Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Надам се да ће Барса да победи и цигански манчестер.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Nije mi Čelzi nikad bio simpatičan tim, dok sam za Barsu imao nekih naklonosti.Međutim, kada se završio prvi polufinalni meč ovih rivala, moje simpatije se otišle Čelziju.Razlog je jedan, ali veoma vredan:
KAKO SE USPEŠNO SUPROTSTAVITI OBJEKTIVNO JAČEM OD SEBE?
Hidink me je oduševio postavkom igre, jednako kao i igrači Čelzija sprovođenjem u delo.Željno sam čekao revanš, jer su sada svi znali šta će se dogoditi i trebalo je proveriti da li će Čelzi potvrditi da je izabrao ,,najbolje oružje"?
Čelzi je drugu utakmicu odigrao još bolje, gotovo savršeno, sve do isključenja igrača Barse.Za fudbalske udžbenike je bila demonstracija taktike, snage i tehnike suprotstavljanja svetskim mega zvezdama iz Katalonije, pri povoljnom rezultatu sa početka meča (1:0).Iz defanzive, stvarali su 100% šanse i mogli su osramotiti favorizovanu Barsu, da nije zatajila realizacija (pre svih Drogbe) i sudijske trojke.Ne mislim da su sudije imale nameru, ali očigledno je da nisu smele da (do)sude penal protiv Barselone, i to sigurno 3 puta.Previše i za beton ligu.
Čelzi je trenutno velik klub, ali nema taj respekt tradicije u institucijama i masama.To ga je koštalo, uz sve svoje promašene šanse (promašaji se retko kad ne osvete), tako željenog FINALA.Oštećen je drastično, i teško da će moći preboleti te rane.Jednostavno, nemaju više vremena za ponovni početak.Zato me je žao Čelzija, jer su ovim utakmicama pokazali da su zaslužili jedan takav trofej i nepravedno su onemogućeni :cry: .Barsi i Mančesteru još jedno Finale, gotovo ne znači ništa, u odnosu šta bi ono značilo ekipi velikih majstora zelenog pravougaonika sa Stemford bridža..
U Finalu navijaću za Barsu, jer mi je veća muka od pomaganja sa svih strana Mančesteru, koji i nije baš ekipa kakvom je medijski napravljena.Imaju Velikog Ronalda i dosta slabosti u timu krije se pod njegovom senkom.Inače, očekujem dosta laganu pobedu Barselone, ako se ne umešaju ,,više sile".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Turija wrote:Nije mi Čelzi nikad bio simpatičan tim, dok sam za Barsu imao nekih naklonosti.Međutim, kada se završio prvi polufinalni meč ovih rivala, moje simpatije se otišle Čelziju.Razlog je jedan, ali veoma vredan:
KAKO SE USPEŠNO SUPROTSTAVITI OBJEKTIVNO JAČEM OD SEBE?
Hidink me je oduševio postavkom igre, jednako kao i igrači Čelzija sprovođenjem u delo.Željno sam čekao revanš, jer su sada svi znali šta će se dogoditi i trebalo je proveriti da li će Čelzi potvrditi da je izabrao ,,najbolje oružje"?
Čelzi je drugu utakmicu odigrao još bolje, gotovo savršeno, sve do isključenja igrača Barse.Za fudbalske udžbenike je bila demonstracija taktike, snage i tehnike suprotstavljanja svetskim mega zvezdama iz Katalonije, pri povoljnom rezultatu sa početka meča (1:0).Iz defanzive, stvarali su 100% šanse i mogli su osramotiti favorizovanu Barsu, da nije zatajila realizacija (pre svih Drogbe) i sudijske trojke.Ne mislim da su sudije imale nameru, ali očigledno je da nisu smele da (do)sude penal protiv Barselone, i to sigurno 3 puta.Previše i za beton ligu.
Čelzi je trenutno velik klub, ali nema taj respekt tradicije u institucijama i masama.To ga je koštalo, uz sve svoje promašene šanse (promašaji se retko kad ne osvete), tako željenog FINALA.Oštećen je drastično, i teško da će moći preboleti te rane.Jednostavno, nemaju više vremena za ponovni početak.Zato me je žao Čelzija, jer su ovim utakmicama pokazali da su zaslužili jedan takav trofej i nepravedno su onemogućeni :cry: .Barsi i Mančesteru još jedno Finale, gotovo ne znači ništa, u odnosu šta bi ono značilo ekipi velikih majstora zelenog pravougaonika sa Stemford bridža..
U Finalu navijaću za Barsu, jer mi je veća muka od pomaganja sa svih strana Mančesteru, koji i nije baš ekipa kakvom je medijski napravljena.Imaju Velikog Ronalda i dosta slabosti u timu krije se pod njegovom senkom.Inače, očekujem dosta laganu pobedu Barselone, ako se ne umešaju ,,više sile".

Свака част на тексту.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Man Utd nisu pojedinci, to je sistem. To je postavka igre koju je postavio Sir Alex. Oni su doveli do savrsenstva kretanje bez lopte. Visak igraca prave kao od sale. Za razliku od Barse koja se pre svega oslanja na improvizaciju velikih umetnika, Man Utd igra na izgled vrlo jednostavan fudbal. Nema puno vodjenja lopte, niti dribling, sve se svodi na dva dodira lopte i mnogo mnogo trcanja. Covek bi rek'o da svako ko moze da primi loptu i da dobar pas na distancu od 15 metara moze da igra za MU. I meni se cini da kad bi ja usao umesto Andersona ili Flecera nista se ne bi promenilo u igri :lol:
Za koga cu navijati? Pa ne znam, podjednako me odusevljava i i mprovizacija ali i disciplina. Jedva cekam utakmicu.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Brane wrote:Man Utd nisu pojedinci, to je sistem. To je postavka igre koju je postavio Sir Alex. Oni su doveli do savrsenstva kretanje bez lopte. Visak igraca prave kao od sale. Za razliku od Barse koja se pre svega oslanja na improvizaciju velikih umetnika, Man Utd igra na izgled vrlo jednostavan fudbal. Nema puno vodjenja lopte, niti dribling, sve se svodi na dva dodira lopte i mnogo mnogo trcanja. Covek bi rek'o da svako ko moze da primi loptu i da dobar pas na distancu od 15 metara moze da igra za MU. I meni se cini da kad bi ja usao umesto Andersona ili Flecera nista se ne bi promenilo u igri :lol:
Za koga cu navijati? Pa ne znam, podjednako me odusevljava i i mprovizacija ali i disciplina. Jedva cekam utakmicu.
Slazem se...
Napred Voso!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/tex ... est=134402

Rasplet je poceo, ali se ne nazire - cetiri kluba konkurisu za naslov dva kola pre kraja prvenstva! Kamo srece da je i kod nas ovako.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Pazi ovaj gol - na koju je foru ovo uslo???? :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=eAhMHtF6T9w
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Radoye wrote:Pazi ovaj gol - na koju je foru ovo uslo???? :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=eAhMHtF6T9w
Busen trave, i mnoooOOOogo sreće :D
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Kako, "Kako je uslo" ?

Pa Brazil je to, tamo valjda sve ulazi ...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Evo, završena je i ta, dugo očekivana, utakmica između Barselone i Mančester Junajteda.Ne znam kakav je vaš utisak, ali moj je da sam očekivao daleko više, i da sam dosta iznenađen prikazanim igrama obe ekipe.Zadovoljan sam samo pobedom ekipe za koju sam ovaj puta navijao.
Istina, ona je ostvarena uz puno sportske sreće, i vrlo malo od onoga što je Barsa do polufinala i finala prikazivala (ne računajući sam finiš utakmice, kada su se Englezi već predali).Međutim, ni tada nije to bila ,,ona Barsa" iz fudbalske bajke.Verovatno je značaj utakmice ubio potenciranu lepotu i šarm Barselone, i potenciranu snagu Mančestera.Osim glamura Rima, ostalo mi ništa nije ličilo na veliko Finale.Barem sam ja tako doživeo ovu utakmicu i ne osećam se ni približno onako kao posle polufinalnog meča Barsa - Čelzi.Kao da je večeras, negde u ,,crnoj rupi", nestala sva ta fudbalska i emotivna energija :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Složiću se sa tobom Turija, i ja sam očekivao daleko više. Mančester nije pokazao ama baš ništa, a mislim da je za to najviše kriv Ferguson. Onaj Koreac Park mi se nikako ne uklapa u taj tim. Skolsa je morao ubaciti mnogo ranije,... Imam i jedno pitanje. Da li neko zna šta je bilo sa Šaranovićem, voditeljem B92? On i Bošković su trebali da prenose finale, a na kraju je i Bošković posvetio utakmicu, čini mi se, porodici ovog drugog...
POŠTO OBRAZ ???!!!
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Ma samo kad MANU nije osvojio,ne bi mogli ziveti ni od njega ni od Vidica.Ja ne pamtim kada je za jednog takvog pajsera dizana tolika buka i toliko hvale.Od njega je samo mozda Berbatov veca prevara u svetu fudbala.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Jbg taj pajser proglašen za najboljeg igrača Premier lige, voleli ga mi ili ne.
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Najbolji tim Jelen Super Lige po izboru trenera svih ekipa:

Mladen Božović
Ivan Stevanović
Nenad Đorđević
Boban Dmitrović
Ivan Obradović
Ljubomir Fejsa
Nenad Tomić
Nenad Milijaš
Almami Da Silva Moreira
Ognjen Koroman
Lamine Diarra

Naravno, nasih ni od korova...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Po kom su se tu kriterijumu našli Fejsa, Koroman pa i ovaj mali Tomić!? :shock:
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
Post Reply