Oni sponzorišu njih

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Oni sponzorišu njih

Post by Владика »

Nekima ce se ova ideja uciniti kao preostra i neprimerena ali u drustvu u kojem kapital i trziste odredjuju sve vrednosti, pitanje potrosnje nasih sa mukom zaradjenih sredstava, dobija na vaznosti! Zasto da trosimo pare kod onih koji sponzorisu dva maligna tumora srpskog sporta. Sta to znaci-Hoces da kupis deo za kompjuter onda ne ides u PC computers ili hoces da ides na pice onda ne ides u Babareebu. Toliko ima radnji, malih poslova i kafica u kojima ponosn stoji grb naseg kluba. Od sada idite tamo i nemojte trositi svoje pare za sponzorstvo titovih blizanaca!
Molim vas da ovde zajedno azuriramo spisak sponzora onih kod kojih nas dinar ne sme da zavrsi.
p.s. U mnogim stvarima smo bili ispred svih, mozda ce za par godina citav Novi Sad da razmislja kao mi!!!
Last edited by Владика on Wed Dec 17, 2008 8:33 am, edited 2 times in total.
Cika_toma

Post by Cika_toma »

cini mi se da je rec o pogresnom pristupu: sve me podseca na akciju "kupujmo domace", koja je pokrenuta u jednom nekompetentnom i krajnje (jeftinom) populistickom kontekstu...

Da bi kupovali domace, nije dovoljno da bude nase, vec da bude i svetsko i nase, da po kvalitetu, renomeu i svemu ostalome moze da parira stranim proizvodima i na tome se treba i mora raditi.

Analogno sa tim, ne treba bojkotovati sponzore, vec treba graditi i usavrsavati klub, sve njegove strukture, sistem i marketing, kako bi isti postali sponzori novosadskog (jednog dana, mozda i novosadskih) prvoligasa, a ne onih tamo...

Ne moze se leciti kijavica, a prevideti rak...
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

U ovome ću se u potpunosti složiti sa Podbarom. I ja sam za bojkot!

A što se tiče Čika-tominog posta, zašto te firme ne prepoznaju same u Vojvodini potencijal, koji bi eventualno mogao još više da se razvije uz njihovu pomoć? Jel treba da nam se pojave na vratima tek kada se mi "usavršimo"? E u tom slučaju im se treba zahvaliti i upitati ih "gde ste bili do sada gospodo?"(da se ne izrazim vulgarnije). beograđani su od samog početka dobijali jak vetar u jedra, pa tako i dan danas. Svi se utrkuju da se nađu u njihovom pulu sponzora. Bitno je ko je uz tebe i kada si "mali", dok pokušavaš da porasteš...
POŠTO OBRAZ ???!!!
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Podbara,to sto si ti predlozio oko bojkota u jednu ruku ima smisla dok u drugu nema iz prostog razloga jer je to skoro potpuno neizvodljivo!
Kad kazem da ima smisla,tu pre svega mislim na emotivnu reakciju tj.u stilu "to!ne pada mi na pamet vise da kupujem robu koju prodaju sponzori tima iz rupe i njegovog blizanca...." kada cujem neki takav predlog ali...ako bih u zivotu razmisljao iskljucivo na emotivan nacin tesko da bih vise i na utakmice Vojvodine isao kada vidim ko je vodi i sponzorise a kamoli nesto drugo!
Evo ti prvi imas svoju porodicu,ne ulazim u to gde kupujes odecu,obucu,hranu....ali u ovakvoj situaciji kakva je u nasoj zemlji je prosto nemoguce da ti kao potrosac otvoris novcanik i svoje posteno zaradjene pare das nekom drugom a ne glavnom finansijeru jednom od ta dva kluba,nemora na toj radnji ni da stoji naziv te firme ali kada udjes u nju pogledaj dobro deklaraciju na robi bilo da su u pitanju cackalice ili nesto drugo!
Sa druge strane ja licno kada kupujem nesto pre svega gledam kakav je kvalitet,pa cena a tek na kraju od koga kupujem,jednostavno to je trziste,nikada ono nece funkcionistati na principu emocija,mozda ce pojedincima to biti bitno ali ce ti pojedinci uvek biti na nivou statisticke greske!
Plus kada pogledamo koliko nas ima,pa i da krenemo u tu akciju,njih to jedino moze da zasvrbi i nista vise!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

А како ја нпр. да знам ко спонзорише тај "одабери партизана" кад то говно не би узео ни дупе са њиме да обришем?
Ја делту и сличне мега, екстра, гига, ултра маркете бојкотујем али из неких других разлога
Last edited by DUB on Tue Dec 16, 2008 4:23 pm, edited 1 time in total.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Bacite spisak!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Istina je negde izmedju, tako da obe strane (za i protiv bojkota) imaju svoje razloge. Mislim da ta akcija moze da ide maksimalno do bojkota odrejdenih ugostiteljskih objekata ili prodavnica za koje se zna da su vlasnici deklarisani navijaci ili (ne daj boze) sponzori omrazenih nam klubova. Sto se tice bojkota odredjenih proizvoda tu ce vec malo teze ici, jer je apsurdno da na primer neko bojkotuje sve "Adidas" ili "Kappa" proizvode, ili na primer da kupuje samo "Joma" proizvode. Takodje moze da dodje i do preklapanja (jel je na primer VW u jednom momentu bio sponzor i nas i partizana).

U svakom slucaju mislim da akcija nije losa, i da bi mogao da padne neki spisak sta da bojkotujemo :)
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Bojkotovati proizvode po prodavnicama ili robne marke nema puno smisla u ova danasnja vremena. Ali bojkotovati neku kafanu ili nesto slicno ima. Uostalom, kad su to Vosini navijaci i odlazili u ciganske i grobarske kafane?

Ustvari, bolje pitanje je otkud u Novom Sadu uopste ciganskih i grobarskih kafana?
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

chinaman wrote:Istina je negde izmedju, tako da obe strane (za i protiv bojkota) imaju svoje razloge.
Апсолутно се слажем!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Radoye wrote:Bojkotovati proizvode po prodavnicama ili robne marke nema puno smisla u ova danasnja vremena. Ali bojkotovati neku kafanu ili nesto slicno ima. Uostalom, kad su to Vosini navijaci i odlazili u ciganske i grobarske kafane?

Ustvari, bolje pitanje je otkud u Novom Sadu uopste ciganskih i grobarskih kafana?
E, takav spisak je nesto sto je i ostvarljivo i nesto sto i zapravo ima smisla.Pa ko zna gde gazduju nepodobni nek stavi na listu...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Man'te se ljudi spiskova, sazna se to i ovako i onako. Mi malo stariji se secamo vremena kad su razni spiskovi odlucivali sudbine u totalitarnim rezimima, mislim da smo ipak malko odmakli u civilizacijskom smislu od toga. Nedaj Boze da neko zavrne ciglju u neki izlog (pa cak i da bude inscenirano) pa da posle kazu da je to zbog nekog spiska na nasem forumu pa da pocnu panduri da nam se muvaju ovuda pa neki ljudi posle da imaju problema sa njima u privatnom zivotu a moze i forum da zatvore ne mora ni u Srbiji da bude server. Ne trebaju nam takve stvari.

Evo jedan predlog, umesto da se ciljano bojkotuju neke kafane neka to bude ovako - bojkotuju se sve kafane u NS i okolini koje nemaju istaknut grb ili neko drugo obelezje FK Vojvodine. Pa ako nas stvarno ima dovoljno da mozemo na taj nacin da pokazemo snagu, pa da svi krenu da mecu u izlog ili u sank postere Vose, zastave, salove, dresove... e to bi onda bilo bas onako gospodskio uterivanje ciganima i grobarima i njihovim pricama da je NS njihov grad. Jos da su neka srecnija vremena pa da navijaci to mogu da isfinansiraju, da se kupe/naprave zastavice sa grbom i odnesu u svaku kafanu i ostave na poklon. Pa ako negde ne budu okacili onda znas ciji su pa se posle tako i postupas prema njima.

Zamisli samo scenu, citav grad u pola crvenom pola belom dezenu, kao onda kad smo uzimali titulu!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Mislim da bi bilo malo teze bojkotovati "Telekom Srbija", mada oni zasluzuju bojkot ali po drugom osnovu. Sto se tice objekata "PC Centar" i "BaBaReeBa" tu vec imamo drugi slucaj. Na koji nacin su oni povezani sa omrazenim nam klubovima? Ja bih takodje obratio paznju nas nas najpoznatiji lokalni list koji u danasnjem internet izdanju donosi clanak o tome kako su Tadic i Djuric pred vratima Partizana :!:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Radoye wrote:
Evo jedan predlog, umesto da se ciljano bojkotuju neke kafane neka to bude ovako - bojkotuju se sve kafane u NS i okolini koje nemaju istaknut grb ili neko drugo obelezje FK Vojvodine. Pa ako nas stvarno ima dovoljno da mozemo na taj nacin da pokazemo snagu, pa da svi krenu da mecu u izlog ili u sank postere Vose, zastave, salove, dresove... e to bi onda bilo bas onako gospodskio uterivanje ciganima i grobarima i njihovim pricama da je NS njihov grad. Jos da su neka srecnija vremena pa da navijaci to mogu da isfinansiraju, da se kupe/naprave zastavice sa grbom i odnesu u svaku kafanu i ostave na poklon. Pa ako negde ne budu okacili onda znas ciji su pa se posle tako i postupas prema njima.

Zamisli samo scenu, citav grad u pola crvenom pola belom dezenu, kao onda kad smo uzimali titulu!
Ово је доказ да је добро што смо покренули ову тему! Ово би могло да се уради у склопу акције прославе 95 година клуба! Свака част за идеју.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Naravno da se ne može ići u potpunu krajnost i bojkotovati svaka robna marka ili usluga. Ovde je reč da se, ukoliko postoji alternativa, okrenemo njoj...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Tesko da ova akcija/inicijativa moze proci na makro planu, jer su se tzv. veciti rivali (ako je sezdeset i kusur godina vecnost :roll: ) okruzili citavom privredom nase zemlje. Kada pogledate koji su sponzori njihovih klubova u fudbalu, kosarci, rukometu, odbojci, vaterpolu, atletici, itd., pitate se da li je iko ostao van toga. To bi znacilo da kao ekscentrici ulazimo u radnje sa poduzim spiskom firmi koje bojkotujemo i mrmljamo sebi u bradu: “aha, Carnex-ova pasteta, oni im sponzorisu atletiku – e neces majci!” Pa na sta bi to licilo? Malo sam iskarikirao, ali poentu ste shvatili. Nemam nameru da uvlacim politiku u ove stvari, ali setimo se dogadjaja od pocetka ove godine i cuvenog bojkota “Merkatora”. Slegla se prasina za par dana, a ne vidim da ih drma neka kriza. Drugi primer: KK NIS Vojvodina. Sta ako NIS uleti sa parama da sponzorise KK partizan, a vrlo je verovatno da hoce? Znaci, bojkotujemo i kosarkaski klub. Neko ce sad reci da to i nije prava Vosa, da je vestacki klub, itd., ali opet dolaze ljudi da ga gledaju, ipak on odrzava kosarku u ovom gradu na aparatima, hteli da priznamo to ili ne. Na mikro planu je opet potpuno druga prica, tu svako od nas moze da donekle kontrolise situaciju. Ja se i van stadiona druzim sa navijacima Vose, jer gotovo ceo moj kvart navija za stari klub, posle utakmice idem na pivo ispred radnje koju drzi bracni par koji ima kalendar i zastavicu u objektu i uvek nas pita kako smo odigrali, šišam se kod frizera koji je slaninar, i sl. Te sitnice, kada te komsija pozdravi ispred ulaza i pita: “kako smo prosli?”, ja ne bih menjao ni za citav dzak njihovih sponzora. I neka ih, nek’ su im i novci, pa i nasi. Ovaj nas smek nikada nece moci kupiti…
Locked