnjeg zvanja Omladine ( do 27 godina), naravno i svu decu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9704
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Turija wrote: Mon Apr 08, 2024 12:32 pm Mladi su u fazonu blizanaca, jer su podlegli propagandi sa svih strana. I to ce ici mnogo teze i uz vise dugotrajnog rada i napora. Ako se vrate stariji navijaci, uticace pozitivno i na mladje. Pod mladim podrazumevam tinejdzere, pa i nekadasnjeg zvanja Omladine ( do 27 godina), naravno i svu decu.
Turija poslusaj Gojka od nekog 45.minuta...

Image
User avatar
Milan
Posts: 4167
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Milan »

Odgovori na ova pitanja se vrlo lako mogu dati, a ne znam da l’ se samo prave ili su stvarno toliko naivni, pa se iščudjavaju. Pre će biti ovo prvo.


p.s. Vojo, vidiš kako se može biti konkretniji kod postavljanja klipova kad se hoće. :wink:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9704
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Milan wrote: Mon Apr 08, 2024 2:29 pm p.s. Vojo, vidiš kako se može biti konkretniji kod postavljanja klipova kad se hoće. :wink:
Ovde, a i uvek sam bio konkretniji, kada kompletan video nije vredan gledanja vec sam segmenti, a kada sam misljenja da treba pogledati ceo video, nema sanse da bih ti "odao tajnu" i sa tim ces se morati pomiriti :mrgreen: :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10677
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Vojo, dobri su voditelji, ali niko nece da ,,zagrize" u sustinu problema, kao sto su Rijecani ucinili.
A, sto se tice duzine podkasta, i dalje kazem da su predugacki, ako nisi u kolima ili pravis rostilj. Tesko je i za sagovorniku da odrzi visok nivo razgovora i koncentracije, a da se delom ne ponavlja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by gospodinFKV »

Klasicno ''voda je mokra'' presipanje iz supljeg u prazno.

Svi bi oni jako da zvuce dobronamerno i eto bas bi svi voleli da se fudbal u Srbiji voli ''decentralizovanije'', a niko da se uhvati, makar u raspravi, u kostac sa sustinom problema, pa ni Gojko. On je postavio jednostavno pitanje - Novosadjani, gde ste na stadionu? Evo, ja sad postavljam kontra pitanje - Koje Novosadjane pitas? One sto su rezignirani sistematskim unistavanjem svega lokalnog ili one sto su se prodali za dve crvene, sendvic i radno mesto?

Najlakse je pitati ''gde ste''. Gde smo? Pa evo nas mozda i preko hiljadu, nekada redovnih na stadionu, je u inostranstvu. Nekoliko hiljada ne moze da gleda sta im se radi s klubom. Hiljadu i dalje sedi na stadionu na +40, -10, po snegu, pljusku i vetru, a drustvo im prave sumnjivi likovi i oni iz drugog dela prethodnog pitanja. Gde smo...samo me manite mudrosti tih blizanackih navijaca.

I jos jedna stvar - ljudi na stadionu protiv Cukarickog je bilo 3 i po hiljade. Na zvezdi, u istom kolu, je bilo tek nesto preko 7, ako se ne varam. Koji stadion je bio prazniji?
Post Reply